“Ismail Qemali dëgjon deputetin e Vlorës”, ironia e Ramës për takimet fiktive të socialistëve

12 Shkurt 2024, 09:34Politika TEMA
“Ismail Qemali dëgjon deputetin e Vlorës”, ironia e

Detaje të tjera janë zbuluar nga mbledhja e Asamblesë së Partisë Socialiste. Një tjetër shqetësim i Edi Ramës ka të bëjë me takimet fiktive të deputetëve.

Sidomos për Qarkun e Vlorës, për të cilin Rama ka marrë edhe deputetin Anduel Tahiraj si shembull, ku me batutë mësohet të ketë thënë:

“Zhvillon takime me 7 veta dhe raporton që ishin 15. Fut si pjesë të takimit edhe Ismail Qemalin në foto. Ismail Qemali dëgjon Anduelin”, tha Rama.

Batuta me ironi Rama ka patur edhe me ministrin e Drejtësisë, drejtuesin politik të Lezhës, Ulsi Manja, ku për të treguar që është i zënë për t’u marrë me partinë, u ka thënë anëtarëve te Asamblesë që Ulsiu merret me burgjet.

 

20 Komente

 1. K
  Kjo tregone se kushë e Rama në të vertetë

  Rama ka hallin E pushtetit popullorë, kjo tregone që ky ështe komplet një delir i pangopur edhe kurë përballë nukë ka Fare opozitë se pse Saliu e ka shkatrruë komplet opozitën.. Prandaj ky ështe hajdut dhe atokrat si Erdogani me jevt e lindjes... Ky i thotë Ulsit, leri burgjet, dhe na mblidhë vota për partinë. Edhe pse sigurija në burgjet ështe ku thret kjameti, në burgjet e sigurisë së lartë njerzit vritën brenda, dhe bandit drejtonë nga qelitë bandatë e tyrë dhe bën krimë mostrozë edhe pse këta të fundit jane në ( burg?)

  1. t
   tetovari2

   K...r je nga mendja!Në burg u vritkan njerëzit,por a analizon se çfarë njerëz janë ata të burgosurit? Normale është që vrasësi të vrasë edhe në burg mbase mungon ligji i shokut Enver Hoxha!

  2. d
   dhe lakejt e ushqyer i bejne temena

   Diktatori narcisti i semure Rama,qe truri i tij ,flet vec per fitjtr,vazhdon shperfytyrimin e postit te kryeministrit: Me cdo cmim duhet mbajtur karrigia dhe degradimi i panderprere i shqiptarit.

   1. I
    I juaji Enver!!!

    Nga Vlora jam, e majte qysh ne kry te heres, para Edit,po Andueli kush eshte se ne Vlore zor ta njohin 5 veta jo shtate, po ik o Edi se vete e zgjodhe pa pyetur,Andueli komplet I djathte,I persekutuar,nga e jema qe thoshte nuk me del shpirti pa takuar Sali Berishen

    1. E
     Edona

     Po ti moj zonje e nderuar qe e njihke shume mire mamane e Anduelit , dhe familjen e tij se i njoh prej vitesh dhe babai i tij ka nje jete te tere qe ka qene pjesetar i partise socialiste ,dhe kryetar komisionesh tere jeten ,. Po Andueli i dha jete partise socialiste se kishte vdekur , mori per here te pare deputet. Sa mbledhje ka bere andueli ne kaq vite ska ber as i nderuari Edi Rama ne tere historin politike te tij.Po te miret e te ndershmit kush i deshi ti doj Edi Rama. Mua po me vjen keq por ne fund vetem me hajeduter do ngelesh o Edi Rama ,sic po ngelesh

    2. P
     Pg23

     Kryeminister po te bie pushteti. Arsye se te gjithe vartesit e tu, nuk po te bejne fushate se populli eshte i genjyer me premtime. Vartesit kane shkaterruar institucionet, nuk ka kontroll fare dhe korrupsioni i administrates eshte i papershkrueshem. Qeveria juaj dhe militantet e partise, votuesit nuk te besojne ska drejtesi dhe ekonomia eshte skandal e ulet. Ka varferi dhe nuk kane mbeshtetje.

     1. V
      Vlora.Vlora

      Ramut haleja ! I majte jam edhe une po pse s jep llogari per ministrat e tu qe kane bere kerdine ne te vjedhur ,qe nga Xhacka Kfica Beqaj ,ca ne SPAK ,e ca ne arati .Filloje njehere nga vetja pastaj kerkoi llogari Anduel mallistit

      1. :
       :))))

       Mallist mos je vet ti se Anduelin e njohim per djale punetor dhe te drejte, se dime me ke e ngaterron;)

      2. V
       Vlonjat

       Damian Damllaja apo Gjin Kuri ta sugjeroi kete Andu Elin?...................... Po ky eshte : me e panjohur se "ushtari i panjohur" ne Vlore. O EDromi.... Tani na e qesendis.....Hajde rri dy-tre dite ne Vlore. Tako njerzit...me shume degjo dhe me pak fol..... dhe gjej nje djale per te qene...

