Rama reagon ndaj akuzave të Ahmetajt: Kush ka probleme me drejtësinë t’i zgjidhë me drejtësinë

11 Shkurt 2024, 16:50Politika TEMA
Rama reagon ndaj akuzave të Ahmetajt: Kush ka probleme me

Kryeministri Edi Rama gjatë një prononcimi për mediat në fund të mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të PS u pyet lidhur me akuzat e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj nga arratia.

I pyetur: A e keni kërcënuar Arben Ahmetajn siç ai pretendon në një mbledhje Kryesie, Rama thotë: “PS e ka shumë të qartë pozicionin e vetë mund të pyesni sa herë të doni por është detyra jonë që drejtësisë ti japim të gjitha mundësitë të bëjë punën e vetë e pa shqetësuar nga ndikimi i pushtetit ekzekutiv e as nga komentet e atyre që përfaqësojnë PS”.

'' Për qytetarët mos u shqetësoni sepse duhet të jeni shumë të sigurta dhe të sigurt që leximin e opinionit të qytetarëve dimë imë ta bëjmë më mirë se kushdo tjetër sepse jo vetëm jemi në territor me qytetarët, por mbi të gjitha prej shumë vitesh kemi instrument shkencorë përmes të cilëve në vlerësojmë opinionin qytetar, ne zhvillojmë anketime të rregullta për opinionin e qytetarëve për çdo çështje, ne zhvillojmë fokus grupe në mënyrë të vazhdueshme për të kuptuar cilat janë shqetësimet e qytetarëve, çfarë qytetarët presin nga ne, çfarë kritikash kanë ata për ne.

Ne zhvillojmë fokus grupe me qytetarët që na votojnë, me qytetarët që nuk na votojnë dhe kështu me radhë, kështu që për qytetarët mos u shqetësoni, ata janë shumë të qartë dhe gjithmonë janë më të qartë se sa ne, se ju (gazetarët) po e po.

Sepse qytetarët shqiptarët merren gjithmonë unë e kam thënë dhe e përsëris sa herë më jepet mundësia, janë politikisht një bashkësi jashtëzakonisht e interesuar dhe jashtëzakonisht me nuhatje,

Dinë shumë mirë ti ndajnë broçkullat nga thelbi. 

Për pyetjen që më bëni është një pyetej e tepërt, e kotë, e përsëritur, që ka vetëm një përgjigje e ka një përgjigje. PS unë e të gjithë ne nuk komentojmë çështje që lidhen me drejtësinë. Çdo kush që ka çështje me drejtësinë i ka me drejtësinë.

Ka një karakteristikë të përgjithshme të atyre që merren me drejtësinë, ata ndihen viktima të forcave të errëta apo forcave të tjera por nuk është fare për mua apo për ne të shpjegojmë këtë fenomen. Kush ka probleme me drejtësinë t’i zgjidhë me drejtësinë'', shtoi Rama. 

8 Komente

 1. S
  Svizzera

  Te zevendesosh hajdutet dhe te tallesh me popullin injorant,per Alibaben nuk eshte asnje problem

  1. e
   enter""

   Foli kryemafiozi i Ballkanit. Na u hiq sysh, PSIKOPAT

   1. K
    Kalec Dega

    Po qe e ka seriozisht ky!

    1. P
     Populli

     Pergjigje SAKTE....le te hane mut ata qe kane vjedh,dhe bastardet e berrishe serbomalazez...rrofte U.S.A.

     1. T
      Tirona

      Si nga mendjat ashtu edhe nga individet e thjeshtë e deri tek politikanët nuk duhet të thuhet “Qytetarët Shqiptarë” por “Shtetas Shqiptarë “ Hajde me shnet mesojeni të gjithë

