Zbulohet kompania Call Center që mashtronte të huaj, ishte në pronësi të deputeti Agron Shehaj

20 Tetor 2022, 18:40Politika TEMA

Zbulohet kompania Call Center që mashtronte të huaj, ishte në

Seksioni për hetimin e krimit ekonomik në Policinë e Tiranës njoftoi se ka goditur veprimtarinë në fushën e mashtrimit kompjuterik gjatë një aksioni të ndërmarrë në një “Call Center” të vendosur në një ambient me qira te zona e Pazarit të Ri.

Në prangat e policisë kanë përfunduar dy të rinj, përkatësisht administratori me inicialet S.N, 24 vjeç dhe operatorja R.S., 25 vjeç. Policia thotë se dy personat janë arrestuar në flagrancë ndërsa në kërkim është shpallur pronari i subjektit me inicialet B.H., 36 vjeç banues në Tiranë.

Policia njofton gjithashtu se ka sekuestruar 9 njësi kompjuterike, aparate celulare dhe lista me të dhëna të ndryshme të shtetasve të huaj që dyshohet se kanë rënë pre e mashtrimit për të investuar në bursa fiktive Forex.

Operacionin e policisë e ka konfirmuar edhe deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj. Përmes një reagimi ai thotë se është pronari i kompanisë “We Web Developers”, që siç thotë punëson rreth 200 të rinj. Pa dhënë më shumë detaje për punën e kompanisë, deputeti i PD-së akuzon se po i sulmohen politikisht bizneset.

“Kjo është kompania ime “We Web Developers” ku rreth 200 të rinj punojnë në fushën digjitale dhe të programimit. Rama dërgoi policinë në ambjentet me qera të kompanisë dhe ka nxjerrë jashtë me forcë punonjësit, dhe ka bllokuar aksesin. Policia nuk ka dorëzuar asnjë dokument apo akt në lidhje me bllokimin në shkelje flagrante të ligjit. Kërkesave zyrtare për t’u njohur me arsyet e bllokimit, gjithashtu nuk iu janë përgjigjur”, shkruan Shehaj. (Voxnews.al)

32 Komente

 1. J
  Jugu

  Mire ja beni se ka sulmuar dhe denoncuar Gjiknuret e partise ky Shehaj. Dhe shteti i Rames ky eshte qe po hape gojen, edhe deputet qofsht, te qepet nga pas dhe te dergon policine e pastaj tatimet, edhe te na rroj mbreit e ne te semes mileti, dhe vendi. Jeni bere per tu shporrur me shqelma o rilindas.

  1. T
   Tropojani

   Na rrofsh trapin or ti Jugu ,por qe je cecen ,te fala ke nga une Tropojani .

   1. A
    Ali baba me 40 hajdutet

    Pse te mos e besh ti ate pune o "Tropojani"?

   2. V
    Veri Perëndoi

    Ti loz e lot e shijes i'a luan nga vitrina doçkën .

    1. N
     Naim Frasheri

     O Jugu, Rama do tbua Shkerdhej Familbet ,te gjithe Juve qe Grabisni Popullin, Dhe hiqe pseudonimin Jugu ,senga Shkrimi dhe Truri ,Ti sje fare Shqiptar, Je nje Klysh Kurve qe paguhesh vetem per te share Qeverine, Ndaj komenton edhe i Pari, rri Roje, ma kap pak ,dhe shtrengoje, ik boji Ysmetin Grus se pa ta Therin Jugoret dhe Verioret, se harrova, edhe Kosovaret.

     1. L
      Ledina

      Agron Shehaj ne burg e ke vendin, aty do te kalbesh mashtrues!

      1. k
       k

       PD eshte parti fole e vjedhjes,degjenerimit,krimit,mashtrimit,zaptimit,drogës,korrupsionit. Rama eshte i dënuar rë jetë KM derisa të ketë jetë. Ky degjeretata shehaj me guitte degjeneratat e parlamentit do bejne ligje per të mirën e popullit shqiptar ? Shtet i degjeneruar dhe destinuar të shkatërrohet.

