ZYRTARE/ Roland Bejko merr votat e kryesisë së PD si kandidat për Tiranën

26 Mars 2023, 21:06Politika TEMA

ZYRTARE/ Roland Bejko merr votat e kryesisë së PD si kandidat për

Roland Bejko ka marrë votat e shumicës së kryesisë së Partisë Demokratike për të qenë kandidat për kryetar bashkie në Tiranë. SiÇ mësohet nga burime pranë PD-së, edhe pse Bardhi, Tabaku e Çupi sërish kanë bërë thirje që të mos paraqiten kandidatë, shumica ka zgjedhur që të jetë pedagogu Roland Bejko si kandidati zyrtar që do të përballet në garën e Tiranës.

Të shumta ishin diskutimet në mbledhjen e Kryesisë së Alibeajt, mbledhje e cila zgjati deri pas mesnate, për të vendosur variantin sesi do të shkohet në zgjedhjet e 14 majit.

3 variantet e diskutuara ishin që në zgjedhje të shkohej vetëm me këshillat bashkiak, të kandidohej me këshilla bashkiak dhe në ato bashki ku ka potencial dhe të kandidohej në të gjitha bashkitë e vendit, përfshirë 3 bashkitë e mëdha, Tiranë, Durrës, Elbasan.

Mësohet se pas shume diskutimeve, pas mesnatës, Kryesia ka votuar, për secilin nga tre variantet.

Sa i përket variantit të parë, për të kandiduar vetëm për këshillat bashkiak, Kryesia e Grupit të Alibeajt ka votuar kundër, rreth 15 vota kundër.

Varianti i dytë, ku të kandidohej për këshillat bashkiak dhe në bashki specifike, ku kishte kandidatë fitues, u votua me rreth 15 vota kundër.

Ndërsa varianti i tretë, ku do të kandidohej për Tiranën, Durrësin, Elbasanin dhe bashkitë e tjera, u votua me shumicë nga Kryesia.

Emrat e propozuar në mbledhje si kandidatë të mundshëm për Tiranën ishin:

Tabaku u tërhoq, duke argumentuar se nuk do të përçajë PD-në, duke mos e pranuar propozimin. Të njëjtën gjë bëri edhe Xhemal Gjunkshi, i cili gjithashtu u tërhoq.

Sa i përket kandiatëve të publikuar deri  tani nga PD e Alibeajt, ata janë 17.

Vaut i Dejës- Klomentina Drini

Por edhe pse një vendim të Kryesisë për të hyrë në zgjedhje me 61 kandidatë, është vendosur që degët e PD-së në rrethe, të vendosin nëse duan të hyjnë me zgjedhje, apo jo?

20 Komente

 1. s
  sonila

  me i mire se Kellici i foltores eshte patjeter, e ndoshta dhe se ai mazhorances.

  1. S
   Sefer Daja

   Ksaj i thon tironçshe: M'ka çu nona me la gojën!!! Mo mir mos vinit kandidat fare! U futshit ne gar vetëm për keshilltar e do ju kuptonim mo shum!

   1. S
    Sefer Daja

    Ksaj i thon tironçshe: M'ka çu nona me la gojën!!! Mo mir mos vinit kandidat fare! U futshit ne gar vetëm për keshilltar e do ju kuptonim mo shum!

     1. s
      saliu duhet te shpallet terrorist

      lesh arapi i beri krimineli sali,keta servila e frikacake berishiste me komunista se enveristet.akoma keta servila nuk po kuptojne qe krimineli sali ka hallin e familjes se tij dhe harroi edhe revolucionin e tetorit

      1. S
       SADIU

       Këta 3 këlyshëve e Saliut pse i mbani, ata po zbatojnë me përpikëri porosit e tyre. PD do të dal shumë më mirë nga nongrata.

       1. M
        Mos i fal zot e dine se cfare bejne.

        Keta te PD se vules nuk te lene edhe diten e diele pushim. Ku e gjeten kete tullac qe i ka ik nga duart voraxhiut, ky Fontomas nuk mori dot as 200 vota per deputet ne qytetin e tij te lindjes e te rritjes ku i rane edhe floket (n.q.s ka pasur ndonjehere) e kandidojne per Kryecar ne Bashkine e Tiranes. Kesaj i thone qe Lali Plehra ne vend te shkoje per gjykim si kokrra e hajdutit qe eshte, i bejne dhurate fitoren e trete rradhazi per Tiranen.

        1. O
         Oh sa kom qesh

         Percarje e PD-s percarese.

         1. a
          alibasha

          Nuk gjetët ndonjë nga Konispoli?

          1. g
           goni

           good luck ????????????????????

           1. o
            opozitat e sajuara jane te Deshtuara

            Kurre nuk ka ndodhur qe ne oborrin e PS te kete nje interesim a padurim kaq te madh per ti sajuar nje kandidat ne zgjedhje asaj PD "zyrtare", Vulen e te ciles ja varen ne qafe Alibeajt... sepse ishte komanduar ne detyre Kryetari nga ish-Kryetari kur ka dhene doreheqjen (!) Votat qe mund te marre nje gagac i tille ne gare vlen per ti treguar se pari opinionit brendeshem e se dyti Ambasades amerikane se sa vlen ajo Vula e nje partie opozitare kur tentohet ti vihet ne qafe atij qe nuk ka vota opozitaresh.

            1. F
             FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

             Ne ate bande te quajtur PD,sot e 30 vjet prone e SS-Serbit Sali edhe TABAKU eshte ALABAKU!Kandidimi i Bejkos ,gje qe duhet bere ne gjitha bashkite me personalitete qe gezojne te drejten morale ...E VETMJA RRUGE!

             1. e
              edi

              Kurse ty Fazlliq duhet te nxjerrim tek semafori i 21.

              1. L
               Lazio kanabi

               Te dashur miq,kushurinj.Armiku qe shemtoi Tiranen ne keto vite,do pesoje humbje te thelle.Do ta zbukuroj Tiranen me bimen dekorative shume te bukur dhe te kerkuar ,"lazaratus kanabis".Specialist agronome te kesaj bime Jane gati,prej Lazarati.Ju vetem vitoni per ne"

               1. T
                Tualet Palla- Lenini I Librazhdit

                Prodhuesit e penisave artificale ( dildo dhe vibratore) I kane ofruar ketij debili te behet kallep per kontraformen e karit origjinal te zones Kurvelesh Surrel. Kete seri do e perdori Rripjellja si souvenir per 8 Nentor diten e theme limit te PPSH

                1. T
                 Tironci

                 do shofim gallate me Foltoristet dhe keta te PeDes Ky bejko do jete gallata me e madhe bashke me Belinda Kellicin

                 1. Y
                  Yp Xhixhi

                  Mos i permend Kellicin asaj Belindes se kalon ne orgazem pastaj kurvica rilindase.

                 2. D
                  DEMOKRATI

                  SUKSESE

                  1. A
                   Ali Beu

                   Po kete koke kari gjeti Ali Beu? Lemsh e beri Edrama PDne e vules. I humbi edhe vula se ndjekes nck :))) po c’mund te presesh nga nje edhe Ali edhe Bej!!

                   1. D
                    Deni

                    Kane bere mire qe po kandidojne per K| Bashkie, ndryshe do konsiderohej si nenvleresim i vetvehtes dhe publiku nuk do ti votonte fare as per keshilltare. Nuk ke cfare ti besh, ketu e katandisi mender Berisha kete parti.

                    Lini një Përgjigje