Tragjedia në Turqi, Dash Sula: Qeveria turke ka shumë gjynahe për të larë

6 Shkurt 2023, 18:26Politika TEMA

Tragjedia në Turqi, Dash Sula: Qeveria turke ka shumë gjynahe për

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula duke folur  për tërmetin tragjik që i mori jetën mijëra njerëzve në Turqi e quan atë një ndëshkim të zotit për qeverine turke qe ka sipas tij "shume gjynahe per te lare".

Sipas Sulës, ngjarje të tilla të këtyre përmasave i tregojnë njeriut, dhe qeverisë e kryeministrit turk në këtë rast,  se duhet të besojë në Zot e të sillet mirë çdo ditë jo vetëm kur ka fatkeqësi natyrore.

Sula u shpreh se ka rezerva lidhur me qeverinë turke, e cila siç tha, ka shumë gjynahe për të larë.

“Keqardhje për të gjithë popullin turk. Ngjarje të tilla ndodhin, por çdo njëri duhet të kuptojë që duhet të besojë në Zot, që nga ai kryeministri turk dhe qeveria turke për të cilin kam rezerva. 

Duhet të kuptojë se kjo botë të sprovon me ngjarje të dhimbshme. Jo vetëm kur kemi ngjarje të tilla duhet t’i drejtohemi Zotit dhe të tregojmë njerëzillëk. Njerëzillëk duhet treguar edhe në kohë paqeje dhe normaliteti. 

Qeveria turke ka shumë gjynahe për të larë, e keqja është që i bie popullsisë. Popullsia në zonën ku ka rënë tërmet i përket zonës kurde, ndaj të cilëve ka qenë shumë e madhe”, tha Sula.

145 Komente

 1. K
  Kdo

  Kafsh injorant,katunar derri.

  1. E
   E verteta dhemb....

   Hallall mer Sul.... allah uakbar

   1. A
    Adi

    Budalla budalla ky deputeti po 140 komente I kapi lajmi për të. Hodhi budallai gurin në lum dhe të gjithë u hodhën për ta nxjerrë.

   2. P
    Prec Ulaj

    Ky vjen nga dere e madhe, gjyshi i tij e ka pasur mik Haxhi Qamilin, keshtu vazhdojne brezat, fshati fshat ngelet.

    1. I
     Ilirjan

     Turp... Ky eshte HAJVAN i teri, POR JU, gazeta mos publikoni te pelliturat e ketij... IDIOTI. Gjithe bota po mendon vetem si te ndihmoje... Ne...?! Keta karagjoze, ta ulin koken si shqiptar.

     1. A
      Andrea

      Dash sula eshte anetare i pd nj e njeri qe i ka mbaru bagazhi

     2. T
      Tiku

      Pas kesaj deklarate te ketij idioti te lindur vertetohet katerciperisht se nje nga arresyet qe nuk behet klurre ky vend eshte sepse Shqiperia ka shume Dash Sula! Dikur i paten sygjeruar Sales qe te sabotonte ne zhvillimet demokratike te vendit dhe qytetereve!Pasi erdhi dita e legjislacionit te ri per parlamentin e Shqiperise Saliun e therriten dhe i kerkuan llogari se ku ishte me premtimet qe kishte dhene e nuk i kishte mbajtur!Ai me finokerine e tij iu pergjigj atyre:A i shikoni deputetet qe kam zgjedhun -po iu pergjigjen ata ç'fare do thuash qe jane si ty!Jo iu pergjigj Saliu po ata jane aq idioter sa duan apo s'duan kan me e mbajtun peng vendin e kan me prishun pune per aderimin e Shqiperise ne Europe. Ndaj edhe Dashi shprehet pa siklet.

      1. Z
       Zefi

       Pergjigje Dashit! Nuk e di si mund te jete e nje cjapi

       1. L
        Lala i Lushnjes

        Dhe injoranti ka qënë kryeprekuror i Elbasanit, thot njëri poshtë. Një idiot me mendime të tilla në të post të tillë???!!! Kësaj i thonë, të rroftë shkolla! Mbase ka dalë nga shkolla e plepave, nuk ka tjetër mundësi.

        1. E
         E.Elezi

         Nga vine kata njerez,cfare perfaqsojne !?

         1. l
          lexuesi

          mos ia vini re se Dashi osht rrot kari komplet!

          1. P
           Po Kurdit Erdogani dhe Turqija nuke e rruane

           Po për Kurdit, Erdogani dhe Turqija nuke e rruane fare... Veq Turqit shqip foles mendone se jane më islamike ose më Musliman se Kurdit, dhe duke mendue kët, këta thone që baba Erdogane dhe Turqija, na done më shume se Kurdit...

           1. Q
            Qënkan terbue Turqit shqip foles...

            Haha qënkan terbue Turqit shqip foles, veq që ka sha Erdogani haha gallate.. Edhe pse Termeti nuke Ka fare të bëne me gjynahet e qeverise o palle sula.. Me gjith atë poshte Ed Rame Turke hajdut Erdogani, Sali Gerdeci dhe ilir spiun..

            1. R
             Roberto

             Shikoje ne fytyre si UFO eshte. Koke loqe komplet. Duhet te jete nga ata islamiket e ndyre qe nuk kane shpirt per jetet e humbura qe nga femijet e deri tek burrat e grate.TURP per kete monster deputet. Ngushellime per te gjithe familjaret qe kane humbur te dashurit e tyre.

             1. a
              anti25642654censurë

              Kdo për atë që thotë,ka të drejtë!turqia e erdoqënit ka faje të pallogaritshme,sidomos kundër asaj pjese të popullit turk që quhen kurdë,po ashtu dhe kundër turqve,por mënyra si e thotë e bën të duket një copë gomari,me një batanije sipër!si një gomar që as samarin nuk meriton!!prar disa vitesh ishte një ministër turk i nivelit të dash gamorit që tha të njëjtën gjë për dëmet e shkaktuara nga tornadot!ishte periudha kur trapi i amerikës ja vuri koqet në bigë shkërdhatës së turqisë!!e ky dash sula i erdoqënit,thotë se"allahu po ndëshkon amerikën për dëmet që i shkakton turqisë"!! i vetmi që nuk ka gisht në këto punë,tërmete e uragane!?është zoti,allahu,a çfardo emri që ti vësh!!këto tërmete ndodhin dhe atje ku "nuk ka gjynahe"!"gjynahet" i gjejmë ne!!

              1. k
               kamarieri

               Po po te kishte zot or truthare te parin qe duhet te merrte je Ti qe bene hije kot ne kete toke.Apo te eshte mbushur mendja qe je i domosdoshem o Dash Sula qe te humbte vula. Nje kerkese per A.Gjebrene ta marre Dash Sulen tek programi "TE PANJOHURIT" dhe çdo zanat mund ti japesh kesaj specjeje por Deputetllekun kurre!Ja dhe nje motiv me shume se perse nuk pranohemi ne Europe se nje nga standartet dhe kushtet eshte qe te jemi njerez e kushdo qe shikon e ndegjon kete specje ndihet i ofenduar(kuptohet perveç Saliut qe e perdor silehqenes!Ore ku u zhduk ai Lefter Maliqi se ishte i te njejtit kallep me Dash Sulen,apo po pergatitet per zgjedhjet e reja vendore.Dash Sula ha ha ha ha; Eh merr Sali Berisha ça i ke bo ketij veni!

               1. V
                Vëzhguesi

                Dhe hajde jepu votën sharlatanëve dhe idiotëve si ky fshatari myteber , që e quan vehten prokuror dhe deputet . Vetëm një mendje si e Saliut i zgjedh këta elementë të përfaqsojnë popullin në parlament .

