Rritja e rrogave, Rama: S’mund të paguhet një prokuror më shumë se presidenti dhe një mësues më shumë se deputeti. Me votimin e sotëm, do jemi të parët

25 Maj 2023, 12:15Politika TEMA

Rritja e rrogave, Rama: S’mund të paguhet një prokuror më

Kryeministri Edi Rama thotë se me votimin e sotëm në Parlament për rritjen e rrogës mesatare, Shqipëria do të jetë e para në rajon.

Në fjalën e tij në Kuvend, Kryeministri theksoi se ky projektligj nuk ishte i mundur më parë për shkak të tërmetit dhe krizave të tjera me të cilat u përball vendi.

“Sot jam shumë i lehtësuar sepse vijmë për të kaluar një projekt të cilin kemi dashur ta kalojmë vite më parë dhe që kemi luftuar çdo ditë të këtyre viteve. E kemi marrë këtë vend kur tabela e klasifikimit ishte 250 Euro paga mesatare, ndërkohë që Kosova e kishte 444 Euro, RMV 504 Euro, Serbia 537 Euro dhe Mali i Zi 726 Euro. Kemi qenë jo thjesht të fundit, por të fundit me diferencë.

Sot tabela është Kosova 504 Euro, RMV 706 Euro, Serbia 763 Euro, Bosnja 890 Euro, Mali i Zi 792 Euro dhe me votimin e sotëm ne i hapim rrugë një procesi që në harkun e këtij viti që vjen na çon në 900 Euro pagë mesatare. Me këtë parashikim ne ngjitemi në nivelin e lartë të rajonit. Kjo është ajo që bëjmë sot ne, të tjerat janë dokrra hini. Pse nuk e kemi bërë më parë? Sepse ne na është dashur të përballemi me situata të cilat rajoni nuk i ka pasur. 

Tërmeti ka rënë në Shqipëri. Situata dramatike dhe mjafton të shikohet se sa të ardhura kemi spostuar ne për të sistemuar në shtëpi dhjetra mijëra familje për të kuptuar që pse kjo nuk u bë kur u krijuan mundësitë. Pastaj erdhi pandemia, pastaj erdhi agresioni i luftës. Sot vazhdon që në faturën e energjisë elektrike për gjithë familjet dhe biznesin e vogël të jetë dora e qeverisë”, u shpreh Kryeministri.

Rama shtoi se është non-sens që një prokuror të paguhet më shumë se presidenti apo se ministri i Drejtësisë. Ai tha se edhe vetë deputetët s’mund të paguhen njësoj sa një mësues.

69 Komente

 1. P
  Pensionisti i Porcelanit

  "Qeveria e majte" me ne fund e hodhi tej masken; tani do te kemi dy Shqiperi; nje te pasanikeve me pushtet politik e ekonomik dhe nje te te popullit te varfer qe nuk ka nga ia mban, por do te haje bar.

  1. D
   Dakord

   Ska popull të varfër, ka popull që punon në të zezë. Gabimi më i rëndë i qeverisë së majtë është ky fakt: përse nuk i jep fund pagave në të zezë? Nuk është aspak zor që një taskë forcë me motivin "ndiq paranë" të kapë 2 apo 3 persona për çdo kompani private dhe tja kripë kokën në gjoba të rënda. Në këtë vend të gjithë e dimë se një inxhinjer merr 1.5 mil të vjetra por 1 mil i merr me arkë.

   1. o
    o mire se na erdhe

    Rama,idiotizmat politike i ben te hapura ,sic eshte paraqitja per tere kohen si dylber i Babes,apo sharja e coroditur,per tu dukur si ´´patriot kosovar´` qe i ben europes,per gjyqin e hages( dhe kete e ben pasi e di qe Europa e lejon me nje ´´pirdh te cfryhesh´´,por dhe finoke si puna e rritjes se pagave ne prag te zgjedhjeve,kur keto mund te beheshin shume kohe para,apo votimi i te burgosureve si ne kohen e Daje Spiro Kolekes me 99%. Dhe popullin kope, si udheheqes i kohes se daj Spiros,ky po e con nga fitor-ja ne fito-rje,pa as me te vogelin faj apo gabim dhe hedh vallen mbi nje korrupsion epidemik.

