“Mjau-mjau, hum-hum”, ironia e Flutura Açkës: Dhe gomari për të pëllitur do më shumë minuta se ç’na jepni ju për të folur në fermën këtu

20 Tetor 2022, 12:19Politika TEMA

“Mjau-mjau, hum-hum”, ironia e Flutura Açkës: Dhe gomari

Deputetja e PD, Flutura Açka ka imituar kafshët sapo ka marrë fjalën e saj në Kuvend. Me ironi tha se dhe gomari që pëllet kërkon më shumë minuta se sa i japin për të folur në foltore.

Teksa i doli në mbrojtje Sandër Kovacit që drejton protestën e pedagogëve tha se qeveria gjurmon këdo në rrjete sociale.

“Mbani shënim se çfarë bëhet në fermën pllenare këtu. Edhe gomari jashtë ka më shumë kohë për të pëllitur se 4 minutat që më japin mua.

Jeni shitës të mirë të katastrofave, e bëtë më tërmetin dhe pandeminë dhe po ë beni me luftën. E dyta që keni ëhstë vjedhja dhe vjellja. Vjedh atje e gjithë këto firma e vota dhe vill kundër opozitës, që në mengjes keni vjellë këtu kundër opozitës, kundër protestuesëve se shkoni i gjeni nënën e motrën ku i kanë.

Çfarë bëni me pedagogët, ka qenë në SHIK tha, punë e mirë është. Ai ka të drejtë të protestojë. Jo të shkosh e ta gjurmosh njeriun. Gjurmoni çdo shqiptar në Facebook duke nisur nga mua, donit të pushonit edukatoren se më bëri like në Facebook”, u shpreh Açka.

 

 

 

 

 

12 Komente

 1. L
  Luani

  ..të ka vajtur keq që zë gomarin në gojë.., po si duket edhe gomari ka frikë prej teje se mos e zë skallamentua siç thotë mamaja ime..!!

  1. S
   Soreto

   Obobo kjo ka lajthitur fare. Po flet me gomeret dhe macet. Shpejt ne psikiatri.

  2. S
   Shaqo

   ...gomeret duan me shume kohe vertet, gomaricat me pak, po jo. Je e sakte ne argumente.

   1. r
    rezari

    E quan parlamentin ferme, po vete cila nga kafshet e saja je?

    1. k
     k

     Te shkosh pas berishës , është diagnoze injorance dhe degradimi.

     1. s
      s'ja varin mo Njerzit e prefero Gamorin

      asht nis nga ajo shprehja kjo ,qy ; Sa ma shum njoh njeriun ,aq ma shum i du kafshet . o zgjdhja saj mer jaho leneni ta baj si ja don asaj

      1. V
       Vlora

       O poete, jo kaq agresive

       1. B
        Bardha

        Kjo ftyra pordhe qe mesoje punen nga prapa iku nga holanda per te marre 1200 euro ne nje kohe asistenca ne Holande ashte 1500 euro,kesaj nga para se shohin dot nga prapa do jete lodhur

        1. E
         Elbasani

         Je kot fare, te ka hyre vetja ne qejf o kacke

         1. L
          Loku

          Natyra eshte treguar e pa meshirshme me kete dhe kjo tregohet e pa meshirshme ndaj njerzve.

          1. E
           Elbasanlliu

           Ankohet kjo Açka se edhe gomarit nuk i mjaftojne 4 minuta per te qare hallet ne parlament . Mbase ka te drejte , po drejtuesja e seances duhet te beje nje ndryshim dhe kesaj , si gomarice qe eshte duhet tja shtoje kohen e diskutimit , te pakten ne 5 minuta , se eshte dhe gomarice shkrimtare . Kur kjo gomarica shkrimtarue flet keshtu , po gomeret Nard Noka e Mediu si mund te flasin ?

           1. F
            Flutra - shembull i femres teper negative!

            Te njohin ne Elbasan se cila je. Nuk le gur pa levizur per te bere karriere. Shkrimtare mediokre e dekoruar nga nje trap, si ish - presidenti Nishani, qe, ju humbte nishani, ju hijenave te peshtira!

            Lini një Përgjigje