VIDEO - Shkon të mbajë fjalim poshtë penxheres së Berishës, por e merr gruaja në telefon: Ho mi, se jam te doktori!

28 Mars 2024, 12:25Politika TEMA
VIDEO - Shkon të mbajë fjalim poshtë penxheres së

Nuk kanë fund episodet qesharake poshtë pallatit ku Sali Berisha po vuan arrestin shtëpiak.

Një pensionist që është nisur të mbajë një fjalim të improvizuar, u përball me një situatë për të qeshur.

Teksa nisi të fliste, dikush e telefonoi. Me gjasë bashkëshortja, e cila e pyet se ku ndodhet.

Ndiqeni në videon më poshtë se çfarë ndodh pasditeve te rruga ‘Mustafa Matohiti’:

43 Komente

 1. O
  Ok i tha gruja.Ene un po’ dal per qefin tem.

  Shkoni kaqola mbani e kujdesuni per grate ke shpia,se do tja punojn token te tj.Rrini aty poshte koqeve te mortjes,qe sju shpla mortja ene ju,debila.

  1. D
   Doktor Mortja

   Padyshim! Lirija eshte perhere me mue, kurse keta nuk din ku i lejne grate! Padyshim! Si thote i Qimi i Pekajve, une jam politikan konservator!

   1. S
    Salih Nuk i shpeton me femijet

    Gjithe çmendinen ku e mblodhe o Saleh o kokerr bole

    1. D
     Doktor Mortja

     Padyshim…

     1. D
      Doktor Mortja

      Jam 1, te tjeret me vijne pas! Nese Jane te semure mendore, aq me mire…padyshim

     2. V
      Vranakonti

      Po kenaqemi me te pare teater me personazhin e zi Sali Berisha dhe me disa aktor qe kane studiuar ne shkollen e Saliut. Pa le pastaj nje publik poshte dritares se Saliut. Oh ç'u kenaqem.

     3. I
      Ilir Meta

      nuk e di nese ka humorist te mbledh kto qyfyret be rrugices ,se me nje skenar te mire do dale filmi me i bukur i shekullmit per humor

      1. D
       Debilokrati Salës

       Këta debilët kanë vajtur të gjithë te doktori I gabuar !

       1. D
        Doktor Mortja

        Jo, pse! Te gjithe jane per ne sharre! Marrin bekimin e Doktor Mortjes!

       2. G
        Gjeli

        Cfar komunikimi , ho mi lope ku te jem te penxhereja e Sales na mbyten shpellaret

        1. P
         Patrioti

         Ik moj pallohu gjëkundi se dhe ky palloshi po pallohet nga Sali mortja.

         1. Azio

          Sa bukur qe flet. Cfare gjuhe perdor ky gomar intelligent? Kjo eshte gje a gjeza e dites.. E shikoni cfare simpatizantesh ka rreth vehtes Sali super krimineli,ndyrsira e Shqiptarizmit. Ata qe e Duan ta mbsjne me shendet dhe t'ja lajne e lupine bythen.

          1. D
           Doktor Mortja

           Padyshim…

          2. U
           Unë

           Kur i tha, jam te doktori, asaj i ka rënë zali, se ka menduar që burrit i ka rënë dambllaja. Në të vërtetë, më mirë dambllaja se saliu!????

           1. 1
            1

            E xhvleresuan portokallin aktoret e rugices se te mareve

            1. V
             Vari pambukun

             Po i thot gruaja qe bjeri leket ne shpi qe ke mor aty Ke saliu,,mos i pij me shoket,,,

             1. T
              T

              Si qeshin kot ata karat .nga qe nuk qajnë dot me.kto idjotsira.

              1. J
               Jarani

               Gruaja e pyeti kete cecenin se ku eshte qe te jete e siguruar qe burri per nja dy ore nuk vjen ne shtepi ,keshtu qe ka kohe boll me bo qejfin me Jaranin ,po si ky jane shume ,grate e ketyre ceceneve paskan qene me fat per ( burrat ) qe kane .

