KQZ miraton emërimin e anëtarëve të KZAZ-ve për PS, PL dhe PSD, ‘nxjerr jashtë loje’ PD-në!

8 Shkurt 2023, 11:27Politika TEMA

KQZ miraton emërimin e anëtarëve të KZAZ-ve për PS, PL

Ditën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po shqyrton listat e dërguara nga partitë politike për anëtarët e Komisioneve të Zonave të Administrimit Zgjedhor.

Në listën e çështjeve që do të shqyrtohen vihet re se Partia Demokratike është lënë jashtë, pavarësisht se në 29 janar, grupi i Alibeajt me firmë të Gazment Bardhit, ka paraqitur listën e plotë me anëtarët e KZAZ-ve.

Komisoni Qendror i Zgjedhjeve po shqyrton vetëm listat e dorëzuara nga Partia e Lirisë, Partia Socialiste dhe ajo Socialdemokrate.

Lini një Përgjigje