       1. S
        Skraparliu

        Mos beje bejte si deputet Goni i Gjekmarkajve,po shiko se te genjejne nuk eshte situata si te thone ata mblidhen ata 5 apo 10 veta ne darke lozin neper kompjutra pine kafe dhe nuk del njeri te takoje njerzit apo simpatizantet per hallet qe kane te GENJEJEN....NJEJNE O RAMA,keni perfituar nga qe opozita nuk di ku eshte se atyre qe ti u besone duan vetem vendin e punes nuk ju plase per PS.

        1. A
         Ardjan

         Shumica e Shqiptareve kane votuar PS se nuk ka alternative tjeter! Ky nuk po e kupton qe i ka te gjithe te korruptuar ose ben sikur po merr masa! Sidoqofte, qenka budalla se populli nuk pranon me premtime dhe eshte gati te lere Shqiperine! Edhe ne emigrantet kemi ngelur se mendonim se Shqiperia do kishte bere perparime ashtu si trumbetohet. Isha ne Shqiperi dhe e pashe vete! Shqiperia dhe Shqiptaret jane me keq se me pare! Jane bere "Autostrada" apo "Superstrada" qe nuk jane as si rruget dytesore ne SHBA! Mentaliteti i shoqerise dhe adminstrates eshte vetem u te gjejne mundesi te vjedhin! Shkurt o Koqe Kryeminister nuk ke bere asgje!

         1. m
          mos

          azhdoni komentet ju qe i rruani tere diten pallen se ai u pellcet shpirtin vartesve per realizim detyrash. Ju jeni mesuar qe grate ne shtrat i ngrene vete kembet dhe ju jeni parazite!

          1. P
           Parazite te gjithe

           Pellcet shpirtin vartesve dhe ketej vjedhin me Lopate, sa biznese krijojne me familjaret e tyre apo shok, duke vjedh taksat e qytetareve. Bejne qefin ne shtrat me grate tregoja ketyre vartesve. Si psh. Ahmetaj, Gjici dhe Bejqja etj. spo dijne si mbajne kembet ne shtratin e burgut dhe a jane parazite. Shko MOS bashke me to deputet e asamblese per lesh do shkojne. Rames i ka dal ne bregdet si tsunam korrupsioni i ketyre deputeteve, spo di ke te mbroj ne SPAK ku jane gjithe parazitet e asamblese, njesoj si ato parazitet e opozites.

           1. W
            Why not

            Po çfare detyrash o MOS. Keto detyra qe ngarkon "I Marri" nuk kane te bejne fare me popullin. Keto jane detyra per antaresime ne PS !!! detyra sa "Like"more ne facebook...Ne nuk kemi nevoje per keto...Shqiptaret kane nevoje qe qeveria, me ne krye "Te Marrin", qe ja marrsha te ligat ... te beje detyren e saje. Ne duam qe I Marri mos te zgjedhe me ne qeveri Ministra e zv Ministra hajdute, por te zgjedhe njerez me integritet qe t'i sherbejne popullit. Ne duam qe qeveria shqiptare te administroje parate e shqiptareve pa vjedhur dhe pa korrupsion...Kapishi ???

           2. T
            Tasi i makaronave ne Paris

            Haxhi Qamili tall bythen me deputetet e tij idiote.

            1. P
             Ps vlore

             Ha makaronat e mbylle gojen

             1. g
              goni

              Po .... Edi mori ne qeveri vetem gomeret me shkollim te dyshimte . Specialistet e zot nuk i merr sepse ata kerkojne llogari , kerkojne fonde kerkojne cilesi . Me grate qe merr ne qeveri e ka te leht se ju bertet dhe ato heshtin . Meshkujt injorant dhe servilat i perdor dhe keshtu qe eshte ne rregull . Fitoren e ka marre vetem ne 2013 , me pas ka luajtur me porten pa portjer te kundershtarit.

             2. S
              Ssssss

              Dhe kaq paska mbledhur shume Andueli se ju i boshatiset fshatrat e qytetet zoti Kryeminister sa deri ne fund vetem portreti i Ismail Qemali do te mbetet :). Andueli ka bere fushate aq shume per Vloren sa ju keni 13 vjet Kryeminister, keni qene deputet i Vlores dhe nuk keni bere punen e fushatat qe ka bere Andueli ne Vlore. Ju nuk doni djem te rinje e te ndershem si Andueli, jeni mesuar me kusaret e kurvaret, ate u vine hakes. Fillo duke i kerkuar llogari gjithe hajduteve te kabinetit qeveritar se nuk i mbulon dot zullumet e ministrave te tu duke hedhur balte e "ironizuar" njerzit e drejte.

              1. V
               Vlor vlore

               Andueli ,djali me i mire qe ka vlora dhe me i miri qe ka pasur ndonjehere, por kush i do djemte e punes, duan hajdutet, duan plerat duan lepiresit. Ps ne kohen e Anduelit beri buje, afroj ne rreshtat e partise njerez qe nuk e dinin ku ishte dera. Edi Rama filloje nga vetja i deruar. Andueli ka qen element küc per vite te tera ne vlore.

                Lini një Përgjigje