Sulmi me armë ndaj policisë të Kosovës, Kurti: Bandat kriminale i kanë bërë pritë policisë

6 Gusht 2022, 17:12Rajoni TEMA

Sulmi me armë ndaj policisë të Kosovës, Kurti: Bandat

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas sulmit me armë ndaj Policisë së Kosovës në liqenin e Ujmanit, e cila ishte duke vendosur një barkë patrulluese.

Kurti në Twitter tha se kjo është hera e dytë në një javë që Policia e Kosovës po sulmohet nga bandat kriminale në vëri të Kosovës.

“Rreth 10 të shtëna pati në drejtim të Policisë Kufitare që po vendoste një varkë patrullimi në liqenin e Ujmanit. Kjo është hera e dytë në më pak se një javë që Policia e Kosovës sulmohet nga bandat kriminale në pjesën veriore të territorit tonë, vetëm gjashtë ditë pas incidenteve të së dielës”, ka shkruar Kurti.

 

1 Komente

  1. F
    Fatosi-kosove

    Mendoi se edhe ky rasta duhet ti sherben si mesim allbin kurrcit i cili mendon se pushtetin e ka dhurate nga zoti dhe duhet te bej çfar i bien ne mend, e filloi me magar e analfabet si sfeklla duke larguar nga detyra shume polic sepse i kishte emruar sipas tij ish présidenti Thaqi, apo edhe ekspert ne shume fusha e veqmas ne siguri, allbini shkarkoi edhe ish komandantin e fsk-s sepse mender me thane presednike osmanka nuk mund ta shihte aty dhe sot nuk dihet se kush eshte komandant, nderkohe qe serbia kur flitet per kosoven jane te gjithe ne nje fjale dhe te bashkuar,kurse allbini dhe presednike osmanka qe nga mengjesi fillojne duke shar e fyer veqmas ish luftetaret e lirise duke i kercenuar edhe me burgosje apo duke i fajsuar edhe per masakrat qe serbia i ka ber, e kur serbia shef kete hasmeri mes politikuajve ne kosove luan si macja me miun,sulmon policine, plagos shqiptar e vret kur tia doje qefi sepse allbini injoron dhe poshteron tersisht shqiptaret andaj pse tmos e ban vulin magjupi,kurse presednike osmanka,ahmak konjufca apo magar byslimi dhe gomar abazi jane ne gare te deshmojne ne serbi se si Thaqi me shoke shkaterruan ish serbosllavine, kemi kerkuar shikoni.

    Lini një Përgjigje