    1. E
     Eno

     Deputeti voton edhe ca ligje "rrugës nga ata që lobojnē". Atëherë, po i risim rrogën se është i pastër apo i sinqertē?! Po vuan si ata që punojnë në teren dhe u mbahet taksa... për rrogat e këtyrë "pabuksave"?

     1. Z
      Zoteri Maskara : Rrogat e Spak s'i rriti Populli

      Zoteria juaj Maskara ,qe i fale Himaren grekut , e sot pelllet per Rrogat : ________ Kujt i drejtohesh ti mer , ha ha ha Kulmi i Pafytyresise : __________Pagat e Bordellos Dreqesise Shqiptare ,______nuk ja R r i t e n _ populli shqiptare ________por Qeverria jote ! ____Pra cdo te thote kjo Maskarade krahasimi qe ben si Kargjoze ? Kjo nuk eshte joSerioze por Absurde ,nji krahasim qe Fajeson ne fund te fundit veten ! Pra Brockulla te KM tone Pordhace e Tradhetare , Tallje e hapur me popullin Shqiptare ! _______ Gjithcka eshte nji _______________-Politike e largimit te ktij populli nga Shqiperia o Te Mallkuar .

      1. L
       Lani

       Pensionistit i mbeti rroga rroçkë…

      2. I
       Ina

       Projektet qe do beni ju jam e sigurt qe do e cojne edhe me shume perpara vendin tone

       1. A
        Ana

        Ik mi budallaqe se na e shpife me keto lloj citatesh boshe.

        1. S
         Satër

         Avash moj "ina" se po të shqyhet v... . Hëëë... merr at rrogën e pamerituar aty e mos ha m...! i/e pa cip....shushnjë zyre!.

         1. E
          Ekonomisti

          O Inaaaa! Kur te perfundosh si Greqia para ca ca kohesh qe nuk kushte leke per paga e pensione do e marresh vesh! Dele qorre! Qenkan sul gjithe patronazhistet e administrates qe pine kafe e luajne me letra ne kompiuter duke komentu me entuziazem!

          1. e
           enter""

           Ina - kjo patronazhiste punonjese e administrates. Me vjen keq per ju qe keni shitur ndergjegjien

          2. J
           Jona

           Rritja e pagave jo vetem qe permireson jetesen tone por ben qe dhe njerezit e punes mos te ikin jashte por te punojne per vendin

           1. v
            vlonjati

            Po ti tallesh? Kush iken nga keta jashte? Ata e kane miniere floriri ketu. Per te ikur ikin ata qe kane nje profesion dhe nuk gjejne dot pune dhe shtresa e varfer qe nuk ushqejne dot familjen. Sa shume po tallen me kete popull.

           2. G
            Gesa

            Duke rritur pagat njerezit qe punojne motivohen me shume per te punuar

            1. B
             Bledi

             Gesa, jane rritur rrogat e Deputeteve dhe Ministrave, jo populli. mos ngatero k.. me dollarin

             1. D
              Durrsaku

              Bledi vajza ka riskun e vet. Po ju rrit deputetit rroga i rritet dhe Geses kuota per gojoret qe ben.

            2. N
             Ndryshoni ligjin .Deputeti te zgjidhet direkt nga

             Deputet nuk jane zgjedhur nga populli por jane zgjedhur nga kryetari i partise duke I futur ne numrin rendor te listet Deputet jane kuklla qe diregjohen nga kryetaret e partive Nese deputeti zgjidhet direkt nga populli atehere i justifikohet rroga e larte , deputetet me 500 apo 1000 vota te mare nga elektoriati i tij do i rritet rroga 90% se kryetari i partise me allishverishe e ka vendosur ne majat e listet….

