Ish- e dashura e zyrtarit të FBI e pranon se u pagua për intervistën kundër Ramës në Shqipëri

7 Shkurt 2023, 20:30Politika TEMA

Ish- e dashura e zyrtarit të FBI e pranon se u pagua për

Ish-e dashura e zyrtarit të FBI që trazioi Tiranën, Alison Guerrero, pranon se është paguar për intervistën kundër Ramës dhënë për mediat në Tiranë.

Kjo gjë bëhet me dije nga ngë tuitter i saj, ndërsa Evi Kokalari thotë se ajo i ka kërkuar para edhe një mikeshës së saj, për të dhënë intervistë.

“Surprise, surprise!!

Një mikesha ime e medias i kerkoi intervistë Alison Guerrero, dhe pergjigje ishte “sa paguani?”

Mbas këtij komunikimi, Alison thotë sé është paguar nga media shqiptare për intervisten. (shih tëeet e saj me poshtë).

Ja u thashë që kjo nuk është stabël, por për më tepër, kur kerkon para për një intervistë, të kualifikon automatikisht në një nivel që me të drejtë as FBI, dhe as gjykata s’te merr seriozisht.

Dhe një detaj tjetër, medias Amerikane i kerkoj $10,000

Ja, kjo “fundosi” McGonigal sipas medias shqiptare”, shkruan Kokalari.

43 Komente

 1. L
  Lexues

  KJO kURAVA Plake, eshte vete nje Punonjese e sherbimeve Sekrete GJASME "Kontaktore".. e gjithe Historia eshte nje "Hakemarrje Grashe" apo nje Loje Agjenturash?? 1-ka shume mundesi qe kjo Putana Plake te jete Paguar edhe nga Sherbimet Sekrete Russe, dhe kur vete e pranon se u Pagua per Intervisten qe te Permende Ramen...kjo eshte e Denueshme..sepse duhet te keshe FAKTE dhe jo Hipoteza.. 2-Nje Super Agjent si Mcgonikal...do ti Tregonte kesaj Pijanecesh Hollesi per Lidhjet me Pushtetaret??Mbetet pake e Besueshme..lol

  1. @
   @lexues ti paske halle

   Ty të vjen keq që Ka permend Ramen? po ne të gjith e dime se Kush ështe Rama. për veq po që, hajdut i administrates shtetrore, a po militant i verbume injoranet.. Rama, njësoj si Saliu dhe Meta ështe hajdut, i lidhur me krimin dhe me vendet islamike. Pse nuke thua shyqyr, që të kemi dhe po shohim sa më shume prova dhe evidenca se kush jane Ed Ram Turk hajdut Erdogani, Sali Gerdeci dhe ilir spiun hajduti..

   1. C
    Cherchez la femme - Kerko gruan!

    E gjithe drama e krijuar nga New York Times eshte nje artikull i porositur nga nivele te larta aktoresh qe mesa duket po i bejne presion Edi Rames, sidomos ne prag te zgjedhjeve ne Shqiperi. Te vjen te peshtire te shikosh se sa poshte ka rene nje grup prej 4 reporteresh cifut (Michael Rothfeld, William K. Rashbaum, Kenneth P. Vogel, dhe Adan Goldman) duke stisur e sajuar deklarata qe nuk permbajne asnje fakt si "jo ky zyrtar tha keshtu" "jo ky person qe ka dijeni me hetimin tha ashtu", "jo po dokumenta ju kaluan Nezes nga zyra e KM shqiptar qe McGonigal te hapte hetim kunder Muzin dhe Lul Bashes", dhe keshtu me radhe presupozime pa fakte. Duket qarte qe kjo eshte bere qe te njolloset emri i KM shqiptar. Eshte shume e turpshme. Dhe ja tani deklaratat e kesaj pijaneces te lidhur me Drejtorin e FBI ne New York Sweeny (tregon qe i ka derguar atij email, Rudi Juliani, dhe shume zyrtare te larte amerikane. Kjo te ben te mendosh se si eshte e mundur qe kjo "kontraktore per sigurine" me kaq lidhje dhe me kaq miq ne zyrat me te larta nuk e dinte qe McGonigal ishte i martuar dhe insinuon per Edi Ramen. Kjo eshte thjeshte nje loje e piste. Z. Rama duhet te kuptosh qe cdo gje te eshte kurdisur nga ata qe ju mendoni se i keni miq. Desheroj te permend ketu thenien e romancierit te famshen francez Alexander Dumas ne librin e tij "Mohikanet e Parisit", qe tha "Cherchez la femme" ose "Shiko per Gruan", qe do te thote se cfaredo problem te keni shkaku eshte nje grua. Ne rastin ne fjale, kjo grua Guerriero (Luftetarja) eshte nje bashkepunetore ne krim. Ky krim vjen nga politika e larte dhe me thika mbrapa shpine.

