Flet vëllai i Liridonës: Do e zhvarrosim trupin e saj! Iu kemi dhënë dy ditë besë, pastaj do marrim hak. Motra s'kishte probleme me të shoqin

2 Dhjetor 2023, 10:21Rajoni TEMA
Flet vëllai i Liridonës: Do e zhvarrosim trupin e saj! Iu kemi

I vëllai i Liridona Murseli ka deklaruar se trupi i motrës së tij do të zhvarroset nga varreza në Cërmjan të Gjakovës, në fshatin e bashkëshortit të saj, pasi Naim Murseli u arrestua si porositës i vrasjes së 30-vjeçares për 30 mijë euro.

Liridon Ademaj dekaloi se mes motrës së tij dhe kunatit nuk ka pasur asnjëherë probleme. Ndërsa shtoi se i kanë dhënë 2 ditë besë familjes Murseli dhe më pas do të marrin hak për vrasjen e 30-vjeçares, krim që tronditi opinionin publik.

“S’ka pas problem, asnjëherë. Motra jonë ishte e ndershme. Po është e vërtetë do zhvarrosim trupin e saj nga atje me dashje ose pa dashje”, tregoi Lirion Ademaj për gazetën Insajderi.

Ndërsa shtoi: “I kemi dhënë dy ditë kohë, edhe shumë e kanë.”

Policia e Kosovës ka dhënë detaje pas zbardhjes së vrasjes së Liridona Murseli, mbrëmjen e së mërkurës (29 nëntor) pranë banesës së saj në rrugën Dalip Alshiqi, Prishtinë.

Uniformat blu kanë informuar se në pranga janë vendosour 3 autorët e dyshuar të krimit të rëndë, ndërsa janë sekuestruar pistoleta me 19 fishekë që dyshohet se u përdor për vrasjen e Liridona Mursdeli dhe makina e përdorur nga autorët.

“VRASJE E RËNDË -Rr. Dalip Alshiqi, Prishtinë 29.11.2023 – 20:18. Lidhur me rastin, janë identifikuar dhe arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë. Është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 19 fishekë dhe një veturë që janë përdorur rast. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, njoftoi policia.

Naim Murseli u vendos në pranga disa orë pas ceremonisë mortore të bashkëshortes së tij, e cila u vra mbrëmjen e së mërkurës (29 nëntor) brenda automjetit ku po udhëtonte me Naim Murseli dhe dy djemtë e tyre të mitur.

Në prangat e policisë së Kosovës ka rënë gjithashtu edhe autori i dyshuar i krimit, Granit Plava, bashkëfshatar i Naim Murseli, si edhe nipi i këtij të fundit, Kushtrim Kokolla, pjesëtar i Forcave Speciale të Kosovës.

Naim Murseli dyshohet se i ka premtuar një shumë prej 30 mijë euro për të hequr qafe bashkëshorten e tij. Sipas mediave të Kosovës, Naim Murseli i ka dhënë 15 mijë euro paraprakisht, ndërsa pjesën tjetër të pagesës do ia jepte më vonë.

Ndërkohë ende nuk dihet roli i nipit të tij, Kushtrim Kokolla në vrasjen e 30-vjeçares, Liridona Murseli, krim i ndodhur pak metra larg banesës së saj në rrugën “Dalip Alshiqi” në Prishtinë.

Naim Murseli tentoi ta fshihte si grabitje duke deklaruar fillimisht se disa persona të armatosur i kishin bërë pritë dhe i kishin marrë sendet personale. Në deklaratën pas ngjarjes për policinë, ai tregoi se i tmerruar kishte marrë dy fëmijët e tyre të mitur dhe ishte larguar. Por sipas tij Liridona kishte mbetur në makinë dhe ishte qëlluar nga grabitësit.

“Dëgjova vetëm krismat”, tha ai për hetuesit, duke krijuar një skenar të denjë për filma, por që zgjati vetëm dy ditë.

Policia e Kosovës organizoi ditën e djeshme arrestimet në dy vendndodhje të ndryshme në Gjakovë duke vendosur në pranga autorët e dyshuar të implikuar në krimin e rëndë.

Ndërkohë është gjetur edhe arma e krimit, me të cilën dyshohet se Granit Plava, i paguar nga Naim Murseli qëlloi për vdekje 30-vjeçarje, për shkaqe që ende nuk dihet.

Ndërkohë mësohet se Naim Murseli dhe bashkëfshatari i tij kanë pranuar autorësinë e krimit.

19 Komente

 1. i
  ilirian

  Po thua që nuk duam shtet e nuk duam ta ndërtojmë duam që shtetin ta bëjmë secili në shtëpinë e vet, dhimbja jote është shumë e madhe dhe e kuptueshme por kjo nuk justifikon shkatërrimin e të ardhmes të pjesës tjetër të familjeve, jepi kohë shtetit ... të dënojë këtë jashtë qitje njerëzore sepse nuk di si ta quaj ndryshe ... Mos shkatërro të ardhmen e të afërmeve të tu...

  1. J
   Janulla airline

   Mesjetarë, Serbit sa dit bese i dhat, apo thjesht ku mendeni po, ku smundeni i ulni veshet.

   1. V
    Vranakonti

    Ky Naim Myrseli paska qene pa tru fare,koqe kandari, rrote mulliri. NQS ai nuk e donte gruan e tij,kishte mundesi te tjera qe te mos jetonte me ate. Nuk kishte pse t'a vriste edhe pse mund te ket patur arsye. Shume mire do ishte te ndaheshin,gjithesecili ne punen e vete,ne shtepine e vete. Do jetonin. Bashkeshortja do ishte gjall dhe Naimi nuk do ishte futur ne burg dhe nuk do ishte me hasmeri. Por ama nuk falet aspak t'i maresh jeten. Tani Naim Myrseli le te ngrohe veze ne qeli.