               1. r
                raul

                gjithe trushplaret shpellare qe i mban me endrra qesharake Imam haxhi dede sali dumbaba me 40 hajdute. Sa qesharake jane bere para popullit te Tiranes keta shpellare qe presin te ngjallet i vdekuri si Jezu krishti, turpi i botes. Ne 2025 gjigandi Edi Rama merr mandatin e 4t dhe maxhoranca shkon ne 84 deputete per inat te Agron Gjekmutit qe ka filluar te ngrefet si gjel gaduf pasi lepiu ate qe beshtyu pa pike turpi. po ku kane turp shpellaret e vicidolit .

                1. U
                 USA

                 o Zot !gjithe rrotat e karit shkojne poshte dritare se Salih kurves

                 1. D
                  Doktor Mortja

                  Padyshim… Prostituta Kombetare sali u jep bekimin e dites!

                 2. E
                  Evisa

                  Ka të ngjarë që doktori e përjeton izolimin njëjtë me astronautët që qëndrojnë në stacionin hapësinor. Por ka dhe një avantazh të madh, duke ja njohur dëshirën e tij të papërmbajtur për të patur një tufë me njerëz që t'u mbaj fjalim, dobiçëria e PD gjen kohë të tallet, mbledh përditë nja 30-40 njerëz, të cilët vrasin kohën duke dëgjuar pjesë nga veprat e shokut Enver për revolucionin, që doktori u lexon nga dritarja e "stacionit hapsinor".

                  1. T
                   Tartufi

                   Vjetersira, primitive Se intelektualet e vertete jane ikur osé deviar nga kafshet we kane ngelur

                   1. e
                    emigranti

                    po shkon sepse kur te fitoje saliu do kap ndonje karrike

                    1. S
                     Saleh kari

                     Patjeter, krietar SHIKU

                    2. V
                     Veri

                     Ky eshte Sinoni, prej selite. Kush se njef sinonin, dy klasë shkollë ka, ka mbaru në prisk, dhe erdhi si me qarkullim intelektual në selitë ????. Sinoni edhe mund te ketë tall bythën, se katunaret jon si puna nastradinit.

                     1. l
                      lindio

                      Ceshte ky idiot?

                      1. V
                       Viçidoli

                       O Sinon o hajvon,shko tek gruaja se ta morn lëre salën me lirinë,shko se grun po t'a çin.

                       1. F
                        FUTJA KOT FRROK

                        KOMENTE E GAZETE KURVE PO AJ NJE PENSJONIST ESHTE NUK ESHTE AKADEMIK ESHTE THJESHTE NJE NJERI SI GJITHE PRINDERIT E ATYRE QE SHKRUAJNE KUNDER MENDONI BABAIN TUAJ NE ATE MOMENT NNJEREZ PA CIPE PARTIAKE TE NDYRE NUK ESHTE PARTIJA QYTETARIJA PO JANE NJERZIT E QYTETERUAR QE KAN REVOLTEN E VET TURP PER JU QE SHKRUANI KUNDRA NJE PRINDI TE MOSHUAR

                        1. S
                         Shqiptari

                         Eeehhhh! Rreziku,paska humbur gjithe diten sa dhe ata te shtepise jane ne alarm.Me te tille burra doktori do shpetoje nga “Kafazi”

                         1. E
                          Emiljano

                          Hahahahaha tragji komedi made in sokaku i te marreve,injoranca nuk njeh kufi dhe moshe.Ik o gjysmak ke gruaja ne shpi dhe qani hallet tuaja o debil,lere doltor mortjen se nuk e rruan per ty o gomar

                          1. D
                           Doktor Mortja

                           Padyshim… Jena mbledh na ketu… du tju garantoj ju, se padyshim… Rrofte populli shqiptar!

