Rama tha se fitoi gjyqin ndaj një shpifëse të Foltores! Përplasja në gjykatë me Albana Vokshin për akuzat për ‘Check up’

9 Nëntor 2022, 12:26Politika TEMA

Rama tha se fitoi gjyqin ndaj një shpifëse të Foltores!

Kryeministri Edi Rama njoftoi paraditen e sotme nga foltorja së Kuvendit se ka fituar një gjyq për shpifje me një opozitare të Foltores, sa i përket kontrollit bazë mjekësor, ‘Check Up’.

Kreu i qeverisë zgjodhi të mos përmendë emrin e saj duke iu drejtuar të gjithë opozitarëve me termin “bedela”.

“Kam fituar një tjetër gjyq me shpifjet tuaja dhe shpifësit tuaj. Në këtë rast me një shpifëse të foltores për kontrollin mjekësor bazë dhe është dënuar si shpifëse. Nuk po ia përmend emrin se ju jeni të gjithë njësoj jeni të gjithë bedela, bishti i nonngratës”, tha Rama.

Por për cilën çështje e pati fjalën ai. Më 18 tetor 2018, pasi kryeministri Edi Rama beri nje check-up, Albana Vokshi deputete e Partisë Demokratike ka publikuar në faqen e saj në Facebook, një postim ku e akuzonte Kryeministrin se gënjente për shifrat për ‘Check Up’, madje nënkuptonte edhe përdorimin e kokainës.

 “Në vend që të japë dorëheqjen për dështimin me turp të check up-it, Edi Rama jep shfaqje në mbrojtje të koncesionit të vet më korruptiv prej 120 milionë eurosh.

Pavarësisht manipulimeve, shantazheve dhe kërcënimit të mjekëve, vetëm 27% e shqiptarëve e kryejnë check up-in. Partia Demokratike do ta anulojë këtë koncesion korruptiv që është baza e degradimit të sistemit shëndetësor.

Paratë e përfituara në kundërshtim me ligjin nga sponsorizuesja e Edi Ramës, Vilma Nushi, do t’i kthehen qytetarëve me investime serioze që i shërbejnë realisht shëndetit të qytetarëve. p.s. Nëse epruveta me kampionin e gjakut të Edi Ramës, nuk është marrë mbrapsht, uroj që të mos ketë gabime. Jo pak burra kanë dalë shtatzëne nga check up.

Fati i keq i ndonjë tjetri, se nga analizat e gjakut, mund të rezultojë me dozë të lartë kokaine”, shkruante Vokshi.


Pas kësaj Kryeministri Rama e paditi Albana Vokshin për shpifje, dhe ditën e djeshme gjyqtari Dritan Caka, vendosi ta shpallë shpifje atë që kishte shkruar Vokshi dhe të pranojë padinë e Edi Rames dhe t’i kërkoje Albana Vokshit të paguaje një shume prej 100.000 leke (te reja) shpërblim demi jopasuror./ Shqiptarja.com

5 Komente

 1. L
  Le communisme, le parti de la paix et de l'amour

  Edi duhet te beje analizen e droges te binde jo vetem shpifesen por dhe gjithe bagetine shqiptare. Pse nuk e ben? = Kur ja kerkuan Trump - t "check up - n" e beri dhe zhgenjeu bolsheviket. Kurse Biden-it nuk ia kerkojne edhe pse pse truri i vogel i eshte zmadhuar...... = Pra, ata qe duhet patjeter ta bejne analizen e droges apo ate te cmendurise nuk i kerkohet llogari- nga mediat e majta dhe bolsheviket ne rritje ne gjithe boten.

  1. d
   demo

   Nuk eshte cpifje,.Eshte E VERTETA. CHEK-UPI eshte koncesioni me korruptiv,me absurd,me i panevojshem ,qe eshte kryer ne bote,jo ne Shqiperi. Jane 120 miljon dollare me te cilat mund te ishin rritur pagat e mesuesve dhe pedagogeve bashke. Perse i grabiten popullit shqiptar dhe futen paturpesisht ne thesin e Vilma Nushit? Ceshte kjo?Ceshte Ilir Rrapaj,Ceshte Zoto?Gogolja?Sportelisti pa emer i spitalit Amerikan? Cfare janme keta anonime rruge,qe Rama ju zbraz thesin e Taxave te shqiptareve?

   1. M
    MOKRARI

    Shume po aktivizohen kohet e fundit perkrahesit e SALI NONGRATES.

    1. G
     Gorari

     Përkrahësit kanë 10 vjet pa lekë e pa prona , është normale , nuk shofin perspektivë me non gratën në krye . Nuk i bien dot gomarit dhe godasin samarin , por më kot. Janë të dëshpëruar dhe nuk e kuptojnë që e kanë fajin vetë ! Nuk e flakin dot Salën , ju vjen keq .

    2. P
     Prokurori

     Thjesht,pastër,bukur.Po të funksionoje drejtësija si duhet,funksionojnë mirë të gjitha ingranazhet e makinës shtetërore.

     Lini një Përgjigje