Bllokuan foltoren dhe i ranë bilbilit në seancë, PS kërkon përjashtimin e deputetëve të PD

6 Shkurt 2023, 15:18Politika TEMA

Bllokuan foltoren dhe i ranë bilbilit në seancë, PS kërkon

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin për 10 ditë nga seancat plenare të deputetëve të PD-së të cilët gjatë seancës së 2 shkurtit bllokuan foltoren e Kuvendit.

Në kërkesën drejtuar Kryatres së Kuvendit, PS kërkon përjashtimin e deputetëve Luçiano Boçi, Albana Vokshi, Ina Zhupa, Luan Baçi, Ervin Salianji dhe Tritan Shehu nën argumentin e bllokimit të foltores.


Ndërkohë për përdorimin e fjalëve fyese drejtuar Kryetares së Kuvendit dhe futjen në seancë të mjeteve të palejuara për të krijuara zhurma, PS kërkon përjashtimin për 10 ditë nga seanca të deputetëve Gazmend Bardhi dhe Bledion Nallbati.

 

15 Komente

 1. T
  Te gjithe Perjashtohini kta Kafshe !

  Duhet te perjashtohen madje te gjithe kta qe jane ktu ne kte mut foto ,qe te mesojne se Parlamenti duhet rrespektuar dhe se nuk eshte nji stan hajvanesh malokesh e katundi e as njerzish te eger qe nuk ja kan iden se per cfar jane aty .

  1. V
   Vranakonti

   E drejte. Ata duhet te perjashtohen te gjithe me qellim qe parlamenti te zhvilloj punimet normalisht. Ata jane njerez te eger,kafshe.

  2. S
   Sokoli

   Mire katunaret, po edhe shoku Preshi do perjshtohet per sjellje te keqe? Po ai eshte gagac, mos e kane keqkuptuar?

   1. q
    qeka bo Muti Mullare ke Foltorja e Parllapordhes

    Zhdukini kta bij kurvash esadiste nga ai Parlament se nuk i shikojme dot me me sy

    1. T
     Troi

     ku jan kta ne fush futbolli qe i bien bilbilit.Te paedukate

     1. B
      Beni

      Duhen perjashtuar se ku kujtojne se jane keta,qe mund te bejne ca te duan.

      1. A
       Alessia

       Turp te kene,per sjelljen qe bejne.Je ne parlament aty e jo te selia e pd.

       1. G
        Goni

        Duhen zhdukur ato mizat e PD,vetem zhurme bejn

        1. N
         Notknow

         Te drejt ka zoti Rama,aga te Pd sdine ca eshte respektk

         1. 1
          1

          Saliu eshte mesuar qe te bej cdo gje remuj.Parlamenti nuk eshte fush gladiatoresh.Ose te kthehet ne normalitet ose ndryshe te mbyllet .

           1. t
            tosi

            ato se meritojn fare te jen aty njeher

            1. K
             Kevi

             Sju vjen zor flisni akoma

             1. O
              Olti

              Ne maje te hundes na e keni sjelle ju te pd

              1. D
               Dani USA

               Po c PD jane ata,Ata me ne krye S B nuk jane gje tjeter vecse nje grup zagareshe,qe nuke kane nocionin e fiales demokraci dhe jo me te jene Demokrat mjere SHqiperia ne doren e kujte ka rene.

               Lini një Përgjigje