Portali i familjes Berisha: Erdogan ka përgjegjësi për vdekjet nga tërmeti, njësoj si Rama (dhe një krahasim që çalon)

7 Shkurt 2023, 12:11Politika TEMA

Portali i familjes Berisha: Erdogan ka përgjegjësi për vdekjet

Portali i familjes Berisha, menjëherë pas tërmetit vrastar në Turqi, ka filluar bën llogaritë politike në Erdoganit, që do të përballet shumë shpejt me zgjedhjet.

Dhe në këto llogari, fut në lojë edhe Edi Ramën, meqë janë edhe miq.

“Por ndërsa duket ende herët për të bërë konstatime politike, disa media ndërkombëtare kanë nisur të bëjën llogaritë nëse kjo tragjedi do ketë ndikim në zgjedhjet e 14 majit në Turqi.

Shumë media flasin për korrupsionin me lejet e ndërtimit, kontrollin e dobët mbi ndërtimet dhe te ekipet e paafta të emergjencave.

Këto akuza ngjajnë të gjitha me akuzat që i adresuan kryeministrit Edi Rama gjatë tërmetit vrastar të nëntorit të vitit 2019”, shkruan portali i familjes Berisha.

Sipas tyre, Erdogan mund të humbasë zgjedhjet për shkak të tërmetit.

Por në këtë rast, krahasimi me atë të Shqipërisë dhe Edi Ramës çalon.

Kjo, duke qenë se tërmeti konsiderohet si një ndër faktorët kryesorë që Rama fitoi zgjedhjet, për shkak të reagimit të shpejtë të shtetit, mbledhjes së 1 miliard euro nga BE dhe rindërtimit të mijëra shtëpive.

37 Komente

 1. P
  Peralla me sali

  Kam visituar Istanbul dhe rastesishte qelloje periudhe zgjedhjesh ajo qe me ka mbresa ishte ku fillonte bulevardi Taksim nga restoranti Pelivan deri nje dalje te urres te xhamia kishte grupe partie ne distance 20 metra qe me mikrofona flisnin disa grupe militantesh partie vallzonin po shume afer me grupet e tjera asnje problem asnje zenke vertete jam habitur cfare kulture ndaje cfare mediat tregojne jane peralla

  1. P
   Populli.

   Ca jane keto specie qe luajne me viktimat e fatkeqesit e te tjereve.Behuni njehere njerez.Heshtni te pakten po nuk qete te zot te ndihmoni.Apo harrova nuk ekziston ne fjalorin tuaj fjala miresjellje njerezore.Turp tju vij.

   1. M
    Mose

    Tani, do terbohen Turqit shqip foles... Veq Turqine, dhe Erdogani, Turqit shqip foles nuke pranone që të jave kritikosh.. Pastaj për Turqit e tjer, si Rama, Saliu dhe Meta jane të ndare në 3 pjese. Secil nga këta ka pjesen e tyre që i shane ose i mbrone.. Por për Turqine dhe Erdogani, Turqit, shqip foles, jane të gjith të bashkum si mizat në Mutttt...

    1. B
     Berati

     Fiks shoku. Turqia e Shqiperia vende muti. Te çahet zemra nga dhimbja kur sheh se si mijera njerez zihen ne gracke nga babezia, papergjegjshmeria dhe injoranca e ca njerezve qe kujtojne se jane zoti mbi dhe. Pse mijera njerez nen germadha? Nuk vret termeti por ndertesat e ndertuara shkel e shko.. kush ua jep lejet, kush ua miraton projektet,kush cakton kriteret e ndertimit? Po Erdomuti.Ramamuti e Salimuti.

     1. Baba A

      Degjo ti coban lapanjoz antishqipetar nga Beogradi(berati) shqiperija nuk eshte vende m..i mbase shtepija jote po eshte.Keput qafen bastard gjakeprishur

      1. B
       Berati

       Ik se po ta leroj xhixhen e fishkur . Spiuna te qire ne bythe.

      2. A
       Ardian

       MISTREC BERATI PASKA TAMAM FJALA, PLEHR NE RADH TE PAR JAN TE GJITH NJEREZ B..Q..