             1. M
              Mal Cori

              Rroga mesatare 1000 euro ..................... X e ka rrogen 3100 euro, y=300, z=300,∆=300 euro........ Shuma 4000 euro, pjesetim per 4 persona, mesatarja 1000 euro ..... Uurraaa..... . Paga mesatare 1000 euro............. Ku njeri mer 3100 euro dhe 3 fakira marin nga 300 euro............. Por duhet te gezohen se paga mesatare ne rang vendi eshte 1000 euro....... Fitore Bebin.

              1. S
               Senti

               Te paret per cdo gje jeni

               1. T
                Tea

                Te vetmit qe keni sjelle ndryshime ne vend

                1. I
                 Irma

                 Vazhdoni beni me te miren sic keni bere deri tani

                 1. I
                  Ina

                  Cdo punonjes do te paguhet aq sa e meriton

                  1. J
                   Jona

                   Shqiperia do te jete e para ne rajon per rritjen kaq te madhe te pagave

                   1. E
                    Ekonomisti

                    Po o dele po!

                   2. K
                    Klea

                    Me mir vone se kurre.Kemi kaluar kriza qe jo te gjithe vendet i preken.Bravo qeverise qe vendosi te mbaje premtimin

                    1. M
                     Megi

                     Keni vertetuar prej vitesh qe jeni diplomat dhe beni gjerat e duhura per vendin ndaj dhe ju besojme

                     1. S
                      Suzi

                      Vendimet me te duhura i keni mare ju dhe partia socialiste prandaj dhe qytetaret kane besim ne gjerat qe ju beni

                      1. B
                       Bato

                       Suzi, Megi, Klea, Jona, Ina, Irma, Tea. Rrofshi per lepirjen, mezi ju kemi. Me shume gjasa nje vetem nje preson mashkul prapa ketyre emrave se imagjinata deri ketu te vete, emra gocash me 3-4 germa. Nuk e kuptoj kush eshte qellimi juaj qe i beni lavde nje personi kur te gjithe kane mend dhe e gjykojne vet sipas opinionit personal. Pagesa qe ju merri per te ndenjt gjithe diten per te komentuar pozitivisht qeverine eshte para korrupsioni.

                      2. E
                       E kemi nga halli

                       Retorike pa hesap apo hesap sipas xhepit te atyre qe vete vendosin, vete shkruajne e vete vulosin! Nje pyetje: Cfare bejne deputetet pervec 8-9 kokrrave qe bejne teater para njerzve te thjeshte dhe pastaj perqafohen dhe rrisin pagat e tyre? Shikoni kur ka seance, se si rrethohet salla e kuvendit nga makina lluksoze te prodhimit te fundit! Jane te atyre fukarenjve qe jane aty brenda! Perse zihen si qener per tu bere deputete kur e dine qe “ rrogat do i kene te ulta dhe do robetohen per kete popull”…????!!!! A i ve njeri me zorr ???? Sepse nga karrigja e deputetit ne mos do rrjedhe, do pikoje! Dhe jo pika uji por pika milionshe nga burimi i pashtershem i korrupsionit. Dhe tani i vene dhe “ thelen mbi bisht “ …. Le te marrin edhe ndihmen sociale se jane per gjynah…,,,

                       1. B
                        Beni

                        Po rrit dhe burgun kur kapen me korrupsion,jo vetem rrogen.Se po vidhni popullin me te varfer ne Europe o shkerdhata te pangopur.

                        1. E
                         E kemi nga halli

                         Zoti Rama sikur ishte kunder kesaj rritje dhe tani i del ne mbrojtje….????! Rritje 100% njerez!

