Nga Soros, Rama dhe Basha, në Rama, Neza, Duçka dhe McGonigal

7 Shkurt 2023, 10:09Politika TEMA

Nga Soros, Rama dhe Basha, në Rama, Neza, Duçka dhe McGonigal

Për më shumë se një vit, Sali Berisha iu ka thënë demokratëve dhe shqiptarëve, se ai u shpall “non grata” nga Sorosi, Edi Rama dhe Lulzim Basha.

Madje, me këtë justifikoi dhe lëvizjen e tij kundër Lulzim Bashës, të cilit i shkoi dhe tek selia për ta nxjerrë zvarrë.

Tani, masi na mori veshët se kush ia bëri të keqen, nuk e përmend më fare Lulzim Bashën, pasi nga të dhënat e fundit, na del si “viktimë”, jo si njeriu që i bëri gjëmën Berishës.

Dhe ka gjetur armiq të rinj.

Tani thotë se të keqen e ka nga Rama, Neza, Duçka dhe McGonigal.

Madje për këtë të fundit thotë se ka dashur ta arrestojë.

“Siç më thonë ai ka kapur një nga një prokurorët e Skapit që ta arrestoni Sali Berishën dhe si ta arrestoni!

Dhe ka takuar jo një, por disa kryesore prej tyre. Ça të hetojnë ata?! Berisha ka thënë që është i hapur për çdo hetim.

Por çfarë mund të hetojnë ata?! Ata janë repart partie. Di që është marrë me vettingun, të kalojë ky apo ai”, tha Berisha.

Pas ca muajsh, kur gjithë kjo çështje të shfryhet, me siguri që do gjejë ndonjë armik tjetër!

11 Komente

 1. s
  saleh hamuti Qelb akoma !

  salehu hamutajve Muti qe qelb Hale Mediatike

  1. k
   k

   Kush i beson "non gratas për korrupsion madhor familjar dhe minim të demokracisë"është pa asnjë dyshim me të meta mendore.

   1. E
    Egi

    Nuk u ndalen njeher vetem budalliqe thon

    1. O
     Olti

     Kto te pd jan nje tuf injorantesh

     1. N
      Noci

      Ky ja kalon Enverit per shpikje armiqsh.Shtate dite ka java dy here ne dite ndryshon mendim,por e çuditëshme ka dite qe ka nxjerre nga grupi armiqësor Sorosin .Te shohim me tej se me ç'po duket po çfryhet gjithçka e nuk dihet ça do thote diten e fillimit te revolucionit me dt 11.

      1. N
       Nje i semure psiqike

       Nje i semure psiqike nuk kupton rragimin qe pjesa e shendoshe e shoqerise ka semundja e detyrone te vazhdoje te njejte kenge (ky popull eshte debil ndaje vazhdo genje se dicka do ngelet se ky popull e ha sapuni per djathe )po harrone non grata ata qe kane lindur ne 1990 sot jane 33 vjec dhe nuk i lidhe asgje me nje plak te semure , idhtare i komunizmit mik dhe sherbetor i familjeve diktatoriale Hoxha dhe Kapo pinjollet Bushati Nesho nuk e kupton ky i semure psiqike kuptohet semundja nuk ja lejone ta kuotoje qe i perket nje bote tjeter eshte thjesht nje qesharak ku media kazan mbushin minutazhin pa u interesuar per shendetin e tije ky mithomane mendon se do mbledhi 500 katundar dhe do beje evenement boterore gjithe kamerat boterore do mblidhen ne Tirane eshte ne delire haaaa kur familja dhe shteti te abandonon cfare ngelet ?

       1. B
        Bardha

        Idiotit te Sheqeres Vukut i kane ra trute tek pampersat

        1. t
         taulant

         saliu e ka bere kete poezi ? ahahahahhaha

         1. R
          Roni

          Ti e meriton te jesh nongrata.Sdi as vete ti sa njerez ke vrare

          1. I
           Isli

           Jo vetem ti duhet te jesh nongrata por dhe cuni jot

           1. K
            Kurva e Vicidolit

            O kurva e Vicidolit,dili zot babes biollogjik,dhe krushqeve serbomedhej,se tani je ne fundin e turpit tend te origjines,je nder njerzit me te diskretituar te kombit,qe te perdoren qysh ne lindje,dhe akoma te perdorin dhe sot,qe je bere si kerme e pa kallur,fundi jot,eshte urpi jot dhe familjes tende.O mashkull i pa bese,e i pa burre,sociopat i lindur,qe te trodhi Xhelili,dhe Ahmeti,te dhane pushtet dhe te perdoren si deshen,te perdoren dhe krushqit e serbise,dhe tani i katandisur si dordolec,o burre kurve

            Lini një Përgjigje