Frika nga arrestimi: Pse Sali Berisha po e përmend gjithmonë e më shpesh burgun?

7 Shkurt 2023, 18:00Politika TEMA

Frika nga arrestimi: Pse Sali Berisha po e përmend gjithmonë e më

Sali Berisha ka deklaruar se ish-zyrtari i lartë i FBI -së, Charles McGonigal ka qenë në Prokurorinë e Posaçme dhe ka takuar disa prokurorë të rëndësishëm me qëllim për ta arrestuar atë.

Në një intervistë për televizionin e familjes së tij, Berisha u shpreh se prokurorët e SPAK-ut janë një repart partie dhe se nuk mund të hetojnë dot për Ramën.

Është interesante në fakt, por Sali Berisha ka filluar e përmend shpesh në intervista, mundësinë e burgosjes së tij.

Me sa duket e ka frikë vërtet arrestimin dhe kërkon ta paraprijë këtë gjë, duke e paraqitur veten si viktimë të një konspiracioni botëror.

Jo se ky ka bërë ndonjë gjë që të meritojë burgun, si fjala vjen vjedhje apo vrasje.

Presidenti Begaj ka thënë që kërkesa e opozitës për të hetuar këtë është e drejtë, a keni një koment?

Po kam një koment, kush ta hetojë? A e dini ju që ai ka qenë këmbëkryq në SPAK?! Siç më thonë ai ka kapur një nga një prokurorët e Skapit që ta arrestoni Sali Berishën dhe si ta arrestoni!

McGonigali vetë?

Absolutisht dhe ka takuar jo një, por disa kryesore prej tyre. Ca të hetojnë ata?! Berisha ka thënë që është i hapur për çdo hetim. Por çfarë mund të hetojnë ata?! Ata janë repart partie. Di që është marrë me vettingun, të kalojë ky apo ai.

32 Komente

 1. N
  Nul Moka

  Kur ka ardhur Gonia në Shqipëri SPAK nuk ishte krijuar. Mirëpo gazetar në Shqipëri, do të thotë idjot gomar....

  1. L
   Loni ish dashnori i Grides!

   100% sakte je o Mok Nuli ????

  2. K
   Kevi

   Se po e pret burgu prandaj

   1. B
    Beni

    Po i ndyre eshte ky

    1. G
     Goni

     Ky ja ndjell vet vetes,po me mir se e meriton

     1. J
      Joni

      Ja praa frikacaku dhe kolopuci Sali

      1. S
       Sindi

       Do i vije dita edhe ketij njeriu te paguaj per te gjitha krimet qe i ka bere ketij populli.

       1. S
        Sokol

        Berisha eshte fatkeqesia me e madhe e ketij populli.Do te vije dita te paguash per ato qe ke bere.

        1. A
         Artibr

         E sali kaposhi detit po Rafi nje sa do i Vogel te jeté ne peshe nuk ben me xhef edhe ti sali qe kur hengre goditjen tu prish suri mbete si pul sorak te shkelin kaponjet e tjer.

         1. D
          Dakord

          Ore di gje njeri kur del nga burgu ai gerti qe ja futi me grusht turinjve ketij krimineli psiqik?

          1. B
           Baksieri

           Te premten

          2. F
           Futja kot mero

           Merru me berishen mero se vec nder i ben je shum poshte me berishen ska burg per berishen ke vite qe e thua ti dhe frrok legeni yt merru me aktualitetin se po iken rinia jo prej berishen po prej tgjatit tend Piktor pa shkolle je shebtori me i mire i partise duket qe ke qene nje pune vullnetare me frroku tend

           1. K
            Korcari

            Ky monster prej kohesh e ka bere hak burgun, lenia jashte sa i zgjat agonine dhe e torturon . Dosjet per te jane stive ne SPAK, rraseni brenda dreqin, te shpetoje ai per te mos u bere lolo , por te na bien edhe neve veshet rehat nga percartjet e tije.

            1. a
             amerikani

             Duhet pa tjeter te burgoset më gjithë familjaret e tijë per hajnitë vrasjet krimet korrupcionin madhor dhe shumë te këqijat qe i ka bërë popullit shqiptarë ky dhendrri i Milices më gjak shkjau

             1. R
              Referendum per arrestimin e koleres sali

              Ky kriminel nuk ka frike nga burgu sepse e di qe drejtesia eshte e tij,por ky kriminel po pregatit trushplaret hajdut te tij qe te behen gati per vrasje e shkatrrim.Berisha dhe berishistet jane rreziku dhe fatkeqesia e ketij vendi

              1. D
               Dakord

               Ore, di gje njeri nga ka humbur Edvini?

               1. R
                R. Kira

                Pyet plaken tate... Mos ua qaj hallin mire jane te dy

               2. E
                Emigranti USA

                C’do njeri e din hakun e vetes edhe Salushi e din sa krime i ka bere ketij populli dhe jam i sigurte qe nuk e zen gjumi i nates dhe i dalin parasysh te gjitha viktimat dhe tere spiunat me Megonigal ne krye qe presin ta arrestojne se po e pret biruca e ndertuar posacrisht per te , te shpresojme mos jete e larget ajo dite qe te zere pak qetesi ky popull i shume vuajtur prej tij

                1. S
                 Sekretari I II-të i KQ Tualet Palla

                 Sa jane shtuar mizat e mutit pas kërmës kutërbuese së Edvin Ramës !