      2. H
       Homosexuelle i PD

       homosexueli shehaj thoshte qe erdhi policia pa autorisation d ndersa ata kane arrestuar te tille deputer jane turpi atyre qe e kane votuar kete vjedhes

       1. E
        Europoli duhet te aktivizohet menjiher

        PD-ja eshte nji Bande Kriminelesh qe e perdorin Karten e Deputetit dhe Politiken si nji Pasaporte Diplomatike ,jopak nga te cilat saleh hamuti brrisha -paisi 100-ra Kriminele mbas 97-es te fshihen Botes . Ky turi pordhe Biznesmeni eshte nji Mashtrues Kriminel e duhet te arrstohet menjiher

        1. S
         Sa-Hale Breshkani

         Po c'i bini ne qafe ore te ziut, nje cope buke po perpiqet te nxjerri me djersen e ballit ky birazeri. Shehaj eshte nje biznesmen i ndershem, c'faj ka ky i shkreti nese pleqt dhe ata te tjeret bien preh e skemave mashtruese te tij. Ky po perpiqe te mbaj me pune rinine dhe Rama i bie ne qafe... Hajde qeveri hajde. Kjo eshte e verteta dhe realiteti Shqiptare njerzit dhe biznesmenet e "ndershem" jane ata qe bejn ligjin, jane ata qe fatkeqsisht n'a perfaqsojne ne Parlament... dhe fajin s'e kane ata, por ne, populli qe i zgjedhim dhe u japim voten, dhe pastaj vetem dim te ankohemi... Kur e hidhni voten peshojeni mire s' kujt do ja jepni dhe mos u genjeni per 20 euro

        2. J
         Jusuf

         Dale se s ja u ka shttenguar mire xhixhilene Rama. Ore do behet diktature. Skeni pare gje akoma

         1. c
          cereeee Cufiiiiiiiii !!!! aaaahahahah

          Cufi ,haaaaaaaahahahahah jena dhi n'brek nga Humori jot hahahaha oh sa kom qesh . sa shakatore qe jeni o ju marr djalli

          1. J
           Jusuf trapi

           Jusuf per ty si i foltore,-nevojtore ligji eshte diktature rumpalla demokraci .Mekete nivele qe kane shqiptaret nuk jane gati per sistemin demokratik jane akoma primitive ne vende qe te thone bravo policia bravo Rama qe po zbaton ligjin kafsha thote po vjen dictature ooooo enver hoxha o enver hoxha i ke bere budallenje shqipot

          2. A
           Aron

           Si gjithmone, ata qe lehin me teper, jane kriminelet me te medhenj. A do ndodhe gje? Nuk ma merr mendja, do e hane vetem punonjesit.

           1. L
            Luluvulu

            Zahar shehaj bythlepires zagar i pd

            1. S
             Salkari

             Ja kush e preferon Salahun , hajdutet , mashtrusat , kriminelat , grogaxhinjte , ne pergjithesi njerez qe u pasuruan pa djerse ne balle , ata nostalgojne ditet kur korupsioni ishte sheshit ne emer te demokracise se Sali pordhes ....

             1. S
              Sqepari

              Rrugac i botes krimit

              1. T
               Taulant

               Bastardi kryeminister edhe me Agronin po merret. Agroni ka punesuar me mijera te rinj ndersa kryeministri i 'popullit ne eksod' dogji e shkaterroi gjithcka. Ka bere miliarda pa punuar nje dite.

               1. H
                Himarjoti

                Si i thot populli dalla o Bek se ka hendek!Ka nje urdher nga prokuroria nuk besoj te ket kopetenc policia dhe mbyll aktivitetin.Duhet shikuar se cfar thot akuza dhe pastaj te diskutohet per 200 vende pune apo mijra ero te fituara duke mashtruar njerezit ne evrope.Nuk ishte televizioni jone qe solli fakte per dy qytetar italian viktima te mashtrimeve nga telefonato tuaj qe zjejn e pervelojn nat e dit.Shpresojm mos te jet e vertet .