                1. a
                 anti25642654censurë

                 vëzhguso,askush nuk ja ka dhënë,ky jua ka marrë votën!!

               2. Z
                ZD

                Po koburen në stadium zoti t'a këshilloi?! Shpreh keqardhjen, nxit të jepen ndihma, kullandris partinë dhe qeverinë tënde pastaj gjej kohë për të ikur aq larg dhe jo në situsta të tilla o deputet!

                1. L
                 Loqi

                 Dhe eshte gjalle, kari …

                2. C
                 Cudia

                 Të përjashtohet URGJENTISHT nga parlamenti ky plerë! Unë nuk jam mysliman por di se Turqia na ka ndihmuan në çdo lloj fatkeqësie dhe nevoje që kemi patur në vitet pas diktaturës. Të flasësh në këtë mënyrë është më tepër se mosmirënjohja. Ti nuk përfaqëson askënd në Shqipëri të shprehesh siç ta jep truri yt. Mbaje larg politikën nga fatkeqësitë o gogol plere.

                 1. V
                  Vranakonti

                  Ja kushe jane njerzit qe perbejne opoziten e shqiperise,ata qe perbejne partin e foltores. Kjo parti e Saliut eshte e perbere nga kafshe si ky maskara Dash Sula. Po deshe jepua voten ketyre njerzeve budallenj dhe mendoni se a mund te drejtojn vendin keta. Kurre nuk u jept vota. Si nuk ka turp ky kafshe me fytyre njeriu. I beri budallenj Saliu keta,i beri si veten e tij,me ndjenja kriminale. Turqia na ndihmoi shume kure vendi yne u godit nga termeti.Pfu jazek te qoft.

                  1. D
                   Ditmir

                   Mos u sill si sharlatan pasi ky ska lidhje fare as me foltoren as me Berishen por katundi i Meros edhe ne keshtu rastesh do e permendi Berishen. Kush ka mundesi te ndihmoje ata njerez fatkeqe qofte edhe me fjale te mira, politika ska vend tani. Dikur ishim ne ne nevoje.

                  2. z
                   zhaku i pamposhtur

                   Pikerisht sepse e kemi parlamentin te tejmbushur nga ky lloj kallepi prandaj kemi degraduar si shtet..eshte e pa konceptueshme dhe natyrisht e papranueshme deklarata e ketij kaqoli..dakord jane te poshter hajdute,sharlatane etj etj por nuk dua ta besoj qe ka guximin dhe ta shprehi ligesine e tij..ky duhet izoluar ne kohen zero...

                   1. E
                    E verteta dhemb....

                    Pse mo zhak turku nuk te pelqen e verteta (nga birazeri turk Sulo) mbi pafytyresine e baba doganit tend!? A ishte babai yt turk Erdogan mer tourkalvane i piset qe para pak ditesh u beri thirrje amerikaneve dhe evropianeve: hiqni duart e tuaja te pista nga Turkye!? Sot ky plehre arabe i beri thirrje amerikaneve dhe evropianeve per ndihme....!!! Karin qe nuk mundeni ta prisni ju plehra arabe dhe turkoshqipfolese bini ne gjunje e filloni ta lepini..... ptuuuuu vrromiari tourkalvane! Sulo tha nje vertet te madhe: turku eshte i pabese e me dy fytira!

                    1. a
                     anti25642654censurë

                     o ty që të dhëmb!! ky hajvani ka thënë një budallallëk të madh sa budallallëku njerzor!! që turqia ka shumë faje mbi kurriz!?asqë vihet në diskutim!!e para që mbështet një bastard si erdoqëni,e dyta që zbaton urdhërat e tij për të vrarë njerëz që janë pjesë e popullit turk!duke filluar nga kurdët e tek vetë turqit që janë kundër qëniti që ka kapur kokën e turqisë!! por të thuash se "zoti i ka ndëshkura për këto gjynahe" duhet të jesh i lindur dhe i mbetur idiot!!tek të "ndëshkuarit" janë dhe dhe ata që janë ndëshkura dy herë!herën e parë të persekutuar nga erdoqëni dhe herën e dytë të ndëshkuar nga zoti se,ndoshta e kanë pasur pak dhunën e erdoqënit!! tëmeti është një fatkeqsi natyrore që nuk "ndëshkon" askënd!ai ndodh si atje ku gjithçka shkon potuajse në rregull dhe ku as qeveritë e as popujt nuk kanë mëkate,edhe atje ku mëkati është ulur këmbëkryq në mes të odës!!me njerëz të tillë si ky idiot nuk mund të drejtohet shteti,njerëz të tillë duhet të jenë në çmendinë dhe jo tu jepet hapsirë në medjet shqiptare!edhe nëse diskreditohen!këta janë njerëz të trashë të rrezikshëm dhe për vetveten e jo më për shoqërinë!

                  3. a
                   arrifi

                   Ky KOKE PEZHISHKA qenka Loqe po loqe nga koka deri ne kembet. Nuk e di por me keta gjysme opinga do vije ne pushtet PD .Kete Karin edhe ne dasem ta ftosh ta prish dasmen kaq per se mbrapi eshte.

                   1. S
                    Shqiptari

                    O zot,çfare debili!Mijera te vrare nga nje fatkeqesi natyrore ky flet per gjynahe .Debil

                    1. D
                     Drejtësia

                     Ik ore kok k......

                     1. T
                      Te fala non grates

                      Deputet leshi , komenton per katundaret e Peqinit.

                      1. D
                       Do e hash derrin edhe ti Dash pa brire

                       Po jo në popull or te qifte gomari ne bythe. Pleh mashkull. Le qe çfare pret nga ortaku i Dilaverit, hajdutit te Dajti ShA. Ptuuu rrace e keqe!

                       1. D
                        Do e hash derrin edhe ti Dash pa brire

                        Po jo në popull or te qifte gomari ne bythe. Pleh mashkull. Le qe çfare pret nga ortaku i Dilaverit, hajdutit te Dajti ShA. Ptuuu rrace e keqe!

                        1. K
                         Koli

                         Kur ben dhe ky Katnari Peqinit si i zgjuar,mos ngelte njeri ma.Ky me 95-96 kur ishte Kryeprokuror ne Elbasan ishte me Hajduti i asaj kohe.Ne Elbasan me 95-96 ishte lulzimi i bandave qe me 97 bene ligjin me vrasje.Eshte shume e thjeshte ta njihni kush eshte Dash Sula:Shkoni ne Burgun e sigurise se larte,jane te gjithe Garibat e Elbasanit te atyre viteve.Pysni Tan Kateshin sa here e ka nxjerr ku Plehna nga Policia,duke marre Miljona.Pata kohe pa e pare kete Mortje,qenka antar parlamenti ky Morr,ky qe nxirrte Koburen ne stadiumin e Peqinit kur ishte President Klubi.Shqiperia kurre ska per tu bere ndonjehere me kete klase politike qe ka,Dash Milioneri i Elbasanit flet per Drejtsi.O Zot,merri sa ma pare ktoh plehna.

                         1. F
                          Fener Zizi

                          Po ç'eshte ky Zagar more, kaq Kurva te jene keta te PD-se valle,sa Gezohen me fatkeqesite e Njerzve, Popull hiqni dore nga kjo Parti Makaber, behuni me kete doni ,porjo kurreme keta Plera Nberezore.

                          1. o
                           o te shkerdhefsha faren o KOKbythe peqini

                           e paska qir janullatos ne goje kte surratbythen eshte Banda e Esadisteve kuptohet se kujt i sherbejne . Paguaji o Shtet Shkerdhatash , paguaj kta bij kurvash Anti Shqiptare , e varfero ppullin ,o harram i paci Voten e Shqiptareve se vallahi kta lypkan me ja i shkerdhy faren para parlamentit . Ja pra shikoheni o vllezer se cfar paguajme ne Taksapaguesit e ktij shteti kta Gjaprinje Anti Shqiptare

                           1. .
                            ...afroje pak veshin se do te them nje llaf.....

