“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Erla Mëhilli përplaset me Flutura Açkën si zëdhënëse e Berishës

9 Qershor 2023, 09:19Politika TEMA

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Erla

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye që kanë qenë të irrituar.

Sipas saj, nuk duhet mbajtur fokusi vetëm te agravimi i situatës, por dhe te një panoramë më e gjerë.

Moderatorja Erla Mëhilli, nga ana tjetër, edhe pse drejtuese e emisionit, u shfaq si zëdhënëse e Berishë dhe i tha deputetes demokrate se ishte e surprizuar nga ky qëndrim dhe se priste që Açka ta denonconte denigrimin. 

Ajo i përmendi se Jorida Tabakun e kanë sulmuar shumë rëndë verbalisht, madje duke i përmendur dhe fëmijët.

“Brenda ka qenë një mbledhje maratonë, në përgjithsi mbledhjet tona janë të gjata sepse janë mbledhje ku njerëzit flasin deri në fund. Ka qenë 8 orë dhe nuk është fyer. Çfarë kanë qenë jashtë mund të kenë qenë njerëz të Partisë Demokratike dhe kanë qenë të shqetësuar,” – u shpreh Açka.

Ajo u shpreh se distancohet nga ajo çfarë ka ndodhur jashtë mbledhjes së kryesisë, por shtoi se ata njerëz nuk ndodheshin aty rastësisht dhe situata ka ardhur duke u agavuar prej ditësh.


“Kush i solli këto personazhe që ne nuk i njohim, këta personazhe nuk erdhën aty rastësisht, ka një arsye. Mbase është një agravim që ka ardhur me ditë. Media duhet të ishte treguar pak më e kujdesshme me raportimet. Është e tepruar se janë po ata njerëz të cilët mbrojtën PD, me të cukët është blinduar PD. 

Nuk mund t’i gjykoj ata njerëz, por dua të di pse ndodhi e gjitha, kam pyetur disa herë gjatë mbledhjes”: çfarë duan këta njerëz. Një moment gjatë mbledhjes dola dhe pashë gazetarë jo njerëz të irrituar. Pashë ato që keni parë edhe ju në media, por mendoj se është agravimi i asaj që ka ndodhur me ditë të tëra dhe si rrjedhojë e lodhjes së demokratëve. Nuk ka qenë sherrnajë”, tha Açka.

Deputetja e Partisë Demokratike tha se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk e kupton.

Ajo e cilësoi këtë një papërgjegjshmëri, ndërsa tha se vetë ka marrë pjesë në mbledhje në emër të demokratëve të shqetësuar të Elbasanit.

“Kam thënë në mbledhje që unë do të pranoj atë që ne do të vendosim me konsensus bashkë sepse ajo është kryesorja që ne të merremi vesh. Në një moment të caktuar, nuk e di çfarë ndodhi, zotin Bardhi edhe e kuptoj sepse mund të ketë qenë në një moment edhe i fyer, edhe i lënduar me të drejtën e tij të plotë, por nuk e kuptoj kolegët e tjerë pse u larguan,” – u shpreh Açka.

11 Komente

 1. a
  ari

  Jo, mo jo, ky Mehilli eshte e ..pa varur..krejt ):

  1. m
   mero u bere 4 muaj flet vetem per berishen e meten

   O mero shkruaj ndonje lajm per ramen dhe ps se e ke bere gazeten si rilindja demokratike por me qellime te kunderta.

   1. V
    Visi

    Pse sun shikon Qim Peken me Adi Krasten, pse sun leçit gazetat "bulevard", "55" e shume simotra te tyne? Atje letrat qy harxhohen per Ramen jane male te tana. Ik te SHPELLA jote, sun kije pun ne VILE te botes se hup krejt na qy sun i merr vesht gjonat e mira.

  2. V
   VICIDOLI

   Bir Selman i SAL LUL GAZ ALIBEHAJ ke te qaj me pare , keta BASHKEPRONARE te te quajtures PARTI , e kane vendin ne BURG , jo me ne PARLAMENT......e kuptoni apo jo , ne Burg ........per nje moment mbyllni syte dhe shkoni neper mend te kaluaren tuaj , vetem pislliqe , krime dhe intriga......... Ai i gjati ju ka ardhur hakut , ua kaleroj para dhe mbrapa , i hengert ate qe nuk hahet.

   1. E
    Ethem Lalaj

    Është e çuditëshme se si MIZAT E KALIT TË SALIUT SHPIFIN ndaj kundërshtarëve politikë. -E.Mëhilli si zëdhënëse e Sb krijoi TV për të shtuar medjet e Sb në favor të tij.Kështu 800 TV e pordhëtale Sb i ka kapur që në 2005 për fyti,duke helmuar mjedisin Kombëtar e Nd/Kombëtar.Vetëm Rep.Tv është i paanshëm në Shqipëri.Si dhe gazetat DITA,TEMA

    1. S
     SPAK

     Njeres! Kuptoni se PD s'ka qene kurre Parti! U nis dhe u bitis si nje vegel e te huajve kunder Shqiperise! Saliu komunist ishte i tille eshte edhe sot! Ashtu si Enveri solli Pali Miskat e tij dhe Lenkat ashtu dhe Saliu solli Albanen,Joriden,Erla keshilltaren e tij "gazetare" bashke me Griden! Llumi i nje Shqiperie hajdute dhe dinake,servile dhe te poshter paguhen me parate e gjakut Shqiptar qe beri Saliu! Por nje gje : sa me shume mbrojne Saliun aq me shume Shqiptaret kuptojne kotesine e tyre! Njerez te poshter!

     1. D
      Dardani i Ri

      Çfarë e lidh tropojanen Erla Mëhilli me kryekriminelin e kombi tonë, Sali Shpellar Berisha? Bindjet politke, me siguri që jo. Sigurisht që në mes është një ligësi e madhe.

      1. S
       SB

       Erla mut ngrenesja e Saliut

       1. l
        lexues

        E ka deklaruar me trimeri si burrneshe e vertete qe te behesh dikuszh ne PD,duhet te hash dy ton mut.

       2. T
        Tani

        Erla Mhilli gruaja e Keltis Kruje miku i ngushte i Zenit te Sali Kermes , shikoni se gjeni sa shume prona ka vjedhur Keltisi me ndimen e Zenit dhe Sslihit pastaj e kuptoni pse rri Erla ke bytha Sali Kermes...!@

        1. L
         Li

         Kokat hengshi qelbesira

         Lini një Përgjigje