Konfirmohet “lufta” brenda PL-së, Kryemadhi i përgjigjet Metës: I shërben Veliajt dhe Ramës! Lëri filmat e vjetër dhe protagonizmin bosh

17 Prill 2024, 13:04Politika TEMA
Konfirmohet “lufta” brenda PL-së, Kryemadhi i përgjigjet

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratave të forta që ka bërë bashkëshorti i saj, njëherësh kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Përmes një reagimi në facebook, Kryemadhi i ka cilësuar akuzat për nepotizëm në parti, si deklarata në shërbim të Edi Ramës me të cilat kërkon të shfokusojë vëmendjen nga inceneratorët.

"Shfokusimi nga INCENERATORËT që unë kam kallëzuar me përgjegjësinë e firmës time dhe protagonizmi BOSH janë sot shërbimi më i mirë që mund ti bësh Edi Ramës, Erion Veliaj & Bandës së tyre.

Denoncimi me fakte, prova dhe firmë konkrete kundër bandës në qeveri dhe bashki; këto janë tema kryesore që mendoj se duhet të udhëheqin aksionin opozitar.

Gjithashtu, unë besoj se shqiptarët presin nga Opozita ide, vizion dhe propozime konkrete, që ngjallin shpresë dhe besim për popullin shqiptar. Se si do të rrisim mirëqenien dhe sigurinë e tyre. Filmat e vjetër me të njejtin përfundim janë pa interes për shumicën e shqiptarëve", shkruan Kryemadhi.

 

37 Komente

 1. M
  Mona PLEHRA

  Hahahahahaaaaaaaaa, plasi ne Kucove. Mona hajdutja plehra paska ide, vizione per te ardhmen e popullit shqiptar. Tutje moj murdare pace pilaf...ne burg e ke folene bashke me Agush gjizen dhe me ata kelyshet londineze...familja Adams!

  1. I
   Illo

   Big Brother)) te pakten ta dimë e flejne bashke!

   1. m
    mos beso te verteten !

    Kete desha te thome edhe une, Illo, por si duket ketij Ilirit i ka rene gjyha e ziles dhe ato pune i ka zevendesuar me kolonjarin Tedi Blushi tani ai qe hante fara nuk degjohet me per i gjalle. Filma, filma, por une po qesh vetem me ata qe u vene pâs e u marren eren ketyre paçavureve 32 vjeçare. Eh, mor popel !

   2. k
    k

    Loja e ndyrēsirave pēr tē shpētuar gjēnē e vjedhur.

    1. .
     ...

     Monika dikurë gjuante me çizme në palamenti kundë drejtesise së re për ilirin me shokë.. Tani kjo flet për ide të reja? Nukë ja mbushe mendjen as kujtë..

     1. Çifti baxhelle

      Futja shurres tani Muulike’ se Likja u dhit.

     2. S
      Sa të neveritshëm që janë bër

      Ikën Iliri del munika,në darkë del hoxh Saliu në maj të ballkonit

      1. S
       Shkodrani-Belgjike

       Qënkan gjoja ngatërruar çifti i lumtur hahaha, por Dumani me ndihmen e Usa dinë ma shumë se ju. Mos u tallni me Shqiptarët e çifti monstër.

       1. a
        agushkari

        sa te peshtire keta plehra u vjen keq per mireqenien e popullit

        1. N
         Na mbyten bolet

         Filma te pare e sterpare nuk e ha njeri kete corbe.

         1. J
          Jimi

          Dhe keta te dy duhen besur per keto qe thone ! Une jam i bindur, se nje dite te bukur, edhe mua, ashtu si edhe vete keta, do t'me bejne me vila ne gjirin e Lalezit, me pallate, e miniera, brenda dhe jashte vendit, pse jo edhe me ndonje lingote floriri. Dite te bukura po vijne, prandaj mos ma ngani kete "ciftin e pellumbave".

          1. X
           X- si

           Nuk i merr seriozisht njeri keto filmat tuaj. Vilen e Lalzit me 11 banjo ku do ta coni ? Sa pjese i takojne secilit ?