                            Ndersa ty te paska palluar Erdogani ne bithe,,1-1 me Dash Sulen...barazim byrazer barazim...ukabar ukabar

                            1. .
                             ...greqir ,por te afroje Carin t'ma meresh ne goj

                             ...afroje Kadavren ta dhes ne Goje . te te shkedhej ate qe te ka dhjer ku ra doje

                             1. n
                              nji nate do ju hyj thell i gjati

                              afroje pak Gojen Bithqiri Greofagos t'a rrasi Dashi ! ( Me vjen keq por un s'jam Grek si Ty pederast ) qeke edhe aq Bithqir ,sa vjedh fjalet e te tjerve o sumqiri korifillakis ! hah ha ha ha . Bithqiri i Lashte ,filozofi i Bithes se Janulles .ptuuuuuuuuuuuu ne stodhjavul rraca e mutit . Erdogani do ju shkedhej gjithe koraket e gerrqise me radhe

                            2. E
                             EMIGRANTI

                             Hajde koqe hajde mire te tha Rama gjel Peqini,pse zoti mer hak tek populli per inat te qeverive. Turp o gjel qafe gjate Peqini.

                             1. H
                              HOMERI

                              Ky eshte estrade me vehte

                              1. n
                               na mbyten injorantet turcelinj

                               Gjynahu me i madh i te pareve turq,sulltanet,eshte se ju sollen ju ketu per te luftuar dhe kur u terhoqen,te gjithe plehrat si puna jote i lane ketu,dhe krijuat kombin turkoshak

                               1. D
                                Drejtesia Popullore

                                Sash Sula koke e madhe, packa se eshte koke qepe. Ky eshte ai njeriu me revole ne stadium, por edhe njohes i politikes nderkombetare. Kurdistanin si shtet te ri nuk e pengoi Turqia te krijohej apo jo. Ne konferencen e Teheranit dhe Jaltes, te Medhenjte rane daord qe Kurdistani i premtuar nuk do te krijohej, dhe u nda ne disa shtete: Turqi, Siri, Iran, Irak, duke qene pjesa me e madhe ne Turqi. Kam qene ne Turqi disa here ne Institucione: Kurdet gezojne te gjitha te drejtat, gjuhen, shkollimin, te drejten per te bere biznes dhe garantohen nga Kushtetuta e Turqise, Vetem ne Stambollin e madh ka rreth 3 milion kurde. Sa per Diarbakyr, kryeqendren e kurdve ne Turqi nuk behen krahasime, nga nje fshat i stermadh, tani nje qytet modern me 2 mlion banore dhe ekonomi sume degeshe te integruar. Kurdistani ishte nje ferkim i dy fuqive te medha te atehereshme, Frances dhe Anglise. Anglia fitoi luften e dyte boterore, dhe Franca jo. Keshtu ajo u be qendra e kurdeve, duke pasur edhe institucionet ne mergim, si edhe me Armenet, qe po aty e kane qendren. Sa per PKK, ate qe nuk fiton dot me zgjedhje, do ta fitoje me lufte. Besoj se ore Dash koke qepa, e mban mend Ocalanin, i cili ishte nje terrorrist i mirefillte, qe edhe femije e popull i thjeshte kane paguar me jete bemat e tij. Nuk e kuptoj, se cfare hyn ketu Allahu apo Zoti, termeti qe Turqia do te paguaje gjynahet e saj. Ti shikon realitetin dhe lidhjet e vendit tone me Turqine, qe megjithese jam kristian, nuk mund te mohohen, por duhet te forcohen me tej. Shiko Greqine, megjithe problemet qe ka me Turqine eshte gati te ndihmoje, kjo eshte real-politike o koke loqe, lere Allahun tutje. Shiko Erdoganin, veshi menjehere kostumin e komandantit te pergjithshem, uashtarak e civil, ne krye te popullit te tij per te eliminuar sa me shpejt pasojat. Do te jete nje sipermarrje e papare. Keshtu veprohet ne te tilla raste.

                                1. B
                                 Bardha

                                 More ky ashte smure,njeri qelbesire,keta jane fundrinat qe hane buke si krimat,njeri palaco ose ma mire nje kafshe

                                 1. M
                                  Muli Noka

                                  Koment per tu respektuar dhe vleresuar.

                                  1. S
                                   Sqepari

                                   Cfare turpi kush injorant perfaqson shqiptaret?

                                    1. T
                                     Tartufi

                                     Te kuptuarit ,ne besimin e Zotit ne menyren tende ,,,o mendje qesharaku : eshte me mire te mos besoshe .Mendje qesharaku ,qe nje kallam i gjate te quan bedel dhe ti ri si nje cop mut ne mes te [ pordha mentit ] ,nuk je krijuar te shkoshe me larg se Peqini,per te mos folur per 3 apo 4 qinde kilometra larg ne Turqi. Popull qesharak ,qe te ben te haroshe varferine .

                                     1. q
                                      qamili11

                                      ky osht tamon gjeldeti, rrot k...... Peqini.

                                      1. L
                                       Landa

                                       Turp,turp. Turp qe egzistojne. Nnjerez te tille si ky qe pellet me kaq shpirtligesi si ku medemek deputet.Kete lloj idjotesije nuk Mund ta mendosh jo me ta thrash, por fati yne qe kemi te tille deputete shpirtzinj

                                       1. E
                                        Erdogan

                                        Pra sipas teje o gomar i peqinit, zoti ka ndeshkuar kurdet, se luftojme per tu nsare nga Turqia! U pika qe sre bie, gpmar i plakur.

                                        1. R
                                         Rrogozhinsi

                                         Or gomari i Peqinit ,çpune ka qeveria me termetin ,cfare gjynahesh thua mor maskara ,jane shume humbje jete ,por ju te udhehequr nga Non Grata gezuat qe ra termeti ne Shqiperi ,se mos fotonit vota ,po keshtu gezoni qe vdiqen gjith ata njerez ,vetem pse Rama eshte mik me Erdoganin ,e tani i luteni zotit te bjere edhe ne Amerike ,se ju kane damkosur kriminelin Sali Karaxhic Berisha

                                         1. T
                                          Tony

                                          Cfare eshte ky koke pidh more, bo bo bo cfare fytyre.

                                          1. l
                                           lexuesi21

                                           Palaco…te bukur moment ke zgjedhur per te bere deklarata politike…Turp. Je nje dordolec i veshtire..!!!

                                           1. N
                                            Niko Shpiragu

                                            Ku i ka gjetur keto bajga kjo partia e alabakeve me emrin PD?! Si mund te perdorin fene nje njeri qe e mban veten per politikan! Ky tregon se ka nivelin e nje idioti. D.m.th. ne se ne nje vend qe bie nje termet, e dergoka vet zoti si ndeshkim per qeverine e atij vendi. Pra, zoti i vraska vet njerezit e thjeshte. Edhe kur del lumi e ben permbytje na e bekerka vet zoti qe te denoje fatkeqet. Hajde gomar, hajde. S'ke faj se me gomaret rri dhe gomarlleqe do te thuash.

                                            1. t
                                             tata luigji

                                             E ty ta qifsha nerrin e familjes mor Sula, po si mor kriminel ne nje dite te madhe si kjo qe ka prekur tuqin flet me kete gjuhe urrejtje. Ju mor Dash qe ta qifsha gruan jeni nje grup kriminal i mbledhur mbas nje kamikazi qe urrejtjen e keni ne gjak. Ju duhet djegur ne grup fara juaj e celbur

                                             1. S
                                              Salehu

                                              Kot nuk thone: NUK HA MORTJA MUT. Gjeti kohen ky palla te flasi per qeverine turke

                                              1. k
                                               komplet idiot mbeti ky fshatari nga vashaj.