      1. S
       Shqipetari-Berlin

       Edi Rama:Te gjithe Politikanet Shqipetare qe kane qene Pjese e Qeverisjes dhe Vendimmarrjes kane PROBLEME ME DREJTESIN qe Quhet:NE EMER TE POPULLIT, sepse keni (Kane-ata ato-qe ishin dhe jane ne Qeveri),keni Shkaterruar(Kane)..gjithcka ne Emer te "Reformave"..ne Emer te Transacjonit...dhe gjithfare Emerash te Shpifur ,sajuar dhe Ujdisur nga "Politika Demokratike"..qe ka qene dhe eshte nje POLITIKE DISFATISTE ,qe nuk u ka sjelle asgje te Mire Shqipetareve ne pergjithesi.. 1-Shkaterrimi Totale i Ekonomise Kombetare, Shkaterrimi dhe Priviatizimi i Objekteve Strategjika, solli vetem Varferimin e Shqipetareve dhe Pasurimin e Disa Familjeve Mafjoze te veshur me Imunitet Politike.. 2-Shkaterrimi i Ushtrise Shqipetare,shitja,vjedhja,dhe lenja ne Harrese ,beri te mundur Degradimin Total te gjithckaja qe ka Emrin Ushtri...Theksoj:U shkaterruan edhe Uzinat qe Prodhonin Materjale Ushtarake:Fisheke-Municjone ect.. 3-Kthehmi te ju Z.Edi RAMA:Duket se Shqipetaret paskan ne Gene qe te Shesin, dhurojne Troje, si ne RASTIN e tanishem Marreveshja Meloni :-Rama::qe kerkon te ktheje Shqiperine ne "Gogolin e zi" te te Fatekeqeve qe kerkojne, Azile ne BE.. @@Shqiperia nuk eshte Pjese e BE-s...dhe AS ka per tu Bere...ti Edi Rama nuk pate Guzimin ti thoje Macronit Franceze ne Tirane "Na jepni nje drite Shprese, per Hyrjen ne BE"..por si Lengaraq..i the:Ne do te behemi Gati????????????????????? Marreveshja Private:Meloni-Rama per Refugjatet Fatekeqe, bene qe Shqiperia te shikohet me Urrejtje ne syte e te gjithe Njerezve qe kerkojne Strehe ne EU.... Shqipetaret dhe Shqiperia NUK I KANE ASNJE BORXHE Italise...sepse ishin Shqipetaret ata qe Individualisht Rrezikuan, mesuan, Punuan dhe u Integruan ne Itali..NUK JU DHUROJ KUSH ASGJE... Shkurt:Shqiperia eshte e Shqipetareve...dhe jo e Politkaneve te kallepit "Alla demokratike":Rama Berisha Flamur Noka(Agjent i BIA-s Serbe)..Ilir Meta...i shitur te Greket dhe Serbet...Fatmir Medihoxha...qe per Inerci eshte akoma ne Politike Fale Drekave dhe Darkave qe Shtronte ne Amerike...Ne Shqiperi nuk kane Vende as Ujguret, Iranjanet-Afganistanet dhe se Fundi Kampet Fatekeqe te Perqendrimit qe kerkon te na Beje Dhurate Edi Rama, qe te Kenaqi Georgia Melonin, dhe ti Garantoje asaj Qeverisjen... @@@Nuk duam te veme ne Europe..si nje Shtet i Kantonizuar Me Popullsi qe permenda me siper...Shqipetaret qe kane dashur te jene ne Eu..si dhe behen Qytetare te saj JANE NE TE...dhe ata qe ikin ikin perseri ti Shpetojne Dhunes Politike-Psikologjike Socjale qe ka Prodhuar dhe Prodhone Politika ANTIKOMBETARE qe kane Mbjelle Politikanet Shqipetare..Turpe dhe vetem turpe te keni Rama...ti u ke "Thyer Zemeren Shqipetareve"..me keq se Sali Krimineli se NUK KE MBAJTUR Premtimet e dhena Elektoratit..se Niveli i Korrupsjonit ka ARRITUR TE ZEVENDESI DHE I "besuari Juaj" Ahmetaj..qe pasi Beri disa Miljone na Kerkon edhe "Mbrojtje Politike" ne Zwizer??Por nga Kush:Nga ish-shoku i tije i "Halleve" dhe Miljonave Edi Rama....lol

       1. D
        Denis

        Te gjithe shqiptaret e dine ore koqe. Qe nderkohe qe Arbeni eshte tigri ti je Luani. As Zaho nuk i beson me perrallat e tua.

        1. ?
         ?¿

         "Denis"! Me kete koment, sidomos kur permend familjaret e anmikut te "baces lexhende", ke futur pak "keçap" per ta bere komentin pak me te shijshem per maloket dhe shume renes ne sy per shefin e burimeve njerezore te foltores, Qim Peken.

         Lini një Përgjigje