Sali Berisha: I bëj thirrje Kamzës, Tropojës e Kukësit të ngrihen kundër Ramës, fitorja është afër

30 Nëntor 2023, 19:14Politika TEMA
Sali Berisha: I bëj thirrje Kamzës, Tropojës e Kukësit

Sali Berisha ka ftuar nga Kamza qytetarët që t’i bashkohen aksionit opozitar për t'i qëndruar përballë qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Edi Rama.

Berisha shprehet se beteja e nisur nga deputetët në Parlament i ka dhënë sukseset e para, por kjo mund të shumëfishohet tha ai nëse bashkohen edhe qytetarët anembanë Shqipërisë.

“Koha është sot, thirrja është sot më shumë se kurrë, të organizohemi, të ngrihemi t'i përvishemi kësaj diktature”, tha ai.

"Ne e nisëm betejën në Parlament dhe ju e patë se ajo pati sukseset e para, por ju garantoj se ai sukses i Parlamentit do të shumëfishohet kur të ngrihet Kamza, Tirana, Gjirokastra, Kukësi, Tropoja dhe mbarë Shqipëria.

Nuk duhet të ngurojmë, duhet të nisim sa më shpejt betejën sepse çdo muaj që kalon më poshtë zbresim, më të shtypur bëhemi, më të varfër.

Koha është sot, thirrja është sot më shumë se kurrë, të organizohemi, të ngrihemi t'i përvishemi kësaj diktature dhe ju garantoj se nuk ka forcë në botë që të na ndalë nga fitorja, nuk ka dhe nuk mund të ketë", tha ai.

18 Komente

 1. D
  DMK

  Ik se le namë 80 vjeç rri ne pension nuk del njeri per hallet e tua personale Nuk je me i mirë se Rama dhe Likja të gjithë njësoj vetem pushtetin doni dhe xhepat plotë

  1. p
   pilo Lala

   Pse nuk po therret edhe Mamurrasin, apo u fiiken ata?

  2. M
   Me emer

   Ngrihuni o shqiptar se gjyhah te denohet Saliu

   1. B
    Bien por Ai mavriu nuk i kap

    Shpreso .. Shpreso koqet e dashit Sali, këputen aty këputen më tej sa të ngordhësh ti varur do jenë

    1. I
     Ik o kriminel se po ecën shtrëmba shtremba

     Çdo ditë,sa hap tv ndëgjon vetëm vrasje me armë,me sopata,cfurqet eIlirit,aksidente,arrestime,korrupsion,drogë,edhe krimineli Sali i bën thirrje të marrëve të tij që të vriten për bythën e tij të fishkur dhe familjes hajdute

     1. P
      Polici

      Arestojeni plehren o shtet pa shtet

      1. B
       Byrektore SHQUP-i

       O Sali, o kriminel, për cilën diktaturë kërkon të bësh revolucion. Po vjell hale nga goja dhe prap je aty ku je.E provove një herë në 97 ku mbetën të vrarë 3.000 viktima për shkakun tënd. Atëherë kishe edhe pushtetin por tërë aleatët tanë të treguan vëndin. Po te ishe në ç'do vend të botës demokratike kështu si po vepron ti do t'a fusnin kokën në bythë o kriminel patologjik.

       1. E
        Erdhi polici , shpejt ne wc

        Erdhi polici haaaa shpejte ne wc . Po ik mo i mbaruar familje kriminale . Shko beje burgun frikacak lepur

        1. C
         Ciu sala

         Po ne te fshatit fshiquras te vime qe ta rezojme ramen. na hengsh kaken

         1. V
          Veshgusi

          Ha,Ha se te ben mir

          1. R
           Rina

           Iku koha kur ngriheshim per ju, boll me e kemi kuptuar se te gjithe keni punuar per vete dhe femijet tuaj. Zhgenjim i madh nga te gjithe ju, nga e gjithe klasa politike, ne nji forme apo ne nji tjeter na keni vrare shpresen.

           1. A
            Aron

            Ik ore idiot, ik ore shtrigan. Nuk u ngope duke i fut ne lufte civile shqipetaret per bythen tende?

            1. N
             Nuk vriten njerezit me per ty ho Sali !

             Erdhi muaj Dhjetore dhe ky mere fund ne kete Muaj ..prandaj eshte thirja qe ju ben Njerezve qe e njohin shume mire sote se kush eshte : seshte gje tjeter nje thirje qe te ruaje Pasurite e vjedhura te Families dhe te disa pjestare te tjere te Grupit Ciftelia.. Sali mjafte i manipulove njerezimin,,sote ne kete dite nuk te beson njeri me . 90-97 vietet e zeza te Kryekriminelit pasardhes Ramiz .

             1. S
              Spak levizni me shpejt

              Sali krimi therret po nuk e degjon kush , tashme e kane kuptuar edhe ata me budallenjte qe askujt nuk i rruhet per hallet e popullit po per hallet e veta peronale Sali krimi eshte gati te djegi tere Shqiperine vetem te shpetoje familjen . Eshte kethyer ne qen rrugesh e ka kethyer gojen ne pusete fekalesh vec shan e ofendon e askush nuk e degjon eshte ne hall po tere ato tragjedi qe i ka shkaktuar ketij populli do lahen ne kete jete s’ka ku shkon po halli i madh edhe ca msloke te pa bindur nuk e ndjekin me , nuk salrifikon njeri qe familja kriminale te jetoje ne luks me gjakun e popullit .

              1. N
               Nuk vriten njerezit me per ty ho Sali !

               Erdhi muaj Dhjetore dhe ky mere fund ne kete Muaj ..prandaj eshte thirja qe ju ben Njerezve qe e njohin shume mire sote se kush eshte : seshte gje tjeter nje thirje qe te ruaje Pasurite e vjedhura te Families dhe te disa pjestare te tjere te Grupit Ciftelia.. Sali mjafte i manipulove njerezimin,,sote ne kete dite nuk te beson njeri me . 90-97 vietet e zeza te Kryekriminelit pasardhes Ramiz .

               1. M
                Meshire Saliut!

                Prit kur ti beje thirrje dhe Amerikes te ngrihet kunder diktatures se Rames! Ky ka lajthitur fare! Sikur te mos ket lajthitur, thirrjet e tij jane ofendimi me i math qe i behet llogjikes njerezore! Kujt i plasi bytha per Sali hajdutin, kriminelin dhe psikopatin! Eshte koha qe Saliu te na kerkoje falje per zullumet e tij dhe meshire drejtesise! Ai vazhdon "luften" e tij me mullinjte e eres. Bej thirrje per meshire per te qe shpirti i tij mos te digjet ne ferr!

                1. H
                 Himarioti

                 Kryekrimineli i kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, dihet dhe njihet nga të gjithë, si një i çmendur. Atë vetëm burgosja ose vdekja e shpeton nga çmenduria e tij. Mendoj se, po kaq të çmendur janë edhe pronarët e mediave dhe, vetë mediat, që publikojnë thirrjete tij të çmendura.

                 1. n
                  nje nga populli

                  Pasi ju fali trojet e te tjereve ne Tirane tani ju kerkon borxhin

                  Lini një Përgjigje