           1. v
            vk

            nga nje hale u takon

           2. S
            Satër

            Lojë për të shpëtuar pasuritë e vjedhura!.

            1. t
             titovasili

             Monika erdhi koha tu qim boll e mbajtet. une do tu qija ate zonjen e pare qe u shkollua pastaj me radhe. shpertheu m...., tek kjo familje e degjeneruar

             1. S
              Stardust

              Kta edhe kur ja fusin njeri tjetrit ,perseri ja vene fajin Rames.

              1. m
               mutnjani

               Hajde ne pidh te semes te dyve

               1. .
                .

                Filluan aktrimin e shemtuar me telenovelat turke keta. Skane faj se e kane bere mire analizen. Cfare shohin shiptaret? Big Brother. A i besojne idiotesirat e Big Brother? Poooo. Atehere edhe ne do bejme big brother. Ta nisim me mushkat Xhensila dhe Bes te shohim sa te besueshem jane. Pastaj e bejme vete. Se do ja hidhni djemve dhe vajzave te BKH-se ju plehra me keto filma. Apo do ja hidhni prokuroreve te Spakut e gjyqtareve te GjKKO te miratuar e trajnuar nga vete amerikanet. Pse me gjyqtaret e prokuroret e plepave po merreni akoma ju o njesha.

                1. k
                 komentues

                 u ndane dhe keta si xhensua me beson?

                 1. P
                  Plerat e combit (te gjith politikanet e 33 viteve)

                  Kur bejne filma keto plera te njerzimit te vjen???

                  1. x
                   xhixho

                   Koha po ju mbaron qelit e ftohta po ju presin,besoj se e kane degjuar se dy persona sexi po ju shkojne, ju letem shume Monika dhe Like perpara se te mberrinj lubrifikoni bythen mire qe mos tu krijoj plasaritje nga qe jeni kliente te rinje

                   1. L
                    Li

                    E sa kohë do ti durojmëëëëëë??????

                    1. L
                     Like bolja

                     Lojra te dobicit nga skrapari

                     1. E
                      Eri

                      Keta po luajne si ne ne Big Brother Vip. Hajde bejme zhurme ne te gjitha frontet per te terhequr vemendjen. Nje parti halabake qe s'ka as 20 mije vota nuk ka as cfare lute te brendshme te beje. Tani po u kercasin dhe prangat, leke s'kane, s'do gjejne dot ke te genjejne.

                      1. L
                       Li

                       E sa kohë do ti durojmëëëëëë??????

                       1. S
                        Sudja

                        Po breket ku i le,se pasurite i dime ku i ke,dhe na paske lene dhe Liken,pa strehe

                        1. b
                         blushi i metes

                         Breket i ka akoma ne nje xhep te f.nanos

                        2. Tani o fytyrqelbura , ne vend qe te hani pasurine e grabitur , zoti ua solli qe te hani trute e njeri - tjetrit .....vonon por nuk harron

                         1. A
                          Armira

                          Cift më të peshtire si homo sapiens dhe si politikane nuk beso se gjen te dyte.

                          1. S
                           Skraparliu

                           Nen shembullin mona-meta (i metë nga trute) Shqiperia behet si ju, pisa, por shikoni endrra me sy hapur, se ne zgjedhjet e radhes nje top te madh sa koka juaj (dalloni per kokemedhenj, ate do te merrni, por mos harroni se jeni edhe perballe derjtesise, qe i keni hapur lufte. Te shikojme, kush do te jete fitimtar, ju apo populli! Me njerez si ju, korruptive dhe kriminele, konfliktuale edhe brenda ne familje do te behet Shqiperia?! U ka zene haka e popullit, qe e keni vjedhur dhe mashtruar me paturpesi, leftermaliqë te ndyre! Shkoni nga keni ardhur dhe te mos ua shikojme surratin, surreter qenesh dhe macesh te rruges!

