"Veshëm me pushtet Ilir Metën" - Gazment Bardhi: Këshilltarët që dolën me votat e demokratëve i mori Ilir Meta!

26 Maj 2023, 09:40Politika TEMA

"Veshëm me pushtet Ilir Metën" - Gazment Bardhi:

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, e ka quajtur skandaloz faktin që shumë prej këshilltarëve që fituan nga koalicioni "Bashkë Fitojmë", janë në fakt të Ilir Metës, por kanë fituar mandatet me votat e demokratëve. 

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Bardhi ia faturoi këtë gafë Berishës dhe grupit të tij, që në vend të pranonte që kandidatët e primareve të garonin me logon e PD-së, votat e demokratëve i çoi drejt Partisë së Lirisë, e cila sot ka shumicën e këshilltarëve. 

"Skandali është që këshilltarët me votat e demokratëve i ka Ilir Meta. Unë kam ulëritur duke kërkuar që kandidatët të dalin me logon e PD. Në Elbasan ka 12 këshilltarë, 7 janë të Partisë së Lirisë dhe 5 demokratë.

Ne gjithmonë për gabimet dhe inatet tona, kemi veshur me pushtet Ilir Metën. Ka marrë pushtetin Ilir Meta dhe ia ka çuar në prehër Edi Ramës.

Në Tiranë, sa këshilltarë janë të PD dhe sa të PL? Është 10-5 raporti.

Ne ofruam tre opsione, s si të dilnim me një kandidat. Vendosi Berisha të shkonte te Ilir Meta, por i thamë kandidatët e primareve të regjistrohen në Partinë Demokratike", deklaroi Bardhi. 

9 Komente

 1. a
  astriti

  Ik ore bajge po ne fushate dole per Meten.

  1. J
   Juli

   Po, po, ia ke thene te gjitha!

  2. R
   Rrofte Bisha!

   Jua futi BISHA !!!!!

   1. K
    KOPILI

    Mire u a beri. U perfaqesut ne fushate nga Ilir Meta, se ishit kopil.

    1. D
     Drane

     Palaco, palaco, gay, tradhtar, o Gazmend Bardhi!

    2. M
     Mali

     Ju befshin mire qershite e skraparit, sidomos Ty e kavajot qe bere fushate per saliun dhe ilirin. Harrove qe i here presion kandidateve te pd te terhiqeshin! Basrard!!!!! Mali

     1. B
      Brian

      Ti Gaz Bardhi dhe zoja Tabaku me veprimet qe bete ne ne zgjedhjet e14 Majit i futet thiken mbrapa shpine P.D,duke punuar qe vota te shkoj ke Sali Berisha duke e len vetem Roland Bejkon ne ate mision patriotik.Bejko i tha mjaft te keqes Kancer qe ka kapluar P.D Bejko tregoi qe Shqiperise nuk i mugojne patriotet trima i vetem ai ju doli perballe dhe ju tha ndal juve Bardhi, Tabaku me te tjere qe jeni Kanceri i atij populli te vuajtur.largohuni dhe leni patriotet guximtare te bejne ndryshimin qe shqiperia ka nevoje

      1. c
       ce

       Ishalla nuk eshte bere keshilltare e Tiranes sharebajga e Jales Elona gurikali turikali surratmalokja e mirdites dru me pre, tallagjarja e Tiranes, se do ta bente keshillin bashkiak te Tiranes nje klub llaxoresh aq e afte eshte kjo monster e leshelise per te manipuluar dhe shpifur ne menyren me monstruoze.

       1. F
        Fat man

        Ti je GAY, Ilir Meta ka 33 vite me pushtet dhe 23 vjet si parti ka ngrene pire e vjedhur majtas dhe ne menyre te vecante djathtas po na e sqaron sot. Ti qorr me xhama si bytha e kavanozit je kunder stautit te PD Kryekar grupi, vend qe i takon nje N/Kryetari dhe jo sekrtarit te PD se Vules. Nuk keni fituar asnje minibashki se per Bashki sagllam as qe behet fjale, bajge.

        Lini një Përgjigje