   2. D
    Dardan

    Vellai i viktimes eshte nje prove e gjalle e epokes se fiseve qe po vazhdon te sundoje ne Kosove.

    1. q
     qim pyk kurva i hasit

     Mos harroni se dhe Salih bi laden ne shqiperi ligjin dhe kushtetutes u ka bere mutin ketu e 33 vjet, thot vete saliu se kanuni eshte kushtetuta e jone. ketij vemjes nuk di cfare denimi te zgjedhe, vrasja e nenes femijeve nuk justifikohet nga asnje lloje denimi sado i eger te jete

    2. R
     Rrace e keqe

     Muhabete malokesh e kosovaresh.

     1. D
      Dibra modhe

      ja more ne goje janulles o bythcpuar..o njethundrak anadolli qe e quan veten helen...ptu te qifte kina rracen qe nuk rri pa ngrene mut as ne tetilla rastesh,,,robqir

      1. k
       koqevarit me qekiq kokes

       cashtu djale cashtu, me kanun maloqerie alias koqevarie.vetevendosni te gjithe, epoke e gurit. Mer ti i dibrës dhe Pjetri pordha, po c'hyn Janulla këtu more ju hyfte një hu mu ne byce o ju qifsha motren. Serbi dhe Greku ju njef mire prandaj edhe ju trajton si primitive.yyyyyyyyy majmune

       1. D
        Dibra modhe

        po mor shqipfoles... te qifsha familjen..e rracen ..o motershkerdhy...o bastard..nuk je shqiptar ti...do jesh noi robqir me adn sllave ose anadolli..ta perdhunofsha familjen mu te syte e tu

      2. p
       pjeter

       Ik a te q.. a rracen, ti sa gjysma e Kosovareve te jesh!! Ne te Shqiperise londineze, nuk duheg ne asnje rast tu çajme trapin atyre te Kosoves, nuk jemi ne tu japim mend e tu tregojme moralin, te gjithe kemi te degjeneruarit tone , sipas formave te ndryshme, si ty kemi me shumice, by..a 300 evrosh!!

      3. t
       tosi

       Nje nga problemet me serioze te shoqerise se Dardanise eshte gjakmarrja si mendesi, zakon, tradite dhe by-bas qe i behet ligjeve prej shekujve.

       1. a
        adi

        Nje popull qe ka nevoj per psikolog Ky djali po tregon se nuk rrespekton shtet edhe pasi shteti e zbuloj rastin ne kohe rekorde nje BRAVO! Tani del ky „krimineli“ i se ardhmes dhe deshiron ti merr ne dore vet gjygjesi te bej,por mire do ishte qe ky te sjellet ne parabirgim sa nuk eshte bere vone!

        1. B
         B

         Keqedashesit fatmiresisht u kapen, ata do te vuajne denimin qe do tu jape gjykata. Ti dhe kushdo tjeter qe mendon si tyja me fisin tend s'keni te drejte te merni ne qafe asnje njeri tjeter. Te prapambetur do shuheni si fis tani nga te dyja palet. Nese do te maresh hak prit sa te mbaroj denimin I akuzuari e vri ate, ç'pune ke me te tjeret ti?!!

         1. K
          Kosokari

          Po kemi shtet o barbare...

          1. A
           Aron

           Dihet qe krimi eshte makaber dhe dhimbja eshte e madhe, por kjo eshte e papranuesheme. Vetem Enveri diti te bej shtet. Madje ai i vinte te hapnin kanale bashke keta qe ishin ne hasmeri, qe te mesoheshin se jeta ka edhe te keqia e te mira, zenka e fatkeqsisht edhe vrasje, por me kriminelet merret shteti kur ligjet jane ligje.

           1. K
            Kanuni

            Merru me vrasesit nese ke bythe

            1. K
             Kanuni

             Merru me vrasesit nese ke bythe

             1. P
              Popull

              Kjo nuk ka vend te rrije o burra qe e mbani veten per burrua pse jeni kaq frikacak as kur nuk i doni grat tuaja se u pelqejn te tjerat nuk i lini po i vrisni as kur nuk u duan i vrisni me demek se ju tradhetoji po kuptoni dicka mor njerz qofsh burr apo grua kuptojeni nje here e mire nuk ju duan nuk i doni ndauni dhe shikoni jeten tuaj si ta doni ckeni mor njerz qe u merni jeten jeten na e ka dhen zoti per te jetuar per te dashuruar per te rritur femijet te mbajm nene e baba kur te plaken te gezojm fare e fise pse mor njerz ca te vdesin dhe ca ne burge dhe familjaret ti lem me halle pse mor pse kur i keni te gjitha mundesit beni prapesite pse ja digjni barkun nenenave pse lini femijet rrugve gjoja per ndere

              1. X
               XHOI

               VELLAI I LIRIDONES NESE I KA THENE KETO FJALE SE NUK I KEMI DEGJUAR PREJ TIJ GABON SE NUK JEMI NE MESJETE ME KANUNIN E LEK DUKAGJINIT. FAJESINE E PERSONAVE DHE DENIMIN E TYRE E BEN GJYKATA. MIREPO AKOMA ME KEQ MEDIA MBARE ME PORTALE, TELEVIZIONE,GAZETA E DISKUTANTE SI TE MESIPERMIT I BEJNE JEHONE TE MADHE CA FJALEVE MESJETARE TE NJE PERSONI,GJITHMONE NESE I KA THENE, NE VEND QE TE MOS MERRESHIN FARE ME TO POR TE TRAJTONIN TEMEN E VRASJES SE NJE GRUAJE E TE NJE NENE NGA NJE VRASES I PASHPIRT.

               Lini një Përgjigje