"Opozita e paaftë të konkurrojë PS edhe në këto zgjedhje". Petro Koçi mesazh Berishës: Ka marr fund koha kur vihej në pushtet me trazira

29 Shtator 2022, 15:19Politika TEMA

"Opozita e paaftë të konkurrojë PS edhe në këto

Deputeti i Partisë Socialiste Petro Koçi ka folur për zgjedhjet lokale, ku tha se niveli i opozitës sot flet vetë për rivalitetin që pritet të ketë edhe në këto zgjedhje.

“Opozita nuk është e aftë dhe e bashkuar për të konkurruar denjësisht Partinë Socialiste në zgjedhjet që po trokasin. Objektivat e PS për fitoren e këtyre zgjedhjeve nuk vihen fare në dyshim. Opozita udhëhiqet akoma nga lidership non grata,” tha Koçi i ftuar në një emision televiziv. 

Ai shtoi se ka marrë fund koha kur vihet në pushtet me përmbysje e trazira, sot çdokush që provokon prishjen e rendit publik përfundon para drejtësisë.

“Berisha ka përgjegjësi direkte në shumë ngjarje kriminale në vend. Në zgjedhjet e Libofshës, në zgjedhjet e ‘96, në 14 shtator 98, në ngjarjet e ‘97, në 21 janar etj..
Dikur shteti ka qenë i dobët. Tani çdokush që do cenoje rendin kushtetues dhe atë publik do të mbajë përgjegjësi penale,” deklaroi.

 

23 Komente

 1. S
  Shume e drejte Petro por ku kupton Kafsha PD

  shpellari Primitive vepron nepermjet instikteve e jo Llogjikes Njerezore i nderuar Petro Koci . Kur ,ne cilen epoke ,Kafsha e Shpelles ka vene ne perdorim trurin e Njeriut ? Asnjiher sepse ai funksionon si nji Kafshe sepse ndihet me shume i tille se Njeri ! Prandaj s'duhet te na cudise asnji pellitje e Gomarit qe kohet e fundit ka Axhustu edhe Zerin hahahah dhe intonon ne Oktavat e nji Gomari te vertete Rrace . Rrac nga gamort e beut .

  1. r
   robi

   kesaj radhe opozita ka nje kandidat fitues per Tiranen, ai eshte klevis krrici i faro pace pilafit , me kollaro me dy gishta lart hipur mbi furgonin e policise duke bere garipin para shpellareve te Astirit.

   1. J
    Jugu

    Ik more Petro se je figure e djegur, je nje zero me bishte. Lepihuni Rames dhe hajdutoseni ate popull se jua beri rresk zoti. Por mos i gezofshi se e shperbet ate vend.

    1. t
     t'fala fisit

     "Jugu" , nga cila shpell je tuj shkujt bre ? E njihke edhe tej Deputetin Petro Koci ! Duket qe s'dike asgja nga Politika

    2. G
     Gledi

     Me vjen mir qe te gjith po flasim realitetin ndaj PS

     1. M
      Mandi

      Berishes i ka ik koha vet. Ska vend ne politiken shqiptare per nje hajdut si saliu

      1. K
       Kevi

       O svjen me pd ne pushtet se nuk e do me njeri

       1. B
        Beni

        Partia socialiste eshte ajo qe i duhet ketij vendi

        1. K
         Kopi

         Jugu te ka hyre gjarperi ne thybe shko tek kovaci ta nxjere.

         1. B
          Besi

          Kjo fare opozite nuk eshte e afte as te zgjedh kryetarin e vet jo me te vendit

          1. A
           Andi

           Pd ka marre fund tani me saliun ne krye nuk e shikoj se si mund ti fitoje zgjedhjet

           1. S
            Sara

            Po berisha ka mbetur shume prapa me idete e tij mendon akoma se do marr pushtet

            1. T
             Tea

             Psja e ka treguar qe eshte ne rrugen e duhur dhe e meriton te jete ne krye te vendit

              1. E
               Ersi

               Vetem PS e ka bo kte vend

               1. J
                Jugu

                O Mero po keta patronazhistet sufllaqexhinj jane bere te padurueshem. Po te cajne trapin me komente bajate. Ti i shikon keta apo edhe ti tall trapin me ta. Boll qe ta kesh mire me palloshin e gjate qe po i fut te gjatin ketij populli te vuajtur.

                1. P
                 Patornazhisti shites sufllaqesh per populllin e vu

                 "Jugu" qe kaq fare nga kaplloqja . Shko mer ke Daktorri ta tundi njiher fort te kontrolloje a ke gja mrena kafkes hahahaha

                2. M
                 Miri

                 Nje fatkeqesi e vertete qe kemi kete opozite ne vend

                 1. M
                  Marjus

                  Opozite eshte vertet shume larg mazhorances dhe me vjen mire qe po e perfaqesojne ata vendin

                  1. c
                   coni

                   opozita e ka marre udhen e qoftelargut...dhe kjo eshte fatkeqesi, or miq ! Eshte fatkeqesi per shqipeerine,,,por edhe per vet PS qe nga dita ne dite zhytet ne llum ! Kini syte te ne balle e shikoni ; ps qe ishte partia e njerzve model, intelektualeve ,te ndershmeve,qe i dha shqiperise shtetin, pas gjithe shkaterimeve te Saliut, sot lengon nen llumin e korupsionit...eshte bere thjeshte parti e prostitutave, tarafeve e injorances !

                   1. E
                    Eri

                    Ke then gjen e duhur sepse berisha vec ate ka ne mendje te bej rremuj dhe te vij ne pushtet pastaj

                    1. G
                     Geri

                     O te lodhet sa te det berisha se ska me ardh najhere be pushtet

                     1. L
                      Lasgushi.

                      Nanua,Majkua,Iliri dhe ti mor bajga Petro,e risollet ne pushtet Kriminelin Sali me shoke.Ti mor m...ti,ti mik intim familjar i PD se Fierit ne 97.Kujton se nuk te njohin.Dhe tashti,ske turp dhe na ben kakerdhi.Ik ore se i je qepur PS di shushunje e mbushur me qelb.Ti dhe kategoria tende ne PS,do te zhdukesh nga skena politike,kur te burgoset banda e Saliut dhe Ilirit.

                      Lini një Përgjigje