Marrëveshja PS - Rithemelimi/ Ulen në tryezë grupet e punës, dialog për ligjet me 84 vota

28 Mars 2024, 11:08Politika TEMA
Marrëveshja PS - Rithemelimi/ Ulen në tryezë grupet e punës,

Pas paktit mes PS dhe Rithemelimit, kthimit të normalitetit në Parlament, sot u mblodh një tjetër strukturë e re që do të ndihmojë në arritjen e dialogut politik mes palëve.

Në ambientet e Komisionit të Ligjeve është mbledhur grupi i punës i dialogut mes palëve, që do dakordësojë konsensusin politik për ligjet që kërkojnë 84 vota.

Rithemelimi u përfaqësua nga Oerd Bylykbashi, Dhurata Çupi dhe deputetja e Partisë së Lirisë, Erisa Xhixho. Ndërsa PS nga Damian Gjinkuri, Klotilda Bushka dhe Toni Gogu.

Kujtojmë që një nga ligjet e nxehta është votimi i Amnistisë Penale nga e cila përfitojnë mijëra të dënuar.

Lini një Përgjigje