Jo vetëm poshtë ballkonit të Berishës/ Bardhi çon deputetët e grupit, edhe në selinë e Rithemelimit!

11 Shkurt 2024, 22:39Politika TEMA

Jo vetëm poshtë ballkonit të Berishës/ Bardhi çon

Gazment Bardhi, për herë të parë kthehet në selinë e Rithemelimit.

Përmes një mesazhi në grupin e “WhatsApp”-it, ai ka njoftuar se ditën e nesërme në orën 15:00, do të zhvillohet mbledhje e grupit parlamentar, në selinë qendrore të PD.

Kjo do të jetë mbledhja e parë që grupi i deputetëve të Bardhit dhe Sali Berishës, do të zhvillojnë mbledhje në selinë e Rithemelimit.

“Të nderuar kolegë, Nesër, e hënë, ora 15:00, do të zhvillojmë mbledhjen e grupit parlamentar, në selinë qëndrore të PD. Ju falenderoj!”, thuhet në njoftim.

3 Komente

 1. T
  Totila

  Mereni me mend se çfare pleherash jane ata deputete qe i çon Gazmendja nga i do bytha ,njehere me Lulin here tjeter pa Lulin ,pastaj gjoja as me Lulin e as me Non Graten ,pastaj i çon si zagare te komunisti Non Grata ,or deputete e jeni pak moral ,a keni seder ,çfare mute burrash e grash jeni qe ju urdheron nje peder .

  1. T
   Tori qe ta cori.

   Gazi bjerI bythes.

   1. B
    Bureto

    Sa i përket vajtjes tek Selia, të drejtë ka Bardha. Më herët nuk mund të shkonte se aty ishte Sa-lehu dhe do thoshnin se bën me të takime kokë më kokë dhe kjo i prishte shumë punë skuthllëkut të tij.Tani që ai është i ngujuar në papafingo nuk sheh ndonjë pengesë, aq më pak kur e hodhi hapin e parë, i shkoj poshtë dritares dhe i tha: "Lexhendë, me ty jam, po hëpërhë, 'se ashtu janë ca punë', më duhet të ruaj fytyrën, jo nga mjekra se ajo më shkon, por si maskë që të mos më quajnë berishist, por, pupupu dhe antiamerikan, sidomos që para ca ditsh, atje jo vetëm nuk ma varën fare, po për dreq pasnesër do vijë në Tiranë, dora vetë, ai që ta nxiu jetën me atë 'non grat-an', për më zi akoma, këtë familiarisht. Ndaj, pvarësisht të gjithave mos më harro! Mos më krahaso me Mulin mua se, përveç se jam jurist, i ri dhe me të ardhme në politikë, por jam dhe nga Kavaja, bastioni yt historik. Një arsye më shumë kjo për të qenë unë pasuesi yt politik, i tufës që të vjen pas (se mos keqkuptohem e kam fjalën për nr. 2, pas teje) se pa ta, në këtë rast them për veten, duhet ta pranoj që më merr lumi. Dhe mirë të më bëhet se kërkova shumë, doha të isha unë kryetari i PD, ia drodha lulbravës (ku ia ke gjetur këtë xhanëm!), edhe pse ai më bëri të njohur në politikë si: ministër Drejtësie, paçka se me kryeministër, atë që s'thuhet, pra armikun tënd Ramën; sekretar të Përgjithshëm të PD kur ajo ende në sajen tënd, nuk ishte e coptuar, pa zarar kjo, se ashtu lindi shpresa e madhe "Rithemelimi" me ty në krye; dhe e fundit, por jo për nga rëndësia, lulbrava më bëri DEPUTET, padyshim kjonë rradhë të parë për fatin e demokratëve, por edhe tëndin, që edhe pse përpara të oreferuarve të tu, Nokës, Palokës apo Tritan Shehut (për këtë vure veton), nuk kam qenë në listën tënde të prioriteteve të kandidatëve për deputet. Thashë, edhe për fatin tënd, se ja sesi në ditët e tua më të këqia, t'u ndodha në krah. Dhe e fundit, siç përmenda dhe më parë, që medemek 'ashtu ishin ca punë', më fal se si i ri që jam, nga nxitimi të përmenda Zenin për Gërdecin, për atë krimin shtetëror, siç e ke cilësuar vetë! Në fakt mirë e ke se mos ka qenë ndonjëherë në pushtet Zeni që të jetë ai fajtor për atë hatá, por dhe për arsyen e thjeshtë se, cili është ai baba (një si ty) që nuk hidhet në zjarr për të shpëtuar evlatin e vet, dhe pse, sepse ashtu duan Skapistët ta fajësojnë, meqë a është bërë pasunar i madh, pa punuar asnjë ditë! E çë pastaj?!-që sipas versionit gjirokastrit të habitores, do të pyeste dhe Kadare".

    Lini një Përgjigje