                                               komplet idiot mbeti ky fshatari nga vashaj.

                                               1. T
                                                Ta q...nanen Erdogani o Sul Dashi

                                                Ke shumë të drejtë përderisa zoti ka krijuar ndyrësira të tilla siç je more kelysh kurvet ti...

                                                1. I
                                                 Iliri

                                                 Keta jane njelloj dhe duan pushtet keta njerez.Si mundet te flas nje deputet pas nje fatkeqrsie te tille kur dhe hasmit nuk ja deshiron.Merret me mend se deri ku mundet te shkojne keta vandale nese vijne ne pushtet.Ky urgjentisht duhet te zhduket nga skena politike

                                                 1. P
                                                  Patrioti

                                                  Shiko surrat dhe shkruaj, (thiesht injorant).....

                                                  1. N
                                                   Noci

                                                   Vetem nje i semure mendor mund t'a thote kete budallallek por kur mendon se budallai eshte deputet shqiptar merre me mend ku jemi .Termeti edhe ne Rusi po te ndodhi ato fjale nuk thuhen.Ky njeri nuk duhet te jete parlamentar

                                                   1. f
                                                    fukaraji20

                                                    Shqipetaret e kane ne tradite qe ne raste fatkeqesie nuk shane kundershtarin por thote ka qene i mire…..ndersa ti ore bastard do te besh politike me kete dhimbje..??!!!! Sic duket shpirti i zi shitet kollaj per para e karjere…

                                                    1. s
                                                     saliu

                                                     sipas ketij gomari sulo, qe sigurisht eshte rritur midis talebanve edhe termetet ne shquperi jane ndeshkim per qeverisjen e rames. more idit pse nuk po mijen termete ne rusi, pse nuk bien termet ne lazel po bi ne thumane nuk duhet ne asnje menyre te dalesh ne publik mor gomar pse nuk bie temat ne vicidol vendlindja e kriminelit e antishqiptarit ne te madh ne histori, pse nuk bie termet ne skrapar vendlindja hajdutit me te madh shqiptar, sa klase shkolle ka idiot apo vetem kater klase fillore ne xhami. mos thuaj qe ke qene ne shkoole publike se nukk te beso njerui ti i duhesh shqyperiise me salehinqe ia ka lene amanet baba me dasht kuvaitin e krijuar 15 vjet pas vdekjes se rame berishes qe ka punuar coba dhishe e delesh. pika ty e salehi. tama i alkaide, i isis-t. terafte mbi krye, o zot ne familjen tende

                                                     1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                                                      E tha një Gomar,nga Peqini !

                                                      1. E
                                                       Epirioti II

                                                       Shporru more qelb i racës njerëzore! Njerëzit vdesin ky fërkon barkun.

                                                       1. M
                                                        Mondi

                                                        Bo sa pisa njerez qe mban kjo toke.Flitet qe do te jene mbi 10,000 te vdekur,femije,burra,gra,dhe ky Bordello Peqini permend Allahun.Or Maskara i PDeraseve,mos befshi Hair.NQS ka Popull,Shtet qe e ka ndihmu Shqipnine ne keto 30 vite,ku shume here flitej dhe per Mosekzistence shteti,ti shan qeverine Turke.Ju Shkerdhatat e PD nuk duroni dot qe Erdogan dhe Rama jane miq,kete e tha para ca ditesh dhe Babai yt Sali Kerrma,por clidhje ka populli i shkrete mor Pusht.Shteti Shqiptar eshte Shtet Leshi:Kur shikon kete Morr Peqini ti japi gojes per nje Popull 70 milionsh si Turqia,qe te ben Spitale,organizoi Konferencen per ndihmat post termetit,ndertoi lagje te reja me pallate,ishte Shteti me ndihmat me te medha monetare,te ka ngritur nga e para Ushtrine me arme,paisje dhe rroba si askush tjeter,dhe ju i shani.Mallkimi te zente ty Morr Pekini.

                                                        1. L
                                                         Luani

                                                         Po kjo eshte nje fatkeqesi per ate popull qe u tronditen dhe femijet ne djep po dashi ne disa gjera mendoj ka te drejt se i shikojm dhe tek vendi yne keta shqiptar qe i sherbejn sulltanit . Se ketu keta jan kapo ne te gjithe kuptimin e fjales jan buk shkelur bejn keq sa te duash.megjithate zoti ti meshiroj kete popull te pa fajshem

                                                         1. P
                                                          Plaku

                                                          Idiot,me pake fjale,gamor Peqini.

                                                          1. A
                                                           Artur

                                                           O kok loqe...

                                                           1. T
                                                            T

                                                            Mjere ne ke kemi deputet. Tmerr te degjosh fjale te tilla

                                                            1. H
                                                             Honksh kryt tat dash m*ti

                                                             Çar mund t'i thuhet një katunari ordiner si ti Dash Sula, qe i lutem Zotit te shpërblejë me të njejtën monedhë. Po çfar t'ka bërë qeveria turke mor klysh kurve. Je i vetmi qelbësirë që po gëzon me një fatkeqsi që e gjithë bota solidatizohet. Mos pafsh 1 ditë të bardhë...

                                                             1. F
                                                              Fair enough

                                                              Idiot pa tru dhe pa zemer! Cfare uron ne bote e gjefsh ne koke

                                                              1. M
                                                               Marash Dukagjini

                                                               Turp, turp, turp edhe njemije vjet te tjera TURP! Sipas mendjes se "ndritur" te Deputetit te PD-se Dashamir Sula, Termetet paskan lidhje me menyren dhe formatin Qeverises te vendeve ku ndodhin te tilla fatekeqesi. Po si ka mundesi more tru shplare i Peqiiinit, qe ne Koren e Veriut nuk ka nje termet te tille prej kaq kohesh? Sepse nese ka ne Bote nje njeri, pas Hitlerit, qe duhet te laje borxhe dhe mekate ne kete Boten aktuale-2023, eshte Familja - Kim e Kores e Veriut! Nuk ka gjynahe ai djaloshi-Korean me fuqi Berthamore? Ai eshte njeriu me mizor. Sidoqofte une ate motren e tij e vlersoj ( si mizore) dhe do te deshiroja qe ta takoja per nje interviste Gazetareske, vetem si gazetar, sepse jam i tille ketu ne Gjermani, Biljournalist! Po si ka mundesi more burre Peqini, qe ben ZOTIN "ndeshkues" te Erdoganit, se paska gjynahe per te lare? Kur ishin te tjere Burreshtetas te Turqise ne vitet e kaluara, nuk ndodhen Termete? Ne qofte se me degjon Zoti i madh ne Qiell, i lutem dhe pergjerohem deri ne perjetesi: - Mallkoje kete njeri (Dashamir Sulen), denoje kete vemje te bizeleve peqiinase, me shtate vjet dhimbje dhembesh! O Herkuli i Peqiiinit: Sa Termete ndodhen ne mijera vjecaret, pas Eres se Re? Te gjithe Perandoret, Mbreterit, Papet e Vatikanit, Komandantedt dhe udheheqesit e te gjtha llojeve dhe Racave, kishin nje Borxh diku ne Planetin X? Meshire edhe per ty o Dashamir Sula! Te betohem, nuk deshiroj Termet ne Lagjen apo Familjen tende. Te Betohem. Por po ndodhi (larg qofte), te lutem mos fajeso Erdoganim apo Foltoren, mos fajeso as Zotin e madh ne Qiell. Vetem ulu ne gjunje dhe Lutu tek ZOTI per Meshire! Me shkruaj kur te vish ne vendin e Panzarve, ne Gjermani. Amen! Liebe Grüße, Marash Dukagjini!

