Zgjedhjet, Korreshi: Humbja e sigurtë nëse PD garon me dy kandidatë, grupimi i Berishës nuk fiton përballë PD zyrtare

7 Shkurt 2023, 12:13Politika TEMA

Zgjedhjet, Korreshi: Humbja e sigurtë nëse PD garon me dy

Ndonëse bashkimin e PD, deputeti demokrat Saimir Korreshi e sheh mjaft të vështirë, ai thekson se për zgjedhjet duhet bashkëpunim me qëllim maksimalizimin e votës. Në një intervistë për ABC Neës, Korreshi tha humbja është e sigurtë nëse në zgjedhjet e 14 majit, PD hyn me dy kanidatë.


“Bashkarisht duhet t’i drejtojmë zgjedhjet. Ja në rastin e Lushnjes, unë do mbështes kandidatin që ka dalë nga primaret duke qenë se PD zyrtare nuk ka nxjerrë kandidat. Nuk është asnjëherë vonë për të bashkëpunuar.

PD zyrtare ka 12 kandidatë, nëse do i vëmë në sondazh me ato të z.Berisha a do fitojmë ne? Unë them që jo. Pra, cfarë na nevojitet. Na nevojitet një thirrje logjike, humbja është e sigurtë nëse hyjmë me dy kanidatë. Ndaj them, hajde i thërrasim në sondazh.

Të gjithë deputetët kanë dëshirë të bashkëpunojnë, ndryshe nuk maksimalizojmë në votë. Unë mendoj se Berisha duhet të kthejë një përgjigje sa më të shpejtë. Ishalla s’e ka lënë pas protestës së 11 shkurtit.

Protesta nuk duhet të krijojë iluzionin se unë ka maksimalizuar gjithcka. Nuk ndodh kështu në terren. Në pjesën gri, është domethënëse deklaratat për një bashkëpunim mes dy PD-ve. Nëse shkojmë me dy, nuk dalin të votojnë, nuk na shohim si alternativë fituese.” u shpeh Korreshi.

6 Komente

 1. N
  NEWS 2023

  Kjo është dëshmia ime e përparimit. Kam hasur në një dëshmi të një burri në internet, i cili dëshmoi se ai shiti një nga veshkat e tij te NA HEALTH CARE ( [email protected]  ) për të shpëtuar një pacient në spitalin e tij për 600,000 dollarë, kështu që vendosa të kontaktoni NA HEALTH CARE tani nëse janë të interesuar të blejnë veshkën time dhe për fatin tim, ai tha se gjithmonë kanë nevojë për veshkë për të besuar në spitalin e tyre dhe se janë të gatshëm të blejnë sa më shumë që të jetë e mundur. Prandaj, ne negociuam dhe sot jam kaq i lumtur pas shumë vitesh që jetoj në varfëri, saqë shita një nga veshkat e mia me çmimin 600,000 dollarë amerikanë pa efekte anësore. Dëshironi të shesni një nga veshkat tuaja për të shpëtuar një shpirt apo do të blini një veshkë më pas kontaktoni NA HEALTH CARE me email: [email protected] Numri Whatsapp: 19099134258

  1. N
   NEWS 2023

   Kjo është dëshmia ime e përparimit. Kam hasur në një dëshmi të një burri në internet, i cili dëshmoi se ai shiti një nga veshkat e tij te NA HEALTH CARE ( [email protected]  ) për të shpëtuar një pacient në spitalin e tij për 600,000 dollarë, kështu që vendosa të kontaktoni NA HEALTH CARE tani nëse janë të interesuar të blejnë veshkën time dhe për fatin tim, ai tha se gjithmonë kanë nevojë për veshkë për të besuar në spitalin e tyre dhe se janë të gatshëm të blejnë sa më shumë që të jetë e mundur. Prandaj, ne negociuam dhe sot jam kaq i lumtur pas shumë vitesh që jetoj në varfëri, saqë shita një nga veshkat e mia me çmimin 600,000 dollarë amerikanë pa efekte anësore. Dëshironi të shesni një nga veshkat tuaja për të shpëtuar një shpirt apo do të blini një veshkë më pas kontaktoni NA HEALTH CARE me email: [email protected] Numri Whatsapp: 19099134258

   1. N
    NEWS 2023

    Kjo është dëshmia ime e përparimit. Kam hasur në një dëshmi të një burri në internet, i cili dëshmoi se ai shiti një nga veshkat e tij te NA HEALTH CARE ( [email protected]  ) për të shpëtuar një pacient në spitalin e tij për 600,000 dollarë, kështu që vendosa të kontaktoni NA HEALTH CARE tani nëse janë të interesuar të blejnë veshkën time dhe për fatin tim, ai tha se gjithmonë kanë nevojë për veshkë për të besuar në spitalin e tyre dhe se janë të gatshëm të blejnë sa më shumë që të jetë e mundur. Prandaj, ne negociuam dhe sot jam kaq i lumtur pas shumë vitesh që jetoj në varfëri, saqë shita një nga veshkat e mia me çmimin 600,000 dollarë amerikanë pa efekte anësore. Dëshironi të shesni një nga veshkat tuaja për të shpëtuar një shpirt apo do të blini një veshkë më pas kontaktoni NA HEALTH CARE me email: [email protected] Numri Whatsapp: 19099134258

    1. z
     zhelenska

     na rrufsh carin ti news me kto mashtrime 2 lekshe

    2. K
     Km

     Zoti Kar-eshi,te bashkuat ose Jo,jeni te humbur.Kjo lidhjet me te shkuaren dhe te tashmen e PD,me krimet Saliane nga te cilat ,Ju si Parti,por Edhe individualisht,nuk jeni distancuar,nga i pari te i fundit .Ti vete ,nje personazh klloun cirku,je nje prej tyre.Bashkohuni,Jo vetem me likeflorikrrabe Meten e P... te Lirise,por Edhe me ate te Monikes dhe prape do te mbeteni po' Ju.Ndaj do te humbisni .

     1. B
      Bardha

      Evro news i leshit tv mashtrue dhe i kapterrit qe ruan paret e like pordhes

      Lini një Përgjigje