“Po e çojnë PD-në në shkatërrim”, Ibsen Elezi: Berisha dhe Basha, modele të dështuara

30 Maj 2023, 15:40Politika TEMA

“Po e çojnë PD-në në shkatërrim”, Ibsen

Ish-kandidati për kreun e  Partisë Demokratike, Ibsen Elezi ka deklaruar se Sali Berisha dhe Lulzim Basha po e çojnë PD-në shkatërrim dhe se të dy janë modele të dështuara.

Elezi u shpreh  në “Tirana Live” se tani partia ka dy konture, atë të Bashës dhe atë të Berishës që sipas tij janë të dështuara, ndaj duhet një dorë e tretë.

“Unë jam munduar të jap një kontur të asaj që ndodh sot në PD. Dy janë konturat, modeli i Bashës dhe modelit që ka krijuar Berisha pas 11 dhjetorit.

Të dyja këto modele janë të dështuara. Këto dy modele po e çojnë këtë parti në shkatërrim dhe tani është i qëllimshëm”, tha Elezi.

Sipas Elezit Berisha dhe Basha e konsiderojnë PD-në si pronë e tyre. Në një intervistë paralajmërimin për protesta të Sali Berishës, e quajti një tallje pasi këtë “mjet” Berisha e përdori, por dështoi.

“Këto nuk kuptojnë që kjo parti nuk është pronë e tyre. Berisha për shkak se ka qenë për një kohë të gjatë në drejtimin e PD-së, ka harruar kontratën që ka bërë me drejtuesit e saj.

Kjo nuk ndodh. Tani këto ça bëjnë, këto i veprojnë sipas rregullave të veta në pjesën e vet. Asnjë nga këto nuk e di kë ka anëtarësinë vet. Kjo është puna e bariut që tallet me katundin e vet, ra ujku, ra ujku. Berisha protestën e provoi, por dështoi.

Nëse ke një masakër elektorale, bëje protestën të nesërmen. Kur nuk je i qartë për atë që do bësh, njerëzit nuk të ndjekin më. Ata që janë pranë Berishës nuk ia thonë, se ekziston sistemi i kacavjerrjes. Pse nuk e fillon revolucionin menjëherë nëse të kanë vjedhur votat”, u shpreh ai.

12 Komente

 1. L
  Likja

  Edhe fshatarin Sali edhe bedelin e tij Lul epileptiku partia ja ka fryre xhepat ne keto vitet e lavdishme te hajduterise.Behuni nej here burra mblidhuni dhe trgojuni vendin dhe tregoni aftesi te krijoni nje parti reale te djathte se ka akoma njerez te mire e nuk jane te gjithe komunist e hajdut si sali e kompani.

  1. F
   Fuad Cela Verzheshtes

   Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

   1. F
    Fuad Cela Verzheshtes

    Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

    1. F
     Fuad Cela Verzheshtes

     Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

     1. F
      Fuad Cela Verzheshtes

      Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

      1. F
       Fuad Cela Verzheshtes

       Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

       1. F
        Fuad Cela Verzheshtes

        Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

        1. F
         Fuad Cela Verzheshtes

         Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

         1. F
          Fuad Cela Verzheshtes

          Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

          1. F
           Fuad Cela Verzheshtes

           Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

           1. F
            Fuad Cela Verzheshtes

            Partia Demokratike = Topojane = Spiune te Sigurimit te Shtetit = Familja e Salihit = Motrat Bregu = Motrst Vokshi = Pampuri e Co me 2050 vijne ne Pushtet.

            1. J
             Jeni

             Eh .....more Ibsen...... Akoma nuk e ke merrre vesh qe karakatina qe ti e quan PD , ka 33 vjet qe bie era fekale??? Duket shkallmuar ajo hale ..... o Ibsen. Nuk mund te pastrohet kurre dhe me asnje lloj detergjenti.

             Lini një Përgjigje