                                                               1. A
                                                                Anton

                                                                Nese e ka thene keshtu qeka komplet rrote kari . As une se dua Erdoganin si diktator po kjo ska lidhje me politiken e eshte monenti me i ndyre te besh politike . Te gjithe te vdekurve i shkofte shpirti ne parajse e sa me pak dhimbje per popullin ne Turqi e Siri. Me sinqeritet e dashamiresi nga nje mirditor katolik .

                                                                1. A
                                                                 Ad

                                                                 Pu,pu cfare plehu...

                                                                 1. E
                                                                  Elbasani

                                                                  Mos u cuditeni , ka ne bote edhe idjot te tille. Dhe te mendosh se ky eshte deputet e kerkon te vije edhe ne pushtet.

                                                                  1. S
                                                                   Seman

                                                                   O plehr, po si flitet me kete gjuhe?! Parlametar i kazanve te plehrave do jesh.

                                                                   1. E
                                                                    Emigranti U S A

                                                                    Nuk lexova c’fare ka thene ky gomari por disa prej komenteve po si mund te beje perjashtim ky gjeli i detit te Peqinit kur atje ku ha e dh . . et ky hajvani ja shumica atij formacioni qe nga kryetari deri tek me i fundit qe eshte ky kok qepa bile , bile ky mund te quhet imire se ka me te keqinj atje ne ate hale parti . O gomari i Peqinit po te shihte zoti ashtu si thua ti palaco Saliun idhullin tuaj do e kish ngrene me kohe mortja po ja ku e ke qe na del perdita si ( medemek shpirt njeriu qe i digjet shpirti pet kete ved ) a thua ja harroi populli te gjuth bemat e krimet qe ka bere keti populli , nder me te rendat 97 , 98 gerdeci dhe 21 janari dhe vellavrasja ne Topoje

                                                                    1. p
                                                                     preshevali

                                                                     I lumi ky qe paska shku per lesh e pjesën e mbetur te jetës ta kaloj ne hare.

                                                                     1. L
                                                                      Llazi usa

                                                                      Ky eshte deputeti i parlamentit shqipetar,qe perfaqeson Peqinin, pragun e shtepise.

                                                                      1. B
                                                                       Bardi

                                                                       Ske cte thuash,ja keni thene te gjitha ketij deputeti primitiv e gezofte Peqini me ke perfaqsohet.

                                                                       1. G
                                                                        Gjel deti Peqini

                                                                        Nuk dua ta besoje por nese vertete e ka thene apo shkruar nje fraze te tille ky nuk meriton te jete deputet pasi nuk njeri .....

                                                                        1. Z
                                                                         Zeologu

                                                                         Nje kafshe me pamje njeriu qe ka dale nga Kopshti Zeologjik “ Faltorja”

                                                                         1. L
                                                                          Loni ish dashnori i Grides!

                                                                          Keshtu eshte kur katunare surrat kali si ky hyjne ne parlament...ne nje kohe kur jane te denje as per pastrues halesh!

                                                                          1. R
                                                                           Rrema

                                                                           Tamam gomar peqini

                                                                           1. Y
                                                                            Ylli

                                                                            Cfare eshte ky gomar qe flet keshtu?

                                                                            1. z
                                                                             zaku

                                                                             Ky GJELI I DETIT eshte kulmi i injorances, si mund ti thuash debutet, eshte kafsh komplet,ja kjo eshte opozita ne Shqiperi.

                                                                             1. L
                                                                              Lasgushi

                                                                              Vetëm shqiptar,nuk është kjo bajgë. Produkt tipik 30 vjecar,i stanit të PD dhe Saliut. Të njëjtin qëndrim ksne mbajtur 30 vjet ndaj Shqipërisë,këto mostra.E dogjën,tradhëtuan,e vodhën dhe e..... Shyqyr që u doli narkoza shqipëtarëve idiotë eë votuan për ta.

                                                                              1. P
                                                                               PO , PO

                                                                               Ky qenka fare gomar , qofte si politikan , qofte si besimtar . Poooor me idjote jane ata qe e kane vu ne liste per deputet ! Cfar te mire do te presesh nga njeres kaq te trashe ?

                                                                               1. E
                                                                                Edmond SH.

                                                                                Nga idiote e injorante si ky pret populli shqiptar ti mbroj interesat e tij!!!Kjo qe ndodhi ishte nje fatkeqsi natyrore qe ska lidhje me drejtuesit e shtetit turk.Termetit 7.9 balle cfar pret ti mor i shkrete se ra per ti lare prapsite sipas teje te presidentit turk.C lidhje kane mijra njerez qe humben jeten mes tyre dhe femije keshtu si mendon ti mor i mjere per kete fatkeqsi te natyres nuk ka nguruar e gjith bota per ti dhene ndihmen e nevojshme popullit vella turk madje dhe shqiprija nje nder vendet qe ka derguar personel mjeksor e spcialiste per te ndihmuar ne nxerjen e njerezve te mbetur ne germadha.Eshte fatkeqsi te perfaqsoj ne parlament nje deputet me kete mangesi ne formim.

                                                                                1. a
                                                                                 anti25642654censurë

                                                                                 po të ndodhte si thotë ky idiot,zoti që është më i miri,më i drejti,më i .......,nuk di ça me thonë,duhej të kishte hequr qafe,o ti bënin të paguanin gjynahet,atyre që i bëjnë këto gjynahe!!në fillim erdoqënin dhe gjithë të tjerët njëri pas tjetrit!!e duke qënë se zoti nuk ka gisht në këtë punë,e duke e ditur se zoti pret deri sa të vdesësh pastaj të të ndëshkojë a të të shpërblejë,natyra bën punën e sajë pa asnjë lloj ndjenje,pa asnjë lloj dallimi,pa asnjë lloj dëshire për ndëshkim a për shpërblim!!tërmeti nuk pyet a je besimtar a ateist,nëse je i ndershëm a maskara!ai ndodh dhe mbaroi puna!po qe dita tënde e fundit!?ai i vë vulën!po nuk qe!?duhet të presësh deri sa të vijë!! shtetet,qeveritë,vetë populli kanë fajet e veta!qeveritë duhet të zbatojnë rregullat sizmike në ndërtim,vetë populli,duke filluar nga ndërtuesi(dhe ai popull)tek puntori dhe deri tek blerësi duhet të mendojnë më gjatë,të mendojnë se duke vjedhur,duke marrë atë rrogën ditore,po ngrë një çark,grackë për njerëz si ai!një grackë të cilën mund tia ketë ngritur një tjertër atij!! por njeriu nuk është i tillë,nuk është largpamës!njeriu është vetvrasës,për nga natyra!dritëshkurtësia e tij e bën që kohë pas kohe,drejtpërdrejt,a në mënyrë të tërthortë të ndërtojë gracka vdekjeprurëse për vetveten!!

                                                                                2. K
                                                                                 Kacureli

                                                                                 Ah more Dash me brire se mend ske patur dhe ske. Turp per ate foltore qe te kane lene. ALLAU ESHTE I MADH DHE TA TREGON QEFIN.

