REPLIKAT/ Petrit Vasili: Po thoni broçkulla. Ilir Metaj: Ta kthej me të njëjtën mënyrë. Ti zonja Vokshi nuk je versioni grua i Zeusit

2 Prill 2024, 13:38Politika TEMA
REPLIKAT/ Petrit Vasili: Po thoni broçkulla. Ilir Metaj: Ta kthej me

Në seancën e sotme të Komisionit Hetimor për konçesionet në shëndetësi, pati debate të gjata e të ashpra që në fillim të seancës.

Para se të niste mbledhja me rendin e ditës së bashkëpërcaktuar që më parë, kryetarja e komisionit Albana Vokshi kërkoi të ndërhynte jashtë rendit të ditës me kërkesën për firmosje nga çdo anëtar për deklarim moskonflikti interesi.

Në debatet e ashpra mes Vokshit dhe Ndrecës ndërhyri edhe Petrit Vasili. 

“Ne do të vijojmë rendin e ditës, apo do të dorëzojmë komisionin te sekretari?! Në kuvend u miratuan anëtarët e komisionit dhe jo sekretari. Ai është lehtësues i disa proceseve e asgjë tjetër. Ça ëahtë ky muhabet këtu?

Raportin nuk do të përcaktojë sekretari. Ne nuk jemi komision i sekretarit. Këta po thonë broçkulla këtu. Kjo është politikë!Ça ‘vdiq’ komisioni hetimor? Këto janë komedira!”, tha ai.

Ndërsa Vokshi i ndërpreu fjalën nënkryetarit Plarent Ndreca duke ia kaluar anëtares Ina Zhupa e cila vazhdoi të fliste edhe pas protestës nga ana e Ndrecës.

Më pas e mori fjalën deputeti i mazhorancës Ilir Metaj: Që ky komision të ketë një produkt, ka rëndësi, qoftë edhe formale, mënyra si ju kryetare e drejtoni punën e komisionit. Pra ju duhet të respektoni njësoj anëtarët e këtij komisioni në të dyja anët e tavolinës, në shprehjen e opinionit të tyre, pa i ndërprerë çdo herë vetëm anëtarët e maxhorancës.

Ju nuk jeni aty në versionin grua të Zeusit, për të lëshuar vetëtima arrogante për ndërprerjen e çdo opinioni tonin, vetëm se nuk përputhet me kornizat e mosmendimit tuaj.

Pak më parë, ai anëtari aty (P. Vasili) tha që opinionet tona janë broçkulla. Ju nuk morët masë për komunikim joetik nga anëtari. Ok, mua në fakt më pëlqejnë epitetet folklorike, dhe i rezervoj vetes të drejtën t’a kthej zotërisë me të njëjtën mënyrë, në momentin që unë do e shoh të arsyeshëm.

Ina Zhupa: Ju jeni si grup i strukturuar kriminal.

Edona Bilali: Çfarë gjuhe është kjo?! Kërkoni ndjesë menjëherë.

19 Komente

 1. M
  Miri

  Epo kur flet edhe tit vasili mps ngelt legen pa folur. Ptuuuu racë legene

  1. E
   Edmond S.

   Vasili zari i Mones dhe Ilirit pasi beri lemsh shendetesine per 4 vjet, na beka prokurorin. Po ik mor shemtaraq. Mekatet e tua nuk ka oqean qe ti laje. Shtepine ne Rome a e ka akoma apo e ke shitur ?

  2. S
   Sonja

   Kjo Ina Zhupa eshte versioni femer i gjysmes se Saliut se e gjysmes tjeter eshte Albana

   1. H
    Hordhia e ndyrë e Sali Rrumpallës

    Sonja, respekte. Unë jam burrë i vjeter, keshtu që besoj do rrosh e do shikosh me shumë se unë. Ma more fjalën nga goja per kete Ina Zhupën. Unë kujtoja se kjo e kishte ndonjefarë aresimimi dhe inteligjence, por kjo qenka njeri i trashë komplet. Megjithëse, si mund te jesh njeri me logjikë dhe te shkosh mbrapa Saliut!! Çfare them dhe unë. Të dyja perjashtojne njera tjetrën. Vetëm debilët e lidhin votën kunder Saliut me votën pro Ramës. Duhet të jesh Enverist qe te mendosh "ose me ne ose me ata, rrugë te mesme nuk ka". Per shembull unë nuk e mbeshtes Ramën fare, as kam votuar ndonjehere për Partine Socialiste, por kurrë nuk do votoja per Saliun. Kam qenë nga të parët që propandova për demokracinë në vitet 1990-91, por kur shaj Saliun dhe argumentoj që Saliu eshte e keqja e PD-se dhe Shqipërisë, disa analfabetë rrumpalla me shajnë komunist. Dhe kush, ata qe shkojne mbrapa nje komunisti sekretar i PPSH. Ina Zhupa dhe Tomor Alizoti jane turpi i fiseve te tyre. Kasem Zhupa dhe Fejzi Alizoti nuk gjejnë prehje ne varre atje ku janë, kur shohin qe pinjollet e tyre shkojne mbrapa nje komunisti Enverist si Sali Katunar Berisha.

