"Albin Kurti do të japë dorëheqjen pas 17 shkurtit"

24 Janar 2023, 11:40Rajoni TEMA

"Albin Kurti do të japë dorëheqjen pas 17 shkurtit"

Analisti Drizan Shala është shprehur se pritet që kreu i qeverisë së Kosovës Albin Kurti të japë dorëheqjen pas datës 17 shkurt, festën e Pavarësisë së Kosovës.

Në një intervistë për Euroneës Albania, theksoi se pakënaqësia e qytetarëve ndaj tij po rritet çdo ditë më shumë.


“SHBA e ka  vizionin dhe rrugën e qartë përsa i përket asociacionit.

Kurti sipas gjasave do të gëzojë dhe 17 shkurtin si Pavarësinë e Kosovës  dhe më pas mund të presim një dorëheqje të tij sepse pakënaqësia e qytetarëve ndaj tij është vetëm në rritje.

Ne shumë grupe Albin Kurti është i komentuar, në çdo mënyrë dhe në çdo sferë.”- tha ai.

23 Komente

 1. F
  Fatmira

  Kaq vone?!

  1. R
   Raimond vlonjati

   Albin Kurti eshte me i miri qe ka Kosova , Eshte qendrimi i forte i Albin Kurtit qe i beri te Medhenjte ta detyrojne Vucicin te vendosi per Kosoven Albini duhet te vazhdoje patjeter ne krye, s evetem ai e con Kosoven perpara dhee shpeton nga thonjte e Serbise Gjithe te tjeret atje jane kara

   1. p
    preshevali

    Ndoshta edhe ai jo, kohë e veshtirë per shqiptaret, por nese Albini jo keta tjeret jo se jo.

    1. R
     Roberto

     Albin Kurti eshte fatkeqesia me e madhe e KOsoves se Shqiperise nuk i rruhet per nje legen per te. E kam thene vazhdimisht prej kohesh qe uji i gamiles se Albin Kurtit po shteron.

   2. P
    Pra c'po ndodh me Shetin e Kosoves ?

    Ne qeverrine e par u arrestua Ramushi e qeverria u shenjua nga ajo goditje Psikollogjik ,qe shkakton ne te tilla raste c'regullime dhe kthim mbrapsh ,duke ndikuar pra ne Funksionimin e Shtetit, duke e c'organizuar e mos e len ne qetesi ,te ndertojne Shetin e tyre . Mbas asaj qeverrie , u rrase brenda Kosoves ne emer te Shtetit Ligjore :Kali i Trojes i cili , jovetem rrexoj qeverrine e Presidentin Thaci por edhe arrestoje Lideret e UCK me motivin ; (perse Penguan Ushtrine e Millosheviqit te kryente Gjenocid ne popullsine civile ne Kosove ) . Mbasi vune ne krye ate qe Dikujt ju duk Simpatik ,e futen ne Centrifugen e Djallit dhe e qiten andej pa Tru ,mbasi keshtu ju duket me Simpatik se me pare por edhe sepse e len perseri Kosoven ne Kaos e Probleme ,qe ajo pra Shteti mos te ket Kohe te marri vehten e i sherbeje qytetareve vendit te tij Konsolidimit te Shtetit Kosovare por te Xhonglohet nga njera an ne tjetren si top Ping -Pongu . Halle_luja !

    1. A
     Arjan

     O JU TE TEMES PO PER RAHMUTIN KUR MENDONI SE DO JAP DOREHEQJEN SE KA 20 VITE NE PUSHTET.

     1. T
      Tirana

      Si Mr. Bean eshte kopje

      1. G
       Genti

       Mr.Bin të bën të qeshësh se atë detyrë ka kurse ky Al Bini të bën qeshësh me paaftësinë dhe këmbënguljen prej gomari. Mirë do bënte të ikte një orë e më parë se asgjë s'ka bërë. Eshtë marrë me ca teneqe makinash dhe me bllokime rrugësh gjithë kohën.

      2. M
       Mbasi e Krye Detyren po Largohet !

       A po pregatitetn Kosvaret per nji KM te ri ,duke mos u gjendur te papregatitur nderkohe qe Djalli i shfrytezon kto "Pauza" te padeshiruara shkaktuar nga faullat nderhyrjet e Renda ,te padrejta nga Kundershtaret ne fushe ?