                                                                                 1. Z
                                                                                  Zgalem

                                                                                  Kam pasur pershtypjen se ky llafollog , duhet te jete dhe njeri i cmires . Me kete fjale , per termetin turk , u vertetua si njeri pa asnje llogjike dhe fisnikeri kristuiane . A mund te kete njeri ne bote , qe ne nje fatkeqesi natyrore , si kjo e Turqise , te perceptoi fjale , qe njeriu mendohet thelle dhe ne situta paqesore . Ne te tera bisedat , duket se eshte pa nivel kultural , minimal , qe duhet te kete njeriu i zakonshem . Nuk pretendoj ta pyesni , per kimine dhe fiziken , sepse do pergjigjet , jane fshatra ne Kavaje . Mundesisht jepni te pjestoi nje numur me 5 shifra , me nje numur me 3 shifra , po qe se e realizon , besohet se eshte frymor i ketij shekulli , por jam i sigurte se nuk do ta kryej kete veprim te rendomte . Nuk ta mbaj mend emr-mbiemr , por te dergoj konsideratat me te ulta , qe meriton . Sinqerisht : Zgalem

                                                                                  1. L
                                                                                   Lugu gjat

                                                                                   Do zoti te jep ate dhimbje ne familje arbut.

                                                                                   1. L
                                                                                    Lani

                                                                                    Kafshët janë të ndjeshme ndërsa njeriu jo patjetër.

                                                                                    1. P
                                                                                     Populli.

                                                                                     Cfare eshte ky katran me boje.Pse ore ju jeni ata qe caktoni se kush do udheheq kete apo ate shtet.Ej trash sula tani e gjete te besh kete deklarate.Turp te kesh.Ti se meriton mandatin qe te kan dhene me keto deklarimi Edhe njehere turp.Megjithese ku keni turp ju.

                                                                                     1. A
                                                                                      Artur

                                                                                      Dhe keta njerez kemi ne parlament , tani e kuptoje me se miri qe skemi per tu bere kurre si vend , prandaj kemi 32 vjet qe jemi fundi botes ne cdo aspekt dhe ne cdo fushe te jetes, ne po flasim per tragjedine ne turqi, por tragjedine me te madhe e kemi ne shqiperi , me moterqira si ky gjoja deputet qe me nivelin qe kane , jemi te fundit ne bote.

                                                                                      1. S
                                                                                       Shpresa

                                                                                       Ky është djalli vet. Lag kësaj mostre ligësie. Përjashtojeni nga çdo institucion se ai e reklamoi veten, çdo gjë mund të jetë por nga të qënurit njeri nuk ngjason .

                                                                                       1. N
                                                                                        Ninja

                                                                                        Ceshte ky pallavoz qe ha fekale!!!

                                                                                        1. V
                                                                                         Veleciku

                                                                                         Po, cka eshte ky idiot, qe gjer sot nuk ndodhe ne bote, qe te kenaqet per tragjedi natyrore, qe ka kapluar nje krahine te nje shteti me popullsi me te vobeket. Cfare shtase esht ky? I perngjan nje hijena, qe eshte shtase me ndyre ne bote. A ka familje kjo shtase, qe te turprohet para tyre, se ky fetyre nuk ka

                                                                                         1. E
                                                                                          Eshte nji Deklarate e qellimeshme e PD

                                                                                          Veleciku , mos u beni kaq naive , si shume lart qe thone : Sa budalla ,cfar idioti etj etj . I kan dhen per Deytre ta bej ate Deklarate qellimishte . _Arsyetoni njiher si njerez me llogjike . Ke perfaqson ky ,i kujt Partie eshte dhe kush dikton kte Deputet ? - Eshte nji Loje e ndyre ,e qellimeshme e Gjaprit te Shpelles .E ka qit qellimishte salih berisha -ta bej kte deklarate - sepse i kan rrasut Greqiret gishtin pas bythe ,te percaje Turqine e Shqiperine . Nuk eshte kaq idiote sa duket ,apo si nji lajthitje e Dash Putanes ,se aq budalla sa hiqet e dijme te gjithe qe s'eshte ai . Eshte Politika e ndyre e Gjaprit berisha . qe ka filliuar si me Rrugoven qe nxit Percarjen e sulmon Bashkine e Tiranes edhe me kte rast ben po te njejten gje ,qellimi eshte Percarja .Dhe vet ,del e ngushellon por me nji surrat Hipokriti qe duket qarte se Fjalet qe thote per Tragjedine ne Turqi e tradheton surrati prej Pushti e Shejtani shpelle .

                                                                                         2. V
                                                                                          Veleciku

                                                                                          Po, cka eshte ky idiot, qe gjer sot nuk ndodhe ne bote, qe te kenaqet per tragjedi natyrore, qe ka kapluar nje krahine te nje shteti me popullsi me te vobeket. Cfare shtase esht ky? I perngjan nje hijena, qe eshte shtase me ndyre ne bote. A ka familje kjo shtase, qe te turprohet para tyre, se ky fetyre nuk ka

                                                                                          1. A
                                                                                           Anila

                                                                                           O Dash shpirtziu , o mavri sterr i zi te tha mire ai ne parlament o gjel deti .,.. si ka mundesi te dhprehesh keshtu ne nje dite zie ne nje dite te trishtuar dhe me ste goje te ndyre ze zotin ne goje . Vetem nje fjale pac fatin e atyre nen rrenoja o shpirt katran . Me fal o zot i madh ….

                                                                                           1. a
                                                                                            astriti

                                                                                            ky eshte dashi .po jo dashi qe prin kopene .deshte te thoshte dicka ndryshe nga te tjeret po qe tja pelqente dhe doktori por e dhjeu .keshtu jane deshet e pd .dashi qe prin kopene ne nje vaki u shpreh se ishte shume i gezum qe merte pjese ne hidherimin e tyre .besoj se pas ketij heroizmi mund te gradohet si sekretar i maredhenjeve me jashte ne pd .pjekuria e tij do ti vleje pd ne zhvillimin e maredhenjeve me partneret ..dhe statura e tij e verteton kete .lloi i tyre po aspiron te marre pushtetin .pasi ta marrin ate dashi do te behet minister i jashtem .ministrat e jashtem nga gjithe bota do turren kush e kush ta takoje me pare .ndoshta dhe atyre do ti tregoje hakmarjen e perendise ndaj atyre qe shkelin te drejtat e njeriut .i paster si paraja .do ti magjepse ata me ndershmerine e tij .

                                                                                            1. D
                                                                                             Dash u dhjefsh ne kaptine.

                                                                                             Sinqerisht do rrosh me shume se mua.Tamam mor po tamam mendimi per ti bere pershtypje perbindeshit.Nuk e besoj qe eshte kaq kafshe por Bamka mbajti dashin e kopese per ti bere qejfin Sali Protopapes.Keta te gjithe ne ate kope jane si Dashi.

                                                                                            2. "
                                                                                             "BOHOTINA"

                                                                                             Kur bertiste dikur ne stdium me patllake ne dore i dukej vetja burre. Atehere i bie qe gomari qe peller aq fort eshe burre mbi burrat. Pra dash sula DV.

                                                                                             1. M
                                                                                              Muzaka i Ri

                                                                                              Hajde dash suma hajdeee, lum pedja qe te ka.

                                                                                              1. G
                                                                                               Genti

                                                                                               Që Erdogan dhe turqit kanë gjynahe ose mëkate kjo nuk do as mend a kalem. Por fatkeqësisht tërmeti ra në atë popull mbi të cilin Erdogani ka ushtruar dhunë dhe diskriminim etnik. Tërmetet janë fatkeqësi por duhet të mos ta përziejml Zotin në ç'do gjë që ndodh. Se ku jetojmë e zgjedhim vetë. Nëse ngre shpinë mbi rrëzë vullkanit do të mbulojë llava. Lus Zotin të ketë sa më pak viktima e tua zbusë dhimbjen atyre që kanë humbur të dashurit dhe shtëpitë në këtë acar.