                           1. e
                            e bija

                            po o baxhelle edhe dikush me pergjegjesine e tij ka dorezuar ne spak vjedhjet t monikes e ilirit, ajo firme eshte e sikur e juaja.po mbi familjen tende te koruptuar. jane dorezuar dokumente pa faree edhe per meten, edhe per barishensa per vjedhjet e familjes meta-kryemadhi ka aq shume dokumente e fakte sa u duhen dhjete per te shlyer vjedhjet. kam menduar shhume here kujt i ke ngjare aq e shemtuar por kur pashe fatime kryemadhin thashe si e ema dhe e bija fiziksht, po edhe per pasurite foli sikur e bija me rroge mamie ka vene pasuri qe mburret se ua shperndane femijeve. si i ka vene poasurite jote eme a mund te na thuash. vazhdo me operacine se per pak tani ne diell dukesh si bretkoce e ngordhur. a mos e ka psae dashnore dritan prifti fatimen e di gje ti monike se na fatimje ke ngjare qe je rrote kurv,.. me mire me thene se ke qene se tash me vegla te ka dale ne pension. ne te semes fare e keqe

                            1. N
                             Nje i Moshuar

                             Po kush ta beson kete TEATER ty moj MAVRI me gjithe ate koke TAVEN :Dilni per zot VJEDHJEVE VRASJEVE DROGES se moret me qafe gjithe ate RINI perfituat nga fukaralleku i ketij popuplli dhe i shfrytezuat deri ne palce erdhi radha te jepni LLOGARI ju me gjthe banden tuaj me ne krye Sali kriminelin . Juve ju duhet prere KOKAT te gjitheve qe te veje ne vend nderi i SHQIPERISE . Ptuu ...plehra

                             1. s
                              spata

                              Keto situata ,te politkes shqiptare , nuk duhen kaluar me komente ofenduese ,por me analiza te thella per te dal ne nje konkluzjon .Si mund ti largojme nga politkeberja e qeverisja? Disa e etiketojne Meten te cmendur ,budalla ,hajdut e i pa gdhendur si politkan.Nga ana tjeter cfryjne ndaj Monikes si nje bashkshorte qe perpiqet te mbroje si bashkeshortin e gjene e vjedhur .Nuk len gje pa i thene njeri tjetrit . E perdal dhe femer e shpifur pa vlera . Jo zoterinje ! Krisjet midis tyre dhe keto veprime te pallogjikshme ,qe po shohim kohet e fundit ,ne familjen Meta e kane burimin tek kjo klase politke qe u ngrit pas 90. Te pa aftet ,hajdutet ,spiunet,te perdalet ,mbin ne politken shqiptare dhe kontrollpjne sot gjithe aktivitetin politke e ekonomike te vendit . Cdo gje sot kontrollohet nga nje klan shume i fuqishem ku mbizoterojne verioret . Jo vetem keto qe shohim sot por dhe ato qe do te vijne me pas, jane ne shenjestren e SH.B.A per ta cmontuar kete klase politke e per te vene para pergjegjsise ligjore te gjithe te korruptuarit ne kupolat qe kane drejtuar .Ne kete linje eshte dhe BE qe me shume kujdes monitoron situaten per celjen e kapitujve thelbeso per antarsimin ne Evrope . Sic e dim kjo lufte brenda llojit ,te se njejtes familje, ka filluar me berishizmin, qe sot duket si nje lufte se kush do te kontrolloje vulen apo postet drejtuese te PD .Nga ana tjeter Rilindja e Rames, eshte ne kulmin e trajektores se renjes ,si rezultat i korrupsjonit te shfrenuar brenda saj. Patickat qe u ngjiten nga pas, jane strukur dhe sejcila kerkon ti shpetoje ndeshkimit qe do te vije ne radhet koalicjoneve .Keto situata ,i bejne dhe me te ashpra, reagimet e qytetarve shqiptarve dhe elementve intelektual qe nuk pajtohen me gjendjen aktuale .Levizje te reja politke kane ndezur shpresat per nje ndryshim cilesor . Te gjitha keto,te mara sebashku kane nje element shtyse . Drejtesin dhe SPAK qe ka filluar te levizi . Dosjet e fryra po u vjen ora e shperthimit . Jo vetem Meta por te gjithe me radhe do bejne rolin e budallajte.Njeri nga ballkoni ,tjetri ,maj hekurave ,Basha neper stolat e Evropes e Rama si kaposhi pa bishte neper kaqncelerite e botes duke shpalosur bumet shqiptare . Pak shkendija duhen nga Aleatet dhe te gjithe keto do ta mesoni se ku do te shkojne nga orteku i popullit .