    1. T
     Ti kerkon gruan? A po kerkon mend

     Tani edhe Rama, dhe militantet e ti, ose hajdute rreth ti, u bëne si Saliu.. New York Times leter higjinike që vlen veq për të fshir bythen e disa hajdutve dhe kriminelve si Rama, Saliu dhe Meta.. Tani ky tip lart i quane (çifut) të deshprume, që nuke kane me çfare të merren.. Por veq të sulmone udheheqesit e tone të ndritur, të një vendi komplet preferik? Jo jeni njerze pa vler, njësoj si Saliu,Rama dhe Meta.

     1. J
      Ju nuk jeni shqiptare - Jeni maskarenj

      Ik ore ti merru me Kosoven, se nuk i kupton se cfare po ndodh ne Shqiperi. Je komplet jashte loje. Rama jo vetem qe nuk eshte hajdut dhe vrases por eshte KM me i mire qe ka pare Shqiperia ne 100 vjetet e fundit. Juve keni humbur petullen dhe ju kane shplare trute mediat e Saliut. Edi Rama po nderton Shqiperine si asnje KM me pare. Po ben rruge, autostrada, aeroporte, porte te reja, qytete te rinovuara, shkolla, stadiume, kopshte, cerdhe, spitale, ambulanca, po pais spitalet me mjetet nga me modernet, po ngre floten e pare te air albania dhe shume te tjera. Po lufton korrupsionin si asnjehere. Cfare doni ju nga nje udheheqes qe e ka marre pushtetin me 750 milion dollare borxh dhe Shqiperine te vjedhur dhe shkaterruar nga Saliu. Ngriti me mijra apartamente dhe shtepi te reja per te strehuar ata qe humben shtepite nga termeti, falas per pronaret. Ore, a jeni ne vete ju kur flisni apo keni shkalluar nga mende e kokes!? Cfare doni ju ate kriminelin qe e shkaterroj Shqiperine, qe ju solli Suden dhe ju vodhi shtepite dhe parate, ate qe vrau 3500 shqiptare dhe dhjetera gazetare e politikane, ate qe vodhi thesarin e Shqiperise dhe ju solli Gerdecin dhe vrau 26 persona, ate qe ka vjedhur toka me dhender me 14 pallate, ate qe nuk ka lene prone pa vjedhur ne Shqiperi. Spiunin e Serbise, qe e ka bere Shqiperine lesh e li qe kur mori pushtetin. Juve ose duhet te jeni te cmendur ose jeni maskarenj. Nuk ka tjeter!

      1. E
       Entel

       E ka mare borxhin 56% e ka cuar 80....sa per saktesi.......sa per pllaka e beton ato I ben ai...por une nuk njoh ndonje shok qe nuk po kerkon te largohet jashte....

       1. A
        Arbëq

        Plotësisht dakord!

     2. M
      Mero

      Edhe ta mendosh që ai vetë nuk ka mohuar asnjë fjalë të kësaj, vetem Mero dhe Carlo po mundohen. Ah edhe ju aktivistët nuk jeni keq po kesaj rradhe ju shoh si pa forca. Jepini pak se mërzitet lartmadhnia, e sdel më nga Surreli. Aq shumë e aq pa vend e keni mbrojt saqë po rehabilitoni një kufomë politike si Berisha.