       1. L
        Lol

        VAZHDO MERO KELLIRA ME PUNET E NDYRA TI E CARI YT KU NGECTE NE FYT DJERSE E FUKARENJVE JENI KOKRRA E MASKARENJVE

        1. F
         Fatosi-kosove

         Vone e mori vesh kurrci se e perdoren pjella serbosllave dhe ne fund do ta hudhin ne koshin e plehrave, millka pllanica-osmanka e siguroi se do ti ndihmon te behej si shoku tita dhe bashk me osmanken ta rikthenin brastvo jedinstvo ne rajon, dhe siq duket kurrci e paska kuptuar se vuqiqi ja arriti qellimit qe permes millka pllanica-osmanka ja ka futur dy kembet ne nje kepuce, tash JO qe ngeli pa mbeshtetesit e bashkimit kombetar por do te akuzohet edhe si tradhetar dhe bashkepunetor i pjelles serbosllave qe ne kosove udhehiqet nga millka pllanica-osmanka, ne mal te zi nga abazoviqi dhe ne fund bashk do ta shpallin vuqiqin mret, hajde allbin kurrci luje koken se nuk ashte turp te gjithe po e shofin se je ngulur ne mullar e millka pllanica-osmanka po tu kruen vesht lapoq.

         1. a
          azem bejta

          Kurtoviç ka qenë është dhe vazhdon te jetë e keqja e Kosoves se bashku më Osmanoviqen dhe rrugaqet e VV qe janë në qeveri në parlament dhe në presidencë

          1. e
           emigranti

           Keshtu ndodh kur nje budall hedh nje gur ne pus. Po si mund te jete lajm nje shkrim i tille qe ne momentet me decizive per Kosoven hedh shashken per doreheqjen e kryeministrit ( pra zevendesimin e tij me nje Yes man ), veprim ky qe do ti konvenionte mjaft Serbise.

           1. q
            qafoku

            Me ben pershtypje "ngjashmeria" e hapava te ngjashme te Vuciqit dhe Kurtit. Gati, gati identik. Te dy ankohen per Ameriken dhe Evropen. Te dy kane "kercenuar' me doreheqje. Meqe Vuciqi e ka "zbutur" kercenimin per doreheqje, po pres qe edhe Kurti ta zbus kete kercenim. te dy keta armiq te popullit shqiptar, thjeshte 'luajne" me perpjekjet e Amerikes dhe Evropes qe pasi u "fitua' lufta te fitohej dhe "paqja". Madlen Ollbrajt coc ka ditur kur tha se Kosova duhet te fitoje dhe paqen. Ajo ka ditur 'lojen" e dashnoreve qe luajne Kurti dhe Vuciqi kunder perendimit. Vuciqi sepse e ka koken plot me mut dhe Kurti sepse e ka koken te shtrember. Diku ka ngrene ndonje goditje dhe i eshte demtuar truri....

            1. F
             Flamur Struga

             Kujt i pengon Albin Kurti si Kryeminister i denje i vendosur atdhetar ,larg pares qe vehtes ja ka ven obligim qe ne moshen e rinise per ta pare Republiken e Kosoves te lire te pavarur dhe te jete shqipetari zot i vetvehtes?Kush jane ata te cilet Albin Kurti,ua prishi enderrat e hidhura qe ligji rusoserb te mos kujtohet neper gjykatat famekeqija .qe cizma rusoserbe te mos shkeli token e Kosoves Martire?kush jane ata perbindesh qe ne trupin e tyre kane vetem gjak rusiserbi pos armiqeve shekullor te kombit tone?kush nuk mundet me shume te bej masakra!burgosje,hedhje helmi ne Kosoven Keshtjelle?? ,,,keto te zeza,veti cnjerezore i deshirojne vetem rusoserbet,zvarraniket me shpirt anakonde.Po kush nga ata shqip foles vjellin vrere,ndaj Albin Kurti,personi i cili eshte shembulli me i mire per frymezim per te krijuar nje gjenerate dhe plote gjenerata si busull orientimi ,te gjitha keto vetem qe jane tipare veti te keti tribuni te kombit tone,pos Kuislingeve atyre qe paguhen ,ata parazitet e zorres deudenus,qe kane mallkimin e mbare Kombit..Sot cdo shqiptar e ka besimin e plote tek Qeveria e Vjosa-Albin,ngase jane figura te ndritura per te cilet betohet dhe perkulet nje kombi tere.Per ata qe jane me gjak te helmuar,le te ndergjegjesohen se sot nuk eshte i tepert as nje shqiptar duhet te jemi me ndergjegje me bindje per te dhpetuar Republikae Kosoves per te cilen duhet te ndihmoj cdo shqiptar.,,,,,,