                1. Çekiçi

                 Kam vetem nji pytje A ka ndonji deputet apo zyrtar i PD qe nuk është rrënues i shtetit Shqipetar duke ja filluar nga Sali Karagjiqi dhe te gjithë deputetet e PD pa perjashtim

                 1. e
                  edi

                  Po ka,eshte Lefter Koka,Sajmir Tahiri ,e nja 5-6 te tjere qe ngriten inceneratoret.

                 2. F
                  FCB

                  Merro...merrooo...eshte bllokuar objekti qe ka qene pa leje dhe jo biznesi i Shehajt qe ska lidhje fare me mashtrimet...Merroooo...bllof prape si gjithmone :))

                  1. l
                   labi

                   Ky loqja eshte fluger i neveritshem poaq dhe dhjeranik e frikacak nga Sala.Butak muti pa shtylle kurrizore

                   1. E
                    Edi.1979

                    Pòòoooooooooooo Mero

                   2. J
                    Joti

                    Mut agroni mut edvini mut saliu i agronit ato robt ku i keni socialist e demokrat jeni felliqsirat e kombit jeni hajdutet e ketij vendi kur do vij ajo dite te shporeni se na dhembin syte nuk ju shikojme dot na jeni bere gangrene 30 vjet ky muhabet

                    1. E
                     Edi.1979

                     Po Mero ja futeeeeeeee kot po kot fare

                     1. D
                      Dajti

                      Arestohen dy te rinj perkatesisht 24 dhe 25 vjec dhe nuk arestohet pronari i biznesit,apo pronari eshte ne autobuz dhe nuk di me cfare meret biznesi i tij.Absurditet ????

                      1. e
                       edi

                       Ke te drejte Dajti, eshte e njejta gje si ne qeveri ku arrestohen ministra dhe Rama smban asnje pergjegjesi sepse pergjegjesia thote Rama bashke me patronazhistat e tij eshte personale.

                      2. A
                       Anduen

                       Po mire ke te besojme tani. Meron qe thote qe ka zbuluar mashtrim ne call center? I bie te nxjerrim genjeshtar KM qe doli publikisht dhe tha eshte bllokuar nga dallandyshja IKMT ndertimi pa leje i nje personi ( qe kishte 20 vjet aty dhe qe shteti i kishte lidh dritat, sahatet, ujin mqns ishte pa leje) dhe me kete rast tha bllokuam dhe biznesin qe " rastisi" brenda dhe qe " per cudi ishtekompania e Agron Shehajt!!! Mero, ti je shpifes dhe tu shkaterron jete dhe biznese. Me shpifje. E di qe nuk te vjen turp kur sheh veten ne pasqyre se je mesuar. Por ne kete bote gjithmone ka nje kthim restoje, reciprociteti. Do ta kesh dhe ti se eshte ligji i pashkruar i natyres. Turp te kesh. I sherben Rames me shume sesa rama vete ta kerkon.

                       1. E
                        Emigranti

                        Deputeti e ka të ndaluar me ligj të ushtrojë edhe veprimtari private fitimprurëse. Edhe pa një konstatim bindës, Koço Kokëdhimës iu ndërpre mandati. Kurse ky zotëria e pohon publikisht që qënka biznesi i tij! E kisha planifikuar të kthehesha në Atdhe, por kjo rrumpallësi (asnjë, përfshirë edhe kryeministrin, nuk e ka përmendur këtë shkelje kaq flagrante të ligjit nga ana e deputetit Agron Shehaj, por mjaftohet me shkeljen ordinere të palejesisë objektit!!!) më bën të hezitojë. rrumpalla vazhdon.

                        1. K
                         Kunati

                         uuu po ky? cne Gon Shehaj me keto mashtrime? Ai ben si i ndershem..

                         1. F
                          FATMIRI

                          KY GRUAQIRI NA HIQET SI I NDERSHEM NE SHQIPERI DUHET NJE JUNT USHTARAKE PER 5VJET TE ÇFUQIZOHEN TE GJITHA LIGJET DHE KETA QE KAN VJEDHUR TU FUSIN PLUMBIN DHE TI LEN RRUGES QE TI HAN QENT

                          Lini një Përgjigje