Parashikimi i ish-deputetit të PD: Berisha-Meta marrin së bashku më pak se 5 bashki

20 Mars 2023, 21:30Politika TEMA

Parashikimi i ish-deputetit të PD: Berisha-Meta marrin së bashku

Ish-deputeti Halit Valteri tha në një intervistë për Euronews Albania se koalicioni i Ilir Metës dhe Sali Berishës nuk fitojnë më shumë se 5 bashki në zgjedhjet e 14 majit.

Sipas Valterit, SHBA nuk do ta lejojë kurrë ardhjen në pushtet të Metës dhe Berishës.

“E kam thënë ka nja 6 muaj, përveç 2-3 bashki në veri dhe ndonjë nga juglindja nuk marrin dot. Më pak se 5 bashki merr koalicioni “Bashkë fitojmë”, sigla na bashkuan rublat se edhe ngjyrat i kanë bërë si flamuri rus. 

SHBA nuk do ta lejojë kurrë ardhjen e tyre në pushtet. Nëse vjen njw djalë i ri ose vajzë  re patjetër do kemi ndryshim”, tha Valteri.

 

2 Komente

 1. D
  Dy Keriminelet duhet te ishin ne Burg jo Politike

  C'duan ala ne Politike DyMOnstrat Imorale ,Kriminelet e Tradhetaret e Kombit ? Si eshte e emndur qe kto gazetare prostituta , i lejojne vehtes ktu ,te shkruajne te tilla gjera se Dyshja Anti Shqiptare na dashka te marri 5 Bashki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! C'i duan Bashkit kjo bande Anti Shqiptare ? Si mundet te jeni kaq Anti Shqiptare o funderinat e njerezimit e pranoni e lejoni dicka te tille ,qe DyKancerzet e jetes se Shqiptareve dhe shkaterruesit e Shqiperise te merren ala si Politikane ne ate vend ,nderkohe qe kan treguar se cfar jane dhe se me Politiken s'i ka lidh asgje sepse s'kan qen kurr te tille ?! Dhe pastajh ankoheni per Jeten ,per semundjet e kushtet e jetes ne Shqiperi ju prostituta Gazetare ? Ja ku i keni DyKancerozet e Shqiperise ! Ju i mbeshtesni sepse nuk jetoni dot si Njerezit e ksaj Bote ,por mes Kancerit salih e mutaj .Ptuuuuuu shkofshi ne djall

  1. r
   raul

   A e degjuat perbindeshin e Vucidolit qe ulerinte dje per rritjen e rrogave dhe premtonte se kur te vinte ai ne pushtet do te 2 apo 3 fishonte rrogat minimale. Ne fakt po erdhi perbindeshi i vucidolit dhe spiuni Agush ato do ti 7 fishojne rrogat minimale. Meqenese po flet per fushate, ne kohen e Vucidolit ne fushate nxirreshin nga shkolla nxenesit me urdher kur bente miting Sala apo Jozi dhe mbylleshin shkollat. Kurse sa per administraten ajo ka qene ne presion te madh per vendin e punes ne rast mospjesmarrje ne mitingjet e Sales. Nje ish drejtor i Njesise se OST Tirana nipi i Flamur Nokes , Sali Tocilla nxirrte me dhune punonjesit ne miting deri tek pastruesja dhe behesh apeli ne miting , ato qe nuk vinin kercenoheshin me largim nga puna. Dhe ky militant i thekur qe eshte akoma kryetar seksioni Pd prane Senatoriumit ka zene nje vend pune komod ne OST kur eshte thjesht nje ish shikas i Sales dhe nuk ka as diplomen e inxh. elektrik.

   Lini një Përgjigje