Kërkuan përjashtimin e tij dhe 7 kolegëve të PD, Salianji: Pupacët që nuk flasin kurrë qenkan shqetësuar

6 Shkurt 2023, 16:35Politika TEMA

Kërkuan përjashtimin e tij dhe 7 kolegëve të PD, Salianji:

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar menjëherë pas dorëzimit të kërkesës nga ana e Partisë Socialiste lidhur me përjashtimin me 10 ditë të tij dhe 7 deputetëve të tjerë të PD-së nga seancat plenare.

Përmes një postimi në “Facebook”, Salianji shkruan se 7 deputetë socialistë të cilët nuk flasin asnjëherë në Kuvend qenkan shqetësuar për deputetët e opozitës të cilët kërkuan në seancë për të mbrojtur interesin publik duke kërkuar fjalën.

Deputetët socialistë të cilët firmosën këtë kërkesë janë: Ilir Ndraxhi, Mirela Pitushi, Shpresa Marnoj, Antoneta Dhima, Pranvera Resula, Lindita Buxheli dhe Gerta Duraku

Reagimi i Salianjit:

Memecëria parlamentare do marrë fund!

7 deputetë të PS që thuajse nuk flasin kurrë qenkan shqetësuar se pse ne si deputetë të opozitës kërkuam në seancë të mbrojmë interesin publik duke kërkuar fjalën! Kërkuam që Rama të përgjigjej në parlament para qytetarëve për super skandalin Rama- Mcgonigal!

Edi Rama nuk i ble dhe as kërcënon dot institucionet e SHBA   dhe as i mbyll dot gojën mediave botërore me kërcënime, joshje apo shantzhe kërkon të eleminojë opozitën!

Pupacët që ka zgjedhur të bëjë kërkesën janë pjesë e memecërisë politike që duan ta kthejnë në normë parlamentare!

Përdor gjithçka për kërcënimin dhe eleminimin e opozitës, nga përoduki i çdo aseti për implikikin e Mcgonigal, pagesat korruptive, pêrdorimi i krimit, nuk rastësore që në krye të kërkesës për përjashtimin e deputetëve të opozitës qëndron një deputet që del në publikimet e gazetës Bild si i lidhur me bandat më famëkëqija të krimit në Shijak dhe Durrës!

14 Komente

 1. K
  Kelmendi

  Ky miku i Babales kur e ka gjyqin ne Apel per vendimin ??

  1. D
   Disa njerez janë per gjynah

   Po të isha si Salianji, do kisha vrare veten kur të lexoja gjithë komentet ketu. Por ky nuk ka turp, as cipe.

  2. T
   T

   Ik mor kurv burre katunar i lindur .

   1. 1
    1

    Babale parlamenti ka regullore.Zbatoje.Ju doni te zaptoni foltoren dhe te flisni pa kufizim.Gjej nje parlament te tille dhe na e thuajInteresi publikut nuk mbrohet duke i rene bilbilit dhe tavolinave po duke folur ne foltore me argumente natyrisht aq sa te lejon regullorja

    1. t
     tata luigji

     Keta shejtan nuk i ndjek njeri me, bemat e tyre duhen dekada te riparohen. Shqipetare larg duart nga keta armiq te demokracis

     1. S
      Sotiri

      Or muti dhe kakerdhia e Saliut! O spiun i Saliut! Si ka mundesi qe PD zyrtare nuk e kupton spiunllekun tend! Tere jeten spiun ke qene! Edhe Saliu vete, si ish spiun i sigurimit te shtetit dhe agjent ne veprim i udb-se serbe do te kishte zili shkathtesine tende prej spiuni! Por nuk je vetem, jo! Ka dhe te tjere porqe Saliu i perdor sipas situatave! Per PD zyrtare: Kujdes nga spiuni Salianji! Edhe nese e jeni pare ne 8 jana 2022 te dale nga shqupi me shkope ne dore, e kishte per qorrat e pd zyrtare, dhe jo per Saliun! Poshte Sali spiuni dhe krimineli Sali Berisha dhe poshte spiunet e Sali Berishes!

      1. A
       Arapi

       Pleh lozhani

       1. L
        Lilo

        Me nevojtore e RQ njeri, zor se gjendet!

        1. T
         Tifozi i parlamentit

         Me plere mender deputete se kjo Salialnjja nuk besoj se mund te gjindet neper parlamentet e botes kjo edhe Babales ja kalon nga te dredhurat e b . . . es e kethen nga tja kerkoje momenti

         1. N
          Noci

          Me mire mos me fole se me thene genjeshtra dhe budallallëqe ne parlament perveç se ju jeni here me harushen e here me ujkun sidomos ti mjeshtri bsbale

          1. P
           Patrioti

           Hajde te vesh ne evrop me me kete, Po cmallkim ka ai vend.....turp....turp...!!!

           1. K
            Ky pederast duhet Perdhunuar aty mes Parlamentit

            e po kur u bo fshatari peshtire ,ky pederasti te pellasi parlamentit e boj sikur eshte ne mes te fshatit e po kakarit maje mullarit .ky funderine eshte turpi i atij Parlamenti eshte bir i babait jashteshqitja e shqiptareve ,qe ky popull duhet ti tregoje vendin . Boll me kta zagare ardhur nga pidhi bushtrave ne Tirane e me na bo pis qytetin e Parlamentin

            1. N
             Na ruajt zoti

             pulitikani shares qe ngre edhe kurthe si ai I barbalese

             1. N
              Na ruajt zoti

              pulitikani shares qe ngre edhe kurthe si ai I barbalese

              Lini një Përgjigje