Monika Kryemadhi konfirmon "ndarjen": Kam raport të ngrirë bashkëshortor me Ilir Metën. Palë të treta kanë hyrë në jetën tonë

18 Prill 2024, 22:55Politika TEMA
Monika Kryemadhi konfirmon "ndarjen": Kam raport të ngrirë

Në përfundim të intervistës për “Opinion” gjatë së cilës Monika Kryemadhi foli për ngjarjet brenda Partisë së Lirisë, sulmet e Ilir Metës ndaj SPAK dhe hetimet e këtij të fundit ndaj saj, deputetja e PL iu përgjigj edhe një pyetjeje personale.

Një nga pikëpyetjet më të mëdha është çfarë po ndodh brenda raportit bashkëshortor të Monika Kryemadhit dhe Ilir Metës, përtej ndarjes politike. Përgjigjja e Kryemadhit ishte tronditëse pasi tha se ky raport është i ngrirë.

Blendi Fevziu: Pyetja e fundit, është personale megjithëse zgjidhni ju të përgjigjeni apo jo. Si është raporti juaj bashkëshortor me Ilir Metën?

Monika Kryemadhi: Raporti im bashkëshortor me Metën është një raport për momentin i ngrirë për shkak të konfliktit në parti se sigurisht që brenda familjes tonë, familjes së vogël, ka ndërhyrë njerëz të cilët mendojnë që duke shkatërruar pozicionimet apo lidhjet familjare do të kenë karrierë politike. Mendoj që nuk është hera e parë që unë dhe Ilir Meta kemi këto konflikte. Ne nuk kemi këto konflikte parimore, morale midis njëri-tjetrit. Konfliktet tona janë vetëm konflikte politike.

Blendi Fevziu: Të cilat reflektohen edhe në jetën private.

Monika Kryemadhi: Patjetër që reflektohen sepse në qoftë se ne jemi dy njerëz të cilët punojmë nga mëngjesi deri në darkë në politikë, sigurisht që marrëdhënia është e përditshme edhe në familje. Ajo që mua më bën përshtypje dhe që e them gjithmonë, është që njeriu sa të rrojë do të mësojë.

Mendjelehtësia më e madhe si te burrat, edhe te gratë qëndron kur mendojnë që lumturinë e tyre dhe pushtetin e tyre mund ta ndërtojnë duke rrënuar lumturinë dhe familjen e dikujt tjetër, por kjo nuk ndodh. Pse nuk ndodh? Nuk ndodh sepse marrëdhënia morale është shumë më e rëndësishme se marrëdhënia financiare.

20 Komente

 1. K
  Kur keni gjet një popull budalla

  Na hëngsh atë që nuk thuhet,bën edhe kjo fshatarja si e zgjuar

  1. A
   Agron

   Trondit Monika???Ke trondit!!??

   1. Q
    Qafa e Llogarase

    Lesht e p......

   2. f
    fatime kryemadhi

    pse po ndaheni? sigurisht per te shpetuar pasurine, duke ndare midis ilir floririt, tre femijeve,mete, fatimes e femijeve te tjere te fatimese vekezerve e motrave te monikes, jo ide e keqe e hajdutes monike. po cfare pasurish mund te kete vene nje mami me rrogen e saj. krtyemahi e kokelopa i kane bere mire llogarite: shtepip per secilin pjesetare te familjs, pese apartamente iliri, monika e femijet pese apartamente te tjera femijet fatimese dhe niprtit e mbesat e saj, e tryre.familje hajdute si e ilirit edhe e monikes. tu merren leket e gjithe pasurite hajduterve. grindjet ne parti jane 'grindje" per pasuriNE QE TA SHPETOJNE TE GJITHENKAQ ESHTE MRREDHENIA "NGRIRE" NE KREVAT

    1. B
     Big

     Filloi telenovela e Lalēzit. Hahaha, paskan te njejtin avokat me çiftin -Bes katnari dhe Xhensi baxhella. Nuk lahet ajo me ashtu! Nuk fiton Meta edhe po te ndaheni, sepse te ndare keni qene prej vitesh. Ju mban bashke frika dhe hajduteria. Nuk behesh dot zonje e rende mi Monika. Paraja mund te te rregulloje vetem surratin, te tjerat nuk i blen dot. Kujto ate shprehjen e Nanos, ate qe i pat thene burrit tend " te ndjere" vite me pare, aq mjafton per ty! Shnet mi zoja Kryefeçka!

     1. .
      ...

      Kjo dukët pak edhe si tallje.

      1. m
       mona

       Karma is a bitch.

       1. A
        Aron

        Boll na cate prapanicen me keta vemje. Nuk duam te dime kur shkerdhehen e kur ndahen.

        1. S
         Sara

         kjo eshte fytyra e vertete e moralit ne Shqiperi sot

         1. L
          Liria

          Do te ndajne pasurine.

          1. K
           Kreshniku

           Eshte e gjitha nje loje e te dyve per protagonizem. Asgje me shume. Ata te dy jane bashke ne cdo gje.

           1. T
            Toni M.

            Asnje pyetje nga "gjenerali" i gazetarise shqiptare per akuzat qe i behen nga spak kesaje hajdutes me cizme..qe dihet nga e gjithe populli shqiptare... gazetari i pregatitur nga pyetjet para se te filloje programi.. pra zhepin plot e koken bosh perfundimisht.

            1. B
             Bumbum..bum

             Po ik moj baxhell se të kavajt botoksi në tru dhe nuk na mashtroni dot. Likja me valltare e ti me shoferat. Jeni të dy të degjeneruar.

             1. X
              X

              Uf aman sa skenar I dobet.Nga njera ane zihet Liri me Monen dhe nga ana tjeter zihet Besi me Xhensilen.U pika pika.

              1. D
               Dulja

               Mona, as mos e rruj hiç karin:)

               1. T
                Toni

                Nuk e besoj, gjithë kjo ngjan me shum një strategji

                1. b
                 big kahuna

                 Loje e familjes “Adams” per te ruajtur pasurite e vjedhura

                 1. a
                  ana

                  Zoti marrte hak per shqiptaret, se vet nuk munden......

                  1. N
                   Nxenesi

                   Kush i han keto sajesa o kellira, e fshatare te ndyre?!?!?! Eshte kap me bllok ne dore ky kokcepshi Agush Metaj, po ashtu dhe ti ke tregu live 7 banjot e maces ne Lalez ndaj mos dilni me aty duke manipuluar opinionin, familje plehre qe ju zente haka e ketij populli te shume vuajtur

                   1. X
                    Xxx

                    Keta jane aq te degjeneruar e letyra, sa flene ne te njejtin hotel secili me partnere te tjere. Me kellira s'besoj se gjenden ne asnje vend. Edhe ne parti njerez si vetja e tyre mblodhen, imorale dhe me nivel 0, edhe emrin e tyre nuk e shkruajne dot pa gabime.

                    Lini një Përgjigje