Ilir Meta: Të kujtohet o Çim Peka, që më the mos u kthe nga Austria, po arratisu? Unë do hetoj Altin Dumanin brez pas brezi

18 Prill 2024, 22:10Politika TEMA
Ilir Meta: Të kujtohet o Çim Peka, që më the mos u kthe

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta prej disa ditësh ka bërë disa deklarata të forta ndaj kreut të SPAK, Altin Dumani.

Meta është shprehur se në Prokurori janë në garë se kush do të firmosë arrestimin e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit.

Për kreun e SPAK, Altin Dumani, Ilir Meta u shpreh se ka menduar se do të bënte diçka, por tha se "e ka tepruar shumë, duke përmendur aq shumë emrin tim dhe duke më çuar edhe njerëz që të largohem nga Shqipëria".

“Unë do e hetoj atë brez pas brezi, dhe cilindo që bën presione politike. Nuk është personale që Gjykatat përdoren për ti marrë vulën PD-së, nuk është personale që të tentosh të godasësh Ilir Metën”, tha ai.

Ilir Meta: Ai ishim bashkë një ditë që më the bërë gabim që erdhe nga Austria, që thanë iku Meta, u arratis Meta. Nuk po them emrin e gazetares! A më the që ka thënë kjo gazetare në Prokurori është garë e madhe se kush do të firmosë arrestimin e Ilir Metës dhe Monikës?!

Çim Peka: Shumë e vërtetë, lajme të dala nga SPAK.

Ilir Meta: Unë ça të thashë?

Çim Peka: Ata kanë ndërtuar rrjetin e gazetarëve dhe shpërndajnë lajme se kur do arrestohen dhe kush do arrestohet.

Ilir Meta: Unë nuk kam folur për këtë zotërinë fare. Kam menduar se ky po bënte diçka. Këta bëjnë cdo hetim me regji. Unë për SPAK kam folur. Në kohën e Krajës unë e kam akuzuar SPAK për atë ngjarjen e Elbasanit.

12 Komente

 1. S
  Semi

  Ti hetosh karin tim o kokcepesh Cepani Altin Dumani i rruan karet

  1. S
   Semi

   Ti hetosh karin tim o kokcepesh Cepani Altin Dumani i rruan karet

   1. P
    Parruca

    I ka ardhur ngordhja me duket, dhe po perpeliten. E ka me Ilir Meten thote, a thua eshte i paster qelibar dhe po i ben komplot SPAK. Po kete e filmuan me bllok ne dore, ajo tjetra na tregonte halet e maceve te sarajet e Lalezit, femijet shkollohen ne Londer te shkollat me te shtrenjta, dhe ky llum njeri thote e kane me Ilir Meten personalisht. Dhe keto qe permenda jane vetem maja e ajsbergut, qe eshte deklaruar publikisht.

    1. M
     MOKRARI

     EPO U POQEN DY BUDALLENJ DHE FLASIN BUDALLALLEQE KUNDER SPAKUT,DHE KANE TE DREJTE SE NUK PO I TREDH SI DUHET SPAKU.

     1. b
      bakja

      kur eshte bo dhe Monika e bukur, fytyre bytha. e ka bo fytyren ne florin a vjedh.

      1. G
       Gjyshi

       Bir Selmani nenes , ke te qaj me pare , njerin e kam nip e tjetrin e kam djale . Nuk ka faj e shkreta nene . Po te ishte vetem njeri mbase do ti behej dermani , po keta jane kaq shume sa dhe nena nuk di se cfar te beje . Mire eshte qe nena ti qaje te dy dhe me oiiii te gjate qe te degjojne dhe djemte e nipat e tjere .

       1. s
        sapa

        Presjoni dhe sharjet kunder Spakut qe po ben Ilir Meta duhet te merren parasysh edhe si veper penale kunder tij!Ne rast te kundert do kemi nje Spak te pabesueshem kur edhe qytetaret e ketij vendi po shohin nje ngurrim te ketij organi te akuzes kunder atyre qe populli shqiptar i njeh si te korruptuar tashme prej vitesh!

        1. l
         liu

         ikni more monstra te dy

         1. E
          Emigranti

          Grate ku ti keni,motrat,fisin ,qente ,macet,bagetine komshin.do ju vi ora te gjitheve.bytheqira jeni ,bashke me besin e xhensiles.

          1. S
           Sheqeri

           Po komshiun pse :)

          2. S
           Sebastiano

           Kellira e Çepanit Agush Metaj ka goje e flet... Spiun dhe hajdut nuk ka me keq kur bashkohen te dyja bashke

           1. e
            erjola e bija e flamurit dhe teutes dashnorja e ar

            iris pekmezi

            Lini një Përgjigje