"Bashkitë nuk ti mori media, por koka jote që të ka marrë erë" - Ylli Rakipi "shpërthen" ndaj Berishës: Partinë e ke copa-copa, ngele me shtatë bashki!

26 Maj 2023, 08:35Politika TEMA

"Bashkitë nuk ti mori media, por koka jote që të ka

Sali Berisha po përpiqet ta justifikojë humbjen e thellë në zgjedhjet lokale, ku arriti të marrë vetëm shtatë bashki, duke deklaruar se zgjedhjet u vodhën dhe manipuluan, por pa nxjerrë prova. Berisha gjithashtu ka shpërthyer në sharje dhe akuza ndaj gazetarëve dhe analistëve, kur ata kanë kërkuar prova për manipulimin e zgjedhjeve. Berisha i ka shpallur gazetarët të blerë, por pa thënë emra dhe pa përmendur studio konkrete. 

Ylli Rakipi, drejtues i emisionit "Të Paekspozuarit", emision ku ka patur disa debate për zgjedhjet lokale dhe janë kërkuar prova nga eksponentët e opozitës, për "vjedhjen masive" që ata pretendojnë, i ka kthyer një përgjigje Berishës në hyrje të emisionit. 

"Po mirë mo Doktor i dashur, nuk e kupton që ne kemi gjithë këtë kohë që bërtasim me të gjithë fuqinë, që ditën që Amerika e madhe të shpalli ty non grata, kemi thënë ku i ke provat moj Amerikë e madhe kundër Doktorit?

Pse mo Doktor mbërrin në këtë gjendje? Studiot televizive ta paskan fajin ty? Pse mo Doktor i dashur rrëshket, apo kështu të duhet sot? Çfarë të kanë bërë studiot televizive? Pse nuk del të thuash që Tom Doshi që mund të ketë ndarë para vërtetë, i ka ndarë para filanit, filanit, këtij emisioni, atij emisioni, Edi Rama ka blerë këtë apo atë media?! Asnjëherë nuk e dëgjojmë se kë media konkretisht.

I pari ti shkon te mediat e superblera nga Edi Rama, ngrysesh dhe gdhihesh te këto media, përveç medias tënde sigurisht dhe me vështirësi të madhe vjen te media jonë, këtu, për të folur dhe për të dhënë përgjigje për pyetjet që të bëjmë. Ngrysesh dhe gdhihesh te mediat e blera dhe të stërblera të Edi Ramës, mëngjes, drekë, darkë. 

Të të akuzojmë ne tani që të kanë paguar ata ty? Doktor, mblidh mendjen se ke marrë shtatë bashki, vetëm shtatë bashki dhe mos ulëri çdo ditë për studiot televizive se nuk t’i kanë marrë ato bashkitë. T’i ka marrë koka jote, që ka marrë erë, bashkë me partinë tënde që është copëtuar, është bërë copa-copa. Kjo është e vërteta", tha Rakipi. 

19 Komente

 1. K
  Ky nuk është malok. Është thjesht idiot.

  Ha ha ha ha E kruajti Berisha me gjethe fiku.

  1. D
   Dardan

   Bashkite nuk jane me problem i perbindexhit te Vicidolit, kryekriminelit dhe kryehajdutit Sali Berisha, por si t'i shpetoje hetimeve te SPAK-ut.

  2. V
   Vëzhguesi

   Mirë që u bë një herë burrë ky Kipia , pa le të bëhet qameti . Megjithatë nuk pati guxim tia thotë në sy Saliut të gjitha ato fjalë , por bëri monolog para ekranit , tani që e mori ferra uratën . Duket që i ka dhënë kurajë debati ashpër që bëri në ekran me Ramën !

   1. D
    Dakord

    Vëzhgues nuk vëzhgon mirë. Ja ka thënë në sy se e kishte në studio. Pikërisht për pyetjet konrekte që i bëri në studio është tërbuar saliu. Rakipi është i djathtë kjo dihet, por po i thotë të vërtetën e hidhur në sy saliut.

    1. a
     anti25646554censure

     "Dakord"! Miqesisht. Rakipi eshte i djathte aq sa eshte Çhurchilli, komunist. Edhe kobziu Sahale, po ashtu. Ky i fundit eshte edhe paaaaaaaak VRASES.

