“Po e lë kopilin te media sepse kështu i intereson” - Artur Zheji: Berisha është bërë për të ardhur keq

26 Maj 2023, 10:21Politika TEMA

“Po e lë kopilin te media sepse kështu i intereson” -

Analisti Artur Zheji deklaroi në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” se akuzat publike të Berishës për blerjen e mediave nga qeveria janë një justifikim për humbjen e rëndë në zgjedhjet vendore të 14 majit. Zheji u shpreh se ai ua lë fajin në vend që të bëjë “mea culpa” për 250 mijë vota më pak krahasuar me zgjedhjet e fundit që drejtuan Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi.  

“Zakonisht liderët duhe të gjejnë një justifikim dhe në këtë rast është media. Berisha është i ndërgjegjshëm, që po e lë kopilin te media sepse kështu i intereson. Ka 250 mijë vota më pak.

Nuk mund të akuzosh Doshin në Shkodër, se cfarë do të thuash për Kamzën apo Tropojën?

Ai duhet t’i dalë zot humbjes.

Ai ka kërcënuar që kush kërkon dorëheqjen e tij, e ka gabim sepse nuk do të ndodhë.

Basha dhe Kryemadhi morën 750 mijë vota, kurse Berisha 500 mijë. Ai thoshte Basha u shit, kurse gazetarët nuk po thonë që ai i shiti zgjedhjet Ramës.

Në vend të bëjë “mea culpa”, ia lë fajin gazetarëve.

Më duket që është kaq rëndë sa të vjen keq”- u shpreh Zheji.

22 Komente

 1. P
  Poli

  E di dhe bufi qe mediat I kane oligarke te cilet behen me pushtetin e rradhes...Zheji mos na bej virgjereshen...

  1. D
   Dakord

   E ke fjalën për opinion të tv klan, për open të news24, për log të panorama, për të paekspozuarit e mcntv, për zonë e lirë të abc, për syri.net, shijak tv, fax news, grida duma, 5 pyetjet nga babaramo e report tv etj etj. Nuk ka vend në botë si Shqipëria ku mediat gënjejnë 24 në 24 duke sharë KM e vendit.

   1. E
    Eri

    Sepse Shqiperia nuk ka gjyqsor...ne bote po nuk provove faktin te keputin...po Shqiperi hesapi ku drejtesia nuk ka vlere....

    1. P
     Poli

     Jo e kam per Euronews, Topin, Klanin, ABC, Visionen, Tvsh..po kto kane audience o njeri jo kto qe permend ti

    2. S
     Stardust

     Per cilet oligarke e ke fjalen o Poli? Per Gim Cirakun e Telegrafit,apo per Irfanin e Panorames?

     1. A
      AI

      Po Gimi sme duket si me Salen mua...IrfanView eshte me Veliajn e me xhepin...

     2. timo

      Në këto sgjedhje, ç'është e veërteta, 3/4 e mediave ishin, çuditërisht, me Berishën. Vetë Zheji, Rakipi dhe shokëte tyre, i kanë përdorur emisionet në mbështetje të Saliut. Kjo e vërtetë shumë e dukëshme gjatë fushatës, sot e çvlerson Saliun. Normalisht duhet "të mbyllë squpin", "të fusë bishtin ndër shalë" dhe të shkojë të luajë domino tek parku rinia se e ka dhe afër... Po arriti të shkoj!!!

      1. A
       AI

       Sepse te gjithe e kuptojne qe duhet ndryshuar ...por kemi Salen si gogol

     3. I
      Ilirjan

      E kam te veshtire te besoj qe jeni kaq te trashe ne te kuptuar o Zheji! Kemi kaq vite qe po presim te kuptoni c'eshte berisha e meta...Minimumi duhet edhe ju te beni nje "mea culpa", nese arrini te kaperceni egoizmin tuaj, problemin tuaj me te madh... edhe per ne.

      1. Y
       Yxyxyx

       Çfar ka ndodhur që edhe Zotrote po thua njëherë të vërtetën për komshiun me Vilë të Madhe në parcelën në jug-perëndim të parcelës ku ndodhet dubleksi Jot në Lalëz.

