Jamarbër Malltezit i vjen goja nga shtëpia

6 Dhjetor 2023, 10:25Politika TEMA
Jamarbër Malltezit i vjen goja nga shtëpia

Edhe pse është nën hetim dhe qendroi në burg (ku mund të shkojë prapë) për korrupsion, Jamarbër Malltezi ka rifilluar bën moral nëpër rrjetet sociale.

Edhe pse në fakt, ka një urdhër gjykate që ai nuk duhet të komunikojë me të tjerët.

Këtë radhë nuk është marrë me mbrojtjen e kullave, por ka sulmuar ministrin e Brendshëm, Taulant Balla.

“Ia mbërritëm ditës që të kemi veç një zëdhënës për të gjithë: Tualeti si zëdhënës i policisë, zëdhënës i prokurorisë, zëdhënës i bandave të Elbasanit, zëdhënës i grupeve të trafikut, zëdhënës i prokurimeve dhe fryrjes 3-fish të çmimeve për të ndarë paratë.

Ishte e lodhshme dhe jo efikase kur çdo grup kish zëdhënësin e vet. Kursen kohë kur i ke në një dorë”, shkruan Malltezi nga shtëpia.

24 Komente

 1. s
  shoku i zenit

  Rri aty bythqire se dite me te zeza do te vijne per ju, drejtesia do ta kap lepurin pa diskutim, ju shkerdhata dorzoni gjen e grabitur

  1. T
   Taulanti

   Ç 'far pret prokuroria? Ky bq duhet të arrestohet për thyerjen e ligjit për arrestin Shtëpiak

   1. S
    Sqarim

    Pret qe prokuroria “ ti rruaje bolet “ ketij. Po ska gjetur asgje prokuroria kunder tij o Kar, prandaj sben dot gje as kunder ketij as kunder Doktorit. Kaq e thjeshte eshte.

    1. p
     pilo Lala

     SPAk e ka hedhur ceshtjen ne Gjykate te shkalles me te larte, Malltezi do shkoj prape ne burg. Argita kerkon ta devijoj akuzen ndaj te shoqit, sikur flitet per dokumenta privatizimi. Jo. Malltezi akuzohet nga SPAK per pastrim parash te marra nga Argita Berisha prej Rezart Tacit.

    2. a
     agushkari

     Malltezja po i ben poezi saluhit, do te kthehet nga malltez ne markez

     1. D
      Dr. Adhamudhi kolegu i Sa-Hales

      Or SQERIM, ti qe i dike mir keto pune dhe vecanerisht rruajtjen e boleve, si puna jote, a s'na thua ku ne pidh-te-somes e gjeti ky truallin per te ndertuar 19 pallate, apo thjesht si biznesmen i sukseshem, pa asnje ndihme nga Legenkari, Sa-Halaeja, arriti qe nje investim pre 35 mij Lekesh t'a kthej ne 5.2 milion Euro!!??? Ik more rrot K se s'ka burr none t'i dali ne mbrojtjeketyre plehrave pavarsisht se akoma kan ngel bole si puna jote qe i lepini bythen Sa-Hales dhe ketyr langaraqve zgjebsa qe sot na jane ber milionera duke vjedhur popullin!

     2. a
      agushkari

      Malltezja po i ben poezi saluhit, do te kthehet nga malltez ne markez

      1. a
       agushkari

       Malltezja po i ben poezi saluhit, do te kthehet nga malltez ne markez

       1. a
        agushkari

        Malltezja po i ben poezi saluhit, do te kthehet nga malltez ne markez

        1. S
         Spiuni

         SPAK drejtesiaaaaaa , nuk jam krahinor po nuk behet drejtesi me malok , jane frikacak te pabese . Shikoni poshte nga Gjirokastra Vlora Berati Saranda do gjeni politikan prokurore gjyqtar ka ploteeee Rrespekt per gjithe verioret por nuk jane per keto pune Saliu e vertetoi per politike keta te SPAK per drejtesi

         1. A
          Aksidentimi

          Olldashin e vranë që jugu mos të merrte PD-në.

         2. q
          qytetari

          Ky mjeran e ka gjuhen edhe me te piset se vete femijet e Berishes. Dihet qe qenit qe i hedh me shume kocka, te lepin me shume. Ky eshte shembulli ekzakt i qenit qe Berisha i ka hedh 19 kocka, me falni, 19 kulla.

          1. m
           mirel

           Sa u merzit Safeti per largimin e Abit nga qelia...

           1. N
            Nekiu

            Kur e morri vesh Argita per Abin qe shoqerohej ne qeli me Safetin ,beri dhe ultimatumin qe dhe beri te mundur nxjerrjen e tij nga qelia duke deklaruar:Sali po nuk me nxorre burrin nga qelia me ata miqt e tu,une do te tregoj te gjitha horrlliqet qe kemi bere!Dhe Sala jo vetem qe e nxorri ,por edhe Giten e beri antare te kryesise se PD-se ,njesoj si ne kohen kur beri Lulin pasardhes!

           2. t
            tetovari2

            Spak,puno sipas ligjit.Ky halldupi posa e theu, duhet burgosur menjëherë, çfarë prisni?

            1. Analist

             Prokurori leshi ne sherbom tw krimineleve te berishes sa turp.

             1. M
              Marroku

              Me ze te holle,apo me ze te trashe e ka bere deklaparten!

              1. D
               Dik diku

               O plehre. O qelbesire. Jo vetem do te kalbesh ne burg po do I madhi zot do te mallkosh veten qe ke dale nga p…. Satin.

               1. T
                Trotski

                O SPAK na Ke Bo Marak.Po i len me u Talle Zaberhanet NON GRATA dhe Hajduta te Fondeve dhe pronave publike.

                1. L
                 Lennard

                 Ky herif po e kerkon Gozhden si breshka.Mos ia Kurseni po futeni Mrena te kapi sapunin

                 1. N
                  Nositi

                  Po ta lesh te lire do llape ai

                  1. X
                   XHI BU

                   O Malltez i dhjere deri ne fyt ,o Malltez i ndyre ,dhi e zgjebosur e bishtin perpjete ,kujte ja shet keto tangallek ,apo te duket vetja i forte se te jane veshur syte nga pasuria qe te ka falur vjeherri hajdut e kriminel Sali Rame Berisha.Hajdut i peshtire si i vure gjithe kete pasuri qe ti ke vene ne llogarite tuja.??? SHko atje ku e ke vendin mos u gufos si gjeli ne maje te plehut ,dhelper dinake e te dhjerit Sali halja.Yyyyy njerez te peshtire.Ptu ptu ju shofte rraca juaj se late popullin me gisht ne goje ,njerez te pa ngopur dhe mos u ngopshi kurre.Ne vend qe te ulni kaptinen ,te skuqni e te zverdhni nga turpi ti sillesh si palaco e fodull.

                   1. C
                    Columbo

                    Berisha dhe Malltezi kan koruptuar gjyqtarët e SPAK. Ju kujtoj filmin udha e shkronjave."atë ferman e paguam 18 qese floriri.

                    1. D
                     Drini

                     Ca ftyre ky jamlegen malltez zeholli, yyyt hajdut bashke me vjehrrin, plehre boshnjake.

                     Lini një Përgjigje