VIDEO: Jo vetëm në Shqipëri ka dhunë, deputetët i thyejnë kompjuterin dhe gjuajnë zv.kryetarin e Kuvendit në Maqedoni

20 Nëntor 2023, 19:47Rajoni TEMA
VIDEO: Jo vetëm në Shqipëri ka dhunë, deputetët i

Edhe në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, ditën e sotme janë shënuar incidente.

Dy deputetë të Levicës, Dimitar Apasiev dhe Kërmov, kanë thyer kompjuterin e zv/kryetarit të Kuvendit, Goran Misovski dhe më shkuan drejt tij duke e gjuajtur me letra e amendamenteve të cilat Levica i kishte dorëzuar për ndryshimet në Rregulloren.

Incidentin pasoi pasi 87 deputetet nuk e pranuan kërkesën e Levicës që të hiqet Rregullorja nga rendi i ditës. Kryetari i Kuvendit, Telat Xhaferi njoftoi ndërprerjen të seancës, shkruajnë mediat maqedonase.4 Komente

 1. l
  lani

  ballkani shtete moterqimash te poshter

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Po normale ati ku ka Talata e Xhaferra keshtu do te mdodh....sunita me bisht

   1. M
    Mero

    Pacavurja Meros, mos shfaqeso talibanet perfshi Ed pisin. Ata qe permenden jane gjithashtu Shqiptare. Natyrish qe ka raste dhune impusive ne shume vende te botes. Por ne Shqiperi veprimet dhunuese jane sistematike, te perseritura, me vetedije dhe te mire pregatitura.

     Lini një Përgjigje