Kreshnik Spahiu: Si e ndihmoi ish- e dashura e shefit të FBI, Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

7 Shkurt 2023, 09:03Politika TEMA

Kreshnik Spahiu: Si e ndihmoi ish- e dashura e shefit të FBI, Edi

Juristi Kreshnik Spahiu tha se Allison Guerriero, ish- e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me dëshminë e dhënë një ditë më parë, juridikisht më shumë e ka ndihmuar Edi Ramën.

Sipas Spahiut, me deklaratat e dhëna Allison Guerriero tregoi gjendjen e rëndë psiqike për shkak të të cilës, siç tha ai, Gjykata amerikane e ka cilësuar të pavlefshme dëshminë e saj.

“Juridikisht ajo zonja më shumë e ka ndihmuar Ramën. Një pyetje s’ju bë: nëse do vazhdonte ta mbante të dashur McGonigal do kishte bërë denoncim ajo?

Ajo u hoq sikur mbronte interesin amerikan, që e pa pasi u tradhtua nga ky. Ajo e deklaroi vetë gjendjen psikike të saj. 

Gjykata amerikane e ka gjykuar të pavlefshme duke e cilësuar të paaftë për të dëshmuar”, tha Spahiu.

 

26 Komente

 1. d
  doli perseri korraku maje catis

  geh fick dich _du arschloch

  1. L
   Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

   Mire ja ke then, ose ne anglisht, fuck you arsehole! Shkruaj per tembushur faqet, nje idiot qe qe shkruan idiotsira dhe nje idiot tjeter qe i boton keto karlliqe vetem pse idioti i par ka permendur Ramen qe eshte nje idiotsi e pafundme temendosh qe papergjegjshmeria e te dashures shpetoka ramen, dhe se si eshte e mundur vetem keta idiota e kuptojn, dhe kjo perben lajmin sensacional. C'karlliqe sheh e lexon ne kete vend, Zot na ruaj!

   1. N
    Ne artikullin e NYT nuk ka asgje per Edi Ramen

    Nga kujtimet e te dashures se McGonigal, sipas gazetes New York Times (NYT), ajo kujton vetem nje email nga McGonigal qe i thoshte qe jam me pune ne Shqiperi dhe nje fotografi te McGonigal me Edi Ramen. Asgje tjeter. Si e ndihmoj ajo Edi Ramen ore pyke. Nga i gjithe artikulli i NYT ka vetem insinuata qe McGonigal ka takuar Edi Ramen ne Shqiperi qe te loboje per licensa kompanish nafte, per miqte e tij shqiptare (Neza deh Ducka). Insinuohet githashtu qe gjoja Neza, qe i ka dhene borxh $225 mije dollare McGonigal, paska kaluar dokumenta tek ky i fundit qe vinin nga zyra e Edi Rames per hetimin e lobuesit Nicolas Muzin per Lulzim Bashen. Te gjitha jane bullshit, nuk ka as edhe nje fakt. Artikullin ne NYT e kane shkruar 4 gazetare cifute. Duket e qarte qe ky eshte nje artikull i porositur per te njollosur emrin e Edi Rames me nje Drejtor te larte te FBI-s, qe merrka para nga Nezat dhe te tjere ne Ballkan apo nga oligarke ruse por qe aty kane futur si kalimthi edhe Edi Ramen. Nuk kishte as edhe nje aresye apo fakte te futej Edi Rama ne artikull, sepse nuk ka fakte qe ky i ka dhene licensa nafte Nezes apo Duckes. Edi Rama duhet te marri nje avokat dhe ta hedhe ne gjygj NYT qe e ka futur ne kete artikull per ti njollosur emrin.

   2. C
    Ciu

    or Kreshnik i Spahiut, a e ke mire petllen apo t'ka ik per lesh?

   3. N
    Niku mekaniku Taku tarallaku

    Niku mekaniku ...non grata eshte i detyruar te genjeje nga halli se eshte shpallur i padeshirueshem , familje kriminale , minues i démokracise , drejtesise asaj drejtesise tende se edhe ti je pjese e mekanizmit te non grataes nuk je i paster Por ty nuk te kuptoje dot kuptohet do qe te konkurroshe Takun kush çfaqet me shume ne studiot kazan po si mo Niku mekaniku a thua se te pyete drejtesia Amerikane nese ke shkelur ligjet ? Me genjeshtren ju kerkoni te godisni Ramen mbase gjeni oeshqe per ti qorrollosur por pa dashur ju po vleresoni me shume nga c'duhet Ramen.....Ooo Niku mekaniku mbas 5 vitesh hetime faktet e grumbulluara shkruhen ne nje fletore qe ne i themi akteakuze dhe i kalojne gjyqit per denim apo pafajesi per te akuzuarin ne kete raste funksioneri FBI tani ti Niku mekaniku qe ke punuar me minuesin e demokracise dhe drejtesise non grata Berrisha ku qendrone Rama e kete histori .....na i shpjegon dot jo me fantazi se fantazi me te zhvilluar ka non grata me rrembimin e Rames ne nje ishull nga FBI por nga ana ligjore se per ligjet je mjeshter

    1. D
     Dulla komunisti

     Në Shqiptarët kemi nuhatje dhe inteligjence të madhe për haludime hamendje, fantazira, etj etj. Po more po. Ma ti çfarë je spiun, polic i f. B. I se i Cias jo po kjo jo po ajo i dini ju Shqiptarët punët me mire se Amerikanët. Po kush je ti një cope gazetarë pa as një lloi vlerë që ke 30 vjet që dridhesh sa handej këtej si ato kurvat e duces në kohën e fashizmit. Ore tjetri deklaron që unë skam lidhje fare me këtë punë, juve prap jo po kështu jo po ashtu, i fryni zjarrit kot me gënjeshtra.Me të zgjuar juve se Amerika.

