Fatos Lubonja: Berisha s'ka pse japë dorëheqjen, se e vodhi Rama

26 Maj 2023, 10:10Politika TEMA

Fatos Lubonja: Berisha s'ka pse japë dorëheqjen, se e vodhi Rama

Fatos Lubonja ka renditur në studion e emisionit “Open” në Neës 24 arsyet pse sipas tij në Shqipëri nuk ka demokraci, por regjim. Ai thotë se një vend ku burgjet votojnë 100%, kryeministri thotë se “nëse votoni për opozitën, nuk do merrni asnjë lek”, nuk ka demokraci. Rama, sipas Lubonjës, ka kërcënuar qytetarët për të mos marrë pjesë në zgjedhjet lokale.

“Mazhoranca fiton 52 nga 61 bashki. Nuk mund të jetë demokraci apriori. Në një vend ku burgjet votojnë 100% s’ka demokraci. Në një vend ku kryeministri thotë se “nëse votoni opozitën, nuk do merrni asnjë koqe leku”, nuk ka demokraci. Këtu nuk ka demokraci, por regjim.

Në një vend ku drejtësia është e kapur dhe përdoret, si rasti Beleri, apo vula e PD, ka shumë argumente. Nuk ka zgjedhje të lira, e po nuk pati nuk mund të flasim se kush humbi. Ne vazhdojmë e bëjmë sikur jemi në demokraci.

Ne bëjmë këtë debat këtu dhe themi kush humbet duhet të ikë. Kush humbet ikën, këto janë rregullat e demokracisë. Ndërsa në një vend që dhe opozitën e drejton regjimi, nuk duhet diskutuar se kush do ikë. Padyshim që opozita ka 1001 probleme, por të mos harrojmë krahun tjetër.

As nuk dalin në debate, gjysma janë analfabetë nga këta kryetarët e komunave. Unë nuk jam i kësaj teze, ta derdhim zemërimin te opozita… për mua kjo është e gabuar. Nuk mund të presësh një shpëtimit që të vijë të na shpëtojë.

S’mund të presim një burrë të mirë, se politika nuk është një burrë i mirë. Politika është luftë interesash. Ata afro 100 mijë vota që mori Tom Doshi, pse nuk ndenjën në shtëpi ata? Dolën nga shtëpia dhe dolën e votuan.

Ti më blen votën, ndenjjen në shtëpi dhe pastaj thotë që i falënderoj që ndenjën në shtëpi. Pse more çfarë të mirë po u bën atyre? Pse duhet të shkojnë te Tom Doshi? Pashë tani, 64 vota të Partisë Republikane kanë shkuar nga ky grupi. Unë gjykoj që primare është mazhoranca, opozita padyshim që ka probleme. Përçarja e PD është e lidhur me aktivitetin përçarës të Ramës”, – u shpreh Lubonja.

46 Komente

 1. H
  Hysa

  Duhet rihapur Spaci. Vetem atje ze mend ky debil.

  1. k
   k

   Deficiente!!!

  2. T
   Todi Lubonja

   Te ti je budalla besoje qe eshte faji i Rames....largohuni nga studiot se po beheni qesharak ndersa per besueshmeri nuk besoje qe cfare ky thote i mere dikush per baze.

   1. k
    kaporal Pelegrini

    ska faj Todi me kellirat e tjera po kane faj studjot qe ftojne lloj-lloj plehrash

   2. S
    Skraparliu

    Po nuk paska vdekje per ty o spiun kot nuk thone nuk bie rrufeja ne HALE.

    1. D
     Devolliu

     Kopan mbete mor i shkrete, mendimet e tua sikur te dalin nga prapanica. Rama mori 250 mije vota me teper mor hajvan, i therret trurit ti apo te eshte bere fushe?.

     1. s
      saliu duhet te shpallet terrorist

      Krimineli berisha te ka vjedhur trurin kur ti ishe ne burg dhe ai sekretari i ppsh.

      1. K
       Kapedani

       Shko re vemje i shpifur.Qelbesire buRë.Ti je nje hale qe sa here e ze barku plakun Saliç dhjet aty.Saliu 2 pale zgjedhje ka fituar tamam ,92-shin dhe 96-en .Biles ne 96-en fitoj si ne monizem ngaqe nuk ngopej dot me te vjedhur. Po si ore anal-ista te qelbur nuk beri njeri nga ju nje analize per te qene .Po me shoshe do mbuloni te verteten.Ose ju paguan Rama ne menyre qe Berishoviçi te vazhdoje akoma te rrij ne kt-rye te opozites.Po pse nuk e di ai çorapekuqi qe perderisa te jete Sali halja dhe Like floriri ne opozite populli ate do votoje ,dhe pse do thuash ti o truthare ,sepse nga dy te keqija zgjedh ate me te vogel. Idiot i lindur.

       1. S
        Sula

        Jam shume kurjoz te di dhe mezi pres te degjoj "analistin" Lubonja pasi te mbylle kontraten me news24 ?!

        1. A
         Arbeni

         I hëngësh mu..n vetes o i lajthitur nga mëndja e kokës.