      3. D
       DEA

       Sharja është virtut i njeriut të lig…

        1. @
         @DEA

         DEA, unë po them një të vertet.. Dhe nuke po shaj, njeri.. Por e verteta dhe njeriu i mir, kritikohen dhe atimohen më shume se as gjë tjeter..

       1. k
        k

        Sa te jetë non grata Nuk ben hajer ballkani.

        1. T
         Tiranë

         Berishoviqi Sali me keto sjellje dinake po synon te siguroj mbeshtetjen e Greqise.

        2. O
         Olti

         Kto seriozisht jan idjot

         1. G
          Goni

          Ky esht idjot pz

          1. k
           k

           Sa te jetë non grata Nuk ben hajer ballkani.

           1. p
            prandaj Kakariti dashVeshgjati dje ne Parlamente

            ishte e gjitha e Kurdisur nga saleh hamuti ,Strumullari Halese Politike Shqiptare . surrati i Shejtanit salih nuk zhgenjen Asnji !

            1. s
             salih Kanceri mediatik

             shmnagni surratin e e ktij Kanceri nga Mediet sepse rrezikoni infektimin .saleh Kanceri rrezaton Kancer ke te gjithe ata qe e shikojne

             1. G
              Grida

              Aman ci keni kto qe thoni.Pse ca eshte termeti loje qe komandohet me telekomande

              1. F
               Flora

               Mos flisni budalliqe.Smeret Erdogani me pallatet e turqise

               1. t
                titi

                kontrrollon erdogani termetin

                1. t
                 titi

                 mos e degjoni me z.nongrada me prrallat e tija

                 1. K
                  Km

                  Shume e drejte ,o Iqim Paku,Erdogani duhet te merrte Masa per ta ndaluar termetinPo keshtu dhe Edi.Mjafton nje dekret qeveritar per te mos i dhene leje termetit te protestonte.

                  1. A
                   Arkitekti

                   Këta janë talibanët e SHQUP-it dhe mediat kazan që i trensmetojnë çmenduritë e tyre.

                   1. B
                    Bardha

                    O zot me keta qelbanik,shpellar,te flliqur,majmuna te ardhur nga pemet,bufa knetash

                    1. Ke stadiumi Dinamo

                     Ore me termet pa tërmet Erdogan nuk e mban mo populli Turk por kjo nuk do të thotë të heqi Ramën dhe ta zëvendësoi me Berishën nuk e besoj se do të ndodhë më mirë stabilitet se të sosësh ke Kallashi

                     1. P
                      Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

                      Lemeri ! PeDe - ja dhe gjithe Zagaret e Saj bejne politike me Fatkeqesite Nattyrore. Per GRRDECIN ishte AksidentTeknologjik !!!!!???? Nuk ka Zot se po te kishte do u ...... Nje Zot pati Shqiperia. Enveri u vinte Hakut ndyresireva te tilla. Zgjohu POPULL ! Jeni te kujdesshem kur vleresoni dike qe ju premton Parajsen dhe nderkohe ju vret pas shpine. Besoj shume qe jeni bere me te vemendshem sepse te zgjuar keni qene gjithmone.

                      1. G
                       Gelbazat sorosiane e kane vendin ne burg

                       I madhi Erdogan do fitoje zgjedhjet sepse ai i plasi ne burg kriminelat sorosiane si Osman Kavala. Tentakulat e Sorosit qe kontrollojne Shqiperine jane shkaterruar ne Turqi. Nuk ka Veliaj qe te heqi nene e babe e ta zevendesoje me prindi 1 e 2 sipas keshillave te Soros. Nuk ka as Rame. Erdogan punon per popullin e tij. Ai eshte nje udheheqes madheshtor i pamposhtur nga perverset demoniake sorosiane. Shkoni qihuni ne bythe tani rilindas e kijeni per nder dilni sheshit manifestoni.