     1. S
      Shqiperia eshte per tu uluritur me ate drejtesi dh

      Vetem mos harroni se ç'ka ngjare ca kohe me pare: e keni pare videon qe Sali Berisha me Ylli Rakipin shkojne ne spitale ku ishte bodigardi i Azem Hajdarit, pas vrasjes se tij dhe bisedojne me te, i marrin telefonin dhe s'dihet se ku gjendet telefoni bodigardit te Azemit. Pyeteni Yllin ju qe jeni afer aty, ku e çuan telefonin qe kishte gjithe sekretin e vrasjes se Azemit dhe shume gjera te tjera. Po bodigardi Azemit ku ka humbe qe nuk i dihet triva fare, po e shoqja e Celibashit, e motra e Fatmir Mehdihoxhes, qe ishte ne makinen qe u vra Olldashi, ku gjendet qe s'e permend njeri?! Ku eshte media shqiptare, gazetaret shqiptare, kollona e demokracise kriminale, pushteti katert i saj?! Ku jane? Po prokuroret , gjykatesit, avokatet qafederra ku jane dhe çfare bejne. Aty kerkojeni se eshte ne drite, por u jane erresuar syte!

     2. j
      jo i vëmëndshm , dakort

      Po ja ka thënë në sy , qenka burrëruar paksa , po unë kam parë vetëm monologun .

    2. z
     zalli

     Urime per kete dite te begate te Kalendarit,plot drite e ngjyra te pranveres,por nuk mund te mos uroj edhe Saliun,per kete dite te veçante ne karrieren e tij politike,qe ka dt,26MAJ 1996,dite historike per Demokracine Shqiptare, ku Saliu e shpura e tij,sa kriminale hajdute triumfuan ne keto zgjedhje te" lira e te ndershme",duhet kujtuar e perkujtuar çdo vit kjo date,nga te gjith ,te majte e te djathte,kur ne krye te vendit ke nje MONSTER te tille si sali ram berisha,se si mund te respektohet e drejta e votes se lire.

     1. R
      Rexhina

      Bravo Rakipi qe u bere njeher trim e po thua nje te vertet te madhe.Qendroni ne ekuiliber e ju bini ne koke si te majtve e te djathtve sepse keshtu si gazetar te drejt e trima do i beni popullit nje sherbim e politikes me punen tuaj te ndershme ti vij festja rrotull kur gabon.Respekte.

      1. R
       Rakipi me dosje nga komunist 24 karr at

       Sipas informacioneve qe une kam nga nje sherbime i huaj rezident ne Gos te Kavajes non graten ne oren 8 te mengjezit gruaja serbe Sllobodanka e nxjere nga shtepia me force dhe i thote tani fillo studior rradhe dhe te lejohet te vish ne shtepi ne oren 11 te mbremjes . Te kishte kapur Rama kazanet nuk do linte idiotet si Shkullaku Fevziu Bushati Rakipin Lubonja Zheji apo gjysmakun Cani te qelbnin kulturen por nga qe jane te kapura nga katundari Tropojes Berrisha i ka rene vlera dhe jane kthyere ne qesharaket e mbremjes.

       1. K
        Kici

        Bravo ku degjoha nje here spiun

        1. © KËNDVËSHTRIM TJETËR ©

         Është krekosur për "triumfin" ndaj Alibeaj, në stadiumin AiralAlbania,"asnjë" manipulim, të "ndershme" zgjedhjet. Dardha e ka bishtin mbrapa,jepi ku e ke maxhorancën. T'a vodhën!!! Me këtë mashtrim do mbretërish me trushplarët.

         1. S
          Shqiptari

          Kur degjoj vajtimet dhe çjerrjen e Bershes çdo dite ne “mediat e Rames”,fyerjet ndaj kundershtareve,mediave dhe publikut me kujtohet perralla e Andersenit”Rrobat e reja te mbretit”. Dy rrobaqepes mashtrues “ i qepen” mbretit nje pale rroba te padukshme.Kur mbreti doli ne publik,ministrat,oborrtaret,qorrat servil dhe tere mileti lavderonin “rrobat e reja te mbretit” dhe nuk shikonin qe ai ishte LAKURIQ. Vetem nje femije bertiti qe mbreti eshte lakuriq. Te dy ustallaret e zgjedhjeve,Berisha dhe Metaj çirreshin ne “mediat e Rames”News 24,Ora.Syri,Fax news,Eurowevs,Klan,Shijak tv duke pretenduar se do te merrnin 40-50 bashki Rama me 15 maj do te dorezonte pushtetin e tij Por ne 14 maj ne darke ata te dy dolen lakuriq dhe kostumi qe u preu populli nuk u pelqeu.Dhe sot,ndonese jane lakuriq,bertasin “Na vodhen “ Dhe stani i servileve qorra dhe pa personalitet qe jargavitet pas tyre therrasin:Na kane vjedhur.Ne fakt e majta,me dhe pa Tom Doshin,me dhe pa Fredi Bejlerin,me dhe pa bandat e Dubait,mori votat e saj tradicionale. Nuk ka tragjikomedi me te madhe per keta qorra dhe langaraqe politike,pa turp,se personalitet nuk kane qe rrine dhe degjojne Mbretin lakuriq qe u gezohet Rrobave te Reja qe i qepi populli ne 14 maj.Nuk ka poshtersi me te madhe per idiotet qe ne vend qe ta flakin kete te marre lakuriq,i bejne akoma Hosnana!

