Perla e Monikës: Djegia e mandateve? Ishin rusët që na bindën!

16 Shtator 2022, 09:14Politika TEMA

Perla e Monikës: Djegia e mandateve? Ishin rusët që na

Teatri absurd në radhët e pjesës së opozitës që ka halle të shumta nuk ka të sosur. Monika Kryemadhi e ftuar të flasë në Opinionin e Fevziut, ku u përplasën denoncuesi dhe avokati i Ilir Metës, lëshoi një nga ato deklarata që do të mbahen mend. Ajo tha se djegia e mandateve u bënë nga rusët. Edhe pse vendimin e mori vetë ajo me Lulin, të ndikuar nga Berisha dhe Ilir Meta. i cili desh fogji dhe vendin duke anuluar dekretin që kishte firmosur vetë për zgjedhjet e 30 qershorit 2019.

Deputetja e LSI Monika Kryemadhi bëri të ditur gjatë një lidhjeje në emisionin “Opinion” se lobimet dhe paratë ruse kanën ndikuar në djegien e mandateve të opozitës dhe në mosmarrjen e saj në zgjedhje.

Kryemadhi foli gjithashtu për takimin  me zonjën Kim,  ku tha se kjo e fundit kishte porositur të bëhej kujdes me financimet ruse.

“Mesazhi ishte shumë i qartë: Të kemi kujdes nga financimet ruse. Ato kanë qenë prezente dhe do të jenë më shumë prezente”, tha Kryemadhi.

E pyetur nga gazetari Blendi Fevziu se ku ka qenë e shprehur kjo prezencë, Kryemadhi tha: “Që tek djegia e mandateve dhe largimi i opozitës nga parlamenti”.

“Ju po thoni që djegia e mandateve dhe mos hyrja në zgjedhjet lokale, janë produkt i lobimeve ruse ose parave nga rusët”, ishte reagimi i gazetarit Fevziu.

“Për fatin e keq kam bindjen që po”, tha Kryemadhi.

 

23 Komente

 1. t
  titi

  Po per vrimat e hundes ka ndonje operación estetik.

  1. e
   eksperti

   Thjeshte te vere unaza prej floriri si ato kurvickat e vogla

  2. T
   Torino

   Ku dhemb dhembi vete gjuha!

   1. b
    ben

    Si ka mundesi qe kjo,dhe shume si kjo,merren me politike,jane deputete etj.Jane scandaloz,me nivel intelekti shume te ulet dhe sigurish jane super hajdute,keto duhet te zevendesohen nga brez tjeter,

    1. k
     kleo

     boboo sa e shifur eshte ber, më skandal seç ka qene me pare

     1. r
      rea

      na e ka shpif kjo plastika kur del e flet

      1. A
       Andi bushati kryetar i te persekutuarve te bllokut

       Moj tru laraske po nipi hysniut e cuni sigurimsit andi bushati qe e ndegjuat ju,eshte rus apo sigurimsi ilirit

       1. l
        luan

        se ka keq kjo ne fakt se ndryshe nuk do e benin ata po ju ka ardhur urdher nga rusia , plerave te mutit

        1. Z
         ZHEJI KOKE PA LARI

         Dmth keni bashkpunuar me Ruset !

         1. E
          Eli

          E hengri edhe trimi , bashke me trimereshen

          1. k
           km

           Une te besoj Monalike,eshte d'ore e Rusit.Pse?kush e dergoi dhe me cmerite zyrtare apo partiake Luan Rama(se mos e ngaterron me Edi Ramen)shkoi ne kremlin dhe u takua me Putinin?Nuk besoj per pervoje ne fushen e letersise. ose dhe nje pyetje tjeter:a Ka patur ndonje agjent Rus ne rradhet e keshilltareve te Likeflori Ilir metes ne presidence?Eshte deklaruar ne shtyp,por as ti si ish LSI ,as likeflori Iliri si ish presidenti nuk keni deklaruar gje.Ndaj une te besoj Ty per lidhjet tuaja dhe financimet ruse

           1. B
            Bledi

            Hahahhha kta smerren vesh nje her thon skemi lodhje me ruset tani thon na binden ruset gha

            1. F
             Flamuri

             Mona si po tduket vetja tani qe je zbukuru me paret qe i keni bjedh poppullit mi

             1. c
              ce

              Per fatin e keq te Nafije dybekut te leshitlikes vrimat e hundes nuk operohen keshtuqe Nafija me ato dy vrimat e hundes si hunde luani ta shpif kur del ne ekran sa femijet e vegjel tremben se e ngaterrojne me luanin e pyllit.

              1. j
               jani

               E nxorri koken gjarpri , keta kur i ze ngushte i nxjerrin te gjitha

               1. f
                flori

                Ruset ju kan qi nonen juve , ordinera na shkaterrut shqiperine me keto intrigat tuaja

                1. M
                 Merita

                 Mjer mileti se kush na perfaqeson ne ne perlament monika

                 1. B
                  Beni

                  O ilir mbaje gruan se si dihet ca thot tjeter

                  1. B
                   Beni

                   Normal qe ruset se ato ju majn me pek juve

                   1. G
                    Ganiu

                    Po i nxjerr krejta kjo mona

                    1. C
                     Como

                     Si ka mundesi qe shqiperia ka ket klase politike te gjithe pa shkolle me diplloma fallco mjer populli qe prfaqsohet nga kta debila. Si ka mundesi ne 2022 ka njerze qehu shkojne mbrapa mones likes Sali kriminielit kaq injorant jane .

                     1. K
                      Klaudio

                      Spushojne keto budallalleqet e ketyre vetem brockulla dhe trashesira nxjerrin

                      1. b
                       besi

                       Vazhdojne keto pallavrat e ketyre idioteve

                       Lini një Përgjigje