Balla: Miratohet kërkesa e opozitës për mocion me debat për çështjen “Rama-McGonigal”

7 Shkurt 2023, 14:49Politika TEMA

Balla: Miratohet kërkesa e opozitës për mocion me debat për

“Konferenca e Kryetarëve ka marrë vendimin për zhvillimin e mocionit me debat për çështjen e McGonigal”. Kështu është shprehur Taulant Balla në një komunikim për mediat pas përfundimit të mbledhjes.

"Për të ndjekur seancën për një çështje me dy kërkesa. Kam thëne se jemi të gatshëm për zhvillimin e një mocioni me debat dhe këtë gatishmëri e kemi shprehur edhe sot në konferencën e kryetarëve.

Ka marrë vendimin për zhvillimin e një mocioni me debat. Sa i përket kohës se sa orë dhe kur do të zhvillohet ky debat le të jetë një diskutim. Konferenca e kryetarëve ka miratuar zhvillimin e mocionit me debat.

Mocioni me debat do të zhvillohet. Mbetet të caktojmë sa i gjatë do të jetë debati, të jetë një prej 12 orësh",- tha Balla.

1 Komente

  1. k
    ky katnari do boj politiken e shqiperis heeeeej

    hahaha o ju dhjesha ne qeverri . jeni pjes e lojes qe luhet me shqiptaret i bij kurvash .behet tema shpifje e brockulla te nji kryesgkerdhate ani shqiptare , nderkohe qe ky vend ka te tjera probleme , ky popull ka te tjera halle mbijetese , nderkohe qe qiverriu jon katunare harxhon gjithe kohen dhe energjine qe ka bne dispozicion , per llogje ne parlament - me nji kerme qe duhet refuzuar ne gjithcka dhe rrasur ne burge ,i cili sherben vetem si nji sabotues e pengese e zhvillimit te shtetit shqiptare . mirpo ku ti kuptoj do katnari kto gjona e se cfar eshte politika .ai do llogje me banden e shkerdhatave ,kjo do te thot politike per katnarin ,pasi ka mbush xhepat

    Lini një Përgjigje