      1. A
       A

       Ik more se te gjith njesoj jeni ju me non gradat

      2. b
       ben.

       Delenxhi. Nga qe lideri global ka lene nam ne bote, kete gueriron e kerkojne te gjithe te japi interviste. Paguhet per intervisten ,dhe intervista eshte per bemat e rames. Se interviste se si shkerdhehej, nuk i kerkon njeri. Nese e permend kot ramen shkon ne koker te burgut, ose ose lideri global e hedh ne gjyq kete dhe mediat dhe ben shume leke. E me qe ra fjala mbas new York times, edhe cnn e legenosi kete legenin tuaj. Nuk ngeli media ne bote pa e legenosur. Pune rilindasish ,pune legenesh,pune hajdutesh, qe do e kalojne pjesen tjeter te jetes ne koker te burgut.

       1. A
        AI

        Kjo qe thua bie se FBI nuk ja ka mare ne konsiderate cfare ka thene...thjesht u vu ne levizje nga denoncimi I pare...pastaj rane ne mjalte.....

       2. B
        BABALE i PD

        Kjo dhe Berrisha jane nje kategori FBI i ka konsideruar jo stable menderisht por me te semure jane ata qe me mikrofone ne dore i shkojne non grates pase thjesht si figurant se per pyetje jooooooo se i heq Sandri klanit nga puna dhe ngelen pa buke haaa gazetarucet

        1. H
         Humoristi Tit Vasili

         Nje fjale e urte ( larg nga sherri i grave ) nje puthane plake ka ndezur tere kete sherr se Megonigali kur ja futete ate mikun i bente dhurata 1000 dollareshe po me e keqja qe ai nuk e conte ne hotel qe te kenaqeshin te dy njesoj po ja bente ate punen ne makinat e edbiait dhe cudia tjeter sepse ne shqiperi na qenkesh nje qen politikan me emrin Sali qe nuk kane c’ti bejne jo edbiai po as cia amerikane prandaj ky Meganigali na eshte lidhur me kete kurven plake .

         1. G
          Gazetari

          Mas McGonogalit edhe kjo e kuptoi shpejt se sa kafshe ka ne shqipni dhe se mund të behen leka me kafshet e zoologjikut te Ben Blushit qe dhe euronjuzin e ka bo si Eurondroqi. Fshatare pa tru dhe kesaj goces i lumt. Neser ekskluziven e ka qim peka

          1. K
           Karllo Malltezi

           E ka paguar Delina Fico

           1. J
            Jari

            Nuk e di në se Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar këtë intervistën ditën e sotme, Ajo do të shprehet se e dashura është intervistuar nga një medja Shqipëtare dhe nga drejtësia USA më pas është lënë e lirë.

            1. M
             Miss

             U pagua per interviste jo per te genjyer. Se ju e lexoni si doni

             1. X
              Xhixhile

              Atëherë berisha do kërkojë arrestimin tënd, ndërsa Meta/j do anullojë protestën ????

              1. R
               Romir

               Ahahahaahha! Tjetra thote s jap interviste po s me paguat. Mero bytha thote ka marre para per te thene ato qe i kerkojne ata qe e paguajne. Po shko paguaje Mero dhe bej nje test. Dhe jepi te thote ate qe do ti. Trap

               1. B
                Bilushi

                Ore kjo Kokakari nga cila anë mban? Kjo karabaxhellë që i hakërrohej Bashës për Nick Muzin,mesa duket kishte mbetur me gisht në bythë kur u bë e qartë se çdo gjë ishte e stisur nga Rama... Tani del se një shoqe e saj kishte dëgjuar nga një shoqe tjetër se kjo kurva e Charles kërkon para për intervistë!????? Pse çfarë të bëjë,të vijë të hajë mut nëpër Foltore që pastaj të kalojë nga krahu i Ramës?? Kjo Evi që qihej nëpër vendstrehime sa ishte këtu,do ketë mbetur keq për kar andej,prandaj nuk ndan më ato që thotë....

