Petrit Vasili: Rama po leh si qentë e rrugës nga frika, Edvin bëhu gati se s'ke nga ia mban

29 Mars 2023, 18:07Politika TEMA

Petrit Vasili: Rama po leh si qentë e rrugës nga frika, Edvin

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar pas premtimeve të kryeministrit Edi Rama për rritjen e rrogave si dhe për bonusin ndaj pensionistëve.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë se Rama po “leh si qentë e rrugës” nga frika e humbjes së zgjedhjeve.

Vasili i konsideron premtimet e Ramës si mashtrime të trasha ndaj qytetarëve shqiptarë.

"Edvini si qente e rruges qe lehin nga frika, i trembur nga humbja zgjedhore, po leshohet neper genjeshtra per rritje pagash e pensionesh.

Edvini, qe sot ulerin, nuk e ka pranuar rritjen e rrogave çdo vit sipas inflacionit, qe Partia e Lirise e ka kerkuar me projektligj ne Parlament në shtator. Prandaj nuk ka asnjë seriozitet tani kur po mjaullin per gjoja rritje rrogash.

Sa me e madhe humbja qe e pret, aq me te trasha i ka mashtrimet Ramë mashtruesi.

Ky i mjerë kujton se shqiptaret nuk i kuptojne genjeshtrat e tij te trasha, qe po i leshon shpejt e shpejt brenda pak ditëve, vetëm nga frika e humbjes.

Ky budalla kujton se shqiptaret i kane harruar tonelatat e mashtrimeve me legalizimet, me Shendetesi falas, me uje 24 ore, me vaditje ane e mbane ne bujqesi e qindra genjeshtra te tjera qe ka vjellë papushim.

Hidhu dhe perdridhu sa te duash Edvin, por ne 14 maj ti e di mire qe nuk te fal asnjeri per shkretimin dhe shpopullimin e Shqiperise.

Edvin ne 14 maj fundin e ke te paralajmeruar se nuk ka shqiptar, qe voton më hajdutet dhe te korruptuarit e tu me nga dhjete emra neper Bashki.

Ndaj Edvin behu gati, se ne premtimet i mbajme dhe nuk ke nga ja mban, fatin per ne qeli e ke", shkruan ai.

26 Komente

 1. M
  Martini

  Kur flet edhe ti o Peco zagari

  1. B
   Babaramo si Babale nje e te pandare

   Ngrenes fara lule dielli pergatitu mbas humbjes te thoshe na vodhen zgjedhjet u blen zgjedhjet rretorika te njohura nga ju . Po e ndjen humbjen o njeri i pa edukuar njeri i pa shkolliar analfabet

   1. M
    Muti Petrit Vasili dora vet.

    Nuk e kuptoje kete pleher njeri qe mori gruan e shokut ngushte.Sa i pafytyre del dhe me nje pordhe deliranti sulmon Ramen kujton gomari se eshte trim.Nuk ka ngel asnje nga keta burra kurva qe se ka sulmuar Ramen dhe plasen se nuk i llogarit kjo i acaron me teper.

    1. l
     labi

     gjalle eshte akoma ky vemja e ndyre? Ha akoma fara ky kulishi apo po ben kontrabande njerezish si dikur? Ka fytyre te zere ne goje dhe Edi Ramen kur ne syte e popullit shqiptar Vasillaqi i Mones se Like spiunit e te parave Ruse ne krahasim me te eshte nje qime e b....!

     1. N
      Noci

      Kishte kohe qe nuk lehte ky 300 votshi.Po me do t'a mundni Ramen ju o debil se ju keni leshin njerez por jeni mbeshtetur te non grata qe tiranasit jua treguan ne protesta ku ju braktisen

      1. A
       Anri

       ahahahahahahahaha...o Zot nga na mbijne keta tipa. Qe pas 92' e ketej keta sa vijne e shtohen. Eshte problem nese ai i beson vete ato qe thote...

       1. Roberto

        Doli prap Pecikllas Vasili?? Ku ke qene kaq kohe a te qifja udhen. Hahahaa

        1. T
         Tirana

         Gjalle qenka ky qeni me emrin Vasil?!