                       1. A
                        Arjani

                        SSALQIRI I BIRI SHEQERE QIRIES FLET NGAQË ESHT ME ALZHAIMER SI RROT CARI QE ESHTE

                        1. s
                         spata

                         Shpesh degjojme se jane shtuar budallenjte.Jo te nderuar shqptare.Kriminelet ,hajdutet,te korruptuarit dhe lepirsat e berishizmit budallepsen kur veza u ngec ne su....Keto lajthitje ,te familjes Berisha ,per 32 vjet i kemi prezent kudo .Ajo qe duhet vecuar ,ne kete shoqeri budallenjesh,jane shume te rrezikshem lepirat e familjes Berisha qe fshihen pas titujve profesor,doktor akademik,historjan,intelektual e ish figura politike e shteyerore. Degjoni si diskuton nje historjan me emrin Shkelqim i berishizmit,ne TopCannel ku diskutohet per emertimin e rrugve ne Kryeqytet.Ai kembengul se historija jone eshte shkruar gabim.Vazhdon te argumenta se kush jane keta 4 deshoret e masakres qe eshte emri i rruges.Dim ne gje rreth tyre?.Kush eshte ky S.Musaj qe ka emrin e nje rruge.Nje fshstar injorant qe u vetflijua.Dini ju pse I.Qemali erdhi verdall per te ngritur nje flamur.Nuk po vazhdoje me se cdo kush ka degjuar deklarata te tilla.Shoqerija shqiptare ka pjelle e pjelle gjithmone budallenje por te dalin cdo dite ne ekranetTv vetem ne foltoren berishiste i gjen me bollek.

                         1. N
                          Noci

                          O njerez Po çpune ka politika me termet qe jane fenomene natyrore .Ndertimet jane private dhe mbajne pergjegjesi ndertuesit .Termet ne Turqi kane qene katastrofik mbi 7balle dy prej tyre dhe me epiqendër mbi ndertesat qe kemi pare.

                          1. t
                           tetovari2

                           Rroftë shkaku për të sharë e hedhur gurë e dru ndaj rivalit!

                          2. Aqifi nga Himara

                           O Sali shpellari qe perdote po e tregon cfare niveli ke.Erdogani nuk eshte mik i Rames por i shqiptareve.Me thuaj nje shtet qe dhuroi ne shqiperi per termetin.Vetem Turqia te gjitha shtetet e tjera na dhane borxh me fajde asgje falas.Si ka mundesi te jesh kaq njeri i lig o bukeshkale vicidoli

                           1. Aqifi nga Himara

                            O Sali shpellari qe perdote po e tregon cfare niveli ke.Erdogani nuk eshte mik i Rames por i shqiptareve.Me thuaj nje shtet qe dhuroi ne shqiperi per termetin.Vetem Turqia te gjitha shtetet e tjera na dhane borxh me fajde asgje falas.Si ka mundesi te jesh kaq njeri i lig o bukeshkale vicidoli

                            1. B
                             Bardha

                             Kesaje i thone familje shpellakesh,njerze te qelbur qe leshojne ere

                             1. E
                              Emigranti

                              Populli turk do ja shkruajemrin Erdoganit menjehere pas te madhit Mustafa Qemalit Ataturkut te madh sikurse populli shqiptar emrin e te madhit EDI RAMA ne fletoren e historise si politikani kryeminiser qe ka bere me shume per kete vend ndersa emrin e Saliut ne te gjitha letrat higjenike qe perdoren per te fshire menderen si njeriu qe ka bere te keqiat me te medha ketij populli .

                              1. P
                               PPSH (Partia Patronazhisteve Shqiptare)

                               Rama paska fituar zgjedhjet nga reagimi i shpejte i ndertimit te shtepive pas termetit? Mos se i bete anetaret e partise sone te qajne nga marazi qe po ja mohoni perkushtimin.

                               1. F
                                Fasllija

                                Ik o qelbësirë, ik or jenë që ushqehesh me kërma. Lëri njerëzit në hallet e tyre, si të ka harruar zoti mor vrases, si nukbtë mer mortja me gjith ata që të rrethojnë e mblshtesin. Sali skëterra, edhe në ditët kur bota qan, ky qesh e qan.

                                Lini një Përgjigje