                1. S
                 Sjam me asnje parti

                 Kjo baxhell esht paguar nga xeni fytyr bytha me bast po nuk ka me dalve verteta, per para shkerdhwhen nga mengjesi ne dark.

                 1. V
                  Vlora 97

                  Nuk thote qe u pagua kunder Rames o Mero, thote qe u pagua per te dhene interviste. Ju mor vlla e trajtoni miletin si handikapat, po nuk jeni kaq te zgjuar sa mendoni

                  1. V
                   Vlora 98

                   Vlora 97 te permendet Rama po ti je i vonuar shoku te duhet kohe ta kuptosh

                  2. ¿?

                   Tashti, ju te TEMAs o jeni vete budallenj, o kujtoni se mund t'i beni budallenj te tjeret. E çë pastaj se paska kerkuar para per intervisten. Ka shume media ne bote qe paguajne te intervistuarit, sikurse ka edhe shume te intervistuar qe nuk paguhen, por iu intereson te intervistohen. Nuk me duket se ka ndnje problem a u pagua apo jo, puna eshte A THA TE VERTETEN. Nqs keto fjale ajo eshte gati t'i thote ne gjyq "under oath" dmth nen betim, atehere ku eshte problemi se u pagua per intervisten?

                   1. Z
                    Zyko

                    E cfare pastaj? Te gjitha intervistat paguhen ne nje fare menyre. Por kjo nuk te ben te pabesueshem. Kujt s'i vjen mire le te kruaje .....n.

                    1. D
                     D.Didani

                     Dhe thoni qe shqiptaret nuk punojne! Shikoni si germojne ,sa djersijne,sa cbirojne te gjejne ndonje armik te Edi Rames dhe nuk i kursejne fare parate e partise!

                     1. Z
                      Zina sallaksja

                      E verteta del. Sidomos ne Amerike. Ske ku e kap Edi Ramen. Bravo i qofte Burre i zgjuar dhe patriot.

                      1. L
                       Lali

                       Po përse mos paguhet për një intervistë ekskluzive, ky është normaliteti ne tv. Nuk është normale që kryeministri nuk është më në parlament. E kanë pezulluar apo nuk do vetë te shkoi? Nga fajin e ka Saliu në na e futi lali Eri do jetë hap i shkurtër.

                       1. D
                        Duka

                        O Lexues. Mos u merë se çfarë është Kokalari, por meru në ta mban me ato që shkruan ajo. Apo je një këlysh i media që i bën fresk Berishës.

                        1. d
                         demo

                         Shume shpejt edhe Raporti i FBI ku permendet 14 here Rama,do te dale i paguar nga Media Shqiptare. Ferra e vogel e kap lepurin e Madh.

                         1. D
                          Drita

                          Po u degjuan k.....t e pijedasheset

                          1. a
                           amerikanino

                           Keto perrallat e Kokakares shume te bukura per veshet e rilindjoteve por nuk i pjerdh kush atje ne Amerike. Intervista e Alison Guerrero botohet ne gazeten Dita dje e nuk ka kurrfare rrenash te tille. Botojeni, botojeni te plote ate interviste te Guerreros ne Euronews ne jua mba ...e pastaj tregoni perrallat e Kokakares.

                           1. T
                            Trotski

                            Duhet te hetohet kush e ka paguar !!!.me siguri investim i familjes se Sali Kermes dhe te Like Hajdut-Spiunit

                            1. a
                             amerikani

                             Sali fashisti dhe Ilir spiuni më floririn e Krrabes kan lek më pagu njerz qe deshmojnë rrejshem Këta dy faqezi komunista po paguajnë njerz më bë revolucion

                             1. E
                              Eni

                              Po normal se cdo gje paguhet...puna eshte I ka te sakta apo jo...jo se u pagua te genjeje...e njohin me mite se ne ligjin ata...e hapin gojen me kujdes se shkojne ne gjyq e paguan qimet e kokes pastaj....jo si ne Albania