     1. V
      Vranakonti

      O nik te ishe avokat i zoti ti kisje bere hajer si avokat ne treg. Nuk beje hajer pasi vodhe shtetin si nenkryetar i KLGj me emerime e transferime gjykatesish! Vetem ti mund te nxjerresh komplet gjera te tjera nga deshmia! Futja kot as ja vlen te merresh me ty. Me cfare po e nxjerr jeten aty ku je? S te mbaruan leket akoma?

      1. a
       arqile

       Ky m....qe ishte kretar i KLD se te pakten te mbylle vojen .Sala eshte kriminel eshtte hajdut eshte vrases te gjithe qe i bashkohen atij jane me keqinj por duhet ta kini te qarte qe i sherbejne maskarallekut.Mos perkrahni kriminelin e provuar ne gjithe jeten .Edi Rama nuk eshte pyetur akoma mod degjoni genjeshtrat e saliut apo faktin qe prokurori apo spa u nuk e ka thirrur akoma saliun megjithese ka mbi 10 akuza shume te renda.Kresho i plepave mbylleper ca kohe.Besoj se perndia do merret nje here te vetme me sale krimineli me pas e ka e radhen te tjeret perfshi edhe ty kreshi.Mos u beni me te zgjuar se Amerika.

       1. L
        Loni

        po ky spahiu meret me deklaratat e nje te semure psiqike.Apo dhe ky i semure esht

        1. y
         ylli

         Qenke dhe ti i semure si kjo zonja.Ske me ca meresh dhe vazhdon me ceshtjen e FBI

         1. O
          Odi

          Kto jan te tmerrshem me kto budalliqe qe thon

          1. G
           Geni

           Lan nam ca nuk i pjell trruri

           1. F
            FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

            'O 'Kreshnik' Spahi-Je bo si fandi Spathi-ish b.q i SS-Serbit Sali-ne krye te Hajdareve 'drejtesi-Qe vodhet tere nje popull e ish Shqiperi-Kur do te shikojne shqiptaret te ngresh sapunin ne QELI!?

            1. B
             Bamiri

             Ore gomar, po dhe per te lexuar nuk di? Ky Kreshniku po e mbron Ramen nepermjet deklaratave te asaj dashnores. Po Rama eshte i zhytur aq thelle as ti e as njeri nuk e nxjerrin dot me! Shkkeli ne derrase te kalbur!

            2. "
             "BOHOTINA"

             Niku! Po hesht, mor njeri. Ti ke bere shume te madh vendit e sidomos drejtesise. Kur ishe nenkryetar i KLD deklarove: "Gjyqin e fiton ai qer paguan me shume". Kjo nuk ka nevoj per sterhollim te metjeshem. E kupton se ç' ke bere apo jo???

             1. O
              Olti Hipopotam Curri

              Ik o palaco sa ishe ketu bashke me Bamken e korruptuat dhe e shkaterruat njesoj si Saliu me Like hajdutin sistemin e drejtesis.

              1. S
               Sula

               Alison Guerero me 11 shkurt do te mbaje nje fjalim ne tribunen e foltores kunder Edi Rames. Saliu do ts shpallë hetoine, do ta fuse ne PD (foltore) për te zëvëndësuar pjeserisht Kokalarin dhe pjeserisht pijanecin e PD

               1. P
                Parasite

                Sula eshte soj dhe bir kurvash. E jema shkerdhehej tek kapanonet e ushtarareve mamurras. I jati pallohej ne bythe nga kepucari dhe kasapi I lagjes. Sulen e perdornin per bythe mesimore ne tetevjeçare. Sot e ka rekrutuar Ymer Peshtani per gojore.

               2. k
                klodjan

                ket pun ka ky dashnoret grate , a medet kujt i merrni mendim dhe juve

                1. S
                 Sali gerdeci

                 Nuk loqja,,,qe e vuri luli me saliun te ruante naten cadren e demokacise,,,pastaj ja futen dhe i dhen nje shqelm bytheve,,i thane ik se nuk te njohin,,,ky dilte neper studio dhe quante,,, po ty saliu te ka tredhur qe te vogel o idiot

                 1. B
                  Boston

                  Ky flet kot fare…… ka ngrene nje luge corbe dhe po vjell gjith jeten…… Kur ishte ne maje te drejtesise nuk shkrehu nje pushke kunder korupsionit te Saliut…. Tani hiqen sikur po vjen nga nje planet tjeter… palaço bure

                  1. C
                   Ceni

                   Hahaha, shqiptaret merren me thashethemet e nje gjyqi ne amerike. Ajo tha, ata i thane, po te fliste ndryshe do behej dallandyshe. Niku do publicitet dhe flet brrockulla, komentusit e papune zhgarraviten e qurraviten neper tastiera per te komentuar fjalet e nje idioti.

                   1. B
                    Bardha

                    Ky mashtruesi bane sikur punon ne Gjermani,por jo ka gjetur marifetin se e paguajne mediet e qenefe te Shqiperise cdo dite nga 150 deri 200 euro per komentua ky filozof leshi

                    1. N
                     Nardi

                     SA KEQ QENKA KATANDISUR RAMA QE PAGUAN KETE ZAGAR QE TA BROJE.

                     1. P
                      Pjeter Nik Doda

                      Po ty kush te paguan ?

                     2. A
                      Astriti

                      Lojra fushatash e ballancim nongrarash ! .Kreshnik (qelbanik) je si ai i ....i derdhur . Nuk di nga t'ja mbash bashke me Tak pseudoavokatin . Lerenni drejtesine amerikane te flase i mjeran sharlatan .

                      Lini një Përgjigje