             1. B
              Babloku.

              I dashur Flamur. Faleminderit per hartimin qe ke bere, por nuk na thua se pse Albini do jap doreheqje sot dhe e mohon mbas nje ore, njelloj si Vuciqi. Ne qe shkruajme ketu jemi prinder, gjysher dhe te rritur dhe analizojme ngjarjet. Ka edhe ndonje adoleshent si puna jote qe mendon se je ne klasen e dyte te shkolles se mesme dhe mesuesi te ka dhene detyre te shkruash per "Albinin revolucionar". Leri llafet si kalama, por na thuaj se ku eshte e mira qe Albini i kundervihet aleateve tane. A eshte kjo qe kerkon Vuciqi, apo Albini dhe Vuciqi punojne sipas udhezimeve te Putinit. Ti dhe Albini keni te njejten veti: shisni llafet. Ne ndryshim nga ty, Albini duke shitur llafet e bukura tek adoleshentet, shet Kosoven. Duhet te jesh shume i ri qe nuk kupton se cbehet "mbrapa perdes".

              1. P
               Pollogasi

               FLAMUR, fyellit i bie Vucici dhe valltarët i zgjedh ai - Vucici dhe mjaft prej shiptarellave hyjnë me dëshirë në vallen serbe, pa e ditur se muzikën e kujt e luajnë, vetëm për inatë të Albinit se ua derdh vorbat me "flori" të vjedhur. Shiptarellat nuk honepsin grushtin e shtetit serioz, parapëlqejnë atmosferë dasmash në punë shtetërore. Albini fitimtar arbnor.

               1. p
                poluga

                Ti Pollogasi qe je serb nga emri(poluga) eshte mire te mos perdoresh fjalen "shiptar" per shqiptaret e Shqiperise. Ofendimin qe ti ben njelloj si dhe serbet kur ju drejtohen juve shqiptareve te Kosoves, tregon se ti je vertet Poluga, qe flet shqip.

              2. P
               Per qafokun

               Vucic para 2-3 oresh tha: Bude li potrebe da na bilo koji način sačuvam državu ne bih se libio. To nije ovaj trenutak, ali nemam problem sa tim. Ja živim za državu i ja sam vojnik države. Ono što bude državni interes ja ću to da uradim", naveo je Vučić. Ne se ja vlen qe te ruaj shtetin, nuk do lekundem ne kete drejtim. Nuk eshte momenti, por jam i vendosur. Jetoj per serbine dhe jam ushtar i shtetit. Do bej ate qe eshte ne interes te shtetit, tha Vuciq. Pra eshte e vertete se Vuciqi po "lekundet", per te dhene doreheqjen...E verteta eshte se edhe Kurti eshte ushtar i shtetit dhe do beje njelloj sic ben Vuciqi me te vetmin ndryshim se cilit shtet i sherben doreheqja e tij.

               1. F
                Flamur Struga

                I nderuari Bablok,une qe po te shkruaj jam i biri i nje te burgosuri per Repuloken e Kosoves,qe Kosova kjo pjese e Shqiperise te okupuar,duhet te jete e lire e pavarur qe edhe bashkemoshataret e mi ,femit tane te pa lindur,te lindin te rriten ashtu sic rriten edhe femit e tere botes.Une nuk jam "femi" i kam 30vjec mbi supet e mija dhe me arsim te larte,Ceshtja shqiptare ,trojet tona te okupuara masakrat qe kombi yne vecanerisht Kosova martire ,i ka perjetuar per cdo dekade ose edhe me shpesh nga 1878 e kete.Edhe ti o babelok,foli femive te tu,tregoju atyre se cdo pellembe e tokes te Kosoves,eshte e ngopur me gjak shqiptari,qe rusoserbet nuk kane kuesyer edhe femit neper djepa,,,i di ti keto o bablok,i ke lexuar ?me duket se ti je i hionotizuar dhe nuk te vret ndegjegja per heroixmin epopullit tone perballe nje armiku shekullor.Po perse thua Albini na ka shpelare trurin,e ke gabim Albini dhe Vjosa jane njerezit e duhur qe do ndryshojne rroten e historise,jane burim i vertete nga te cilet buron dashuria per Kombin ,Atdheun Lirine ,aintegritetin teritorial...prandaj bablok mos ju gezo dhe mos i lako emrat e atyre qe na kane ndihmuar dhe i kemi aleat,se Kosoves dhe mbare trojeve tona,duhet te gjithe shqipetaret ti vene gjokset neper barikada,se lirine nuk ta fal rusoserbi,ate duhet ti une me cunat e tu ta fitojme dhe ta mbrojme.Keshtu thuaju cunave te tu,keshtu do tu them edhe une te mive kur te me lindin dhe ime me do tua kendoje kengen ne djep ashtu sic maka kenduar gjyshja ime (e ema e babit tim): urulla urullA!merre gjumin cunin o cunin gush pellumbin o qe te rritet dhe te behet per Lirin e Kosoves????.te flm per keshillen ,ne do triumfojme oo Bablok,

