“Orët e fundit të Ramës”, Altin Goxhaj tallet me Çim Pekën: E mban mend kur na thoshe bashkë me Lulin, Rama s’është më kryeministër

7 Shkurt 2023, 10:36Politika TEMA

“Orët e fundit të Ramës”, Altin Goxhaj tallet me

Pas nisjes së hetimeve në SHBA ndaj ish-agjentit të FBI, McGonigal, ku ndër të tjera përmenden edhe disa takime të tij me kryeministrin Edi Rama, opozita ka kaluar në ekstazë.

Berisha, Meta dhe njerëzit e tyre thonë se Edi Rama nuk shpëton dot këtë radhë, pasi ka punë me drejtësinë amerikane (edhe pse në fakt, nuk ka asnjë akuzë dhe asnjë hetim ndaj Ramës, pasi nuk ka asnjë fakt që ai ka kryer ndonjë veprimtari të paligjshme me McGonigal”.

Po përsëritet pak a shumë një histori që e kemi parë edhe disa herë të tjera, kur opozita shpallte rrëzimin e Edi Ramës, si atëhere kur në pushtet erdhi Donald Trump (që sipas këtyre të opozitës do hakmerrej kundër Ramës, pasi ai e kishte sharë në television).

Por deri më tani asgjë nuk ka ndodhur, aq sa dhe vetë Altin Goxhaj, një kundërshtar i egër i Ramës dhe aleat i Sali Berishës, ka filluar të tallet me opozitën, që deklaron se këto janë orët e fundit të Ramës.

“Titulli i emisionit të Çim Pekës: Orët e fundit të Edi Ramës.

Mu kujtu Luli&Çimi: Sot Rama nuk është më kryeministër”, shkruan me ironi Goxhaj.

20 Komente

 1. F
  Flavio

  Kto ngelen tu kujtu se do iki rama po ti vin anash se eshte i vetmi qe punon

  1. l
   l

   Vëreni kafkat e deformuara të fshatarëve? Aty është shpjegimi i korrupsionit dhe degjenerimit të tyre , por ata nuk e shikojne se duhet pasqyre tredimensionale.

  2. A
   Artan Tare

   Mos u bëni budallenj , ku pjerth Rama për non grata dhe spiunë .

   1. A
    Artan Tare

    Mos u bëni budallenj , ku pjerth Rama për non grata dhe spiunë .

    1. B
     Beni

     Po po per te ik ka rama

     1. I
      I QIMI PEKA

      Ky kllune nuk dallohet per intelegjence bile dhe te foluren ne gjuhen shqipe nuk e artikullon dot ka nevoje per nje perkthyes shqip - shqip por ka nje merite qe non graten po e rrjep nga leket

      1. x
       xhoxhi

       Me plakushin dhe me çobanin Rama atje do jetë ku është.Fytyra të shëmtuara dhe shpirt katili.Populli i bërë me nder mutin ata thëresin do fitojmë.Me ato që nxjerin nga goja e tyre qenef a ka shqiptar që ti votojë?Njeriu për të cilin ka respekt populli ska nevojë të ulërijë për revolucion por shkon në votime dhe fiton ose vetë populli ulërin kundër Ramës..

       1. T
        Taulant

        Rama maksimumi edhe 6 muaj qendron. PS duhet te pergatitet per nje kryeminister tjeter dhe mundesite i ka per te gjetur nje te hajrit qe te krijoi nje administrate profesionale dhe jo kaq te koruptueshme.

        1. S
         Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

         Respekt o njerez për Çim Peken, Sali Lushen e sali berishen! Keta na e sollen demokracine.

         1. G
          Gota

          O magjari i Surrelit, ty ta hypen Rama kur vjen çdo mengjes ne pune, se je magjar i mire!

          1. P
           Patrioti

           Ore Qim bytha të kam thënë që Rama ikën në vitin 2033 por koka jote boshe nuk mbush mire. O malok muti pa lënë mjekër dhe në bythe ti dhe Sali kërma nuk ikën Rama. Me shpellare si puna juaj Rama vdes kryeministër or taj.

           1. T
            TURI

            ore ju jeni bo per tu tall si me lsi si me pd te shpifur dhe shume VK

            1. K
             Klinton

             Mos jane oret e fundit te Metes se te rames jo njeher

             1. J
              Jorida

              Kto vazhdojn meren akoma me ramen dhe ceshtjen e SHBA-se.Se dine kto qe hetimi ka perfunduar

              1. Z
               Zot na fal cfare ke krijuar !

               Zot ku e kishe mendjen kur bere keto dy VIP - a ?! Na e shpfen o Zot. Tjeter here me i vendshem o Zot .faleminderit !

               1. T
                T

                Cna e lan dhe nja 10 vjet te tjera ramen kta kurva malok te trash .vetem prej jush or der malokesh ai fiton zgjedhjet leht fare .or race e poshter e pa ndrequr paskeni qen mor zot .po mesoni mor derra se keni 30 jet ne tirone .dhe orap derra jeni .

                1. H
                 Himarioti

                 Akoma gjallë janë këto fytyra të ndyra, qenefët e kombit?

                 1. A
                  Artioni

                  KETA LLAP E SHPINA DAP AS PER NE HALE PER LETER HIGJENIKE NUK I VE RAMA KETO B.Q.

                  1. L
                   Leo

                   keta te dy jane dy klloune te paguar nga familja NON GRATA askush nuk merret me ta pervec 40 "petrita"te foltores qe i vene pas Salih Kermes

                   1. X
                    X

                    Po kaq malok te trash bre kafshe me fytyre afersisht si te njeriut qe nuk e kuptojne qe sa hane mut kot se sa me shume e kruajne me Ramen ate aq me shume e voton populli . E per nja dhjete vjet ketu e kemi Ramen se mire ka thene ai une nuk jam i mire po me te mire se une nuk ka , prandaj sa kot lehin si qen rrugesh .

                    Lini një Përgjigje