       1. D
        Dave

        poli O Zagari i qenit berisha uli poturet dhe behu gati se nuk ke ka te gjate

        1. P
         Poli

         Nuk te rritet pensioni se Rama harxhon miliona per te udhetuar me air Albanian ka dhe dhome gjumi...140 milion Euro ti mori Becheti se Sandrit dhe Vjollces ju prish terezia dhe Erioni I thote ne tel Bechetit se e kemi personale tani dhe sek I pergjithshem e takon e I thote behu me neve...mos themi inceneratoret ku jane vjedhur qindra milione apo te tjera pa fund. Shko merr Pensionen 8000 leke se Felaj thote vari lesht...sa mire ju behet. Sa per Berishen ai duhet te zhduket perfundimisht nga politika se ne te Rama rri 30 vjet te tjera deri sa pushteti ta zere brenda e deri sa te vije nje Di Pietro.

        2. T
         Tiransi

         Te lumte z.Zheji, sakte. Jam duke ndegjuar konferencen e z.Berisha me gazetaret. Flet perralla me mbret. Perserit dokrra me sy hap. Fakte te pergjithshme. Ky do ishte rezultati i foltores me ortak Ilir Meten. Turp per ne demokratet, jazek per ato qe shkojne mbrapa foltores.

         1. T
          Tironsi i Vjetër

          Ky Zhej, vazhdimisht ka qënë një qen lehës, në oborrin e Berishës. Duket se nuk i mjafton më legeni i Berishës. Berishën e njeh e gjithë bota si mashtrues dhe kriminel, ti na tregon tani. Farë e keqe!

          1. S
           SB

           edhe ti ca me rrot kari je o Zhei

           1. D
            Dakord

            Hajt! E bere sherbimin? Kujdes jo te gjitha ne kazino

            1. N
             Nik

             Nga kush te terhiqet Sali Berisha, ai nuk ka asnje funksion partiak apo shteteror, pervec helmit qe zbraz ne media. Pse e intervistoni kete kryekriminel dhe kryehajdut, kur vendin e ka ne burg? Pse nuk respektoni protokollin e medias ne Shqiperi?!

             1. T
              Tutori brrisha i kerko hesap Prostitutave mediai

              S'e kuptoj kte reagim Prostitutes se Bordellos Medie Zheji , etj , te kundershtoje Tutorin saleh brrisha Pronarin e Pothuaj 97% te Bordellos se Medies Shqiptare dhe te gjithe kto Prostituta si Zheji ,Fevziu , Ylli dhe gjithe shpura e Bordellos Mediatike , qe i sherbyen kto 33-vjet ne te gjitha Krimet e Tradhetite e bera kundrejt Kombit e Shtetit Shqiptare,, te gjitha jane Te Ekspozuar e te Njohur Boterishte nga populli Shqiptare !!!. saleh brrisha , ju ka te gjthve juve Prostitutat e tij dhe llogjikishte , ka te drejte t'ju kerkoj hesap , pamvaresishte se ku e ka marr Rrogen Zheji apo te tjeret . Nqs Zheji eshte paguar nga Borderoja e Ilir metaj dhe Zhejin i djeg bytha sepse i kerkon Hesap berisha , kjo s'ndryshon asgje ,sepse saleh hamutaj jane Nji . Prandaj ju duheni Djegur te gjalle brenda Bordellove te gjithe Prostitutat si jeni sepse JUUUUUUUU e cuat Shqiperine ne kte derexhe duke i Shebyer Bijve re Kurves Esadiste Koshient se cfar i bente Shqipeise Turori i Shpelles i cili Gijotinen e ka shume pak

              1. F
               Fatmir Lohja

               Mea culpa o trim i publicistikes ne cfare gjuhe eshte,se ne populli shqiptare qe na drejtohesh,nuk e marrim vesh!

               1. a
                american22al

                Sh heret e paske marre vesh, ai eshte bere per tu mbyllur ne psikiatri sepse ai keneq vehten e tij me marrezite e besdisura por e ka lodhur popullin me personaliteti primitiv e monoton...

                1. U
                 Ushtari.

                 O Zheji nuk e kam me ty por duhet thene se jeni bere ca si ju per te ardhur keq qe i vini e i vini verdalle e nuk jua mban tarnavilja ti thoni gjysem fjale.Sa keq per gazetarin shqipetare qe i sherben vetem xhepave te vete.Kaq kisha Zheji edhe nje here kjo jo petsonalisht per ju.

                 1. P
                  PëDë nuk ka më!

                  E drodhi perseri zoti xhej! Deri dje mbronte e promovonte salihun, tani i qan hallin apo hellin, se na qenka bere per te ardhur keq. Nuk ka meshire per kriminelet, o xoti xheji! Ka vetem ndeshkim ligjor dhe ndeshkim popullor, po ty s'te vjen mbare...

                  Lini një Përgjigje

                  Blog Tema