                1. L
                 Landi

                 Po vonohesh Albin,bej doreheqje dhe lerja te tjereve Mutin tek dera.Vjen nje Gjel i Ngrehur nga Amerika,eshte vetem nenpunes,eshte sot neser iken ne vend tjeter,dhe arrin thote:Asosacionin do ta beni,ose ka te tjere qe e bejne.Asnje nuk hap gojen,te theret me emera Opozite vetem per nje karrige thone OK.Keshtu iku Cakorri(ishte po Amerika dhe EU qe thonte bejeni per vizat),keshtu flet nje Ambasador tjeter(Me emrin Hill), qe nuk diskutohet qe punon per Serbine,sepse kot nuk e derguan ne Serbi,arrine dhe thote:Ne fillim Asosacioni ,Pastaj,po them Pastajjjjjj Marreveshja.Ik or Albin dhiju nje Mut te gjithave.Deri dje nuk me pelqeje fare si Njeri i Politikes,me mire dorehiqu dhe te shohim pastaj kush ka Bythe ta beje.Asosacioni eshe Autonomi,Autonomia mbas 1 viti behet Kalim ne Serbi.Mjaft or Shqiptare me Idiotlleqe,lereni Ameriken dhe EU ne punen e tyre,shikoni ku eshte Interesi i Atdheut ne keto momente.Po te jete e gjithe Politika bashke,Amerika qe tall bythen me ne,nuk ka cfare te beje,por ato i kane blere te gjithe,dhe Albini ka ngel si Peshku ne Tigan.

                 1. B
                  Babloku

                  I dashur Flamur. Me behet qejfi qe mu pergjigje dhe te kerkoje falje ne se te kam ofenduar. Ne thelb une te kuptoje shume mire, sepse edhe une kam qene i ri si ti. Ajo qe kam mesuar qe kur ishja i ri eshte se serbi i ka manipuluar shqiptaret duke perdorur "dhenduret' e tij. Nuk eshte vendi te te kujtoj se shumica e udheheqesve "komuniste" te Kosoves kane qene dhendure te serbit. Edhe ata flisnin per "bashkim vellazerimin" por gjaku i tyre i trazuar ua zbuste shpirtin luftarak. E njejta gje ka ndodhur edhe me Kurtin. Ai eshte nje varjant i "zbutur" i dhendurit te serbit sepse eshte dhender ne Norvegji. Kjo i dashur Flamur, tregon se Kurti eshte tip "moderator" dhe pak mendon per shqiptarizmen... Nuk eshte vendi te te them se Kurti duke qene kunder Amerikes eshte kunder Kosoves... Ai nuk eshte sot por qe ne kohen e Rrambujese. Edhe reciprocitetin e "shpiku" per te kundershtuar bisedimet qe mbeshteteshin nga perendimi...etj ...etj...Tere ajo qe dua te te them eshte se njerzit duhet ti gjykosh nga veprat dhe jo nga llafet. Une nuk kam asgje kunder Kurtit si person, por shoh qe ai thjeshte ben politiken e Vuciqit. Ne te tera rastet ai ka luajtur me llafe "patriotike" por qe kane cuar uje ne mullirin e serbit. Kulmin e hipokrizise e arriti kur kundershtoi Thacin per "shkembimin e territoreve. Ne thelb i dashur Flamur ai po ja "fal" veriun e Mitrovices ne vend qe ne shkembim te merrte Presheven dhe Bujanovcin. Une nuk e kam degjuar Kurtin qe ti kerkoje Vuciqit po ato gjera qe ai i kerkon Kurtit, kur vjen puna per pakicat etj...etj....

                  1. G
                   Graniti

                   Albini i pengon hajnave té kurruptarve,hipokriteve dhé trathtaréve té kosovés.Edhe nese ndodhé doréheqja ajo do jene se ky atdhetar nuk e pranon Asiacionin e komunave té shkenizmit.Kjo do té jeté arésyeja e véteme e njé njeriu dhuraté e Zotit qé nuk e doné shqipja mafioze.Mafja shqiptare.

                   Lini një Përgjigje