                          2. Analist

                           Gruaja eshte ne hall i duhet hamshori sot dhe i zoti e ka vleresuar duke u larguar nga shtepia dge duke ja lene kurverise.Shikoni cfare sjell mungesa e drejtesise krimineli sale duhet te izolohet teresisht ne faktai duhente divjej ne turen e druve ate jo vetem se gjen gje po behet ai shkas te ndandahet familja e budallait qe shkon per disa lek te mbeshtese kriminelin qe te pije dicka dhe dikush ti kaleroje te shoqen.Telashe telashe dhe vetem telashe nga sale hajduti nongrata.Sa keq o drejtesi.

                           1. H
                            Hahahahaha....

                            Hahahahaha....tironas koke loqe.....ja shkerdheu Saliu Tironen....me ndertime pa leje....me toka e prona te,,,,,,xanuna,,,,,,,prap ,,,,,,qelpicat,,,,,tironas votojn e i shkojn mbrapa Sali mortjes.....eshte te vesh "duart ne koke " me kete komunitet hajvonesh....pastaj ju vjen keq kur ju thua,,,,,derra te trashe,,,,,,dum baben,,,,,e byth-perpjete me hasude ne xhep te pantallonave......cmenduri.....

                            1. D
                             Doktor Mortja

                             Padyshim… du tju garantoj ju, se patjeter! Ligji 7501 u miratua nga Safet Zhulali, une u genjeva, mi hengri kumbullat pas shpine! Betohem, lisha Sugarbaben, kur te vij ne pushtet do kthej token te pronaret e vertete! Zhulali, Hajdari etj do i nxjerr para gjyqit! Padyshim

                            2. R
                             Rote kari si gjithe katundaret e tiranes

                             Edhe djali i Fari Balliut mbetje rugeve dhe gruan ja shkerdhejne te tjetert. Mendon se do behet deputet, haaaaaaaa zoraxhiu i mutit.

                             1. l
                              ledjo

                              Vetem gomeret mblidhen aty...

                              1. Çka per tu habitur?

                               I lexoni INTELEKTUALET e shqiperise qe si gjithmone jane mbledhur te TEMA , sesi komentojne nje ndodhi krejt normale? Tubimet poshte dritares se Doktorit jane SPONTANE dhe mund te shkoje kushdo , pra edhe nje Pensionist si ai qe po komentoni. Edhe telefonin mund ta hapi se nuk ka portokoll zyrtar aty. Ai zoteria i lejohet te jete i vertete aty , vetevetja. Por ju jeni mesuar me FASADEN rilindase ku gjithçka ndodh me regji te udheheqesit, prandaj se honepsni dot NORMALITETIN , pra sjelljen qofte edhe pa takt te nje pensionisti.

                               1. T
                                Tironci

                                Problemi eshte se ai aty poshte eshte nje nga ata te tokes se xanun. Erdhen nga malet si ai non grata dhe grabiten tokat e gjithshka ne Tirane, e kupton situaten?

                                1. D
                                 Doktor Mortja

                                 Çka per tu habitur?! Te them te verteten asgje. Ky pensionisti eshte njeqind here me i mire se fahri balliu, rustem gjata, motrat vokshi, sudja, tritan shehu, jemin gjana, i qimi i pekajve, sali lusha, ed paloka, flamur noka!! Keshtu qe, bjeri se i bike bukur!

                                2. M
                                 Malo

                                 Komente vulgare qe nuk bejne gje tjeter vec gudulisin Ymerin edhe bindin Edin se publiku po “gajaset”nga shkrimet ne Gazeten Tema,megjithse Edi ka lidhur qefalen me corapen e Erionit se I Kane Arrestuar ca Drejtora qe kan vjedhur ca te holla miliona ????

                                 1. O
                                  Ori

                                  Booo qenka lodh Fuga me Lal Plehun duke shperdare sufllaqe, duke harruar komplet njeriin misterioz të xibrakës dhe ata të kompanisë 5 d construction

                                  1. Y
                                   Yp xhixhi

                                   Ajo e pyeti te sigurohej a shkoi vertet tek Salmuti qe ti jepte gopit se keta hajvanet qe kur ja u mbyllen Sali mutin i kane harruar grate fare .

                                   Lini një Përgjigje