Komision hetimor për ‘McGonigal’? Felaj: Deputetët e PD falsifikuan firmat, ishin jashtë vendit

7 Shkurt 2023, 17:53Politika TEMA

Komision hetimor për ‘McGonigal’? Felaj: Deputetët e PD

Deputetja e PS, Ermonela Felaj ka reaguar sa i takon kërkesës nga ana e opozitës për ngritjen e një komisioni hetimor për McGonigal.

Sipas saj sjellja e opozitës është denigruese, pasi disa prej deputetëve kanë falsifikuar firmat.

“A ka sjellje më degraduese për Parlamentin dhe për të ashtuquajturën opozitë , sesa të fallsifikojë nënshkrimet e deputetëve të vet në dokumenta të cilat i drejtohen Kuvendit???? 

Kaq hapur bëhet kjo, saqë edhe kur deputetët janë jashtë vendit, psh Belind Këlliçi e Oerd Bylykbashi, figurojnë sikur të kenë qenë këtu e të kenë firmosur.

Lehtësisht i dukshëm e i verifikueshëm manipulimi në letra, per të plotësuar kriterin numerik që disa kërkesa të vihen në lëvizje nga Kuvendi! E përsëritur në fakt! Dhe këtë herë është koha që fallsifikatori ose fallsifikatorja të zbulohet! Ekspertimi grafik e konfirmon këtë!

Dhe jo vetëm kaq, por dhe të sanksionohet si cdo qytetar tjetër në RSh për krimin e fallsifikimit të dokumentave të parashikuar nga neni 186 i Kodit Penal! 

Stop fallsifaktorëve dhe gënjeshtarëve që betohen për shtet, për parlamentarizëm , për opozitë, por nuk bëjnë dot as më shumë dhe as më pak sesa cdo kundravajtës i rëndomtë i ligjit penal!” shkruan ajo.

Komision hetimor për ‘McGonigal’? Felaj: Deputetët e PD

5 Komente

 1. k
  k

  Non grata,është fatkeqsi natyrore si tërmeti.

  1. P
   Paqesori

   Opozite destruktive ,mashtruese dhe pa kurr farè morali. Kur rrihen e desh u vrane me njeri tjetrin,cfare mund te presim me tej. Vetem ne se, kete popull e ze covid Luizi,siç ka zene nje pjese fejsbuksash,mund te votoj kete opozite ,mjerane obskurantiste.

   1. t
    tetovari2

    Të mjerë, të mjerë (les miserable) këta deputetë të P.D.Këte e konstatoj nga nënshkrimet e deponuara.Jam i sigurt se edhe një nxënës i klasës së dytë do të shkruante më bukur se DEPUTETI Agron Shehaj e disa të tjerë! Mjerë populli me këta debila.

    1. B
     Bislimi

     Shikoni kaligrafine e shkruarjes se emrave dhe gjykoni!Njerez qe ma do mendja nuk kane mbaruar as filloren.Ha ha ha deputete qe tallavisin Shqiperine fale demgrafise qe na pruri miqesia shqiptaro -kineze. Auroti i kesaj liste eshte me universitet dhe pa ciklin e ulet dhe te mesem.Ja pra pse nuk behemi si vend.Belindi me Oertin kane shkuar te blejne "te dashuren " e McGonikal-it. "Babale 3" (pasi i kane marre interviste ata do e riregjistrojne biseden sikur kjo ka deklaruar se Edi Ka dhen shumen!I ka çue Saliu memision per 11 Shkurtin ku ka me qitun do dokumenta dhe ka me rezue Qeverine!

     1. M
      Mara emigrante ne Itali

      Po ju te PS pse nuk i denonconi keta fallcifikayore ?levizni se po ju nxjerin bojen .Bardhi qe gerthet me shume duhet te ishte ne burg per ngritjen e strukturave gjasme per mbrojtjen e votes ,ju e mbani gojen kycur ,pse ? Veproni sa seshte von .

      Lini një Përgjigje