         1. l
          lexues

          PER TE ARDHUR KEQ ESHTE KATANDISUR KY KOKRRA E BUTHQIRIT TE BIRUCAVE:POS NEVERI NDJEJ PER KETE SPIUNIN SERB QE U REKRUTUA NE BURG E I SHERBEN ME BESNIKERINE E QENIT SPIUNIT SERB BERISHA QE U REKRUTUA BASH NE FRANCE

          1. A
           Azis

           Me cili sy e pe vjedhjen

           1. T
            TIRANA

            Te gjitha mund te qendrojne, por largimi jo vetem nga politika, por te mos duket fare Saliu eshte emergjence. Po nuk u zhduk Saliu, Rama do te talle by..... me kete milet. Sa do i keq te jete populli e lemerit Sali Sllopodan Rame Vuçoviç.

            1. r
             rrofte Lexhenda dhe Lubonja

             Nuk ha mortja mut !!!!!!!!

             1. K
              Kurrizi I dushkut

              Të gjithë kanë kuptuar diçka nga kjo humbje vetëm ti nukë kuptove asgjë dhe ti përfundimisht ke marrë fund

              1. L
               Lexuesi i irrituar

               Dy trapa nè njè derè , njè ja mban tjetri ja merr...

               1. t
                titi

                hahahahahahaha o zot i madh tani doli qe ka vjedh rama

                1. t
                 tosi

                 rama ska pas nevoj fare per te vjedh asnjebgje

                 1. k
                  k9

                  Ashtu si Andi Bushati edhe Lubonja ben pjese tek ajo kategori psikotikesh qe vuajne nga sindroma e koprofilise kompulsive. Nese koprofagia eshte tendenca per te provuar dhe ngrene jashteqitje, e bashkangjitur edhe me nje tendence seksuale per te ngrene jashteqitjet e partnereve seksuale, Koprofilia se fundmi ka filluar te perdoret nga psikiatrit, si patologjia e njerezve psikotike, qe per te qendruar ne qender te vemendjes politike, mediatike apo sociale, trajtojne ne menyre kompulsive agresive, duke i dhene valence, cdo lloj argumenti obskurantist, medioker, te rrezikshem, qe per cdo mendje te euilibruar ka vleren e mbeturines, eskrementit dhe jashteqitjes. Vete raporti publik i zoterise psh me Berishen dhe Bejlerin apo cdo lloj hajvani tjeter, ka tendencen seksuale te ushqimit me cdo lloj jashteqitje te tyre, per inat dhe hakmarrje te shfrenuar te nje shoku te vjeter si Rama, ndaj te cilit ka ushqen nje xhelozi dhe zhgenjim akoma dhe me te forte seksual. Te tille njerez jane te paforme, pa personalitet intelektual, pa skrupuj, moraliste ekstremiste, denigrues, histerike, mediatikisht violente dhe zjarrndezes. Por edhe sociopatike, shoqerisht te margjinalizuar, narciziste, egocentrike, pa asnje objektiv dhe pa asnje forme strukturore morale dhe intelektuale. Historia na tregoi, qe kur koprofile si Berisha, rastesia nga renia dramatike e ndonje regjimi, i nxjerr si mut ne siperfaqe dhe marrin frenat e pushtetit, rrenimi total eshte i garantuar. E njejta gje mund te thuhet edhe ne massmedia, ku gjitholooget koprofile te tallavase dhe parate e erreta qe i ushqejne ne 30 vjet, kane shfarosur cdo lloj personaliteti dhe mendimi kompetent, intelektual, profesionist dhe te kualifikuar ne debatin publik.

                  1. K
                   Kurrizi I dushkut

                   Vetëm ky nukë kuptoi asgjë nga kjo humbje ky më këtë mëndje do vdesi po kamë frikë se mosë vdesë shpejt dhe merrë me vete dhe Berishën

                   1. D
                    Dritan

                    Po shko ti mbeshtet krye kriminelin e kesaj kombin nongradat turp jeni turp

                    1. A
                     Alesio

                     Shumica e gazetarve qe mbeshtin saliun jan nje turp i madh me te vertet a mund te mbeshtet nje nongrada ne vendin ton cfare skandali

                     1. o
                      orion

                      foli ky i zgjuari dheut, po ik o lubonja ti bashk me ate non graten

                      1. T
                       Tironsi i Vjetër

                       Lubonja, ti je bërë si ato kafkat prehistroike që i zbulojnë arkeologët në varret e lashtësisë. Hidhi një sy vetes në pasqyrë, ndoshta e mbyll gojën. Je tmerrsisht i shemtuar, nga brënda dhe nga pamja.

                       1. k
                        klodjan

                        ju esht bere mendja vjedhje ju, po thuj shyqyr kan hap syte qytetaret e po shohin kush po punon per kte vend e kush e ka pas vjedh e cuar drejt rrenimit

                        1. J
                         Jimi

                         Te ishe kerric, do te thoshja, e po gomar do te behet ! Po duket qe ti ke lindur gomar dhe i tille do te vdesesh !

