Gazetarja: “Arma” më e madhe që ka sot për sot Kosova dhe si po e dëmton Albin Kurti

8 Shkurt 2023, 09:05Rajoni TEMA

Gazetarja: “Arma” më e madhe që ka sot për sot Kosova

Gazetarja Gerta Zaimi tha në emisionin Now në Euronews Albania se Kurti kishte të gjithë mundësinë që të përfitonte nga situata kur Serbia ishte e dobësuar si i vetmi shtet prorus në Ballkan pas nisjes së luftës në Ukrainë.

Sipas saj, ajo që i ka munguar Kosovës është diplomacia e cila ëshët e vetmja armë me të cilën Kosova mund të ecte përpara.

“Nga ana e sigurisë Kosova është e siguruar nga NATO, Kosova duhet të punonte me diplomacinë, diplomacia është arma me të cilën duhet të shkonte përpara Kosova.

Gjuha e Kurtit është shumë inkoherente, sepse pasi kundërshton për një kohë të gjatë, vete pranon atë që ka kundërshtuar”, tha gazetarja.

6 Komente

 1. F
  Fener Zizi

  Kurti eshte Agjent i Beogradit ,kur do ta mesoni kete o Njerez, Hapini Syte, Kurti eshte i pafuqishem te Shkaterroj Kosoven se Kosova mbtohet nga USA. Ndryshe Ai do ta kishte shkaterruar me kohe po ska fuqi,edhe pse mundohet .

  1. z
   zalli

   Pa frike, f o n d a m e n t a l i s t,nxenes i peshtire i ustait,nuk eshte e nevojshme te kesh ndimen e ustait per tu perballur e ndeshur me serbine,ne planin diplomatik,jemi ne 2023,o kokurt,diplomacia eshte te arrish objektivin nga te biseduarit me palen kundershtare,balle per balle,po kur s'ke nivelin e duhur,gjynah te ta kerkojne ty o kokurt ,shqiptaret pa frike me deshiren tende apo jo, ate qe ne trojet e tyre e arriten me gjak,ti do e çosh 100vite pas,largoju sa nuk eshte vone ,gjaku nuk behet uje.

   1. F
    Flamur Struga

    Gazetare,kur e paske kuptuar se rusoserbia eshte e dobesuar dhe Albini ,sipas teje paska gabuar ngase nuk ja arriti objektivit te caktuar..eshte perkrahese e vetme ne ballkanin perendimor e kukcerdres te karpateve! pse moj zonje zonjushe nuk e more guximin,Republika e Kosoves eshte e te gjithe shqipetareve ajo nuk shitet si "ciflig "dhe nje person ose nje grup personash do te nxjerrin ne ankand publik(sic eshte vepruar nga Thaci,Mustafa)gjithmone per te shpetuar kokat e tyre.Kryeministri Albin Kurti,eshte plotesisht i vetedishem per hapat historike qe po i hedh,por ate me te miren nga te gjitha te mirat qe tja realizoi Kosoves.....ai ka kundershtar te shenderruar ne ushujza,ti i kupton keto?pastaj akoma nuk eshte vone ,cfare ideje me nje shkop magjik e ke ne dore,shko dhe dergoja Kryeministrit per te shpetuar nje here e pergjithmone kmbi yne nga kolonizatoret shekullor...

    1. M
     Miku yt

     Flamur a e kupton se je kethyer ne nje llafazn qe nuk arsyeton? Me shprehjet :Albin Kurti eshte plotesisht i vetedijshem me hapat qe po hedh…ti je thjeshte nje grua llafazane qe nuk le te tjeret te argumentojne. Per te te dhene shancin qe ti te tregohesh jo grua llafazane na spjego ne te tjereve se ku eshte vetedija e Kurtit. Na spjego te lutem per cfare vetedije flet ti kur Kurti ate qe peshtyne ne mengjez, e lepin ne darke. Ky karakter i paqendrueshem i tij mund te spjegohet vetem me forcen e jahtme qe e shtyn ate te beje levizje te pakontrolluara…besoj se me kupton se per cfare e kam fjalen kur flase per forcat e jashtme. Po qe se nuk e kupton termin force e jashtme mendo per forcat madhore qe nuk pyesin per surratin e Albinit por per Serbine….

    2. R
     Rrahman Morina

     Gazekarja e ka idhull "gjarpërin e Albinit" i cili është aq larg për gazekarën sa rruga e "qumshtit".

     1. F
      Flamur Struga

      E euuu Miku im,sa shpejt me dhe etiketen si cun llafazan!qe nuk te le hapesire te komentojsh ,te argumentojsh me fakte se Albin Kurti,eshte verte nje burr shteti Miku im,per te cilin do shkruaj historia si nje figure eminente e kombit tone.Mos e akuzo Albin Kurti si sahan lepires,edhe une ty mundem te te them xheloz por nuk te them.Miku im,te deshiroj te ecim drejt rruges e cila na bashkon tek Fitorja qe i nevoitet Republika e Kosoves.

      Lini një Përgjigje