Kreu i Foltores në Fushë-Krujë braktis Berishën: Duhet të bashkohemi!

26 Mars 2023, 20:50Politika TEMA

 

Kreu i Foltores në Fushë-Krujë braktis Berishën: Duhet

Sabah Stafuka, i cili është zgjedhur nga Berisha si kryetar për Fushë-Krujën, ka shpallur largimin nga foltorja dhe bashkimin me PD. Në një mesazh në rrjetet sociale ai shkruan:

“Te nderuar demokrat te Krujes, Fushe-Krujes, Nikles,Thumanes, Bubqit, Malesise.

Dua te shpreh falenderimin per te gjithe ju qe kam bashkepunuar ne kohet me te veshtira te drejtimit te PD qe nga viti 1991 deri sot dhe kurre nuk jam tradhtuar dhe kurre nuk ju kam tradhtuar sepse mes nesh ka pasur vetem nje marredhenie-Sinqeriteti dhe Besimi.

Sot dua te ju them se kam dhene doreheqjen nga te gjitha funksionet drejtuese te PD ne Degen Fushe- Kruje.

Ky ishte vendimi im me i veshtire qe kam marre ne jete, por kur marrdhenia dhe bashjetesa partiake nuk shkon ne favor te bashkimit dhe qellimit te fitores, e gjykoj te arsyeshme qe duhet te bej nje hap pas sepse demokratet meritojne me shume.

I juaji, me respekt Sabah Stafuka!

3 Komente

 1. r
  robi

  Per te stabilizuar gjendjen e rende ne pdn e Fushkrujes eshte nisur me urgjence drejt Fushe Krujes klevis krrici i faro pace pilafit me dy gishta lart me kollaro hipur mbi furgonin e policise duke bere garipin para demokrateve te Fushekrujes.

  1. D
   Drini

   Kur mbytet anija, minjte e ndjejne te paret

   1. L
    Latif Dreqi

    Sa qesharak qe jane keta maloke.

    Lini një Përgjigje

    Blog Tema