                              1. F
                               Fener Zizi

                               Akoma se ka Q.i Rama kte. Do leke Kurva, p'tu te Qiffsha Putanen ,

                               1. T
                                Tv kazan

                                10 mije dollare per te folur kunder Rames ka paguar tv kazan tek nje personi ku FBI e ka cilesuar non stable menderisht , imagjinoni sa paguan non grata ne kazanet shqiptare .Personalisht une nuk i degjoje kure kazanet e rendomta tv me folset plaka , moderatoret qe dikur kane sherbyre ne PD me funksione dhe sot kane pushtur mediat kazan fillojme me Grida Duma, Erla Mehilli ,Sonila Mece Fevziun Shkullaku Rakipi Rakipllari ,Cani ,Babaramo ,Abilekaj ,Bushati ,Lubonja ,Zheji i madhi Lela i vogli Gjekmarkaj ,Peka me Krasten ,Andi kasacionit i mare borxhe ne kosovo Bubuzhel Berati femra demode Eni Vasili ish kandidati fantoche per president i perditeshmi Hoxha i Fevziut e te tjere e te tjere e te tjee te gjithe te paguar nga non grata per te goditur qeverine Rama por reaksioni zeroooooo kjo tregon pjekurin kulturen qe ka populli ku media kazan nuk ka asnje lloje influence jane thjeshte papagenje te paguar nga familja kriminale Berrisha

                                1. e
                                 ela

                                 Nuk ka me grua kurv se eshte Sali berisha,eshte babai i djallit ligesia e kombit cfar nuk sajon

                                 1. G
                                  God bless America

                                  Mos u entuziazmoni kot - Allison Guerriero NUK ESHTE PRANUAR SI DESHMITARE nga FBI ne rastin e McGonigal! Pra ato intervistat e saj me a pa pagese nuk kane fare vlere. Sepse - Charles McGonigal ka paguar 500 000 Dollare per tu hetuar ne gjendje te lire, dhe nuk i ka paguar ato Dollare nga ato qe thote Guerriero neper intervista, por sepse eshte nen hetim per dy akuza (njera nga New York ku ka pas ushtruar detyren) . Ne "Zeri i Amerikes" ish-Agjentja e FBI Coleen Rowly deklaron : "McGonigal shkau se donte te pasurohej pasi te dilte ne pension..." ( te plote intervisten e ish-Agjentes FBI dhene "Zeri i Amerikes"e gjeni sot ne gazeten DITA)

                                  1. A
                                   Ali baba me 40 hajdutet

                                   Ela ku e gjen ti sajesen ne kete thenie ? Mos valle kjo e dashura e ish zyrtarit te fbi ka thene qe intervisten e sajova per para apo ka thene qe intervisten ne Shqiperi e dhash per para ! Shko bej seks me Ramen sepse ai te pranon çferedo seksi te kesh.

                                   1. P
                                    Pjeter

                                    Pa diskutim nga syri net! Andi çuni sigurimsit Bushati, Shkullaku,Peka dhe shum byth lepirsat e non grates,dhe shkaterruesit te Shqiperise,shpifsit Berisha. SPAK ta mari seriozisht per blerjen e kesaj mikeshes te McGonibal nga mediat e familjes Berisha.

                                    1. s
                                     spata

                                     Nese e ke kuptuar, kete qe bere, nderro mendjen dhe ato para te pista, qe more nga intervistat ,coj ne nje femijnore si dhurate . Eshte gjaku i popullit shqiptare qe po perdoren parat per kredo politke . Ptu fara bastarde, qe polli demokracija politkane vampires ne Shqiperi .

                                     1. A
                                      Adia

                                      KM shqiptar mund te kete difektet e veta,por llogjikisht duke pare poziten e tij ne politiken europiane nuk do te binte aq poshte sa te jepte rryshfet atij zoterise qe punonte per FBI amerikane ,kjo duket qe eshte nje loje e piset nga kreret e opozites shqiptare qe po ju mblidhet laku pak e nga pak bashke me agjenturen ruse.

                                     Lini një Përgjigje