                         1. U
                          Ushtari.

                          O Sale ca si Lela e Tosi qe te lepihen po ta shkurtojne jeten .Ata e dine qe nuk ke te ardhme me dhe te bejne lajka ty te marin ca para dhe kaq.Me vjen keq per ty o Sale qe ata po te shrytezojne per intetrsat e tyre.Me ta thene troc nuk ju behet fare vone atyre per ty.Mbaje mend kete qe po te them.

                          1. K
                           Klaus

                           Po ca ti vjedhe Rama atij ai ka mare fund me kohe e se do me njeri

                           1. G
                            Gimi

                            Kuptojeni njehere e mire qe Ramen e duam ne krye e se llogarisim me Saliun

                            1. k
                             klodjan

                             e vertete te rrije dhe nja 20 vite te tjera ky derisa te maroje pune me kete jete

                             1. A
                              Ani

                              Filloni shikoni gabimet tek vetja se nuk janunka fajin rama

                              1. E
                               Eno

                               Nje tuf me budallenj ka mbledhur edhe ky ne studio

                               1. D
                                Dori

                                Berisha eshte mjerani me i madh qe ekziston ne vend

                                1. A
                                 Anda

                                 Berisha eshte hajduti me i madh

                                 1. a
                                  agim

                                  Felliqesire si shume te tjere nga ky soj qe i paguajne mediat ordinere dhe vrastare te ketije vendi

                                  1. M
                                   MOKRARI

                                   ORE LUBONJA PSE NUK E DEGJUAN VERIORET THIRRJEN E BERISHES QE TE MOS VOTONIN PS DHE EDI RAMEN.PRANDAJ TI HA SUFLLAQET QE TE JEP BERISHA DHE IK PIRDHU NGA EKRANET E TELEVIZIONEVE SE NA I KENI NEVERITUR ATO.NUK SHIKOHENI ME SY.NUK JUSTIFIKONI DOT HUMBJEN KATASTROFIKE

                                   1. timo

                                    E "vërteta" jote, o Lubnjë, është kallp, e pa vërtetë, mashtrim. Ti nuk vërteton asgjë! Nuk fakton asgjë! Atë çka fantazon apo imagjinon e thua si një të vërtetë(të mungon aryeja). Ndërkohë ajo është thjeshtë një fiksjon. Eshtë njësoj sikur unë pa pasur asnjë fakt, të thoja se ti Lubonja je homoseksual! Ti sigurisht do të habiteshe! ç'thotë ky! Kaq i thjeshtë është rrëzimi i të gjitha "të vërtetave" të tua. Shkruaj letërsi, një tregim, një novlë a po daç një roman se me sa duket fantazia dhe imagjinata nuk të mungon veç, në qoftë se kopjon Berishën, këtu ndryshon puna. Në këtë rast edhe letërsi nuk shkruan dot se në letërsi gjërat duhet të vijnë nga vetja. Kështu z.Lubonja mbetet vetëm marazi, inati personal kundër Ramës që edhe në këtë rast nuk je origjinal sepse shprehesh duke kopjuar Saliun.

                                    1. N
                                     Niko

                                     Ty ke hallin tent se po iku Saliu ska kush te paguan qe te lehesh si qente.

                                     1. S
                                      Sono r

                                      O tyte .pyt Gùmeniñ

                                      1. S
                                       Sànķò

                                       Pýt Ģumenin,o rrot

                                       1. G
                                        Grekofilia e moterqirve, streha e fundit e horrave

                                        Fakti qe po' i bejne kaq publikisht gojore grekut, biles edhe me hajvanit dhe analfabetit qe greku ka vene si kandidati te Himares, tregon qe po' vdesin te gjithe. Zgjedhjet e fundit perdhunuan dhe shfarosen Berishen, Meten, Lulin, Lubonjen, Bushatin e cdo lloj muti tjeter te kategorise se tyre. Shqiptaret shohin ndryshe dhe masivisht. Askush pervec ndonje idjoti apo barkthari te deshperuar, nuk beson as nje fjale te vetme te keshillit te ndrikullave. Nese ne bote egziston shprehja qe patriotizmi eshte streha e fundit e horrave, ne Shqiperi, grekofilia e moterqirve shte streha e fundit e horrave.

                                        1. D
                                         Dhembeli

                                         Për sa kohë i hedhin të hajë në sahanin e tij , ky këtë punë ka , mos u çudisni ! … Kështu e ka zgjidhur jetesën në këtë kohë pa kohë…!

                                         1. Z
                                          Zot fali ! Akoma enderrojne. LLUMERAT LUBO

                                          LLUMI po qelbet.

                                          1. P
                                           PëDë nuk ka më

                                           Nje pyetje: -Pse nuk i ha mortja ca si ky?! Ky nuk ka as sy, pa lere mend!

                                           1. T
                                            Tironci

                                            Kete legen e ka zene sindroma e Stokholimit me sa duket. Eshte nje sindrome qe e detyron kete debil te adhuroje kriminelin komunist Sali Berisha sera e te cilit e rrasi ne burg ne 1970'n. Ka dhe nje mundesi tjeter, qe perbindeshi kriminel vazhdon e paguan gomarin Lubonja i cili eshte njeriu qe spiunoi babane e vet.

                                            Lini një Përgjigje