Korreshi flet pas takimit me Bashën: Folëm për ofendimet dhe kërcënimet e mbështetësve të tij, u distancua nga ato sjellje

8 Qershor 2023, 14:07Politika TEMA

Korreshi flet pas takimit me Bashën: Folëm për ofendimet dhe

Deputeti i PD-së, Saimir Korreshi ka deklaruar se është kundër sjelljes së Lulzim Bashës në krye të PD-së. Ai është po ashtu kundër rikthimit të Berishës dhe Alibeajt në krye të partisë.

I pyetur lidhur me takimin, që zhvilloi së bashku me deputetin Sula e Basha, Korreshi u shpreh se Basha kishe kërkuar ndjesë dhe është distancuar nga dhuna nga militantët e tij ndaj deputetëve. 

“Për ato skena unë i kam thënë dhe vazhdoj t’i them që janë të papranueshme. Diskutuam se kush ishte përgjegjës. Mbështetësit e Bashës ishin përgjegjës. Unë e kam thënë çdo herë, takimi im ishte për këtë pjesë. Unë i qëndroj reagimit tim Basha, Berisha dhe Alibeaj nuk duhet më të jetë në krye të PD-së.

Nëse procesi nuk futet në binarë apo në shina, jo nuk do të marr pjesë. Bardhit ja kam thënë: Nëse ju doni të bëni një Parti që do i shërbej vetëm atij që është kryetar, mua nuk më keni. Unë jam për parti demokratike siç ka qenë në vitin 2021. Nëse nuk e prodhojmë një gjë të tillë, nuk kemi pse lodhemi kot.

I kam kërkuar që të sqarojë pozicionin e tij, sqaroi se distancohet dhe se nuk e ka ditur fare. E ka marrë vesh në mëngjes këtë gjë. Nuk jam për një proces që sjell Bashën në krye të PD.”- thotë Korreshi.

3 Komente

 1. V
  Visi

  Lloj lloj MBUPI po na del ne resme napur gazeta tuj bo si pordhe e modhe.

  1. F
   Franko

   Korresh qenke kepute ne bythe per te bashkuar PD-ne. Me re vertete e ke? O shul pushke tanume te ghith keni hallin te dilni deoutet. Qe nyk futoni si PD jete e dini te fjithe. Ne fakt deputet do te dalin me mashtryesit, me te poshtrit, me skuthat, spiunet, servilet, xhambazet etj etj.Kjo qe ndodh sot eshte e gjitha nje loje me regji Berisha-Basha. Meta perfiton nga mjefulla dge ju a fut te tereve siç ju a fyti ne zgjedhjet e fyndit. Vazhdoni me sukses drejte fundit. Mos e kerkoni fajin te Rama, te Amerika, e dreqi e i biri. Ju e fryte nongraten me servilizmin tuaj, tani vuajini oasojat. Turpi ju mbulifte pwr zolkumet qe keni bere. Fatjeqesia eshte se Amerika e kuptoi shum vone lojen qe thuren Berisha- Basha, per ti lene PD Saliut, me qellim qe te faktorizohet ndaj nderkombetareve. Jo vetem Saliu, por edhe Basha eshte nje antiamerikan i kamufluar. Saliu e ka burrerine te dale hapur kunder euro-atlantikeve, dersa Basha mbeti tere jeten nje skuthe, pa shtylle kurrizore dhe teper i pabese. Tere jebi bashkefajtore ku e katandiset PD-ne. Korresh, shko futja nji paçe me Fahri Ballmutin.

   1. S
    Si jemi katandis me sali e ilir,do lini edin perje

    Ky eshte nje cop gomari qe e beri lultrapi dhjeputet

    Lini një Përgjigje