“Jam e dëshpëruar për para” – Berisha: Alisonit i detyrohemi, duhet ta pranojmë

8 Shkurt 2023, 09:40Politika TEMA

“Jam e dëshpëruar për para” – Berisha: Alisonit

Allison Guerriero, ish e dashura e Charles McGonigal, ish-zyrtarit të FBI—së që ka trazuar jo vetëm Shtetet e Bashkuara, por edhe klasën politike të Tiranës ka sqaruar në Tëitter një intervistë të dhënë prej saj në median shqiptare.

Ajo thotë se pranoi të jepte intervistë për median shqiptare, sepse kjo e fundit e ka paguar, ndërsa mediat amerikane nuk e bëjnë.

Allison Guerriero shkruan se ajo ka nevojë të paguajë faturat mjekësore, ligjore, etj dhe që kështu do të japë intervista vetëm nëse e paguajnë, pasi siç thekson është e dëshpëruar për para.

Pra ajo pranoi, se u pagua për intervistën kundër Edi Ramës, dhe kur paguhesh, jo gjithmonë ato që thua janë të vërteta.

Aq më tepër që ajo duket në gjëndje jo të qendrueshme, pasi siç e pranoi edhe vetë, ka abuzuar me alkoolin.

Por Sali Berishës, njerëz të tillë i duhen.

Ai e pranoi publikisht, se ata i detyrohen Alisonit.

“Ashtu sikurse Berisha e shikon Allison të dashurën e ish- zyrtarit FBI si shpëtimtare për opozitën, ashtu dhe Allison i shikon lekët e Berishës si shpëtimtare për faturat ilaçet dhe nevoja të tjera. Dashuritë e mëdha funksionojnë”, shkruan me ironi gazetari Mero Baze.

11 Komente

 1. N
  Non stable nga FBI e besuesheme ne kazane tv

  Njerzit ne hall lene leket te fallxhorja i mashtrone lehte megjithse FBI e konsideruar non stable me pak zgjuarsi kjo munde ta zhvas mire non graten por do na behdn xheloz kazanet tv do kemi konflikt genjeshtrash dhe cmimi genheshtres do bjeri

  1. a
   astriti

   pasi deshtoi me evi kokolarin foltoristi i pare i ka kthyer syte nga allisoni .ne zgjedhjet e reja brenda partise foltoristi ka menduar ta propozoje zonjen si sekretare per konsumin e pijeve te renda .post i cili do te plotesoje nevojat e zonjes ne fjale

   1. C
    Charles

    Lejini karlliqet se jeni bo si gazete koreano veriore. Dha interviste kaq se ca thote mos u boni dhe gjykates dhe prokurore, jo ka mor lek jo trego jo s’trego te verteten po ju i thirrni mendjes ca po i boni njerezve me keto artkuj. Boll rrejti Berisha me sojin mos e boni si ai

    1. C
     Carlestoni

     Bravo Kar-les keshtu te do partia e bythqirit Sali te mbyllesh syte e veshet per te verteten,pamvarsissht se ben sikur godet dhe Berish spiunin

    2. N
     Nard Ndoka

     Bo bo kush e di sa mijra dollare ju ka marre Allisonja ketyre vetem te flase kundra Edi Rames prite kur te bejne fushate per ta ndihmuar se i dhembin brinjet se ai i poshtri nuk e conte ne hotel po ja zhdepte ne makine

     1. M
      M

      Pare te madhe Ke pas more babiiiiii

      1. I
       Ilir

       Qenushet e Temes dhe grate i japin ne mbrojtje te Rames.

       1. Z
        Zylo Shoku

        Qenushet e Temes mua me paguan per te qiee motren tende o Ilir.

        1. c
         ce

         Perbindeshi i vicidolit eshte gati te marre interviste dhe nga gruaja e dr. Gebelsit po te ishte gjalle mjafton qe ajo te shpifte kunder Edi Rames qe i del 12 here ne dite ne enderr.

         1. r
          robi

          Me siguri intervisten tek mashtruesja e droguar Alison e ka bere mjekercjapi i urryer nga 99.99% e shqiptareve Cim pordha qenefi tv.

          1. M
           Mandi

           gjithmone Salih dordoleci merret me persona qe nuk jane mire menderisht Po keshtu eshte dhe vet ...nje cope rrot kari

           Lini një Përgjigje

           Blog Tema