                         1. F
                          Fred

                          Ke quan pasanik me pushtet qe po perfitojne per ty o "pensionist i porcelanit", doktoret, infermieret, mesuesit apo inxhinieret e policet apo gjykatesit??? Keto pra jane kategorite e "pasanikeve me pushtet" qe perfitojne, plus rritjes se pages minimale qe hyri ne fuqi per masen me te gjere.

                          1. P
                           Pensionisti i Porcelanit

                           Fred, hajde tek Posta Nr. 9 te te jap nje kafe ne lokalin ngjitur, kur te marr pensionin 28 000 Lek, pastaj flasim per ilacet, buken dhe ujin.

                          2. k
                           k

                           Ti shtoni rrogën dhe bile duhet ti dhuroni ca prona nga ato të sekuestruera pronarëve me ligje bolshevike.Të paktën te kene interesa personale kur të votojnë ligjet kundër pronarëve legjitimë. Shtet hajdut,me politikanë hajdutë të degjeneruar dhe opozitë akoma më hajdute dhe injorante e korruptuar shpellare.Boni shurrëm shqiperise dhe perdoreni si kosh mbeturinash radioaktive.Vetëm kështu mund të ketë ndonjë funksion pozitiv për tjerët së paku.

                           1. t
                            toni mavrija

                            Paga eshte pasqyrim i punes ne kompleksitetin e saj.Pra ne varsi ,kryesisht te veshtirsise dhe rrezikshmerise.Ne ate sistem minatori merrte rroge sa kryetari i komitetit ne mos dhe me shume.Gjykojeni secili simbas bindjeve kete fakt.

                            1. A
                             Avniu

                             Kush nga ekonomistet ekspert (jo ne qeveri) munnd te shpjegoj ku mbeshtetet dhe cfere pasoja pozitive ao negative kjo “arritje” e Rames do sjell. Harroni o pensioniste. Ne gjithe boten pensionistet jane ne fund te vemendjes. Mendoni heret per kohen e pensionit. Pensionistet duhet te ikin sa me pare nga kjo bote. Kjo eshte cfare mendon qeveria per ata.

                             1. r
                              rrena i ka kembet e shkurtera

                              "..do te na coje ne page mesatare 900 Euro..." e arsyeja e mos dhenies der tani paskesh qene" ..sepse Ne paskemi patur Pandemi, Termet e...Lufte ne Ukraine, kurse Ballkani jo..." (mbani mend keto fjale dhe...sa realisht e kur ato 900 Euro do ti marre ne dore nje shqiptar me rrore mesatare)

                              1. t
                               toni mavrija

                               Fredi me duket se nuk jeton me realitetin.Ata qe permend ti .shumica jane me dy-tre vila kur masa dermuse e popullit jeton me qira.Edvin priftin me shoke ti nuk i quan pasanik,kjo eshte problemi yt konceptual.

                               1. C
                                Cudia

                                Shu ë e drejtë Rama. Noka punon më shumë se sa një mësues shkolle. Mësuesit janë heronjtë e punës sot dhe të ardhmes kurse kurse deputetët e kartonëve janë zanafilla e korrupsionit. Pastaj, kjo rritje kaq e madhe pagash nuk justifikon nivelin e jetesës të shqiptarëve në përgjithësi. Më duket se je dehur nga sukseset...

                                1. T
                                 Timoni

                                 Po deputetit duhet ti rritet rroga se është i zoti. Mësuesi të shkojë në Gjermani në ka bythë, T'a provojë sa i zoti është.

                                2. L
                                 Latif Dreqi

                                 Cfare mashtruesi eshte nipi i Spiro Kolekes..cfare mashtruesi ordiner qe eshte i biri i Kristaqit, nje mashtrues ordiner qe e ka mbush administraten me bufone, halldupe, parazite, bundra, me njerez qe bejne vec "like" me fotograf mbas bythe per cdo bicim drejtor..Nje mashtrues ordiner qe ka larguar nga ky vend per 10 vite mbi 1 milion shqiptare te rinj, force punetore dhe konsumi..Ptu bastard dhe qeveri bastarde antishqiptare, i ngope pleqte dhe plakat me propagande!

