VIDEO/ Ambasada e SHBA uron 111-vjetorin e Pavarësisë: Gëzuar, shqiptarët luftuan për kulturën dhe historinë

28 Nëntor 2023, 09:54Politika TEMA

VIDEO/ Ambasada e SHBA uron 111-vjetorin e Pavarësisë: Gëzuar,

Ambasada e SHBA në Tiranë përmes një video ka uruar gjithë shqiptarët për 111-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë.

Ambasada thotë se për të shënuar këtë ditë të veçantë, oficerët dhe stafi i ambasadës kanë udhëtuar në të gjithë Shqipërinë për të përjetuar kulturën dhe historinë e larmishme të vendit tonë.

“Urime popullit shqiptar nga Ambasada Amerikane në Tiranë në 111 vjetorin e Pavarësisë! Për të shënuar këtë ditë të veçantë, stafi i ambasadës amerikane kanë udhëtuar në të gjithë Shqipërinë jo vetëm për të ndarë këtë mesazh, por për të përjetuar kulturën dhe historinë e larmishme për të cilën kanë luftuar kaq shumë shqiptarë gjatë gjithë historisë suaj të pasur. Gëzuar Ditën e pavarësisë! Gëzuar Shqipëri!”, thuhet në video mesazhin e shpërndarë në X.

2 Komente

 1. L
  Labi

  Vendet me domethense paskan gjet per te na uruar.

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Kultura e muslimon brother's m'Albanistan eshte shembull ne gjithe boten.... gezuar ramazonin Bayrom hashurre iftar pavaresi!

   Lini një Përgjigje