Dy ditë para zgjedhjeve lira turke shënon nivelin më të ulët historik

26 Maj 2023, 15:31Rajoni TEMA

 

Dy ditë para zgjedhjeve lira turke shënon nivelin më të

Lira turke ka shënuar nivelin më të ulët historik kundrejt dollarit, përpara raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale.

Erdogan, politikat monetare të të cilit kanë nervozuar investitorët e huaj dhe kanë bërë që lira turke të bjerë, pritet të marrë mandatin e tretë pas një balotazhi zgjedhor.

Lini një Përgjigje