                                 1. X
                                  Xhaxhai nga Amerika

                                  Ne keto momente mendja ime shkon tek Prokuroret e varfer dhe Deputetet. Keta thuhet qe e paguajne shtrenjte vendin e punes. RRine gjithe jeten ne borxhe dhe kredi. Mos i shikoni vilat dhe femite e grate. Ne te vertet ato jane fasade realiteti eshte i hidhur. Mezi e mbyllin muajin marrin buke me liste. I gjithe populli te dali ne rruge ne shenje solidariteti ne mbeshtetje te rritjes te rrogave te ministrave deputeteve drejtoreve shefave dhe sekrekareve se harrova dhe kryetareve te bashkive e komunave

                                  1. q
                                   qytetare

                                   Turp te keni, Si eshte e mundur qe nje Qeveri me Pushtet te majte, ku vete emri Parti Socailiste, do te thote te jete sociale per shtresat me ne nevoje se pari dhe me pas per te tjeret. Po si eshte e mundur ne nje vend ku shtresa e mesme thuajse ka humbur ekzistencen fare, shtresa e varfer sa vjen dhe thellohet si dhe oligarket sa vijne dhe pasurohen, te kete kaq diference te madhe pagash dhe ndersa pagesat sociale nuk mjaftojne as edhe per minimumin jetik te mundshem, nje thes miell drita dhe uje, nuk behet fjale te marresh ushqimet e shportes. Po kujt ju rritet rroga deputeteve, cileve deputete, atyre te Kërpëratave, No Coment. Qofshi ju qe jeni. Çdo popull meriton regjimin qe ka, thote nje shprehje. E meritojme!

                                   1. E
                                    Emiljano

                                    Tallkaristani ecen vetem perpara

                                    1. D
                                     Drilon

                                     Sa e turpshme " Nuk mund te paguhet mesuesi me shume se deputeti" thote. Nderkohe te gjithe e dime se mesuesi e ka shume shume shume me te ulet se deputeti rrogen edhe pas vendimit per rritjen e pages se deputetit se fundmi. Te pakten mesuesi ka nje mision fisnik per te ardhmen e ketij kombi.

                                     1. F
                                      FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

                                      EDVINIT! Shume vjet u bene / Sot u mbushen dhjete/ me keq se Saliu/ Je dhjere ne breke!!!! Agjent si Saliu/ ke gelltitur çorben/ sKiptaret pa BUKE/ Ti ke mbushur torben! Ndryshe nga Salija/ ti je edhe ORGJI Shqiperia pa shtet dhe pa QIverri!

                                      1. T
                                       Tahipi

                                       Mos na han karin. Jepi voten e mbylle. Komunist muti.

                                       1. T
                                        Timoni

                                        O Tahipi dhe nuk t'a zbriti, pse të djeg komunist i shitum

                                      2. L
                                       Labja

                                       E vertete nuk mund te paguhet nje mesues sa nje deputet por edhe sikur ta paguash me shume perseri deputetet do marin me shume me gjithe onoraret, cel, naften, qerat falas, kredite me 0 intres etj, etj....gjithsesi mua me erdhi keq me shume per Petro Kocin se u ankua se nuk kishte sekretare...ishte ulje dinjiteti per te...

                                       1. T
                                        Tutu

                                        Kryeminister kokrra e bythqirit… shifemi ne 2025… se na paske bere budallenj deri tani qe te kemi dhene voten..

                                        1. T
                                         Tahipi

                                         Prap do ja japesh. Edhe gruan e vajzen po ta kerkoi. Qelbanik.

                                         1. T
                                          Tahipi

                                          Prap do ja japesh. Edhe gruan e vajzen po ta kerkoi. Qelbanik.