                              1. s
                               skrapari

                               Nuk po e qin mire siduket Iliri Monen

                               1. P
                                Per hajer qofte

                                O tja shk... Cfare loje ! Me te ardhe Kew vehten , kur mendon we keta dy njrez te piset burre e grua , fyejne ne intelegjence edhe budaain me te ulet! Zot na ruaj! Per tu shfokusuar nga halli, njeri gjene trdhetsr tek partia dhe tjetra we vjen ere e re d mbytseje dhe korrupsioni, kerkon drejtesin tek SPAK per inceneratoret kurse per keta SPAKU eshte tarallaku ( shprehje ordinere familjsre ose konfidenciale). Mona! Kupto se njerezit e thjeshte jane binder tash se jeni cift dhe familje hajdutesh, qe tashme e keni kryer aktivitetin dhe keni grumbullue pasuri dhe para marrendese. Njerzit se pati kerkojne qe ju te dorezoni gjene e vjedhur duke abuzusr me pushtetin partiako - shtetror. Prs konfiskim dhe pastaj denim sepse keni shkelur besimin e votuesve dhe popullit qe do ishit njerez te ndershem dhe patriot. Prandaj le te shohim... Nese Rasti juaj do te funksionoj, dmth Ky Tarallaku" do beje punen, besoj se neser do te jete standart edhe per cdo politikan, pra edhe per Ramen! Tjeter! Mona lereni kete loje komedi! Po ja dhisni edhe portokallise se B.Kallakut, "vllaite" te IMets. Kujt ja kerkon ti drejtesine, SPAKU- Tarallakut, sic thote Ilir Pazari, I nominuar me vidio, me denoncime ( Sala "maskarai" e ka quajtur Ilir floriri ( I krrabs), me fokumenta si hajdut, i korruptuarr dhe spiun, etj. ? Mona dhe Ilir lereni pordhet! SPAKU thote Iliri s'ka punuar mire"! Po e vertete, Kemi 4 vjet qe presim sekuestrimin dhe denimin tuaj si familje e korruptuar! Kujt I Plas se cfare po ndodh tek Partia e hajduteve (PL)- LSI. Sot ata qe Lir Pazari I wuan tradhetar sapo jane kthyer ne gjirin e njerezve te thjeshte e te ndershm.Aqe sa munden! Por per kta ka filluar njelloj respekti, sepse kane folur ndershem, nuk kane tradhetuar Shqiperine, por ndoshta hajdurite e ciftit MK. Dhe kjo quhet "trafheti per kete kokeboshme emer Ilir Cepan Pazari. Lere kot merrem me ty! Fat I keq I ketij populli dhe vendi qe ishit edhe ju nekrye te ketij vendi per ta rrjepur! Mona beni lojra sa te duash edhe po s'ju denoj spak dijeni se ne mendjet e njerezve jeni damkosur si familje Hajdutesh. Beni c te doni! Nje lloj si Enveri I damkosur si Diktator. Ilir me bllok ne dore duke llogaritur 7% eshte e paharueshme si model klasik I hajdutit dhe vjedhesit duke abuzuar me detyren e dhene nga populli. Une besoj se hajdutet ordinary we rrezikojne te vjedhin meritojne se paku nje respekt discriminates, per sacrifice qe bejne. Por ata nuk vjedhin shtetin.

                                1. T
                                 Treni

                                 Demek po grinden këta... U kthyen në tragjikomedi.

                                 1. T
                                  Toni Montana

                                  U NDA BESI ME XHENSILEN .....U NDNE DHE KETA TE DY....

                                  Lini një Përgjigje