                                                                                               1. L
                                                                                                Landi

                                                                                                Po ky idioti ne mesjete eshte?! Eshte nje ane diktatorshipi i Erdoganit dhe nje ane tjeter injoranca me te cilen shprehet. Pa llogaritur se nuk eshte moment per "thirrje te Zoti" kur njerezit jane nen renoja.,..mjere ne per keta sharlatane.

                                                                                                1. A
                                                                                                 Atdheu

                                                                                                 Ja ceshte PD. Kafshe prehistorike.

                                                                                                 1. L
                                                                                                  Landi

                                                                                                  Po cfare e shani kot kete Idiot Peqini,mor njerez.Po ky as nga Peqini brenda nuk eshte,eshte kga nje katun i Peqinit.Shikojeni mire Fotografine or Meshkuj,uleni koken dhe shikoni ate Mikun,dhe do e kuptoni menjehere kujt i ngjan Dashamir Sula nga Katunet e Pekinit.As Greket ne Parlamentin Grek nuk ka bere nje njeri kete fjalim,e boni ky KokeLoqja.Rrace Bastardesh te PDerasteve te Shqipnise.Nuk jam Musliman,por meqenese permende Allahun,ai te dhente ate qe duhet te marresh,Rrace e ndyre.

                                                                                                  1. H
                                                                                                   Haku

                                                                                                   Me kete foto mendova se kish nxjerr sala bolen e tij. Po cfaj ka populli me gjynahet e qeveris, mor qelbesir e felliqur. Ju e sidomos ti meru me gjynahet e tua... v.k

                                                                                                   1. H
                                                                                                    Haku

                                                                                                    Me kete foto mendova se kish nxjerr sala bolen e tij. Po cfaj ka populli me gjynahet e qeveris, mor qelbesir e felliqur. Ju e sidomos ti meru me gjynahet e tua... v.k

                                                                                                    1. N
                                                                                                     Njeriu për njeriun

                                                                                                     Tërmeti nuk vrau qeverinë ,por popullin çfarë gjynahesh ka populli turk ke ty mer të qif..n ne byth gjithë turqit

                                                                                                     1. T
                                                                                                      Tunxh

                                                                                                      Cop mishi me 2sy te shplaft manuklla jarebi do the pushtet surati jot te perfaqsoi vendin mos o zot ke meshir per budallain the japi ate qe I takon kti koqe gomari. Ps i.m sorry for my language.

                                                                                                      1. t
                                                                                                       tetovari2

                                                                                                       Kërkoj të bëhet një peticion që të zavendësohet me një tjetër deputet. Këtij deputeti Dash i mungojnë edhe dy këmbë.Ja dhashtë Zoti!

                                                                                                       1. U
                                                                                                        UNE

                                                                                                        Gjel deti prej Shijaku. Klluq, klluq.

                                                                                                        1. K
                                                                                                         Kokthumbi sula

                                                                                                         kafshe prehistorike

                                                                                                         1. K
                                                                                                          Kukuleci

                                                                                                          Çeshte kjo llogjik ! kam inat Erdoganin dhe beri mire termeti qe vdiqen qytetaret. Vetem nje idjot me sakt nje moster munde te mendoje keshtu.

                                                                                                          1. S
                                                                                                           Sinqerisht tetari Arben Imami anetar i ekujpazhit

                                                                                                           Zoterinj bashkeqytetare, bojkotoni cdo kanal TV qe ka te pranishem gomarin e Peqini,t Dashin pa brire koqen e kandarit te prish Sula. Shikoni formen e kafkes se kokes eshte per t'u studiuar nga antropologet, eshte spece e vecante.

                                                                                                           1. H
                                                                                                            Himarioti

                                                                                                            Këtij idiotit, që nga ky moment, i duhet hequr statusi njeri. Duhet menduar dhe trajtuar kafshë. Ja të tillë janë popullata e SHQUP-it me në krye kryekriminelin e kombit tonë, Sali Shpellar Berisha.

                                                                                                            1. I
                                                                                                             Imigranti

                                                                                                             Ja ka shkruar Saliu fjalimin!

                                                                                                             1. E
                                                                                                              Eh!

                                                                                                              Per c’ ka flet me siper ne kete situate, me le te kuptoj qe t’i jo 100% , por 1000% nuk di cfare eshte Zoti apo te besosh ne te. Marre per ty o I Pafe!

                                                                                                              1. I
                                                                                                               Ish votuesi demokrat.

                                                                                                               Ky eshte injoranti me I madh I kuvendit, pas ketij mund te radhisesh Sami Jenisherin, ate te partise konservatore,Gjuzin, Rudin a Hajdarin e keshtu me radhe.

                                                                                                               1. R
                                                                                                                Reston_DC

                                                                                                                O zot Nuk me besohet qe nje deputet ne parlamentin e shqiperis ben kete deklarate kaq poshteruese. Nuk ka rendesi ngjyra qe ai perfaqson, por ai ne asnje menyre nuk ka moralin dhe etiketen qe te perfaqsoje qytetaret e zones se vete. Me kujtohet qe kam pare ne vidio vete presidentin e Turqise ne inagurimin e apartamenteve falas per shqiptaret. Une u beje thirrje qytetareve te zones nga te cilet eshte zgjedhur ti kerkojne parlamentit qe ta revokojne (Ta terheqin kanditaturen) mandating e tij. Te pakten te rregjistrohet ne memorjen qytetare si aksident, si nje sjellje nga nje person me aftesi te kufizuar mendore qe gabimisht ka penetruar ne ate pozicion. Do te ndihesha mire si emigrante qe kjo gazete te jepte te pakten ndonje replik per kete deklarate monstruose nga koleget e tij parlamentar. .

                                                                                                                1. J
                                                                                                                 Jim

                                                                                                                 Nuk e dija se kishte kete nivel ky kafsha !

                                                                                                                 1. G
                                                                                                                  Gjergji

                                                                                                                  Ka thone Qazim Mulleti (nje nga intelektualet e medhenj te Tiranes, qe u perpoq komunizme me e njollos me teatrin "Prefekti") "Kur zbret katunaria n'qytet osht shkatrrim i modh per gjith kombin.."

                                                                                                                  1. L
                                                                                                                   Likja

                                                                                                                   Kot nuk i thot rama gjel deti ktij,,,hajdut oksogjeni,

                                                                                                                   1. D
                                                                                                                    Demokrati jo si ti o sul bytha

                                                                                                                    Keta njerez injorante ne parlament i kemi cuar ne me vote.Mire te na behet,por eshte e mire qe ky koke zbathur e maskarra te zhduket nga faqia e dheut me gjithe familjen e tij te qelbur.Ju shofte fara ketyre qelbesirave.Ngushellime popullit Turk per kete fatkeqesi natyrore,i jemi prane ne kete dite te veshtire

                                                                                                                     1. A
                                                                                                                      Anketuesi

                                                                                                                      Nje here ne jete te jepet mundesia te tregosh se kush je.shikoj surratin dhe te kuptosh se kush eshte.Dikur kam degjuar nga pleqte qe thonin : - o peqinas qaharreq,hyne me gune e dile me these,aq shume i donin sa qe dhe vajzat ne shqiperin e mesme nuk i martonin ne Peqin , ndersa sot i bejne Prokuror dhe Deputet . !!!! Lindi ne Peqinistan-Deputet ne Tirane ,profesioni tij llafollog shejtan .

                                                                                                                      1. P
                                                                                                                       Per ata qe gezohen me fatkeqesite ne natyore dhe m

                                                                                                                       Duhet te mblidhej Parlamenti dhe ti hiqte imunitetin dhe te mos kanditoje kurre me per deputet. Perbindeshi i ViciDolit ta mbaje afer.