                                         2. T
                                          TV

                                          Gabimi në arsyetimin e ER është që mer mësuesit si pikë referimi. Shikoni vëndet më të përpsruara të botës, psh Korenë e Jugut ose Japoninë si i trajton mësuesit dhe atëherë ER dhe çdo politikani që ka një minimum ndjenje përgjegjësie për vendin do t’i vinte turp edhe ta përmendte pagën e mësuesit. Llogjika e tyre zoti Rama është që MËSUESIT kanë përgjegjësinë më të madhe ndaj Kombit, kanë përgjegjësi më tepër se Presidenti, Kryeministri, Deputeti, Mjeku, Polici a Prokurori, kanë përgjegjegjësi për TË ARDHMEN E KOMBIT!

                                          1. A
                                           Ali Pash Gucia

                                           Popull, a jeni më vehte apo jo?! Ikni nga sytë këmbët dhe lereni atë vend. I largoni fëmijët tuaj sa më parë nga duart e Hyjenave.

                                           1. T
                                            TV

                                            Ali Pashë Gucia i Ri, Nuke justifikon emrin e madh që i ke vënë vetes Ali Jr. Ai gjyshi i jot dha gjithçka për Shqipërinë kundër osmanëve, serbëve e malazezëve. Që Shqipëria të bëhet. Ti thua të ikim që Shqipëria të çbëhet. Tamam këtë duan serbët, malazezët dhe grekët.

                                            1. I
                                             I.M Bejleri

                                             Ose Ed Rama Berishovic Alibashaj

                                           2. T
                                            Titititi

                                            Ska b..ku te rri.rrog 1 deputeti sa 12 fish e pencionistit.kemi besim po nuk shkon .mos u noni legena.

                                            1. J
                                             JP Sartre

                                             Sherbetoret e popullit kane nevoje te motivohen qe te sherbejne thoshte nje shkrim pak me perpara nga nje nga lepiresat e motshem. Imagjino te kesh mundesi ekonomike te ngresh rrogat me 100% dhe ate ta cosh te njerezit qe nuk e kane menduar kurre largimin nga vendi, dhe pse? Po pse te ikin? Kane shtepi, vila ne plazh shofere pas vete etj etj. Po kur niveli i rrogave ne sektoret indispensable rritet me max 30%, pse merziteni e turreni pse qe ti bindni te mos ikin? Jam kurioz te di se kus nga ata aty ka te ardhuren te vetme rrogen si deputet, ma nxirrni! Jeni te neveritshem!

                                             1. P
                                              PUNONJESI I NDERSHEM

                                              TMERR! RROGA DEPUTETIT E MINISTRAVE QE VETEM VJEDHIN SA NJE RROGE VJETORE E PUNONJESVE. TURP. DO SHOHIM QE SPECIALISTEVE TE NDERSHEM KA PER TJU RRITUR 30-40 MIJE LEKE TE VJETRA DHE KETYRE HAJDUTERVE 1 MILION E 700 MIJE.

                                              1. K
                                               KU DI GJE UNE

                                               Kur shikoj keto komentet e njerezve te dehur nga kjo rritje rrogash, trishtohem.Ndjej qe nuk ka shprese per ndryshim. I meritojme keta qe na qeverisin dhe rritin rrogat e tyre. Kane te drejte ne fakt, eshte e veshtire te punosh per ne, qe nuk dime as vete cfare duam dhe sa vlejme. Shitemi ne, me cfare do cmimi te na ngjitin keta ne kurriz. E mbajme tabelen ne kurriz me nder dhe e besojme qe vlejme sa te na thone. Sa per faktin qe nuk mund te paguhet nje mesues me shume se nje deputet, mire e kane. Ju mesuan shkrim dhe kendim ketyre, po nuk u mesuan se te jesh njeri dhe profesionist qe meriton te paguhesh shume nuk duhet te jesh palaco. Me mire do behet