         1. P
          Peco vasili mut muti

          O peco K... po mbylle ate hale qe i thone goje se ske as surat o qene bire qeni .O fytyre e uryer qe na e neverite kete vende si ti dhe ai kryekari juaj mutaj.Po i ik o bure baxhelle,bure kurve,se sa ishe minister vetem te vidhje dije se ashtu te kishte mesuar partia leshpidhi qe te kishte rekrutuar o mut muti

          1. 1
           1

           O shkolleshum deputet i 300 votave fol me kulture

           1. D
            Drejtesia Popullore

            C'eshte ky zagar rrugesh qe flet me kete gjuhe per nje kryeminister te zgjedhur nga populli. Pa le, te flet edhe per burg ky. Harron qe eshte zgjedhur deputet me vetem 300 vota. He, mor Petrit, do vazhdosh te hash fara kungulli edhe shume kohe, ndofta pergjithenje., por nuk ka gje, se banken e ke plot. Harron qe je nje hic. Vrrome e i peshtire.

            1. T
             T

             Po ik mor kar burre pse ti kujton se ne ju kemi harruar ju hajdutat e likes dhe malokut te poshter.

             1. N
              Nga fshati titit

              O titi o ti me shkolle shume o tìti deputet me 200 vota cna jep mende ku ke vite qe leh si qene rrugesh pse nuk zhdukesh nga kjo dynja po tu befshim haram leket qe mere si deputet tu thafte dora kur shkruan statuse te tille kur behet fjale per pensionistet o plere.

              1. J
               Jari

               E kanë zgjidhë Peço Bythir Vasilin nga zinxhiri, hajde Peço hajdee, zvarritu bre !

               1. G
                Gurabardhi

                Rama mund të jetë plot me gjynahe por, kur flet kundër Ramës, ky Vasili, fytyra më e ndyrë në të gjitha trojet shqiptre, thërras me të madhe: Rroftë Rama!

                1. N
                 N

                 Do i rrujsh mutin Edit ti plhre.

                 1. L
                  Lani

                  ????????????! Filloi estrada e Ballshit.

                  1. A
                   Adriatik

                   Petrit galloshja,mer brisk berberi dhe rruaja Edi Ramas palloshin.

                   1. N
                    Nard kok lo....

                    Ne nje dege trendafili kendon pecua dhe bilbili bilbilit ti japim haken kurse pecua tna haje kaken.

                    1. P
                     Populli.

                     O Tite mbahu pak se ju sikur jeni edhe nga nje ane.Se ke megjithe mend me duket.

                     1. E
                      Enukuket e Saliut

                      Ke moter,vajze,a grua,per sherbime urgjente,coji te Rama ti bejne ndonje gojore,mund te shkosh dhe ti me Ilirin e kompani

                      1. a
                       astriti

                       je karragjozi me i madh per momentin ,kur te lexoj qe i hakerohesh edit dhe e paralajmeron per humbjen e radhes me shkrin se qeshuri .besoj se dhe vet qesh nen buze .se ti e di cdo ndodhe .une e di dhe cdo thuash .ju fituat por votat u vodhen .e keni mesuar permendesh kete parulle .kam frike se do ju duhet ta perdorni dhe per zgjedhje te tjera te radhes .e rendesishme mos ta haroni .

                       1. N
                        Nardi i Ndokajve

                        Doli te flase ky vrima e bythes se Mones te Likes , po kete vend ne e befte EDI RAMA e beri o Titi se Saliu me MonaLiken tend e duan vetem per te vjedhur bashke me ju qenhana te felliqur . O popull shikoini me kujdes kush ngrihet e flet per te fituar pushtet me te poshtrit me hajdutat me kriminelat qe nuk ju ndane ketij vendi qe e kane djegur disa here e akoma duan ta rjepin .

                        1. f
                         fjala vjen

                         Gjalle qenka Petro-it Vasili? Une kujtova se kishte vdekur pavresisht se nuk pashe nekrollogji; po si nuk ka lekure fare, por aman, po ne daten 15 maj çfare do thote?!

                         1. t
                          tropojani

                          peci zagari, blej nje pale breke celiku.

                          1. Z
                           Zot na fal !

                           Zot pse e ka bere kaq te peshtire Titin !!!!!!!!!!!!!!!!????????????????

                           Lini një Përgjigje