   2. E
    Elodor Hasanaj

    Me pelqen metaforat e labit me pelqejn. Ata ashtu e duan madje e duanshoqeruar edhe me dru ose presh ahahaha e kane ga Tritani

    1. S
     Sami

     Ajo qe socialistet e pranuan me gjoja kryetare nuk e kupton arsyen perse e pranuan eshte thjeshte menyra me e lehte per tu tallur me te pasi si specialista qe jane jo socialiste e dijne mire qe ajo si kryetare e ketij komisioni nuk ja ka idene se cfare eshte sterilizimi!!! Edhe tallet Ilori me Albanen mire ja ben

     1. V
      Vjollca

      Edona,ku e njohin indtitucionin e faljes: Trushplaret vrases, Hajdutet imorale, Rrugacet politike e morale e plot e plot te vertet te zeza mind te thuhen per ta,, ,,,,, Ptu ,qe ju shofte rraca e shtuar

      1. c
       ce

       po cfare merreni me gerdallen sygerdoqe Vokshin me vetullat transverstite qe ja ka marre borxh Cim gjates se foltores se vicidolit.

       1. l
        labi

        Po ose o të uruar harruat bëmat e Edona hajdutes apo të këtij servilit që mban të njëjtin emër e mbiemër si të kryetarit të partise së Titit. Ky Metaj dikur servil i Shpëtim Gjikës sapo ra nga fiku iu sul si me utdhër nga qendra. Me të njëjtin zell sulmoi edhe pasardhësin e Shpëtimin derisa u shpërblye me postin e deputetit. Tani thjesh po i bën hyzmetin karriges.

        1. A
         Arjana Hasi

         Sa inat paske, vec per hajdute se ka akuzuar njeri. Apo nuk pershtatet niveli dhe s duron dot qe ja kthen te gjitheve por me kulture? Qetesohu zemer, shko kafsho andej nga laberia se ne ne Shkoder krenohemi me te e vlerat e saj qytetare.

         1. A
          Arjana Hasi

          Sa inat paske, vec per hajdute se ka akuzuar njeri. Apo nuk pershtatet niveli dhe s duron dot qe ja kthen te gjitheve por me kulture? Qetesohu zemer, shko kafsho andej nga laberia se ne ne Shkoder krenohemi me te e vlerat e saj qytetare.

          1. M
           Monda Belinovi

           Sa inat paske, vec per hajdute se ka akuzuar njeri. Apo nuk pershtatet niveli dhe s duron dot qe ja kthen te gjitheve por me kulture? Qetesohu zemer, shko kafsho andej nga laberia se ne ne Shkoder krenohemi me te e vlerat e saj qytetare.

          2. p
           prokurori

           Këto janë pasojat e një bashkimi artificjal ,me njerëz që duhet të ishin në vënd tjetër…

           1. N
            Noci

            Problemi ështe se demokratët edhe pse kane kryetaren e komisionit,kane harruar se kane ndryshuar rregullat e komisioneve hetimore dhe e ka mazhoranca ne dore,ate qe duan ata ,ti shohi populli duke uluritur,mirëpo vendos kuvendi per dhenien ne Tv,pra mazhoranca dhe nuk mund te sjellesh ke te duash e te merresh ne pyetje,se edhe ajo forme ështe hequr.Kur socialiste ndryshonin ligjin per pse minuta demokratët merreshin me shashkat dhe karriget.Tani do korrin ate qe mbollen me revolucionin e tipit Gazi dhe Muli

            1. D
             Daullxhiu

             Ina e mbushi gopin me euro kur ishte ne dogana mor e fshifte kolera me gjith ate kokrren e nishanit ne ball.

             1. E
              Elvi H.

              Vallahi ky labi i Vlores u bje kokes si duhet ktyre legenave te Sales qe nga Mul Noka e deri te kjo vokshi qe si familje vokshet te gjitha gojleshiar e mendere car jan te gjitha. Albana do ti bje ne sy doktorit mase e ben ministre ne 2045 kur te kene pjerdhur te dy ahahahahahha

              1. A
               Alisandra

               Po a ka turp ky Petro Vasili? A i mban mend bemat e tij ne shendetesi kur ishte minister. Sa fitoi nga Luci i Megafarmes? A e njeh zarin e tij Klodjan Rjepaj qe eshte arkitekti dhe hajduti i vjedhjes tek sterilizimi. E kishte shef kabineti dhe me pas e propozoi tek Mona per zevendesminister.

               1. S
                Spiunat pa kufi kryetar Tasim Mema

                Albana Vokshi nje dinastia e RROSPIAVE te fisit Vokshi nga Gjakova , ze fill me Bije Vokshin e dashura e Enver Hoxhes , po si ka mundesi qe grate dhe vajzat Vokshi te gjitha nje profesion kane ushtruar Sjuardesa - Sjuardesa - Sjuardesa........! Vokshi nena e Pitonit eshte gerdalle gojore e Sali Vicidolt....Saliu ndertoi Parti

                1. S
                 Spiunat pa kufi kryetar Tasim Mema

                 Albana Vokshi nje dinastia e RROSPIAVE te fisit Vokshi nga Gjakova , ze fill me Bije Vokshin e dashura e Enver Hoxhes , po si ka mundesi qe grate dhe vajzat Vokshi te gjitha nje profesion kane ushtruar Sjuardesa - Sjuardesa - Sjuardesa........! Vokshi nena e Pitonit eshte gerdalle gojore e Sali Vicidolt....Saliu ndertoi Parti

                 Lini një Përgjigje