                                                                                                                       1. l
                                                                                                                        lushi

                                                                                                                        Une jam i mendimit qe sot ky duhet futur ne BBVip se emeriton!Ma do mendja qe do jete kokurenti me i forte me Luizin!Apo jo Arbana?????????????????????? 2023 dhe ne perfaqesohemi nga Dash Sula,Mul Noket,Alibehaj,Albana Vokshi !Ndaj edhe ka prononcime te tilla : O Dash Sula ,o fshatar koke shtypur e tru thar. Ti s'je veçse nje gomar, me kostum e me kollare. Jo ta merrni per zhelesh e ta çoni me skuadrat e shpetimit ne vendin e tragjedise!Se mos ijepni per te ngrene?

                                                                                                                        1. A
                                                                                                                         AGIMI

                                                                                                                         HAJVAN E IDJOT BASHKE KY PASKA PARE KUSURET E ERDOKANIT PASKA TAKUAR ZOTIN DHE KA MARRE INFORMACION PER ERDOGANI DHE PRANDAJ RA TERMETI SHKENCETAR I PAPARE TUAF KUSURET I PA GUAN POPULLI PO KESHTE ESHTE PJASA ME E MADHE E DEBUTETEVE TE PARTISE DUMOCRATIKE QORRA ME DY SY SHKENCETARE PA TRU IDJOTE TE PERKRYER

                                                                                                                         1. D
                                                                                                                          Dashi u Urdherua nga salih berisha

                                                                                                                          Fjalimi i Peainsit Veshgjate , s'ka te beje aspak me ate si e intepretojne shume Komentues -idiot apo budalla etj .JO ! Eshte diktuar e qellimishte eshte hedhur ne paralament nga salih berisha _ e para per te treguar vasalitetin me politiken e Hienes Greke qe edhe e financon , ne Protesta etj drejtime , por edhe ne ate te percarjes se Shqiperise me Turqine njelloj si beri edhe me akuzen qe Miss idiotja ne Medie per Rugoven ,percarja Shqiptare -Kosovare ,pra nji Poltike e qarte Anti Kombetare qe salih brrisha e ben prej 32 -vjetesh nenDiktatin e Hienave serbo greke . Shqiptaret jane shume naive prandaj na e punojne te huajt. Deklarata e berishes mbi Termetin en Turqi ishte total Fallso dhe kjo dukej qarte ne ate surratin e tij prej Shejtani qe e tradhetonte ,sepse ai eshte berthama e Tradhetise Shqiptare

                                                                                                                          1. e
                                                                                                                           ela

                                                                                                                           O KOKRE LEGENIT.O ISH SIGURIMS E QITE SHPIRTIN TEND TE LIG QE KE MARE NE QAFE GJITHE ATA NJEREZ,O TRUPESHK,O LEGEN PSE MO, QIT KSI FJALESH TE LIGA PER NJE POPULL.SHIFI KOKEN KETIJ PALACOASW,OPLEHRES,FUNDERINES QE U BE DHE KY ME DASHNORE O ZOT LUAJ VENDIT,100 FSHATAR,KY ,META,DUKENJ NGA FORMA E KOKES TE DY E KANE SI LEGEN MATERNITETI

                                                                                                                           1. n
                                                                                                                            neri

                                                                                                                            JA TE TILLE DEPUTET KA SHQIPERIA, SE INTELEKTUALET KAN IK NE EMIGRIM KAN NGEL DEPUTET GOMAR SI KY, NOKA, NDOKA KRIC GOMARI, GJUZI, CAKA, XHIXHO, META, VOKSHI O ZOT PO TE BEJ NJE APEL, SHOF QE ME DALIN 3/4 E PARLAMENTIT GOMENJ TE ZBRIT NGA FSHATI DHE PRONVICAT.KUR E DEGJOJNE INTELEKTUALET NE MERGIM U VJEN TURP SE CFARE FARE KA SHQIPERIA PRANDAJ LARGOHEN KUR SHOFIN QE PO BEHET LUFTE E MADHE (ME PARA) PER TE MARE PUSHTETIN ME ANDI BUSHATIUN,IRFANIN,YLLI NDOQIN ME BAXHELLA SI SONILA MECO E CO THON O ZOT ............. O ZOT PASKA PASUR TE DREJTE ENVER HOXHA, AI I KA PAS NJOFT MIRE SHQIPETARET .DEMOKRACIA I ZHVESHI NGA ARSIMIMI NGA QYTETARIA,KULTURA ETJ,I VESHI PETKUN E MASHTRIMIT,DEMBELLEKUT,DHE PUTANERISE KUSH BEN ME SHUME NDERHYRJE PLASTIKE DHE KUSH E KA DASHNORIN ME TE PASUR,PAVARESISHT SE CFARE NXJERRIN NGA GOJA SI DEA ,QE TREGON SE MESATAREN NUK E KA ME DJERS PO ESHTE LODHUR SHUM SHPEJT ME PUNE TE MADHE,RROFSHIN MESHKUJT TEVEQEL DHE FYCKAT QE KAN PUNE TE MIRE

                                                                                                                            1. D
                                                                                                                             Demotakercita

                                                                                                                             O komentues,qe me te drejte e denoni kete njeri cinik e fjale keq.Fjala tregon shpirtin e tij por,thote nje te vertete"Politikanet ,si ky,nuk duan t'ia dine per popullin".Kujtesa jone eshte e shkurter dhe harojme se c'bene politikanet e kesaj partie kur ra termeti i 26-nentorit.Per ta ka rendesi vetem karikja.

                                                                                                                             1. J
                                                                                                                              Juliano

                                                                                                                              Ky duhet të kapet nga hunda madhe që ka dhe ta flakarosh në ajër. Ky nuk duheg të shkeli më në kuvend, bajgë njeri, kriminel, soi i ISIS që vrasin njerëz, fëmijë. Shoqëria civile duhet të ngrihet fuqishëm vetëm për thëniet e këtij bastardi, plerë, injorant, shpirt mut, delenxhi, palavoz, hale. Ky do mbyllur në kafazat e tigrave si mish ngrënës njeriu, si kanibal i kohës. Të rafshin të këqiat e kësaj bote, haku i atyre fëmijëve dhe njerëzve që humbën jetën, të dashurit në këtë fatkeqësi që është ngritur e gjith bota, për ti u gjëndur pranë. O plerë, sakëm se shkel më në kuvend, çar mund të presësh nga ty o legen, o plerë. O hunderr, o zhuls, mallkim paç gjothmon.

                                                                                                                              1. M
                                                                                                                               Myzeqari

                                                                                                                               Ne se grupi parlamentar i foltores dhe opozites nuk distancohen nga DEKLARATA e dash sules,te gjithe jane pa asnje vlere njerezore dhe te DOREZOJN mandatet sepse nuk i duhen as djallit dhe aq me pak popullit shqiptar.VELLEZER demokrat mos votoni ata qe ju rekomandon P D ,por midis radheve tuaja gjeni NJEREZ te mencur qe te mos ju turperojn para botes .TE gjitha ja kane thene komentuesit ketij njeriu pa asnje VLER njerezoe .Meriton vetem PERBUZJE nga te gjithe shqiptaret ku do qe ndodhen.

                                                                                                                               1. P
                                                                                                                                Poseidon

                                                                                                                                GAMOR PIQINI MO.........SKEMI CA T THEMI ............SE MOS OFENDOJ EDHE GOMERET !!!!!! .

                                                                                                                                1. p
                                                                                                                                 petrit.pali

                                                                                                                                 Turp turp kisha tjeter pershtypje per kete person ,por me kete koment qe ben vlen per te dishirure,fatkeqesi kush na. jep mend.tum.

                                                                                                                                 Lini një Përgjigje