          1. z
           z.Ylli Rakipi nje pacavure e rradhes.

           z.Ylli Rakipi nuk ka qene ndonjehere Burre( kete e tregojne shoqeria e rije ne Rini ,dhe shoqeria e tije qe ka sote ) por nje pacavure Gazetare ! Se nuk i biehte Gomarit kure eshte duke ngordhur si ne kete raste tani ! Por hengri dhe beri nje lepirje bythesh tere keto VIte per te mbushur Programet dhe per te mbijetuar per te ngrene Buke ! dhe tani vazhdon rradhen e Lepirjes se bythes ..

           1. z
            z.Ylli Rakipi nje pacavure e rradhes.

            z.Ylli Rakipi nuk ka qene ndonjehere Burre( kete e tregojne shoqeria e tije ne Rini ,dhe shoqeria e tije qe ka sote ) por nje pacavure Gazetare ! Se nuk i bieht Gomarit kure eshte duke ngordhur si ne kete raste tani ! Por hengri dhe beri nje lepirje bythesh tere keto VIte per te mbushur Programet dhe per te mbijetuar per te ngrene Buke ! dhe tani vazhdon rradhen e Lepirjes se bythes ..

            1. L
             Llazi usa

             Heeee burra pederasta, sa ishte ne pushtet i lepinit bythen, tani e shani, bytheqira.

             1. H
              Ha thua jane te Verteta !

              Ti me kete Nike ! mos je gje z. Llazzar Angjeli ! nese jo te kerkoje ndjese ! Se Lexova Ino : qe z. Llazar Angjeli nje Miliardere po i dridhen kembet nga SPAK ! per jo nje por me shume se nje Akuza ! te korruppsionite te madhe en shqiperi ne bashkepunim me Kryekriminelin Sali ! Nuk besohet por Faktet jane thojne en SPAK ! Plus ne bashkepunim me Vrases me Pagese ! Nje deshmi ishte : tek ish Fusha Pasrtizani Ndertesat Kullat ne rrjeshte ( dhendri i Saliut me Miliarderin z. Anastas Angjelin dhe z. Llazar Angjelin..vertete thua te jene ? jane ndertuar nga ky Zoteri qe njihet si me Babaxhani me popullore ne Shqiperi... por dhe me nje Dsoje si ish Spiun Greke dhe Spiun me Sigurimin e PPSH te kaluar.....por Dosjet i paskan mare qe ne fillimet e vitit 1991... Por ne kerkimet e Dsojeve ka lene gjurme neper Dosjet e tjera..... Se cdo krim mund sado i stosifikuar ta fsjhishe neglet gjithmone nje gjurme....

             2. o
              o popull dele

              Sa koh ka neper koridoret e politikes shqiptare Sali e Ilir , nuk ka Shqiperi , nuk ka Atdhe shqiptaresh por ka nje Komb te pushtuar nga grabites ,mashtrus e ujqish qe po pijn gjek delesh e ushqehen prej tyre Kto DELE qe jetojn ne ate vend ku sprodhohet asgje,zhytur ne nje shtrejtesir te hatashme te pajustifikuar e ku ne bodrumet TOPTANI, restorantesh pa fund, nuk gjen vend te ulesh esht pasqyra e ktij kompromisi ,e ktij populli qe vazhdon te mbaj mbi vete kta personazhe politike vrastare ,ku me NON GRATAT paralajmeruse qe tju hedhin pak drit idiotesis ,asgje nuk i luan themelet etyre ,, Dikur ju shtypi "diktatura" e tani po ju shkerdhen "demokracia" me po ato ftyra .........

              1. U
               Ushtari.

               O Yllo mbajj frenat ej kujdes kur ecen rruges me mire ec ne kembe ose me autobuz ose me buciklete ne korsine e tyre dhe mer edhe ajer te paster.Ylli beta ca shaka per je per tu falenderuar se pervec te vertetes ne fjalet e tua nuk ka asnje gje tjeter.

               Lini një Përgjigje