                                               1. I
                                                Iliria

                                                Meqenese ja bete vetes 4 miljon te vjetra ...bejani punetorit 2 miljon apo nuk ju vjen permbare. Jemi popull i varfer o njesha dhe nuk mund te rriten rrogat per njeren ane.......nese deputeteve nuk u pelqen ajo rroge qe kane ta lene ate pune dhe te meren me tjeter gje . Thuaj qe i mori mendjen perendia dhe nuk i rriti me shume se po te donte ti bente 40 miljon ne muaj i bente ......dhe ky popull prap te hante mune. VEND ZGJEBOSH

                                                1. C
                                                 Coli

                                                 E deshet Ramen,mbajeni tani dhe hani bar!

                                                 1. R
                                                  Realisti

                                                  Po si nuk te vjen zor o bojaxhi se ti nga emonomia je zero! Si u rritkan pagat ne kete mase ne nje ven me produktivitet afer zeros??? Kur te perfundojme si Greqia para disa vjetesh do zgjohen delet! E ke detyrim indeksimin e pensioneve ne Prillin e cdo viti! Ku e ke??? Ti vetem KM nuk je!

                                                  1. A
                                                   Alpizo

                                                   Jam plotesisht dakord me kryeministrin tonë të " nderuar " . Po ndryshimi asht shumë i madh : Deputetët mbajnë në pushtet qeverinë dhe tallin loqet me ata që i zgjedhin . Pa lene se mund të jenë kriminel dhe të korruptuar . Prokurorët bajnë sikur punojnë dhe kapin të pafajshmit , se kriminelët shkojnë në drejtim të pa ditur ose janë në parlament ( të korruptuarit kapin lloin e tyre ) !!! Ndersa punojnë vetem mësuesat .

                                                   1. x
                                                    xhemal

                                                    Qe u rriten rrogat per shume njerez eshte nje gje e mire..po' te lesh pensionistet ne fund eshte e turpeshme..brezi qe ka ndertuar gati falas shqiperine e ta percmosh ne kete menyre me argomenta absurde,eshte njelloj si te peshtush me radhe nje e nga nje..e cudicmja eshte se pensionistet jane qytetaret me te ndershem per cdo gje...deputetet Kane punuar shume,pastaj prokuroret gjykatesit Jane *ajka*e shqiperise per kete edhe i shperblejne..TURP

                                                    1. K
                                                     Korcari

                                                     Riten rrogat qe te hane me shume,dhe t’u bejne mutin me te madh ne maje te kokes fukarenjve dhe budallenjve qe i mbajne ne krye.

                                                     1. R
                                                      Rorirota

                                                      Ky është kapitalizmi që kërkuat, demokracia nuk është popullore por borgjeze… Kapializmin do e pranosh me të gjitha, jo vetëm ajo që ju intereson juve komentuesve populistë. Dikur raporti ishte 1 me 2. Tani e keni një me 100 sepse ky është kapitalizmi. Kudo merren vendime të tilla, keni harruar ç’bëri non grata 23 vjet? Shkoni atje në Lalëz e kërkoni llogari… Rroftë demokradhia…

                                                      1. q
                                                       qeveria Rama plotesisht e deshtuar ne ekonomi

                                                       Edi Rama i vetmi kryeminister nga 1991 qe kurre nuk thote shprehjen "Rritje rrogash per Buxhetoret" por gjithmone fshihet pas termave "...per mjeke, arsimtare, administrate..." thua se vetem keta marrin rroga ne kete palo-Shtet. Edi Rama ne 10 vite ne qeveri u ka mohuar Buxhetoreve ate qe eshte quajtur Rroga-13 (e fundit eshte marr ne dhjetor 2012) Qeveria Rama eshte qeveria me e deshtuar ne rrafshin ekonomik qe nga qeveria Carcani.

                                                       1. l
                                                        lina

                                                        shume gabim dyfishimi i rroges se deputetit. haram votat tona o rame mashtruesi

                                                        Lini një Përgjigje

                                                        Blog Tema