                 1. X
                  Xani Partizani

                  hajde ne Burg kzyePutana e Kombi se do ta shqyej bythen ty e me pas zagarve te tu qe shkerdhehen haleve

                  1. D
                   Demo Leshi

                   Mizat janë shtuar shumë pas mutit por e keqja është se ti qënke mut muti. Besoj e kupton se çfarë do të thotë po pate dy gram tru o trupeshk.

                   1. L
                    Leo

                    Miza muti jane ata qe shkojne mbas mutit non grata o loqe

                    1. L
                     Leo

                     Miza muti jane ata qe shkojne mbas mutit non grata o loqe

                     1. K
                      Kepuca e mutit

                      Shume e sakte...Edi ka shkelur nje mut te madh...ai mut quhet Sali...dhe mizat qe I shkojne nga pas quhen Pedeista...

                      1. s
                       shigjetari

                       Po ty po te dhimbset Sekretari i II i Komitetit PP te Spitaleve, Doktor Rrumpalla qe i shkon nga pas 30 vjet qorraziii.....!

                      2. S
                       Sali kerma

                       Kur ta arrestojne do dale lumi i “semundjeve” se tani djket fort mire me dhendet dhe fo leshojne nga burgu si i semire rende. Kot prisni te denohet ai demon. Nuk ka per tu bere drejtesi ne shqiperi kurre. Mjere viktimat.

                       1. A
                        Arjnan Cani idiot i lindur.

                        Kriminelit monster Sali hajdutit i ka ecur deri me sot me shpifjet , genjeshtrat , mashtrimet dhe kercenimet qe i ka bere keto tre dekada gjyqtareve dhe prokuroreve te tredhur , te korruptuar , injorantet e plepave, por bemat jane shtuar aq shume, sa nuk di nga ta fillosh nga Sypeshkaqeni mafjoz ,hajdut , vrases dhe trafikant droge, e bija me sudion e famshme ligjore merte 3% bisnesmeneve per tenderat qe firmoste i jati , dhendri qe u pasurua duke pervetsuar pronat e klubit Partizani me VKM te vjehrit dhe e shoqja serbja Liri duke gjobitur bisnesmenet qe mernin tenera te paligjshem me VKMte e dhena nga i shoqi , pra nje familje e tere banditesh , hajdutesh te pangopur dhe kriminelesh tashme te vertetuar dhe nga Perendimi.

                        1. I
                         Ilir

                         Jane leshuar qente e slites se Rames per tym qe te mos shihet shefi. Palo gazetare . Alo njerez. Pa dinjitet , e pa selfrespekt profesionale. Nje grrumbull sahane e buthe lepires te Rames. Grate tua kerkoi Rama ja jepni se mungesa e moralit funksionon me shume vektore...merruni me Saliun po jo kur hamshori i grave tuaja eshte me bythe e koqe perjashta.

                         1. B
                          Beni

                          Te kishin bere puc ty me Nezat dhe Dizdaret !

                          1. X
                           XHI BU

                           Ja dhija e zgjebosur e bishti perpjete .Ja si kaperdiset hajduti me cizme edhe kriminel edhe vrases .por shume shantazus,,bene presion drejtesise pasi oktapodi kthetrat i ka shtrire thelle ne cdo qelize e ne cdo institucion.Thote ate qe ka bere e bene vete ,duke ja lene kopilin ne dere tjetrit. Hija e tij e ndjek akoma SPAKUN e spo ka guxim me vepru , kur pisliku i tij qelb dynjane. Dilni o trima ku jeni strukur ????edhe ju per mos veprim do ju coj per SKRAP .Ju ka ndryshuar emerin nga SPAK ju ka pagezuar dhe ju therret SKRAP. qe te ikni me vrap e ju s po keni cfare me kap.!!!!!!!!.Ky eshte kopili serb qe na ka qelb.

                           1. T
                            Trotski

                            Dorezohu vete or Edepsez.!!!Je Kerme! Je Kriminel dhe Hajdut! Je Shpifes ! Nje mal me Dosje i ke ne Kurriz Familisht dhe Oborrtarisht.

                            1. B
                             Beniada

                             Ti hani menderen Sali Bershise se ka punuar per kete dite!Ai pritet se shpejti me ndihmen e Arbana Osmanit te futet ne BBVip dhe te fitoje dhe çmimin ,duke bere te mundur heqjen e titullit "Person non grata"!Luizi ashte dakort per kete jo vetem ai por tan te zbritunit prej maleve.Loja do behet me e forte edhe me ata dy kllounet e tjere.Me daljen e tij prej ketij "kafazi te arte" ka me u caktue edhe dita e protestes me te madhe per rrezimin e qytetarit Rama.Thone qe kete te marte me daljen e Dea Mishelit BBVip ka me kenun "toke e zanun"!

                             Lini një Përgjigje