Arian Çani: Pse deputetët duhet ta kenë 6 milionë lekë rrogën

26 Maj 2023, 09:20Politika TEMA

Arian Çani: Pse deputetët duhet ta kenë 6 milionë

Gazetari Arjan Çani thotë se rrogat e deputetëve duhet të ishin rritur me dyfishin e shumës që u rritën.

Sipas Çanit, sa më shumë të paguajë shoqëria për ata, aq më të ekspozuar janë në sytë e shoqërisë.

“Kjo ngritje jo vetëm që nuk është lartë, por duhej dyfishuar, deri në 6 mln lekë.

Sepse, sa më shumë të paguajë shoqëria për ata, aq më të ekspozuar janë ata në sytë e shoqërisë.

Ka një pjesë që do u kërkojnë më shumë llogari. Sa më i ekspozuar të jetë deputeti, aq më i përgjegjshëm do jetë. 

Arsyeja kryesore është se mijëra njerëz mund ta ëndërrojnë atë pozicion, por vetëm 140 e arrijnë”, tha Çani.

14 Komente

 1. S
  Sokoli

  I zgjuar je. Ta bejme 100 milion dhe do jete akoma me ok. Nje gomar si ty ne administrim eshte perfekt. Jepi jepi

  1. K
   Ky eshte 100% idiot

   Ky eshte 100 % budalla njerez si ky kane bere qe media te quhet kazan. Po ka nje rregull o idiot funksional edhe ritje e pages ...

   1. K
    Ku është problemi këtu?

    Po pra, edhe ajo kërpërata dikur e meritonte atë post, kishte studiuar, punuar apo sakrifikuar shumë për tu bërë deputete! Çanin prandaj e marrin nëpër sudio si gjasme analist, se ia fut pordhës kot. Flet budallëqe sa për tu dukur që ato që thotë ai s'i thotë askush. S'ka faj Çani, sw për budallëqet që bën te Zonë e lirë merr 17milion lek rrogë. Në Shqipëri sa më budalla apo servil të jesh, aq më shumë paguhesh.

    1. C
     C'do nji Plehr e tille Kazani me Pagat e Deputetit

     Kur shikon nji surrate si Ky llapaqeni filogrek , te japi mend per gjera qe ky jovetem s'ja ka iden ,te lind vetediu Pyetja: Perse duhet qe Bordellua Medie ne Shqiperi , ti afroje Opinionit te tilla plehra Toksike dhe deri ku shkon kjo Politike Coroditetse dhe Shtresuese qe i behet shqiptareve ,e cila ka nji ndikim te madhe jovetem ne ate Mendore te qytetareve por edhe te shendetit sepse shtresi shkarkohet ne Organet e Trupit dhe i shkaterrion ato ,prandaj kto 33 -vjet kan shperthyer semundje te shumta _(nuk eshte aspak rastesi as idiotizem si ne Pamje te pare duket Jo ! ) . _Thjeshte per Etike (flas ne Parim, sepse e di qe ne Shqiperi nuk funksion asgje si ne Boten Europiane dhe s'rrespektohet asgje ) - sepse me rritjen e Rrogave ne nji Shtet merren Specialiste te Fushesh ,qe do te thote Ekonomiste te specializuar qe punojne pran Institutit te Financave qe merren me studimet perkatese ne nji Shtet per Shoqerine ! Pra eshte nji Fushe e cila kerkon Studime nga njeres Serioze qe merren me Financa etj etj . _____ Tani ,si gjithmone vjen edhe Pyetja per Institucionin qe paguhet nga Taksapaguesi Shqiptare per mbrojtjen e "konsumatorit te medies " Etiken Llogjike nga plehrat qe qelbin Trurin e Opinit AMA ,e cila mesa duket u krijua vetem me Vjedh Shqiptaret e me i varferuar ,Institucione Fantazen qe nuk kryejne aspak ,Pagat qe marrin .Njelloj eshte mendoj edhe per Deputetet. Eshte Sknadloze qe nji KM te bej nji Deklarate te tille ; Do ta ngrem Rrogen e Deputeteve sepse ( Llogjike karagjozesh ,qe nji KM s'duhet t'ja lejoj vehtes ) _ Mesueset s'duhet te Marrin me shume se Deputeti etj etj Shprehje absurde e nji Llogjike Maskarenjesh ,Politikanesh aspak Serioze ne ate Parlament . KM ,nuk mundet te bej te tilla gafa e shprehje te tilla ,por te Rrespektonte nji Grup Specialistesh te Fushes se Financave Ekonomise sepse Ky Shtet ,Shqiperia nuk eshte nji Prone e atij Parlamenti Sharlatanesh ,kriminelesh Tradhetaresh te Kombit , Xhambase e njerez pa Dinjitet qe te perfaqsojne kte Vend . KM , eshte keshilluar Gabim duke marre kte vendim ,sepse kjo eshte per vet ate mnji futje Gishtit pas bythes se tij nga ata qe e kan "Keshilluar" ose ktu kemi nji Deal , te Bandave ne Politike per te Ardhmen e Pushteteve ,gje e cila do t'i kushtoje shume popullit Shqiptare ,nderkohe qe Bandat ne Parlament do vazhdojne te Vjedhin e vaferojne popullin i cili ,sa do vije e do zvogelohet ne numer dhe do largohet nga Shqiperia . Ktu konsiston kjo diference Shtresash ne shoqeri qe Krijuan Bandat ne Parlament

     1. T
      Trapajane hesapi

      Ka shume te drejte.Kur marrin Ca debole si A.Cani,Iqim Peka e Ca vipe e vipa tip Kiara e LUIS,pse te mos marrin deputetet?Shumica nje nivel Kane,ndaj i meritojne.Te lesho Saliun dhe Monalikes pa' 6 milione eshte skandal i madh.

      1. B
       Bardha

       Dhe Ky palaco merr 10 miljon

       1. A
        Adriatiku

        Arian Çani, paske qënë 100 idjot noterik si Shvejku!

        1. A
         Arjan Ordineri.

         Ky eshte nje njeri sic thote dhe shoqeria e tije e Rinese por dhe shoqeria qe ke sote . Qe per te ecur disi perpara si Gazetare ,nuk beri gje tjeter po si shume Gazetare te tjerer ,vetem lepirje si Legen mbas te forteve dhe mbas Krimineleve me ne krye Spiunin Ordinere Kriminel Sali.

         1. A
          Arjan Ordineri.

          Ky eshte nje njeri sic thote dhe shoqeria e tije e Rinese por dhe shoqeria qe ke sote . Qe per te ecur disi perpara si Gazetare ,nuk beri gje tjeter po si shume Gazetare te tjerer ,vetem lepirje si Legen mbas te forteve dhe mbas Krimineleve me ne krye Spiunin Ordinere Kriminel Sali.

          Lini një Përgjigje